Şimdi Ara

SİLİNSİN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğrular hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar 10'ye ayrılır. Okuyabilenler ve okuyamayanlar...

10'ye ayrılır. "30" yaşına geldiğinde "8" yıl tecrübeli kendi işini kurmuş bir mühendis var. Bir de "30" yaşında okuldan yeni mezun olmuş/belki olamamış adam var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfbmfb

İnsanlar 10'ye ayrılır. Okuyabilenler ve okuyamayanlar...

10'ye ayrılır. "30" yaşına geldiğinde "8" yıl tecrübeli kendi işini kurmuş bir mühendis var. Bir de "30" yaşında okuldan yeni mezun olmuş/belki olamamış adam var.

Bir de "10'ye" diye yazanlar ve 10'a ayrildigini iddia edip 2 kategori sayanlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

memur çocuğusun demi

Aynen öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: Poka Yoke

quote:

Orijinalden alıntı: keskesizadam

quote:

Orijinalden alıntı: Poka Yoke

Dgs öğrencilerine üzülüyorum. Sen git 2 sene oku. Sonra mühendisliğe geç. Sonra tabikide başarısız ol. 7-8 sene de ya bitir ya bırak. Bi bakmışsın 30 yaşına gelmişsin

Ben o genellemeye dahil degilim
    Basarisiz olurum belki ama bunun DGS ile alakasi olmaz İTU zorlugundan kaynaklanir :)

İTÜ zorluğundan kaynaklanmaz o. Şimdi LYS ile giren adam başarılıdır. Zaten önceden de başarılı olmuştur lise hayatı boyunca. Bu yüzden bölüme geçince zorlanmaz. Kolayca halleder 4 senede hadi diyelim hazırlık okudu 5 senede bitirir. Ama DGS ile gelen adam zamanında başarısız olmuştur. Üniversite sınavında kazanamamıştır. Altyapı bilgisi yoktur. DGS kolay bir sınavdır kolayca başarılı olur gelir bölüme. Bi bakar bir sürü konu ama altyapısı hiç yok. Normal bir itü'lünün 3 katı çalışır yine de başarılı olamaz.

Ben ytü'deyim. Burdan örnek vermem gerekirse çoğu lys ile giren arkadaşım hazırlığı atladı. Zaten ingilizce bilgileri dolu bir şekilde geldiler. Bende aynı şekilde. Okulda 4. senem ve bitiyor okul. Ne alttan kalan ders var ne birşey. Ama sınıftaki DGS ile gelen arkadaşlar hazırlığa bir başlar altyapı 0 adam hayatında ingilizce görmemiş. Çoğu 2 sene de zar zor hazırlığı geçer. Hadi geçti diyelim. 1.sınıfa bi başlar Türev İntegral ve bilumum zor fizik dersleri. Adam affallar kalır. 2-3 senede de 1. sınıfı okur. Sonra anlar birşey yapamayacağını ben okulu bırakıyorum arkadaş der gider. Veya mühendislik bana göre değil der ve başka bir bölüme geçiş yapar. Mühendislik okumak 2 yıllık teknisyenlik bölümlerine benzemez çünkü. Orda pratik dersler ağırlıklıdır. Teorikler ise lisans eğitimine göre kat be kat kolaydır. Umarım orayla kıyaslamıyorsundur lisans müh. eğitimini. Bence hazırlıktayken türev integral dif.denklem öğrenmeye başla. Zira seneye çok kötü bir şekilde karşılaşacaksın bunlarla

itü'de başarılı olmanın lys ile hiç alakası yok bence. ben de ösym sınavıyla girdim bitiremedim, ne dgs'ciler bitirdi

Tabiki de istisnalar vardır ama benim demek istediğim lys ile gelenlerin ders çalışma üzerine matematik ve fizik üzerine vb daha çok altyapısı oluyor. DGS ile gelenlerin bu konuda birçoğu sıkıntı yaşıyor. Bitiren elbet vardır. Birazda hangi bölümle olduğu alakalı. Bir arkadaşım vardı mesela yös ile giren. Makine müh. okudu 4 sene hiçbir şey yapamadı. Mimarlığa geçti geçen sene çocuk aşırı derecede memnun. Derslerinde de başarılı oluyor. Matematik fizik ağırlıklı bir bölüm yerine mimarlık gibi yaratıcılık gerektiren bir bölümde daha mutlu oldu. Bende dgs ile geçen arkadaşların da mutsuz olmamak adına biraz daha teorik bölümlerden pratik bölümlere geçmesini öneriyorum

• 2 kişi birbirine diss atıp durdu ve ikisinife artıladım güzel kapışmaydı

• Ben uğraşmışım LYS gibi adi bi sınavı parçalamışım, fıstık gibi Elektronik kazanmışım. Adam ne olduğu belirsiz bi sınavla itü gibi güzel yere gelmiş. İkimiz de mühendis olacağız. Sana mühendis diyeceklerse bana demesinler. Ayrıca üniyi dört yılda bitirince madalya mı veriliyor yazmış biri. Git iş verenine söyle bakalım ben yaya yaya okudum sekiz sene sürdü de, seni alıyorlar mı? Bahaneye gerek yok, okuyamıyorum de şeklini bilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Ben uğraşmışım LYS gibi adi bi sınavı parçalamışım, fıstık gibi Elektronik kazanmışım. Adam ne olduğu belirsiz bi sınavla itü gibi güzel yere gelmiş. İkimiz de mühendis olacağız. Sana mühendis diyeceklerse bana demesinler. Ayrıca üniyi dört yılda bitirince madalya mı veriliyor yazmış biri. Git iş verenine söyle bakalım ben yaya yaya okudum sekiz sene sürdü de, seni alıyorlar mı? Bahaneye gerek yok, okuyamıyorum de şeklini bilelim.

Lys yi parçalayıp anca ituye girebiliyorsan bence senin de okumana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SultanHakim -- 26 Ekim 2016; 14:02:34 >
  • Dgs nedir, biri aciklayabilir mi?

Universitedeki basarinin lys ile ilgisi yok bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanHakim

quote:

Ben uğraşmışım LYS gibi adi bi sınavı parçalamışım, fıstık gibi Elektronik kazanmışım. Adam ne olduğu belirsiz bi sınavla itü gibi güzel yere gelmiş. İkimiz de mühendis olacağız. Sana mühendis diyeceklerse bana demesinler. Ayrıca üniyi dört yılda bitirince madalya mı veriliyor yazmış biri. Git iş verenine söyle bakalım ben yaya yaya okudum sekiz sene sürdü de, seni alıyorlar mı? Bahaneye gerek yok, okuyamıyorum de şeklini bilelim.

Lys yi parçalayıp anca ituye girebiliyorsan bence senin de okumama gerek yok.

Parçalamak sizin için nedir? Zira ben %0,1 lik dilimin içine girdim de ondan ötürü soruyorum. İTÜ kazanıp yazmadım yanlış anlaşılmasın..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Lys yi parçalayıp anca ituye girebiliyorsan bence senin de okumama gerek yok.

Parçalamak sizin için nedir? Zira ben %0,1 lik dilimin içine girdim de ondan ötürü soruyorum. İTÜ kazanıp yazmadım yanlış anlaşılmasın..

Net ol sıralaman kaç.

2k.

• 2bin tl maaş için ömrünüzü okumakla geçiriyorsunuz. Açın bi dükkan ayda en az 4-5 bin gelir.

• Hocam herkes sıralamasına göre yerleşti. 60 bindeki adam itü ehm ye gitmedi merak etme

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Okuduğu okul, bölüm, ortalama hepsi dahil dostum

• Beyler dediğinizde haklısınız lysden girenle dgsden giren bir olmamalı ama adam napsın haksızlık oluyor diye itüye mi girmesin. Sistem bu kimsenin elinden bir şey gelmiyor malesef

• Michael Scofield. kullanıcısına yanıt
    Ustelik ben birileri gibi
    "Lys kadar zor bir sinav"
    "Lysden bile zor, biz onlardan daha fazla emek harcadik bu sinava calisirken" diyenlerden degilim hocam farkettiyseniz daha en basindan kabul ettim. Ama 2 yil once anladim ki sistemde boyle bir acik var: lisans okurken aciktan onlisans bitirdim.

Bize hep iki yillik kotu, 4 yillik olsun Vanda olsun ama iki yillik olmasin diye ogrettiler.
    O zaman kalksin full yapan lys birincisi Bogazicili arkadas desin ki benle bu sinavda full yapamayan 50 kisi ayni bolumde okuyamaz kabul etmiyorum desin. Sacmalik tamamen iki taraf da. Ben iki tarafin arasindayim hocam. Kac kere Lyslileri savundum Dgslilere karsi. Adamlar hasta ya Lysyle ituye giren Dgsyle girenden daha az calismistir daha az haketmistir diyorlar aynen bu sekilde dusunuyor hepsi.

• Sistemi iyi kullanmışsınız hocam tebrik ederim. Benim herhangi bir kuyruk acım yok, iğnelemek için yazmadım. Bir dgs olayı varsa ortada neden kullanmayasınız ki sonuçta. Burdakilerin çoğu haksızlıktan yakınıyor ama sistem böyle yapacak bir şey yok. Onlar olsa onlar da yapardı.
  • Hepimiz 3. Dunya ulkesinde uni okuyoruz, elin batılısı görse Harward vs Stanford kavgasi var sanacak haha.

• quote:

Orijinalden alıntı: Khal Woof

Hepimiz 3. Dunya ulkesinde uni okuyoruz, elin batılısı görse Harward vs Stanford kavgasi var sanacak haha.

Hocam inan tanistigim arkadaslar yan gozle bile bakmiyorlar hic tuhaflarina gitmedi onlarin zoruna gitmiyor burda teror esiyor
    Ulan birakasim geldi okulu bugun yeminlen bu konudan sonra.

• Takma bu tarz insanlari, onlar muhtemelen hayatin gerçeklerini gorememis lise kafasi yasayanlar. 470 puanli lys ogrencisinin 450 puanli ogrenciye karsi ezici bir ustunluk kurdugunu falan dusunurler. Ilerde bir seyler oturur gozlerini acabilirlerse.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.