Şimdi Ara

Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco06 -- 3 Kasım 2019; 17:45:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu devirde az yakan araba isteniyorsa az yakan bi benzinli alıp tüp taktırılmalı, sandero 1.0 oldukça uygun bu konuda

Ama 60-70 bine alınacak araba değil, 0.9 tce sandero stepway bakılabilir ama 2.el uygun fiyata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 8 Ağustos 2019; 9:56:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bu devirde az yakan araba isteniyorsa az yakan bi benzinli alıp tüp taktırılmalı, sandero 1.0 oldukça uygun bu konuda

Ama 60-70 bine alınacak araba değil, 0.9 tce sandero stepway bakılabilir ama 2.el uygun fiyata
    Lpg li araç dizele göre dahamı az yakar 0.9 tce nin dizel versiyonuda varmı

• meco06 kullanıcısına yanıt
    0.9 tce benzinli motor, Renault dacia grubunda dizel motor 1.5 dci

0.9 motora LPG uygulaması yapılabiliyor, LPG'li 0.9 tce motordan daha az yakacak bi dizel yok piyasada

Örnek bi ilan

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-ilk-sahibinden-2017-model-hatasiz-tertemiz-712256950/detay

• Sandero almak için 2-3 kere niyetlendim ancak aracı yakından inceleyince koşarak uzaklaştım. Ayrıca, az yakıt için dizel alınmalı. Hem 2. elde dizeli daha fazla tutuluyor.
  • arkadaş aldı sıfır. 0.9 motorlu. Turbosuz olandan. En baz paket.
    7200' kmye geldi araba. çoğunlupu uzun yol, çeyreği şehir içi olmak üzere 5.8 litre yakmış.
    fena değil diyor. Ama uzun yol biraz çektiriyor diyor. bir haftadır dışarılarda hep.
    şehir içinde 7 litreye yakın yakıyor ama. fazla geliyor arkadaşa.
    1.2 tüplü paliodan sonra, fazla yüksek geliyor.

tüp takacaksan al üstad. öyle söyleyeyim. Yoksa yakıtı adamın gözüne batıyor. Niye batıyor. Çünkü gitmiyor araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideSupra -- 8 Ağustos 2019; 10:5:34 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    0.9TCE LPG li 100 km şehiriçi ne yakar tahmini

Hangi şehirdesiniz, trafik yoğunluğu nasıl?

Ona göre değişir çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 8 Ağustos 2019; 10:6:23 >
  • VideSupra kullanıcısına yanıt
    5.8 ise iyi LPG limi araç

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Ankara trafik yok denecek kadar az sadece lambalarda dur kalk yapacam 5 tane lamba var sadece işe gidiş geliş işe gidiş 11 km geliş 11 km toplam 22 km günlük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco06 -- 8 Ağustos 2019; 10:8:6 >
    Sakin bi kullanımla 7.5 litre LPG yakar, fazlası zor

LPG'nin ucuzluğunu da düşününce hiçbir dizel araç bundan az yakamaz

Düşük mtv de cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 8 Ağustos 2019; 10:13:31 >
  • Ş. içinde kullanmak için ve az yaksın düşüncesiyle alınabilecek bir araç. LPG ile çok uyguna gelir yakıtı. LPG zaten 2.80 civarlarına indi, ş.içi 8 lt bile yaksa 22-23 krş.a gelir km de. Piyasaya bakmak lazım, aynı paraya daha makul bir araç alınamıyorsa alınıp binilir.
  • Ben Sandero alacak olsam ilk tercihim 1.5 dCi Euro5 90 hp olurdu.
    Ankara kışın epey soğuk. 11 km de hemen ısınmayabilir. Bu sizin için sorun olacaksa 0.9 Tce iyi bir alternatif olabilir. Hem lpg şart değil.

• CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Bende dizel ile benzinli arasında kaldım 0.9 TCE fazla gitmiyor videolarda gördüm

Dediğim gibi kısa mesafe de ısınma ve yakıt tüketimi tatmin etmeyebilir. Ankarada dCi kullanan taksici, esnaf gibi kişilere sorarsanız daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. 0.9 Tce motorun lpg uyumu iyi. Çekiş olarak elbette dCi gibi olmaz. Tce 133 nm, dCi 200 nm tork üretiyo. Uzun yolda rampalarda dCi ciddi anlamda iyi.

• VideSupra kullanıcısına yanıt
    Turbosuz 0.9 yok, 1.0 motordur o

Uzun yolda yorması normal, 1.0 atmosferik ile 0.9 turbo arasında çok fark var performans olarak.

• Şunu da ekliyim; lpgli araçlarında kış aylarında menzili de epey azalıyor , benzin tüketimi artıyor. Sebep yine geç ısınma . Bunu da göz önunde bukundurmak lazım.

• İkinci eli var mı bu aracın arkadaşlar rahat satılabilir mi bir durumda?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Sandero almak için 2-3 kere niyetlendim ancak aracı yakından inceleyince koşarak uzaklaştım. Ayrıca, az yakıt için dizel alınmalı. Hem 2. elde dizeli daha fazla tutuluyor.
    Neden koşarak kaçtınız?

• Kalite anlamında bana pek hitap etmediği için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.