Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.155
Cevap
239
Favori
472.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Bende thrustmaster almalıyım o zaman

peki üstte kurduğum
    Thrustmaster VG TX Racing Wheel Leather Edition
    Thrustmaster TH8A Vites

bu iki li sistem iyi midir? ilerde pro pedal da eklerim.bunu mu alayım

Yoksa senin de yazdıklarına göre bence

CSL elit alayım. vergisi kargosu vs 3000-3.500 civarına gelir. ilerde pedal vs bu sisteme eklerim. Bu daha mantıklı gibi.

Birde fanatec com dan nasıl ürün alınır hiç bir fikrim yok.
  • AdwatcH A kullanıcısına yanıt
    Fanatec hakkındaki deneyimlerimi aktaracağımı belirtmiştim buradaki arkadaşlara, sizin sorunuza da cevap olsun.

Fanatec CSP v3 pedalı nihayet dün teslim aldım. Paypal'ın Türkiye'de yasaklanması sebebiyle şu an Fanatec'ten alışverişin tek yolu bankadan direkt Euro transferi. Bunun en uygun yolu enpara.com'daki sabit 18 TL karşılığı yapılan SWIFT işlemi.

Ben para transfer emrini ayın 1'nde girdim, bu paraya bloke konulup ayın 3'ünde transfer gerçekleşti, 4'ünde ise Fanatec ürünü kargoya verdi. Buradan sonra oldukça sancılı bir süreç başlamış oldu, haftasonuna denk gelmesiyle beraber anlam veremediğim bir şekilde pakedin Alman gümrüğünden geçmesi 5 günü buldu. Ayın 10'unda ülkeye giriş yapan paket için aynı gün UPS'ten vekalet belgesi istediler, onu gönderdikten sonra ertesi gün tarafıma bildirilen gümrük vergisi tutarı olarak 195 TL ödedim ve beklemeye başladım.

Yine maalesef haftasonuna denk gelince pakedin gümrükten çıkması Pazartesi'ye kaldı ve teslimat da dün gerçekleştirildi.

Özet olarak bana maliyet:

Fanatec'e 302,48€ ürün bedeli + 81,04€ kargo bedeli
    Gümrük vergisi 195TL

olmak üzere kabaca 1500TL civarında oldu. Süreç de tam 2 hafta sürdü.

Almak isteyen arkadaşlara yol gösterici olur umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: daryusdaryus

O linkteki ürün ile ile f1 direksiyonunu sipariş ettim. Ürünün sadece T300 base'ni kullanacağım artık, F1 direksiyonu takınca kendi direksiyonu ve pedal boşa çıkacak. Sade T300 base satılıyor olsaydı ondan alırdım.

Bu arada amazon.de'de, TX Base 279 Euro iken TM T300 Ferrari GTE 249 Euro'ya satılıyor. İlginçtir, amazon.com'da ve thrusmaster'ın kendi sitesinde T300 Base ile TX Base'n yaklaşık aynı fiyata satıldığını gördüm. Amazon.de'nin satttığı TM T300 Ferrari GTE (yani T300 base, direksiyon simidi ve pedal) dahil 249 Euro. Aslında şükran günü indirimini mi beklesem diyordum da bundan da daha düşmez herhalde dedim verdim siparişi. Zaten o güne kadar euro da alır başını gider.

https://www.thrustmaster.com/en_UK/products/t300-ferrari-gte-wheel sitesinde TM T300 Ferrari GTE'nin çıkarılabilir direksiyonlara uygun olduğu belirtilmiş.

Hayirli olsun hocam.Cok iyi bir firsat yakaladik vallahi su kargo ucretsiz olmasi Ile.Gule gule kullanin.

Vallahi cok aktif olamasamda sim racing ekipmanlari konusunda cok seyler ogrendim buradan.Boyle bir firsattan haberdar etmeyi borc bildim bu yuzden.Herkesin emegine saglik.1370 ye aldigim allcantara ferrari t300 set bugun ups expres saver gonderi yontemi ile kargoya verilmis.Amazon sagolsun kartimdan kaynakli iki defa yapilamayan para cekimi engeli yuzunden, magduriyetimi cozmek icin ucretsiz kargo secenegimi ups express seklinde yollamis.
    Helal olsun adamlara.Hem bedava kargo hizmeti sun, hem benden kaynakli sorunu kendi cebinden duzelt.ilk sipariste daha kafadan 3 golle basladilar maca.

Bu arada Ali abi gozunden kacti sanirim ama siz Tr ye gonderilmiyor diyince oturdum ugrastim buldum sorunu.icime dert olmustu :). Sizi de haberdar etmistim.Dusunen varsa 900 TL ye t300 kacirilacak cinsten degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 16 Kasım 2016; 19:57:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AdwatcH

Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Bende thrustmaster almalıyım o zaman

peki üstte kurduğum
    Thrustmaster VG TX Racing Wheel Leather Edition
    Thrustmaster TH8A Vites

bu iki li sistem iyi midir? ilerde pro pedal da eklerim.bunu mu alayım

Yoksa senin de yazdıklarına göre bence

CSL elit alayım. vergisi kargosu vs 3000-3.500 civarına gelir. ilerde pedal vs bu sisteme eklerim. Bu daha mantıklı gibi.

Birde fanatec com dan nasıl ürün alınır hiç bir fikrim yok.

Rica ederim.Eger konsolda da kullanicam derseniz tx ile tm nin farki tx in xbox, t300 un ise(t300rs vs) ps3, ps4 uyumlu olmasi. Diger fark ise t300 un 1080, tx in ise 900 derece olmasi.kalite ve teknolojileri ayni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 16 Kasım 2016; 19:53:23 >
  • GoSSgO G kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Size de hayırlı olsun. Geçen haftadan beridir elim gidip geliyordu alsam mı, Şükran Günü indirimlerini mi beklesem diye. Dediğim gibi euro daha da fırlar diye verdim gitti siparişi, 22~25 Kasım arasında ulaştıracağız diyorlar. Hayırlısı bakalım...
  • Vallahi ben de black friday beklesemmi diye cok dusundum.Ancak Normalde amazon.de sitesinde 1500 kusur TL olan direksiyonun fiyati daha me kadar dusebilir ki deyip verdim siparisi.1370 TL ye geldi.
    Kara cuma da olsa olsa 1300 olur dedim.

Bence iyi yaptiniz.

Bu arada 14 unde kartimdan para cekilmisti, urunum su anda yesilköy gumruge giris yapti. Yarin teslim yaziyordu.bakalim ups yarin bana yetistirebilecek mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 17 Kasım 2016; 10:15:23 >
  • Hepinize hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assetto Corsada force feed backde slip effect neden kapalı default ayarlarda açtığımda hissiyatı daha iyi oluyor kayarken titremesi tekerin zorlanarak atlıyor gibi olması falan :) T500RS de kapalımı kullanan varsa sizinde ? Ben açtım bu fazla bir zorlama falan getirmez değil mi ?
  • Takip ediyorim bir haftadır gerçekten çok iyi fiyata gelmiş ürün alanlara şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Vallahi ben de black friday beklesemmi diye cok dusundum.Ancak Normalde amazon.de sitesinde 1500 kusur TL olan direksiyonun fiyati daha me kadar dusebilir ki deyip verdim siparisi.1370 TL ye geldi.
    Kara cuma da olsa olsa 1300 olur dedim.

Bence iyi yaptiniz.

Bu arada 14 unde kartimdan para cekilmisti, urunum su anda yesilköy gumruge giris yapti. Yarin teslim yaziyordu.bakalim ups yarin bana yetistirebilecek mi.

amazon de mastercard olanlara 10 Euro hediye veriyor umarım onada denk gelmişindir sepette 10 Euro düşülüyor
    @daryusdaryus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Kasım 2016; 18:16:30 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Ona denk gelemedik sanirim hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Hepinize hayırlı olsun güle güle kullanın

Sağol abi. Benim urun dun gece yola cikti su an gumrukte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Takip ediyorim bir haftadır gerçekten çok iyi fiyata gelmiş ürün alanlara şimdiden hayırlı olsun.

Tesekkurler.

• GoSSgO G kullanıcısına yanıt
    neyse hayırlısı olsun
  • antking kullanıcısına yanıt
    Valla tip olarak baya iyi duruyor, Accuforce teknolojisinimi kullanıyormuş benmi yanlış anladım? DirectDrive bir sistem değil sanırım?

• antking kullanıcısına yanıt
    Bence thrustmaster önce şu pedallarını bi iyileştirsin
    Pro pedalını bile beğenmiyorum
    Fanatecin pedallarına bakmalı
    Ya şu g27-29 un pedalları bile thrustmasterdan iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Denedim ama bende çıkmadı. Uğraşmak lazımmış, iş güç ortamında zamanım yoktu, halledemedim.
  • Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

TS-PC RACER

Arkadaşlar yeni direksiyon ile ilgili bildiklerimiz:

* Şu an için açıklanan sadece PC uyumluluğu
    * Yeni 40 Watt lık bir burshless motor kullanılacağı, bu motorun en büyük özelliğinin yeni bir içsel soğutma sistemi içereceği ve bu yol ile cihazda güç kaybı olmadan torkun korunacağı, motorun %86 verimlikli 400Watt lık (peak) bir güç kaynağı ile besleneceği
    * FOC (Field Oriented Control) olarak adlandırılmış yeni bir pozisyonlama algoritması içereceği ve bu algoritmanın önceki direksiyonlardaki H.E.A.R.T pozisyonlandırma sisteminin etkinliğini arttırarak, daha doğru pozisyonlanma sağlayacağı (çözünürlük aynı 16 bit), Maksimum dönüş çapınında 1080 derece olacağı
    * Thrustmaster ECO sistemindeki diğer add-on ürünler ile uyumlu olacağı (Direksiyonlar, vitesler, pedallar vs.)

Birde yeni direksiyon simidimiz var:

Openwheel Formula tarzı yeni direksiyonun çok kayda değer bir yeniliği yok. Daha çok önceki Ferrari F1 direksiyonunun rafine edilmiş bir hali gibi. Görsellerden gördüğümüz bir ayrıntı tuşların Xbox One referanslı gibi görünmesi, ayrıca direksiyon modlama yapmayı sevenler için SLI gösterge takmaya müsait bir yapısı varmış gibi görünüyor. Önceki Ferrari F1 direksiyonunda da bu modlama çokça yapılıyordu.

Ben şahsen yeni openwheel add-on u olumlu buldum. Eski Ferrari direksiyonu, oradaki rotary gibi görünen butonlardan dolayı biraz oyuncak görünümlü kalıyordu. Bu rafine simit daha iyi olmuş gibi. Griplerdeki süet kaplamada olumlu bir iyileştirme.

Burada merak ettiğimiz konu, bu direksiyonun GT lansmanlarında gördüğümüz direksiyon olup, olmadığı.
    Ürünün görüntüsünden o olmadığını tahmin ediyoruz. Yinede kasa değişikliği yapılmış olabilir tabiki.
    Speclere ve açıklananlara baktığımızda bir Direct Drive sistemden bahsedilmiyor gibi görünüyor.
    Bunu yanında sistemin kayışlı, dişli vs. olduğuna yönelik bir açıklama da yok.
    Gücün ve torkun sürekliliğinden bahsedilirken, bunu motoru soğutarak yaptıklarını belirtmişler. Yani Direct Drive olmayabilir. Belkide Fanatec V2 base ler ile rekabet edecek bir ürün olabilir.

Eğer bu direksiyon Direct Drive sistem değil ise, ve hali hazırda T300 - T500 vs. gibi bir setiniz varsa, çıkışında mevcut setlerinizi upgrade etmek çok çok da gerekli değil gibi görünüyor.
    Yinede Thrustmaster ın sürekli piyasaya yeni ürünler sokmasını takdir ediyor ve alkışlıyorum.

5 aralıkta çıkacak yeni set için 499$ lık bir fiyattan bahsediliyor.
    Bu fiyata pedal dahilmi o konuda net bir açıklama yok.
    Ürün çıktıktan sonra izlenimleri takip ediyor olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 18 Kasım 2016; 9:13:27 >

• Bilgiler için teşekkürler
    Şu simit işindeki kaliteyi biraz daha arttırsalar güzel olacak
    Bunun haricinde bence bu set T500 ün yerini alacak diye düşünüyorum.
    Thrustmaster genelde setlerini pedallı verir ama üzerinde dankik olan pedal ile gelecektir.
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.