Şimdi Ara

Duraktan taksi çağırdığında taksimetre açıkmı geliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
17.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu gün duraktan taksi çağırdım bir geldi 4.60 TL yazıyor. Bende kızdım neden bu böyle, bindiğinde açman lazım dedim hayır durakta açıyoruz dedi bende binmedim. Başka yoldan taksi çevirdim ona bindim. Duruma göre değişiyor dedi. Normalde açılmıyormuş ama .

Duraktan taksi çağırdığında taksimetre açıkmı geliyor sizdede.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Taksimetre Ne Zaman Açılır?

Taksi çağırdığında taksimetre, genellikle taksiye bindiğin andan itibaren açılır. Bazı durumlarda, taksimetre duraktan açılabilir.

Taksimetre Nasıl Çalışır?

Taksimetreler, taksinin hareketini ve bekleme süresini ölçen cihazlardır. Taksi hareket ettiğinde taksimetre, kilometre ve dakikaya göre hesaplanan bir ücret toplar. Taksi beklemedeyken taksimetre, bekleme süresine göre bir ücret toplar.

Taksi Çağırdığında Taksimetre Açılır mı?

Evet, taksi çağırdığında taksimetre genellikle taksiye bindiğin andan itibaren açılır. Ancak bazı taksi şirketleri, taksi duraktan hareket ettikten sonra taksimetreyi açabilir.

Taksimetre Duraktan mı Açılır?

Bazı durumlarda, taksimetre duraktan açılabilir. Bu genellikle taksinin duraktan alındığı ve doğrudan bir adrese gittiği durumlarda geçerlidir. Bu uygulamanın taksi şirketinin politikasına bağlı olarak değişebileceğini unutmamak önemlidir.

Taksi Gelirken Taksimetre Açılır mı?

Hayır, taksi gelirken taksimetre açılmaz. Taksimetre, genellikle taksiye bindiğin andan itibaren veya duraktan hareket ettikten sonra açılır.

Taksimetre ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsan, taksi şirketine veya yetkili mercilere başvurabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Gelmemesi Lazım, Sana Uyanıklık Yapmış
  • Taksimetre açılış fiyatı değil mi o?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

Gelmemesi Lazım, Sana Uyanıklık Yapmış
    o zaman yoldan taksi çevirince onunda taksimetre i açık olması gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucabilenkanguru

Alıntıları Göster
    taksinin koltuğuna g*tün değdiği andan itibaren açılır taksimetre,öyle şey mi olur? :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıraslan

taksinin koltuğuna g*tün değdiği andan itibaren açılır taksimetre,öyle şey mi olur? :S

Alıntıları Göster
    Seni yemek istemiş. Taksiye bindiğinde açılır. Ücreti de 2 küsür lira idi.. Adam oraya gelene kadar yaktığı benzinin 10 katını senden almak istemiş, olay bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16umT16

İşte beklenen cevap. +1 kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MilosKrasic

quote:

Alıntıları Göster
    Yersen açık geliyor anladığım. Sonra bana sordu nereye gidecen diye gittim yer yakın olduğu için zaten orası 5 lira tutacak dedi. eğer uzak bir yer olsaydı taksimetreyi sıfırlıyacaktı sanırım . Bursa Temenyeri Taksin in bunu arkasına bırakmam yarın gereken yerlere şikayet edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursam -- 21 Ağustos 2012; 0:08:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bursam

Yersen açık geliyor anladığım. Sonra bana sordu nereye gidecen diye gittim yer yakın olduğu için zaten orası 5 lira tutacak dedi. eğer uzak bir yer olsaydı taksimetreyi sıfırlıyacaktı sanırım . Bursa Temenyeri Taksin in bunu arkasına bırakmam yarın gereken yerlere şikayet edeceğim.

Alıntıları Göster
    Taşıma ücretleri; yolculuğun başlangıç noktası ile bitiş noktası arasında taksimetrenin yazdığı kadar ücret yolcudan alınır. yazıyor yönetmelikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Bu mesaj silindi.
    durakta açılmaz bindiğin yerde açılır. seninki çakallık yapmış
  • Aol sinavina giderken gec kalmamsk icin taksi cagirdm geldgnde 9.4 tl yazitodu anlam verememistim ama bindim 20 tl oldu gidene kadar bundan sonra dikkat edicem
  • Helal hocam tebrik ederim binmemişsin herkes yapamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emoozkan97

quote:

çok haklı bencede
  • quote:

Orijinalden alıntı: Accio

Helal hocam tebrik ederim binmemişsin herkes yapamaz
    Yıllardır taksi kullanmam yürürüm ya da metro, metrobüs falan gerektiğinden pahalı bir duruma geldi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VIPERBOLD

Aol sinavina giderken gec kalmamsk icin taksi cagirdm geldgnde 9.4 tl yazitodu anlam verememistim ama bindim 20 tl oldu gidene kadar bundan sonra dikkat edicem

Nerden geldiki bu taksi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: byhtk

quote:

Orijinalden alıntı: emoozkan97

quote:

çok haklı bencede

Alıntıları Göster
    Şikayet etmen lazım zaten edicem gibi bir yazını gördüm. Öyle saçma şey olmaz bindiğin itibaren açılması lazım bundan sonra bende bakıcam taksi çağırıp binerken açıksa vay hallerine.

• quote:

quote:

Aol sinavina giderken gec kalmamsk icin taksi cagirdm geldgnde 9.4 tl yazitodu anlam verememistim ama bindim 20 tl oldu gidene kadar bundan sonra dikkat edicem

Yurume ile 15-20 dakikalik yerden
  • quote:

quote:

quote:

Yurume ile 15-20 dakikalik yerden

Bu taksi leri Bursa dan şöförler odasınamı şikyet ediyoruz acaba
  • taksimetre açılış ücreti 2,20 tl civarı bir miktar. Taksiyi çagırıyorum, bindiğim zaman 2 küsürden baslıyor.
  • Valla ben gozu kara ve bu haksizlik konularinda ciins biriyim yolcu araca binmeden taksi metre acilmaz diye resmi kaynak varsa yazarsaniz iyi olur

Boyle bisiy tekrar denk gelirsem gerekeni yapicam nereye sikayet ediliyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.