Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam tavsiye icin tesekkurler... Dikkate aldim. Ilaca devam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. 27 ağustosta Champix ile sigarayı bıraktım. İlacı 1 ay kullandım ve bıraktım. Kalan paketi de sattım. Bu akşam can sıkıntımdan dolayı canım aşırı bir şekilde sigara istiyor. Bana yardımcı olabilecek bir yöntem önerebilecek olan var mı ? Teşekkür ederim. İyi akşamlar.

• messi176316 M kullanıcısına yanıt
    Kafanı duvara vur . O tek sigara sakın içme. kriz geldimi ickiye vuruyordum eskiden.

şimdi ickide icmiyorum . Yine de dayaniyorum

Tavsiyem yok ama o sigarayı içme

• Bugün boğazımda oluşan darlıktan sonra artık iyice karara bağladım. Yalnız devlet tarafından şu anda verilmiyor. Bunu alabileceğim bir eczane var mı ? İnternet üzerinden alırım şimdi, yanlış bir şey verirler, iyice patates olmayalım. Bir de bunu illa 12 haftalık paketini mi almak lazım ? Yoksa tek pakette sıkıntı kalmıyor mu ? Çoğu kişi tek pakette bıraktım demiş ama yine de kullanın demiş.

Bu arada İstanbul/Anadolu yakasındayım. Önereceğiniz eczane bu yakada olursa güzel olur
  • nightmare_90 N kullanıcısına yanıt
    İst anadolu yakasındayım. evimin karşısındaki eczaneden aldım.. Stok tutmadıkları için ecza deposundan getirtti. sabah söyledim akşama geldi. yani bulmak sorun değil..
    ama her eczane satmıyor gibi bir durum olduğunu sanmıyorum. sanırım hepsinde vardır. ben önce başlangıç paketi aldım 4 haftalık. zaten o paket ile bırakmış olman lazım.. yani 8-14 gün arası bir tarihte. ancak 4 hafta bitikten sonra ikinci 4 haftalık paketi de aldım. herşey yolunda gidiyor. hiç bir sorun yok ama okuduğum yorumlarla eşşeğimi sağlam kazığa bağlamak istedim. 3. 4 haftalık paketi alacağımı sanmıyorum.
  • atropin kullanıcısına yanıt
    Merhaba; şuanki durumunuz nedir, ilacın kaçıncı günündesiniz.
  • Erdylmz28 E kullanıcısına yanıt
    merhabalar ilacın 31. günündeyim. sigarayı bırakalı da 18 gün oldu. hiç bir sorun yok çok şükür..
  • atropin kullanıcısına yanıt
    Maşallah.
  • MERHABALAR! MADEM BU FORUMDASIN OZAMAN SİGARAYI BIRAKMAK İSTİYORSUN??

GERÇEKTEN İSTİYORSAN BAŞARACAKSIN DEMEKTİR!!

BAŞARAMADIYSAN HENÜZ GERÇEKTEN İSTEMEMİŞSİN DEMEKTİR..

Selam dostlar,

17 yıllık (zaman zaman günde 1 paket zaman zaman günde 2 paket olan) ortalama günde 1.5 paket sigara tiryakiliğimi def etmiş olmanın haklı gururu ile sizleri selamlıyorum.
    35 Yaşındayım ve yıllar boyu sigarayı bırakmak için saçma hedefler koydum kendimce. Okul bitsin, askerlik bitsin, işe başlayalım, yüksek lisansı bitireyim vs. derken bırakma deneyimlerim hep hüsranla sonuçlandı.. Ta ki geçen sene başıma gelen bir olaya kadar. Oğlum doğdu.. Önceleri bırakma denemelerimde her zaman acabalar ile hareket etmiştim ancak bu sefer acaba ile hareket etmeyecektim. Kesin ve net bir şekilde hayatımın her yanına zarar veren ve hiç ama hiç bir artısı olmayan bu bağımlılıktan kurtulma vakti gelmişti. Bu işi ilaç desteği almadan tek kalemde bitirebilen insan, dünyadaki sayılı iradeye sahip insanlardandır.( tiryaki olupta bitirmekten bahsediyorum ancak günde 5-6 sigara içerken bırakmak daha kolay bir durum) Benim de kendime inancım bu denli olmadığı için yaklaşık 8 hafta önce CHAMPIX ilacına başladım. Şuan sigarayı bırakmamın 37. günü. Her şey yolunda, renkler daha berrak ve kokular daha keskin. Nefes almak daha güzel.

Aslına bakarsanız Champix ilacını yaklaşık 1 yıl önce denemiştim. 3 hafta kullandıktan sonra sigara midemi bulandırmaya başlamıştı ve ilacı bırakmıştım (şaka gibi bir durum değil mi:) (İnsan kafaya koymadığında bu sonuç doğuyor ilacı kullansan da yani.) Ama ilaç hakkında bir bilgi edindim ozaman " evet etkili bir ilaç ve gerçekten bırakmak istediğim zaman bana büyük yardımı olacak." Ki öyle oldu da... İlacın ücreti biraz pahalı 8 haftalığına 400TL veriyorsunuz. Sigaranın verdiği maddi ve manevi zarar ile karşılaştırdığında bir hiç oluyor tabi. 4 Haftalık son kürü de aldıktan sonra Uzaya fırlatılmış bir roketin atmosferi terk ettiği andaki rahatlığına ulaşacağımı biliyorum!! :))

Zamanında (ki hala daha devam ediyor) izlediğimiz Hollywood filmleri ile bize empoze edilen "delikanlı adam sigara içer", ile başlayan ve aklımızın gerçekten başımıza gelmesi ile (eğer gelir ise*) son bulan bu saçmasapan yılların hesabını ABD'ye (philip morris'e) sormak gerekir!!

EN BAŞTA YAZDIĞIM GİBİ:

GERÇEKTEN İSTİYORSAN BAŞARACAKSIN DEMEKTİR!!

BAŞARAMADIYSAN HENÜZ GERÇEKTEN İSTEMEMİŞSİNDİR.

Kolay Gelsin Dostlar.

• Uygun fiyata champix satan arkadas vardi noldu o hala burada mi? Buradaysa bana mesaj atsin

• Tekrardan merhabalar herkese,

Bugün ilacın 4. günündeyim. Şu an kadar herhangi bir tiksinme olayı olmadı. Hala iki paket içiyorum. Kendime 12. günü seçtim. Bir de bir aylık olan başlangıç paketini aldım. Yalan yok, içimde şüphe var olur da bırakamazsam 400tl bayılmiyim dedim. Dediğim gibi şu an bir farklılık hissedemedim (mide bulantısı, tiksinme, ağızda kötü tat). Hala çok iyi geliyor meret. En ufak bi tiksinti yaşarsam 12. günden önce bırakırım. O kadar istekliyim. Onun haricinde 2 3 gündür rüyalarım biraz fazla gerçekçi olmaya başladı. Dün gördüğüm rüyada korkudan gidiyordum az kalsın, kalkıp sigara içtim o derece. Gelişmeleri yazarım. Selametle...
  • Champix ile bırakamayan arkadaşlar ben elektronik sigara ile bıraktım. Geçen sene champix denemiştim fakat olmadı. 1.5 ay önce hem sigarayı hem elektronik sigarayı komple bıraktım.
  • nightmare_90 N kullanıcısına yanıt
    bir kaç mesaj önce aynı durumdaydık... bırakalı 3 haftayı geçti.. doğru yoldasın sorun yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atropin

bir kaç mesaj önce aynı durumdaydık... bırakalı 3 haftayı geçti.. doğru yoldasın sorun yok :)

İnş. öyledir. Bildiğin sabırsızlıkla tiksinmeyi bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: IOserI

Champix ile bırakamayan arkadaşlar ben elektronik sigara ile bıraktım. Geçen sene champix denemiştim fakat olmadı. 1.5 ay önce hem sigarayı hem elektronik sigarayı komple bıraktım.

Mrb hocam bende esigara kullaniyorum yaklaşık 60 gündür sigara içmiyorum biraz tiksinti geldi şuanda esigarayi da ilk günkü gibi içmiyorum baya bir kendi kendine azalma oldu siz yaklaşık ne kadar kullandiniz esigarayi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

quote:

Orijinalden alıntı: IOserI

Champix ile bırakamayan arkadaşlar ben elektronik sigara ile bıraktım. Geçen sene champix denemiştim fakat olmadı. 1.5 ay önce hem sigarayı hem elektronik sigarayı komple bıraktım.

Mrb hocam bende esigara kullaniyorum yaklaşık 60 gündür sigara içmiyorum biraz tiksinti geldi şuanda esigarayi da ilk günkü gibi içmiyorum baya bir kendi kendine azalma oldu siz yaklaşık ne kadar kullandiniz esigarayi

esigarayı 1.5 ay kullandım sigara içmeden.
  • bende bu forumda bize destek ve bilgi verenler sayesinde ve champix ile bıraktım.bende aylarca bilgi ve deneyim paylaştım.

tekrar söylüyorum ilacın etkisi %80. yüzde 20 de sizin iradeniz.bırakmak isteyipte yoksunluk sıkıntı yapıyorsa bu ilaç yardım ediyor.

19 sene günde 1 paket içtim.3 buçuk senedir içmiyorum.ilaca 600 tl verip almıştım.her kuruşu helal olsun.

SİGARASIZ 1208.GÜN
  • Şu an bu ilaç bedava veriliyor mu? Veriliyorsa bunun için sigara bırakma kliniklerine mi gitmemiz gerekiyor? Giden herkese veriliyor mu?

• acipinsan A kullanıcısına yanıt
    Sigara icen icin bu ilac hep bedava...

Sigara Paketi 10tl olsa bir ayda 300 tl.

Ilac aylik kiti 250 tl. Sigarayi biraktiginiza gore ilac bedava!

• quote:

Orijinalden alıntı: atropin

Sigara icen icin bu ilac hep bedava...

Sigara Paketi 10tl olsa bir ayda 300 tl.

Ilac aylik kiti 250 tl. Sigarayi biraktiginiza gore ilac bedava!

ya tamam orası öyle de şu an için gerçek anlamda bedava mı diye sormuştum.
  • 
Sayfa: önceki 502503504505506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.