Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
4
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

NVIDIA GTX 660TI Tri-SLI setup sistemimi efektif mining yapmak amaciyla bozup Tri-Crossfire R9 280X sisteme gectim. Kartlarin ikisi elime ulasti en kisa surede digerini de edinip cogu zaman mining canim oyun cekince de oyun oynayarak kullanmayi hedefliyorum.

Bir kac kare,

Silinebilir

Silinebilir

Silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 16 Aralık 2013; 15:24:12 >

• Oturup bayağı hesaplama yaptım hocam.ASIC mineralar dışında Türkiyedeki elektriği de hesaba katınca Miningden zarar ediyorsunuz.Litecoinde işler az da olsa değişebiliyor tabi.Kartlarınız hayırlı olsun
  • Diğer sistem bileşenlerini yazarmısınız?
  • Kartlar arasinda 1 slot bosluk birakamiyor musunuz 16x dizilim nasil o sekilde kartlar nefes alamiyor :)) 1. Kart asiri isinir (tecrube ettm) o sekilde kuruluma tek istista sivi sogutma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 7 Aralık 2013; 15:27:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    Hocam litecoin de ASIC miner calismiyor . Tek yontem r9 280x 7990 7970 7950 5970 gibi amd kartlarla mining farm kurmak. Bitcoin icin ASIC miner baktim 50gh liktan asagisinda kurtarmiyor. 50gh likta 4800dolardan basliyor. Hal boyle olunca ben de altcoin farma basladim iste. Poola girdim orada calculator den bakiyorum bir ayda temizinden 4 kart olunca 1300eu gibi bir rakam net kar birakiyor e tabi litecoin gecen hafta oldugu gibi 30eu civarinda oldugu zaman satmali.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Hocam imzama bakabilirsiniz. Mining icin zaten diger bilesenlerin hicbir onemi yok. sirf gpu da bitiyor olay.
  • menem M kullanıcısına yanıt
    Kartlari o sekilde takmamin amaci 3. kart elime gecince baska yer kalmayacak olmasindan kaynaklandi. Ama aynen dediginiz gibi 1. kart asiri isindi.sadece 3dk icinde 96 dereceyi gordu kisaca. Sonra arada bir bosluk birakacak sekilde koydum su an da 4saat minedan sonra 79derecede. Diger iki karti oteki makinaya yerlestirecegim ama yeni kasa lazim. Kartlar cok buyuk geldi kasaya sigmiyorlar.

Bu sekilde 1.4M hash yapiyorlar saniyede.
  • Kartlarda mı sorun var gpu-z de mi ?

32 bit veriyolu genişliği tuhaf geldi :)

Hayırlı olsun
  • GPUZ da sorun olmus. Bir daha baktim 384bit gosteriyor.

Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Kartlari o sekilde takmamin amaci 3. kart elime gecince baska yer kalmayacak olmasindan kaynaklandi. Ama aynen dediginiz gibi 1. kart asiri isindi.sadece 3dk icinde 96 dereceyi gordu kisaca. Sonra arada bir bosluk birakacak sekilde koydum su an da 4saat minedan sonra 79derecede. Diger iki karti oteki makinaya yerlestirecegim ama yeni kasa lazim. Kartlar cok buyuk geldi kasaya sigmiyorlar.

Bu sekilde 1.4M hash yapiyorlar saniyede.

İki kart 1400 degilmi?

Birde gunluk kac ltc biraktigini vs. paylasirmisiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeak kullanıcısına yanıt
    Kartlarin her biri 700 - 750k hash arasi oynuyor. 2si toplam 1400khash-1500khash arasi gidip geliyor. 2 kartla gunde 0.7LTC kasiliyor. Benim hedefim gunde 1.4LTC idi zaten. Diger iki kart gelince bu hesabi tutturuyorum.

Silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 8 Aralık 2013; 1:57:40 >
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  • çok iyi, bende pazar-pazartesi artık kesin olarak başlıyorum.

güç kaynağını kesinleştirmem kaldı. artık almaya gittiğimde 7950-7970 büyük bir ihtimal olmayacak ve 280x alacağım bende.
  • Jeak kullanıcısına yanıt
    Hocam kartlar full load herbiri 165W cekiyorlar su an kontrol ettigime gore.

cgminer ayarlarini paylasayim.

cgminer --scrypt -o stratum+tcp://ltc.give-me-coins.com:3333 -u kullaniciadi -p parola --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8192,8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-memclock 1500,1500 --gpu-engine 980,980 --gpu-powertune -20,-20 --expiry 1 --scan-time 1 --queue 0 --no-submit-stale

intensity daha cok artirinca bilgisayari kullanamiyorum ama hash gpu basina bir 100khash daha artiyor I 20 de. Kart sicakliklari 79derece civari sabit. kartlarin aralari bos.

DIKKAT: Kart uzunluklari 31.5cm gibi bir uzunluga sahip kasaya sigip sigmayacagini kontrol edin r9 280x alacaksaniz.
  • cok iyi.

buyuk bir ihtimal boyle birsey yapacagim

http://www.youtube.com/watch?v=xwSIpqmaG4g

kabloyla uzacatagim zaten kartlari.

birde odanin camini acsam bu sogukta zaten dogal sogutma saglar diye dusunuyorum :))
    4 tane kartın alt alta durduğunu görelim bi.Kartlar gelince resim çeker atarsınız artık.Bu arada oyun performanslarınıda atın dicem ama fx 8350 o kadar kartı kaldırmaz aklımca...
  • Bence kartları kabloyla uzatın böyle olunca çok sıcak olur.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Hocam diğer iki kartı başka bir makineye takacağım. Benim ilk pc ye zaten max 3 tane takabilirim. Ama öyle olursa sıcaklıkları kontrol etmem imkansızlaşıyor. FX8350 660ti sli da bile sorunlu bunlarda zaten nal topluyor. Sistem bir düşündüğüm gibi işlesin de gelen parayla intelli güzel bir sistem kurarız artık
  • hala para kazandırıyor mu bitcoin
    Hayırlısı :D
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.