Şimdi Ara

SİLİNSİN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: keskesizadam

quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

quote:

Orijinalden alıntı: SultanHakim

quote:

quote:

quote:

Ben uğraşmışım LYS gibi adi bi sınavı parçalamışım, fıstık gibi Elektronik kazanmışım. Adam ne olduğu belirsiz bi sınavla itü gibi güzel yere gelmiş. İkimiz de mühendis olacağız. Sana mühendis diyeceklerse bana demesinler. Ayrıca üniyi dört yılda bitirince madalya mı veriliyor yazmış biri. Git iş verenine söyle bakalım ben yaya yaya okudum sekiz sene sürdü de, seni alıyorlar mı? Bahaneye gerek yok, okuyamıyorum de şeklini bilelim.

Lys yi parçalayıp anca ituye girebiliyorsan bence senin de okumama gerek yok.

Parçalamak sizin için nedir? Zira ben %0,1 lik dilimin içine girdim de ondan ötürü soruyorum. İTÜ kazanıp yazmadım yanlış anlaşılmasın..

Net ol sıralaman kaç.

2k.

Peki kapatilan feto okullarindam ituye yerlesen ogrenciler icin neden bir sey soylemiyorsunuz?

Biz de kazandık, binlerce lira burs teklifi ile önümüze geldi bu adamlar, ama gitmedik. Gittiyse kendi salaklığıdır, cezasını çekecek. Bi dava uğruna gittiyse zaten cezasını çekecek. Mecbur kalıp sevmediği halde gittiyse yine çekecek, insan hayatta yaptığı hatalar yüzünden kötü durumlara düşer. Zeki hareket etmek zor değil.
    Örneğin şu Anadolu liselerinden puan fazlalığı hakkının kaldırılması. Adam puşt, ama okuduğu lanet düz lise ona puanları dağıtıyor hediye misali, biz yırtınıyoruz ödev yaparken sınav çözerken, herife benimle aynı puan geliyor. Gelmeyecek kardeşim, bu serseri kılıklılarla ben aynı kefede değilim.
    Aynı şekilde dgs de öyle. Çalışsaymış zamanında, itüye eğer devletten böyle çok destek geliyorsa dgs ile geçen andaval sürüsü için değil orada çalışmaktan dirsek çürüten çocuklar için geliyor. İTÜ dgsli ile değil o çocuklarla itü oluyor.
    Böyle sistemi yapanın da düşünenin de yedi ceddi rahat uyumaz inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben uğraşmışım LYS gibi adi bi sınavı parçalamışım, fıstık gibi Elektronik kazanmışım. Adam ne olduğu belirsiz bi sınavla itü gibi güzel yere gelmiş. İkimiz de mühendis olacağız. Sana mühendis diyeceklerse bana demesinler. Ayrıca üniyi dört yılda bitirince madalya mı veriliyor yazmış biri. Git iş verenine söyle bakalım ben yaya yaya okudum sekiz sene sürdü de, seni alıyorlar mı? Bahaneye gerek yok, okuyamıyorum de şeklini bilelim.

Parçalamak sizin için nedir? Zira ben %0,1 lik dilimin içine girdim de ondan ötürü soruyorum. İTÜ kazanıp yazmadım yanlış anlaşılmasın..

Net ol sıralaman kaç.

2k.

Peki kapatilan feto okullarindam ituye yerlesen ogrenciler icin neden bir sey soylemiyorsunuz?

Biz de kazandık, binlerce lira burs teklifi ile önümüze geldi bu adamlar, ama gitmedik. Gittiyse kendi salaklığıdır, cezasını çekecek. Bi dava uğruna gittiyse zaten cezasını çekecek. Mecbur kalıp sevmediği halde gittiyse yine çekecek, insan hayatta yaptığı hatalar yüzünden kötü durumlara düşer. Zeki hareket etmek zor değil.
    Örneğin şu Anadolu liselerinden puan fazlalığı hakkının kaldırılması. Adam puşt, ama okuduğu lanet düz lise ona puanları dağıtıyor hediye misali, biz yırtınıyoruz ödev yaparken sınav çözerken, herife benimle aynı puan geliyor. Gelmeyecek kardeşim, bu serseri kılıklılarla ben aynı kefede değilim.
    Aynı şekilde dgs de öyle. Çalışsaymış zamanında, itüye eğer devletten böyle çok destek geliyorsa dgs ile geçen andaval sürüsü için değil orada çalışmaktan dirsek çürüten çocuklar için geliyor. İTÜ dgsli ile değil o çocuklarla itü oluyor.

Peki farklı nörokimyasal yapıdaki beyinlerin aynı sınava tabii tutulmasına ne demeli?

İki milyon kişi ayrı ayrı sınavlara mı girsin?
    Özel insanlara özel sınavlar zaten var.
    Konservatuvar okumak istiyorsan LYS de derece istemiyorlar, keza güzel sanatlar falan gibi bölümler de aynı şekilde.
    Ama sen mühendis olmak istiyorsan, matematik - fizik - kimya bunları yalayıp yutman lazım. Daha basit ygs sınavında bile gündelik olaylara yorum yapamayan bi mal mühendis değil amele bile zor olur. Benim dedem okumamış işçi bi insan, ama ygs sorularını çalışırken okurdum bazen adam çoğu öğrenciden iyi yorumlardı. Böyle bi sınavda bile bişey yapamayan adamları üstüne bir de zeki gençlerin yanına koymak hangi aptalın fikri çok merak ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Net ol sıralaman kaç.

2k.

Ayrica ha parali kopeksin ha dgsli andaval. Ayni sey. %100 bursluysan sozum meclisten disari.

O zaman sözün meclisten dışarı...

• kültürlü cingen kullanıcısına yanıt
    Soylediklerine ben de katiliyorum zaten. Dgslilere andaval ve mal demen dokunuyor sadece.

• 11numara kullanıcısına yanıt
    Tam ulan 28 yaşında adam ne kadar cahilce mesajlar atmış diyecektim ki gelecekten bahsettiğinizi gördüm. Sen bu zekayla Oxford'da da(-da ayrı) okusan bir şey olamazsın kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvangibicalıstım

Tam ulan 28 yaşında adam ne kadar cahilce mesajlar atmış diyecektim ki gelecekten bahsettiğinizi gördüm. Sen bu zekayla Oxford'da da(-da ayrı) okusan bir şey olamazsın kardeş.

Kardeş imzanda ilk cümlenin sonundaki noktadan sonra bir boşluk ve ikinci cümlenin sonuna neden bir nokta koyma gereği duymadın?

• 13 haziranda nick değiştirmişsin, büyük ihtimalle daha yeni sınav döneminden çıkmış ama henüz o sınav dönemi psikolojisini üzerinden atamamış liseli bir arkadaşsın.senle dalaşmak mantıklı değil.şöyle bir kaç yıl kendine gel nickini insanoldum yap sonra konuşalım.
  • Üniversite sınavıyla üniversitedeki başarının ne alakası var, adamın başarısına saygı duymak yerine 28 yaşında mezun olur yazmışsınız bu kadar kıskanç olmayın tebrik edin adamı, helal olsun inşallah başarılı olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePandorasBox

Üniversite sınavıyla üniversitedeki başarının ne alakası var, adamın başarısına saygı duymak yerine 28 yaşında mezun olur yazmışsınız bu kadar kıskanç olmayın tebrik edin adamı, helal olsun inşallah başarılı olursun

Cok tesekkur ederim kardesim. Ben basarili oldugumu da asla iddia etmedigim halde uzerime geliyorlar bu tepkiyi haketmiyorum ya.

• Öncelikle şunu belirtmek gerekki universitede başarılı olmak için yetenek veya çok sağlam altyapı degil çalışmak gerekiyor.

Kıyaslama yapacak olursak dgs ile gelenler çok bilinçliler. Zamanında kötü lise ve universitelere gitmiş olmanin kazandırdığı bir durum bence. Adamları gozlemliyorumda; derse erken gelip yer kapiyorlar, duzenli not tutuyorlar, kütüphanede takılıyorlar. Tek ve en büyük eksiklikleri ingilizce. Hazirlikta iken ömrü boyunca çalışsa yapamayacagini düşündüğü icin uni degistiren tanidiklarim oldu.

Bizlere gelicek olursak ingilizce bilgimiz dgslilere göre daha iyi ama berbat olanlarimiz da var. Fizik matematik konularini onlardan daha iyi biliyoruz ama çalışmadiktan sonra hiçbir halta yaramiyor. Çalışmak konusuna gelicek olursak bizler universiteye gecmis olmanin verdiği rahatlikla biraz yatış modunda oluyoruz. Kesinlikle çok caliskan arkadaslar var ama biraz da fazla ozguvenden kaynaklaniyor olabilir. (Bir kaç da örnek vereyim. Fen lisesinden gelen bir arkadaş vardi ilk donem 6 dersin 5 inden kaldi. Ayrica mezun bir abi vardi. O da dgs ile gelmiş. Okulu toplamda 3.5 yilda bitirdiğini soyledi ve gayette iyi bir pozisyonda calisiyor.)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Net ol sıralaman kaç.

2k.

Peki farklı nörokimyasal yapıdaki beyinlerin aynı sınava tabii tutulmasına ne demeli?

İki milyon kişi ayrı ayrı sınavlara mı girsin?
    Özel insanlara özel sınavlar zaten var.
    Konservatuvar okumak istiyorsan LYS de derece istemiyorlar, keza güzel sanatlar falan gibi bölümler de aynı şekilde.
    Ama sen mühendis olmak istiyorsan, matematik - fizik - kimya bunları yalayıp yutman lazım. Daha basit ygs sınavında bile gündelik olaylara yorum yapamayan bi mal mühendis değil amele bile zor olur. Benim dedem okumamış işçi bi insan, ama ygs sorularını çalışırken okurdum bazen adam çoğu öğrenciden iyi yorumlardı. Böyle bi sınavda bile bişey yapamayan adamları üstüne bir de zeki gençlerin yanına koymak hangi aptalın fikri çok merak ediyorum.

Simdi bir DGSli Fizik I ve II'yi Mat I-II'yi Kimya I'i(ne alakaysa) AA ile gecebilirse hakkiyla mi yerlesmis olacak hocam?

Hiç bir şekilde hakkıyla girmiş olmayacak, o hak zamanında kazanılan haktır. Eğer isterse bi daha girer ve o hakkı elde eder.
    Kimya ne alaka anlatalım. Ben de elektronik okuyorum. Tırnağının ucu kadar olan diyot elemanını incelemek için bile ne kadar kimya bilgisi kullandığımızı ikinci sınıf elektronik devrelerde göreceksin, daha bir çok yeri var kimyanın oraya girmeyelim müsaadenizle.
    Bu arada burada şevkinizin kırıldığını okudum.
    Aman öyle şeyler olmasın, madem girdiniz böyle güzel bi fakülteye -ben hak etmediğinizi düşünsem de- o fakültenin hakkını vermeden lütfen bitirmeyin. Konu daha fazla uzamasın tartışmaktan bıktım, başarılar diliyorum.

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp..

• quote:

Orijinalden alıntı: Poka Yoke

quote:

Orijinalden alıntı: 11numara

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 11numara

quote:

Dgs öğrencilerine üzülüyorum. Sen git 2 sene oku. Sonra mühendisliğe geç. Sonra tabikide başarısız ol. 7-8 sene de ya bitir ya bırak. Bi bakmışsın 30 yaşına gelmişsin

4 senede bitirince noluyo madalya mı veriyolar?
    doya doya üniversite hayatını yaşamak en güzeli

Madalya vermiyorlar ama maaş veriyorlar.

Ben 21 yaşındayım ve çalışıyorum. Gayet güzel maaşımı da alıyorum.

Şimdi şöyle düşün. İkimizde 30 yaşına geldik

Ben yıldız teknik mezunuyum. 30 yaşında 9 sene çalışma geçmişim ve tecrübem var. Türkiyenin en iyi şirketlerinde çalışmışım.

Sen itü mezunusun. 30 yaşındasın 28 yaşında mezun olmuşsun 2 senelik çalışma geçmişin var.

İşe başvurduk hangimiz alınırız? Veya aynı işyerinde çalışmaya başladık hangimiz daha üst seviyede olur daha çok maaş alır?

Sen bunları bi düşün karar ver.

sen alınırsın.

ama sen 21 yaşından beri çalışmışsın hayatındaki tek olay çalışmak olmuş.ben 28(iyimiş :D) yaşına kadar yurtiçi ve yutrtdışı istediğim yerleri gezmiş görmüş erasmusunu work and travelını yapmış üniversite öğrenciliğinin verdiği rahatlıkla gece hayatını da yaşamış yıllarca aktivitelere katılmış birsürü yeni ortama girmiş her konuda senden kat kat geniş ufka sahip olmuşum.iyi kötü alanımda da kendimi geliştirmişim.

sonra 30 yaşına geldiğimizde sen sadece çalışmışsın ben ise gençlikte yapmak istediğim herşeyi doya doya yaşamışım.

sen benden daha iyi araba almışsın.senin benden birkaç evin daha fazla olmuş.ama sen hep ah keşke gençken şunları da yapsaydım diye iç geçirmişsin.ben artık işime odaklanmışım geride şunuda yapsam dediğim birşey kalmamış.

ben ondan sonra hep yükselmişim sen ise dar ufkunla gidebildiğin yere kadar gitmişsin.

Benim ailemin beni ne erasmusa ne w&t a gönderecek parası hiç olmadı. Değil 28, 40 yaşına kadar okusamda gidemezdim zaten. Ha giden arkadaşlarım var. Noldu bence ufukları açılmadı. 2 partilediler yabancı hatunlarla takıldılar iki empire states eiffel kulesi görüp geldiler. Ortamlarda da bunu matah matah anlattılar. Ben çalışıp kendimi geliştirince yeri gelir oralara gezmeye de giderim yeri gelir oralarda işe kabul edilir çalışırımda merak etme. Ben daha iş görüşmesinde erasmus yaptın mı diye soran şirket görmedim. Erasmusta birşeyler öğrenenide görmedim. Avrupaya gitmek zormuş gibi anlatıyorsun. Cebinde paran olduktan sonra çok sıkıntı değil oralara gitmek yaşamak

fakir edebiyatı hep sevilir benim ülkemde

• quote:

Şaka şaka El. Haberleşme Müh. işte, şu an hazırlık öğrencisiyim YDY'ye geçiyorum ahan da SS. ("Da" ayrı.)

---REKLAMLAR---

Teleferik durağı görüntüdeki.

DGS ile geldim. LYSilere haksızlık oldu, evet. Ama sistem böyle ne yapalım.

Niye haksızlık olsun hocam sanki DGS çok kolay da. Kaç puan almıştınız dgs'den yada kaç netle sıralamayla girdiniz hocam? Seneye benimde niyetim var oraya gelmeye de

• Kardeşim dh loserlardan oluşuyor. Hemşirelik kazandım deseydin vezir olurdun itü vs diyince rezil oluyorsun :D
  • Hayırlı olsun da lyslilere niye yazık oldu?Sen kendini lyslilerle bir mi tutuyorsun?Bu milletin başarılıları çekemediğini bilmiyor musun?Sende bu sınav için 1 yılını veriyorsun o adam da 1 yılını veriyor.Sen vize-final görmüşsün üninin tadını almışsın biraz,o daha önünü görememiş.Bak adamın şu yorumu "DGS YASAL HIRSIZLIKTIR" kaç beğeni almış.Böyle kendini bilmez,dgsden bi haber olan densizlere malzeme veriyorsun.Ağzı olan konuşuyor arkadaş!@keskesizadam

Şu dgsyi küçümsemekten vazgeçin.Bu gözler,dgsden bi haber olan adamın 20 dakikada full çekerim dediğini gördü.Siz dgsde sorulan soruları yüzde 10 luk kısımdaki gibi zannediyorsunuz ama öyle değil işte.Dgs hakkında yorum yapacak olanlar Allah rızası için sınava girsin de yorum yapsın.Bakalım kaç kişi full çekecek,kaç kişi sınavı 20 dakikada bitirecek?

Şunu da bi açıklığa kavuşturalım:Sen lysden istediğin puanı alamayınca,senem kaybolmasın,2 yıllık yazıp dgsden 4 yıllığa tamamlarım diye aklından geçirdin mi geçirmedin mi?Bana bunun cevabını bi ver arkadaşım.

Bunun cevabını veremeyeceğiniz için dgsye laf atmaktan vazgeçin

• quote:

Orijinalden alıntı: Nickola Tesla

Hayırlı olsun da lyslilere niye yazık oldu?Sen kendini lyslilerle bir mi tutuyorsun?Bu milletin başarılıları çekemediğini bilmiyor musun?Sende bu sınav için 1 yılını veriyorsun o adam da 1 yılını veriyor.Sen vize-final görmüşsün üninin tadını almışsın biraz,o daha önünü görememiş.Bak adamın şu yorumu "DGS YASAL HIRSIZLIKTIR" kaç beğeni almış.Böyle kendini bilmez,dgsden bi haber olan densizlere malzeme veriyorsun.Ağzı olan konuşuyor arkadaş!@keskesizadam

Şu dgsyi küçümsemekten vazgeçin.Bu gözler,dgsden bi haber olan adamın 20 dakikada full çekerim dediğini gördü.Siz dgsde sorulan soruları yüzde 10 luk kısımdaki gibi zannediyorsunuz ama öyle değil işte.Dgs hakkında yorum yapacak olanlar Allah rızası için sınava girsin de yorum yapsın.Bakalım kaç kişi full çekecek,kaç kişi sınavı 20 dakikada bitirecek?

Şunu da bi açıklığa kavuşturalım:Sen lysden istediğin puanı alamayınca,senem kaybolmasın,2 yıllık yazıp dgsden 4 yıllığa tamamlarım diye aklından geçirdin mi geçirmedin mi?Bana bunun cevabını bi ver arkadaşım.

Bunun cevabını veremeyeceğiniz için dgsye laf atmaktan vazgeçin

Hocam biktim bu mevzudan ama ben ne sis yansin ne kebap modundayim.
    Dgsliler de tam hakli degil, lysliler de bence.

• mit ingilizin boku

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Şaka şaka El. Haberleşme Müh. işte, şu an hazırlık öğrencisiyim YDY'ye geçiyorum ahan da SS. ("Da" ayrı.)

---REKLAMLAR---

Teleferik durağı görüntüdeki.

DGS ile geldim. LYSilere haksızlık oldu, evet. Ama sistem böyle ne yapalım.

Niye haksızlık olsun hocam sanki DGS çok kolay da. Kaç puan almıştınız dgs'den yada kaç netle sıralamayla girdiniz hocam? Seneye benimde niyetim var oraya gelmeye de

50 d 5 y MAT
    0 0 TR hocam zor değil ki meslek lise+myolulara zor gelebiliyor gerçi.
    Sağol hocam.

Bende uğraşıcam bu sene bakalım inşallah girerim oraya benim sorunum okula girmek ösym sınavlarından nefret ediyorum. Okula girersem sorun olmaz

• hangi bölümden geçtin önlisansı bitirip mi geçtin bitirmeden mi geçtin?
  • Bitirdim stajı falan da yaptım mezun oldum yani. Elektrik En. Üretimi İl. ve Dağ. ikinci üniversite kapsamında okudum. Artık ikinci üniversite kapsamında değil bu bölüm, biz son mezunlarıydık.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.