Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
83
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trplayer -- 4 Nisan 2017; 16:10:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaymakamlığa işgal sebebiyle başvuru yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

Kaymakamlığa işgal sebebiyle başvuru yapın

Merhaba hoş geldiniz

işyeri işgalini nasıl Ispat edebiliriz.

Az önce Kontratı biten Kiracımın başka bir telefon numarasına ulaştım diyorki ben Devir etmedim yeniden kontrat yapalım 1 yıllık... yani para karşılığı devir ettiğini inkar ediyor... Devir alan kişilerde biz sadece işçiyiz çalışanız diyorlar.

Devir ettiği kişiler işyerini işletecek Kontrat ise Eski kiracı üzerine olacak aklı sıra kendilerine göre plan yapmışlar

• Şimdi eski kiracı orada (görünürde dahi olsa) olacaksa bahsettiğim yol veya başka bir yolla tahliye sağlayamazsınız. (tahliye talel etmenizi sağlayacak farklı durumlar hariç). Ama devir varsa, başka birinin vergi levhası asması söz konusu ise dediğim gibi başvuru yapın, kaymakamlık görevlileri polis eşliğinde gidip tespiti yapıyor zaten. Çevredeki komşulata sorup da uzun zamandır orada olmadıkları şeklinde bilgi edinirlerse işgal sebebiyle işlem yapıyorlar

• quote:

Şimdi eski kiracı orada (görünürde dahi olsa) olacaksa bahsettiğim yol veya başka bir yolla tahliye sağlayamazsınız. (tahliye talel etmenizi sağlayacak farklı durumlar hariç). Ama devir varsa, başka birinin vergi levhası asması söz konusu ise dediğim gibi başvuru yapın, kaymakamlık görevlileri polis eşliğinde gidip tespiti yapıyor zaten. Çevredeki komşulata sorup da uzun zamandır orada olmadıkları şeklinde bilgi edinirlerse işgal sebebiyle işlem yapıyorlar

üstad haklı olmakla beraber şöyle bir sıkıntı var. sizin orayı işgal edenle herhangi bir ilişkiniz olmaması gerekiyor. mesela oraya kaymakamlık personeli ile gittiğinizde eski kiracınız vs birisi çıkar bizim kira sözleşmemiz var derse kaymakamlık 3091 sayılı kanuna göre fuzuli işgal ( kullanacağınız yöntem) sebebiyle tahliye kararı vermiyor. ben kendim iki müvekkil için bu yöntemi denedim. birisinde muvaffak olduk birisinde kaymakam talebi reddetti. tabi size tavsiyem ilk bu yolu denemeniz zira en hızlı tahliye yolunuz olmazsa devir sebebiyle tahliye davası açın. bu arada bu işlemleri kendi başınıza halletmeniz sıkıntı yaratıp hak kaybına sebep olabilir bu sebeple bir avukat ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

quote:

Şimdi eski kiracı orada (görünürde dahi olsa) olacaksa bahsettiğim yol veya başka bir yolla tahliye sağlayamazsınız. (tahliye talel etmenizi sağlayacak farklı durumlar hariç). Ama devir varsa, başka birinin vergi levhası asması söz konusu ise dediğim gibi başvuru yapın, kaymakamlık görevlileri polis eşliğinde gidip tespiti yapıyor zaten. Çevredeki komşulata sorup da uzun zamandır orada olmadıkları şeklinde bilgi edinirlerse işgal sebebiyle işlem yapıyorlar

üstad haklı olmakla beraber şöyle bir sıkıntı var. sizin orayı işgal edenle herhangi bir ilişkiniz olmaması gerekiyor. mesela oraya kaymakamlık personeli ile gittiğinizde eski kiracınız vs birisi çıkar bizim kira sözleşmemiz var derse kaymakamlık 3091 sayılı kanuna göre fuzuli işgal ( kullanacağınız yöntem) sebebiyle tahliye kararı vermiyor. ben kendim iki müvekkil için bu yöntemi denedim. birisinde muvaffak olduk birisinde kaymakam talebi reddetti. tabi size tavsiyem ilk bu yolu denemeniz zira en hızlı tahliye yolunuz olmazsa devir sebebiyle tahliye davası açın. bu arada bu işlemleri kendi başınıza halletmeniz sıkıntı yaratıp hak kaybına sebep olabilir bu sebeple bir avukat ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Bilgenlendirme için teşekkür ederim hoş geldiniz.

Kiracım ile görüştüm Devir etmedim onlar benim çalışanım diyor ama Devir etmiş yalan söylüyor ve yeniden kontrat yapmayı istiyor kendine üstüne olacak kontrat

• olası bir davada ispat yükü sizde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.