Şimdi Ara

Sıkan ayakkabıyı açmak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
78.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 gün önce yeni spor ayakkabı aldım. Alırken mağazada denediğimde herhangi bir rahatsızlık vermiyordu. Yeni aldığım ayakkabıları giyip mağazadan ayrıldıktan 400-500 metre sonra ayak tırnaklarım acımaya başladı. 41 numara giyiyorum fakat ayakkabılar 40 numara. Mağazada denerken bir problem olmadığı için numarasına bakmak aklıma gelmedi, dikkat de etmedim. Giyip sokağa çıktığım için değiştirilmez diye geri de gitmedim. İnternetten sıkan ayakkabılar için ne yapılabilir diye araştırdım. Ayakkabının derisine saf alkol veya ispirto emdirin, saf alkol yada ispirtoya batırılmış bezi ayakkabının içine koyup bekletin, deri yumuşadıktan sonrada giyin ayakkabının derisi yumuşar açılır diye okudum. İspirto ile 2-3 gün okuduklarımı uyguladım ama pek değişen bişey yok. Ayakkabılar tamamen deri fakat herhangi bir açılma yok.
    Bu konuda herhangi bir önerisi olan varmı. Ayakkabılar zamanla açılırmı?

• Yokmu herhangi bir fikri olan, ilgi çekmesi için bel altı 0-15 yaş gurubuna hitap eden konumu bulmamız lazım?
  • bence ayakkabını iyice temizleyip aldığın mağazaya bi götür. durumu anlat. değiştirebilirler. ben mayıs ayında bi outdoor mağazasından bot almıştım. 2 defa falan giydim. ayağımı çok sıktı. götürdüm mağazaya. önce kullanılmış diye değiştirmediler. kalıba koyalım falan dediler. kabul ettim. sonra aradılar kalıp bi işe yaramıyomuş. bu seferlik değiştirelim dediler. sen de şansını dene bence.
  • Ayakkabı tamircilerindeki kalıplara koydur,işe yarayabilir.
  • ayakkabıcılarda kalıp'a koydur. İşe yarıyabilir.
  • Temizle aldığın yere git...Hoş 1-2 giymeye pek kirlenmez ama...
  • Geri götür derim. Madem ayağın 41 numara, zaten 41 numara ayakkabıda var yani numara sıkıntısı yok 41 olanı al. Durumu izah et. Böyle ispirto fiilan fantastik işlere girişme derim.
  • ayakkabı olayını bende yaşadım ayakkabı tamircilerindeki kalıba koydular bir hafta kalıpta kaldı şimdi iyi ama geri verme şansın varsa deneyebilirsin geçmiş olsun
  • ağlasın açılır
  • Ayakkabıyı götür bir nalbura o birkaç gün kalıpta tutuyo baya genişliyo ayakkabı
  • Vallahi hiç denemedim ama kalıba koydur/koy bakalım bi çözüm olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: _LoRDi_

ağlasın açılır

• Keşke ispirto falan uğraşmasaydın direk götürseydin 2 hafta giyip götürdüğümü bilirim:)
  • Neredeyse 1 hafta oldu alalı, değiştireceklerini sanmıyorum. Kalıba koydurcam sanırım...
  • Bendede aynı durum var hocam çok seviyorum ayakkabıyı 42 numarası yoktu bende 41,5 aldım denediğimde pek bişey yoktu sonradan ayagımın ortasında iğne batması gibi şeyler oldu tırnagımda dediğin gibi acıyor.Sen nasıl çözdün sorunu kalıp işe yaradımı?
     Sıkan ayakkabıyı açmak...
  • Şu konusuna cevap alamayanlar neden sürekli yaş muhabbeti yapıyor,illa cevap verip fikir ortaya koymak zorunda mı burdaki insanlar?
  • Bende yeni ayakkabı hep sıkıntı olmuştur giyilmiş bir ayakkabı daha rahat oluyor
    ayaklarıma göre ayakkabı alsam bile arkası vuruyor önü vurabiliyor rahat bir
    ayakkabı pek bulamadım

internet te bir yöntem gördüm oldukça mantıklı su solu boşete ayakkabının
    içine koyuyoruz ve ayakkabıları da poşete geçirip derin dondurucu da 1 yada 2 gün bekletiyoruz ayakkabı içindeki su dolu poşet donuyor ve ayakkabı genişliyormuş mantıklı geldi denicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaws

Bende yeni ayakkabı hep sıkıntı olmuştur giyilmiş bir ayakkabı daha rahat oluyor
    ayaklarıma göre ayakkabı alsam bile arkası vuruyor önü vurabiliyor rahat bir
    ayakkabı pek bulamadım

internet te bir yöntem gördüm oldukça mantıklı su solu boşete ayakkabının
    içine koyuyoruz ve ayakkabıları da poşete geçirip derin dondurucu da 1 yada 2 gün bekletiyoruz ayakkabı içindeki su dolu poşet donuyor ve ayakkabı genişliyormuş mantıklı geldi denicem.

Bu yöntemin faydası oldu mu hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2741 2 kullanıcısına yanıt

🤢

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hector81 kullanıcısına yanıt

43 giyerim normalde hocam 42 numara ayakkabı da bir işe yaramadı şimdilik ama 43 numura da yarıyarcağına inanıyorum sorun çıkarsa.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.