Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sigara birakma merkezlerinde bir ara bedava dagitilmis ancak daha sonra uygulamadan vazgecilmis simdi yine bu merkezlerdeki dr larin muayene ve tahlillerden sonra, ya da yonlendirdikleri dr larin gerekli gorurse ilaci yazdigina dair soylemler var. ancak ben sordugumda en erken 3 ay sonraya falan gun vermislerdi. her dr yazmiyor yada yazamiyor ondan eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightmare_90

Tekrardan merhabalar herkese,

Bugün ilacın 4. günündeyim. Şu an kadar herhangi bir tiksinme olayı olmadı. Hala iki paket içiyorum. Kendime 12. günü seçtim. Bir de bir aylık olan başlangıç paketini aldım. Yalan yok, içimde şüphe var olur da bırakamazsam 400tl bayılmiyim dedim. Dediğim gibi şu an bir farklılık hissedemedim (mide bulantısı, tiksinme, ağızda kötü tat). Hala çok iyi geliyor meret. En ufak bi tiksinti yaşarsam 12. günden önce bırakırım. O kadar istekliyim. Onun haricinde 2 3 gündür rüyalarım biraz fazla gerçekçi olmaya başladı. Dün gördüğüm rüyada korkudan gidiyordum az kalsın, kalkıp sigara içtim o derece. Gelişmeleri yazarım. Selametle...

Bugün 11. gün. 1 2 sefer hafif bi tiksinme olayı oldu ama onun haricinde hala saçma bi şekilde sigara içmeye devam ediyorum. Bırakma günü yarın. Yarın hiç içmemeyi deneyeceğim. Ama ilacın herhangi bir yardımı olmadı şu ana kadar. Yarını bi atlatayım, sonrasında bir kaç gün daha sabretmeyi deneyeceğim. Güncel durumu yine yazıyor olcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: atropin

sigara birakma merkezlerinde bir ara bedava dagitilmis ancak daha sonra uygulamadan vazgecilmis simdi yine bu merkezlerdeki dr larin muayene ve tahlillerden sonra, ya da yonlendirdikleri dr larin gerekli gorurse ilaci yazdigina dair soylemler var. ancak ben sordugumda en erken 3 ay sonraya falan gun vermislerdi. her dr yazmiyor yada yazamiyor ondan eminim.

Tamam hocam teşekkürler bilgiler için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axi2934

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arakdaşlar ,

Sigarayı bırakma polikliniğine gittim dr doldurmam için bir form verdi. Ardından bu illetten istersem ilaç desteğiyle kurtulabileceğimi anlattı. Herhan gibi test vs yapmadı. zyban Yazdı aile aağlığı merkezinden ilacı temin ettim.ilacı kullanmaya 25 Ocak Pazartesi başlayacağım. İnşallah kurtulacağım bu illetten bakalım. İalcı kullanırkenki durumlardan da sık sık sizleride haberdar ederiveğşm. Beni Buradaki başarı hikayeleri cesaretlendirdi. Umarım bir hikayede ben yazabilirim.

4 günlük geçikmeyle 29 Ocakta ilaca başladım. 31. Ocakta 3. Dozu aldım. Yarın 1 Şubat sabah akşam kullanmaya başlayacağım. 3 günde ilaçla birlikte. Günde bir paketten yarım pakete düştüm. Canım artık eskisi kadar sigara istemiyor. Fakat alışkanlıklar ciddi rahatsız ediyor. Canjm istemesede alışkanlık olarak içimden bir ses beni sigara içmem için uyarıyor. Ama artık sigara içmek keyf vermiyor. Ağzımda acı bir tat bırakıyor ve artık hiç bir sigarayı sonuna kadar içemiyorum. İnşallah 9 Şubat dünya sigarayı bırakma gününde bu iletten kurtuluyorum. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim.

29 Ocakta ilaca başlayıp 12. Gün 9 şubat Dğnya sigarayı bırakma gününde kurtulmayı arzuluyordum. Fakat o güne kalmadan 10. Günün akşamı son sigarayı içtim ve bir daha içmedim. Bugün 4. Gün çok şükür kurtuldum.

Yaşım 33 20 yıldır sigara içiyorum. Yani ben kendimi bildim bileli içiyordum. Hayatımda sigara içmeden geçirdiğim tek bir günü bile hatırlamıyorum.

Öyleki ben tüm hayatımı sigaraya göre kurgulayan ve planlayan bir kimse olarak 4. Günümdeyim. İnşallah 4. Hafta 4. Ay 4. Yıl Allah ömür verirse hepsini paylaşmaya devam edeceğim.

Eveeeeeeetttt 05.03.2015 itibariyle 27. Sigarasız günü ELHAMDULİLLAH geride bıraktım.

Sanki rüyadayım. Hala kendime inanamıyorum. Sigaradan KURTULDUM.

Geçtiğimiz hafta yakın bir akrabam vefat etti. Cenazenin teslim alınmasından kabristanda yer bulup yıkanıp defin edilmeaine kadar her aşamasıyla ilgilendim. Çok sıkıntılı iki gün geçirdim. Çok şükür bu iki günde daha içmediysem Allahın izniyle bir daha içmem diyorum.

Gayet rahatım sinir yok stres yok sıkıntı yok. Zaman zaman canım sigara istemiyor mu evet istiyor fakat kafamı dağıtıyorum unutuyorum. Artık uzun aralıklarla eskiden sigara içtiğimi hatırlıyorum.

İlaçın 2. Paketini aldım başladım.

Bu arada çalışmıyorum. Kesinlikle tv izlemiyorum. Ben kafamı dağıtıyorsam herkes yapar. Ben bıraktıysam herkes bırakır.

Rüyamda 2 defa sigara içtim. Ciddi vicdan azabıyla uyandım. En son rüyamda sigara uzattıklarında ben bıraktım içmiyorum dedim. Yani rüyada bile red ettim bu illeti.

Hepimize nice sigarasız günlere

Daha önceki iletilerimde göreceğiniz üzere bu illetten ilk başlarda kendim de inanmamama rağmen kurtuldum. 121. Günü geride bıraktım. 4. Ay bitti 😎 Şimdi sıra 4. Sigarasız yılı bitirmekte🤓

Bakmayın güldüğüme dün gibi 4 saat sigaradan ayrı kalmayan ben 4 aydır içmiyorum.benimle ilaca başlayan iki arkadaşım ilacı bırakıp sigaraya devam ettiler. Elhamdülillah ben başlamadım.

Kokmuyorum yürüdüğümde nefes nefese kalmıyorum. Oğluma kuçaklarken acaba sigara kokuyormuyum diye düşünmüyorum.

Ayrıca her gün aigara alırmış gibi parasını ayrı bir yere koyuyorum. 1300 tl ye yakın para birikti o bile ayrı bir motivasyon. Babanız dahil kimse bu kadar parayı aorgusuz sualsiz size vermez!!

Umarımın başlamam ve 1. Yılın sonunda deneyimlerimi buradan paylaşmaya devam ederim.

Not: 2 paket ilaç yetti. 3. Den bir kaç tame içtim. Ama paikolojik olarak ilacın evde olduğunu bilmek beni inanılma rahatlatıyor.

512 gün olmuş sigarı bırakalı :) tam 10.240 adet sigara içmemişim. Şaka gibi ama gerçek çevremde kimse beni sigara içerken hatırlamıyor :) Hatta hatırlattığımda çok şaşırıyorlar.. Müthiş bir keyf sigarasız yaşamak. Ben bıraktıysam herkes bırakır. Hep buradaki bırakan arkadaşların tecrübelerini okurdum bir gün tecrübe yazacağımı hiç düşünmemiştim. Sizde yazabilirsiniz Eşiniz çocuğunuz sevdiklerinizi için kendiniz için bunu yapmalısınız.. İlaca başlayıp bıraktığınızda çevrenizden sigara içenleri uzakalştırın yani onlarla çay kahve içmeyin. Sigara molasına çıkmayın. Emin olun başaracaksınız.

Son yazdığımın üzerinden 134 gün geçmiş. Ben sigarasız 646. günü yaşıyorum Çok şükür. Rüya gibi ama değil. Aklıma geldikçe ilk günden beri buraya ayzıyorum benim içinde anı defteri gibi oldu. Nice sigarasız yıllara

• quote:

Orijinalden alıntı: acipinsan

quote:

Tamam hocam teşekkürler bilgiler için.

Merhaba

Dün ben toplum sağlığı merkezinden ücretsiz bi şekilde aldım. Süreci kısaca anlatıyım size.

İnternetten sigarayı bıraktırma polikiliniğinden randevu aldım.
    Randevuya gittiğimde doktor bana bi kaç test doldurttu sonrada kalp ve solunum testine yollattı.
    Daha sonra bu testleri kontrol edip bana reçete yazdı.
    Bu reçeteyi ertesi gün toplum sağlığı merkezine vererek bi kutu champıxi ücretsiz şekilde aldım.

Bu yazdıklarım toplamda 3 gün sürdü.

Edit: İstanbul kadiköyde bu işlemleri yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rammstein -- 18 Kasım 2017; 9:40:25 >

• Rammstein kullanıcısına yanıt
    Eyvallab hocam.

• Rammstein kullanıcısına yanıt
    aaa cok iyi yaa.. toplamda 3 gun hicbirsey... benim mi gozum korkmustu yoksa o stresi mi goze alamadim bilmiyorum ama su sigarayi birakmak icin verdigim paraya "bosuna mi verdik" demiyecegim. sigara kadar bosuna olamaz sanirim. ancak ilaci dusunenler icin ref. olsun.. demekki ilac hala ucretsiz dagitiliyor. tam paket mi baslangic paketi mi hocam?
  • quote:

aaa cok iyi yaa.. toplamda 3 gun hicbirsey... benim mi gozum korkmustu yoksa o stresi mi goze alamadim bilmiyorum ama su sigarayi birakmak icin verdigim paraya "bosuna mi verdik" demiyecegim. sigara kadar bosuna olamaz sanirim. ancak ilaci dusunenler icin ref. olsun.. demekki ilac hala ucretsiz dagitiliyor. tam paket mi baslangic paketi mi hocam?

Aynen öyle hocam umarım bırakmak isteyipde hep bahaneler sunanlar bi adım atarlar. Bu arada hastaneye gittiğim zaman birisiyle muhabbet etme şansını buldum. O da 2 hafta ilaca başlamış fakat o aldığı zaman ilacı sağlık bakanlığı ücretsiz dağıtmıyomuş anladıgım kadarıyla.

Bana verilen ilaç sanırım başlangıç paketi, diger paket içinde 14 üne randevu verdi doktor.

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rammstein -- 19 Kasım 2017; 22:41:6 >

• yaklasik iki hafta once aradim 171 hattini, ilaci ucretsiz vermiyorsaniz ne yapiyorsunuz orda demek icin:) ucretsiz dagitim başladı hanimefendi demez mi:) yuppisi. 182 den randevu aldim, iki gun sonra randevum var doktorcumla. bu gecen iki hafta surecinde ise champix forumunu yaladim yuttum. psikolojik olarak iyice hazırladim kendimi ve iste ben de burdayim:)

• acipinsan A kullanıcısına yanıt
    evet kasımın başındna beri yine ücretsiz veriyorlarmış
  • bende tekrar sordun ve evet kasım başından itibaren tekrar ucretsiz dagitim baslamis... o zaman bırakmak isteyenlerin hiç bahanesi kalmadı :D ( gerçi daha önce de dediğim gibi paralı olması da bahane değil di :)

bu arada ilaci son bir haftadan beri yarım doza indirdim. günde iki yerine bir adet sabah alıyorum. ( siz ilaci gerektigi gibi kullanın tavsiye vs kesinlikle degildir ) şuan için bir sorun yaşamadım. sanırım ilacı bir anda iki dozdan bitirmek yerine bir dozdan bitirmek daha kolay olur gibi mi düşündüm naptım bilmiyorum :)

heyyy gidi... 3 gün bıraksam bidaha agzima surmem derdim 3 saat içmesem elim ayağım titrerdi... 37 gün olmuş..
  • atropin kullanıcısına yanıt
    kesinlikle haklısınız ücretsiz alamazsam da ücretiyle alıp kullanıcam ben zaten, karar verilmiştir :) sizin adınıza çok sevindim, bırakalı şukadar gün oldu bu kadar gün oldu yazılarını görmek çok iyi geliyor :) keza az önce yağan şakır şakır yağmurda sigara almak için sırılsıklam olmuş bir tiryakiyim. inşallah benimde 3 yıldır 5 yıldır içmiyorum dediğim zamanlar gelir :)
  • quote:

quote:

Tekrardan merhabalar herkese,

Bugün ilacın 4. günündeyim. Şu an kadar herhangi bir tiksinme olayı olmadı. Hala iki paket içiyorum. Kendime 12. günü seçtim. Bir de bir aylık olan başlangıç paketini aldım. Yalan yok, içimde şüphe var olur da bırakamazsam 400tl bayılmiyim dedim. Dediğim gibi şu an bir farklılık hissedemedim (mide bulantısı, tiksinme, ağızda kötü tat). Hala çok iyi geliyor meret. En ufak bi tiksinti yaşarsam 12. günden önce bırakırım. O kadar istekliyim. Onun haricinde 2 3 gündür rüyalarım biraz fazla gerçekçi olmaya başladı. Dün gördüğüm rüyada korkudan gidiyordum az kalsın, kalkıp sigara içtim o derece. Gelişmeleri yazarım. Selametle...

Bugün 11. gün. 1 2 sefer hafif bi tiksinme olayı oldu ama onun haricinde hala saçma bi şekilde sigara içmeye devam ediyorum. Bırakma günü yarın. Yarın hiç içmemeyi deneyeceğim. Ama ilacın herhangi bir yardımı olmadı şu ana kadar. Yarını bi atlatayım, sonrasında bir kaç gün daha sabretmeyi deneyeceğim. Güncel durumu yine yazıyor olcam.

Herkese Selamlar

14.11.2017 (12. gün) olarak seçmiştim bırakma gününü. Şöyle bahsedeyim almak isteyenlere veya düşünenlere.

Zaten 11.güne kadar neler hissettiğimi yazmıştım. 12. günde nasıl bırakacağımı anlamadım. Benim bundan tiksinmem lazımdı, yoksa bırakamam dedim. Ama gram tiksinme olmadı çoğunda olduğu gibi. Sigaraya ben hani bir dalla falan değil, 2 paketle başlamıştım 5 sene önce (ya da 6 tam hatırlamıyorum). 3 pakete çıktığı zamanlarda oldu (hele ki gece dışarı çıkmayayım). O yüzden pek inandırıcı gelmedi 12. günde bırakacağım. Ama boğazımda oluşan ağrıdan bahsetmiştim (ki reflüden dolayı boğazımda ödem oluşmuş sigaradan değilmiş :)) , ne kadar kötü koktuğumdan ve artık nefesi tam alamadığımdan. Baktım tiksinmiyorum, o zaman ilk günü kendimi zorlayayım dedim.

12. gün yalan yok çok zorlandım. Her gün bi molaya çıkışımda en az iki tane içip yarım saat veya daha fazla zaman harcayan biri olarak çok boşluk oluştu. O yüzden de devamlı aklıma geldi. Ama inat ettim biraz ve içmedim. İlk gün gerçekten zordu. Ondan sonraki 3 gün hiç ağzıma sürmedim. 3. gün ise iş yerindeki bir şeye ve kız arkadaşıma sinirlendiğim için birinden sigara aldım içim dedim. Orada şunu fark ettim, sigarayı severek içime çekemiyordum. Önceden öyle bir durumda aldığım hazzı anlatamam. Ama o gün hiç bir şey hissetmedim. Sonrasında 2 3 defa içime çektikten sonra söndürdüm.

Bugün 9. gün. Hani bunu söylemek için erken mi bilmiyorum ama artık sigarayı aramıyorum. Bazen bir arkadaşın elinde görünce içesim geliyor, bir kez içime çekince içmek istemediğimi anlıyorum ve bırakıyorum. 9 günde bir kaç kaçamak oldu tabii :) Ama öyle eskisi gibi aramadım hiç veya severek içmedim. Alışkanlık işte ne yaparsın :)

İlaç konusuna gelecek olursak, hala devam ediyorum. Uyku yaptığı doğru, ki ben zaten uyku delisiydim, iyice arttırdı. Gündüz getirmiyor ama sabah kalkamiyorum yataktan. Rüya ile ilgili bahsettikleri tamamen doğru. İlacı kullanmaya başladıktan 4 gün sonra (2 katı doza çıkıldığı gün) günde 4 5 rüya görüyordum ve bunlar bildiğin 3D. Aşırı gerçekçi olması ilk başta güzel geldi de 2 3 gün sonra yormaya başladı. Her uyandığımda o kadar yorulmuş hissediyordum ki, bir kez görmeyeyim dedim sonunda. Ama güzel rüyalarında tadından uyanmak istemiyor insan :)

Sonuca gelecek olursak, bana sigarayı ilaç mı bıraktırdı yoksa kendi irademle mi bıraktım anlamadım. O yüzden kesin alın bırakırsınız diyemem ya da almayın bir işe yaramıyor da diyemem. Sanırım yardımcı oldu. Çünkü irade konusunda ben zayıfım. Hiç etkilememiş olsa şu an hala sigara içiyordum. Çok şükür bitti gibi duruyor.

NOT: Yine şansızlığım tavan seviyede. Ben ilacı aldıktan sonra tekrardan bedava yapmışlar. Sağlık olsun o kadar da önemli değil, olan oldu diyelim :)

• 30üç kullanıcısına yanıt
    ilk sayfadan bu sayfaya her yorumu okudum.bu konudan destek alıp parayla ilacı aldım.parayla ilacı adıktan sonra devlet bedava verdi.

parayla aldığıma hiç üzülmedim çünkü 4 senedir sigara içmiyorum ve parası fazlasıyla çıktı.

ilaç yoksunluk belirtileri büyük ölçüde azaltıyor.%20 irade ile bırakmış oluyorsunuz.sigarayı kafasında bitiren insana bu ilacın bıraktırma olasılığı çok yüksek.

merak etmeyin sizinde 3-5 sene diyeceğiniz günler gelecek.

SİGARASIZ 1220.GÜN
  • crywolf35 kullanıcısına yanıt
    İlaç kendni 1 ayda amorti ediyor zaten, bırakabilmişsiniz sonuçta, helali hoş olsun, darısı bizlere denir:). Bugun doktora muayenemi oldum ve ilacımı toplum sağlığı merkezinden ücretsiz olarak aldım çok şükür. Doktor 13. günü seçti bırakma günü olarak, bana kalsa 14. gün :) Beni en çok heyecanladıran kısımlar rüyalar kısmı :) en çok korkutan kısım ise yoksunluk.. umarım herşey yolunda gider.
    yoksunluğu şöyle tarif edeyim.hani sigara içtikten yarım saat sonra aklınıza sigara gelir.içsenizde olur içmesenizde.

ilk yoksunlunlar biraz sıkıntılı sadece.mesela sigarayı bıraktım 15 gün sonra bir avm çıkışı aklıma geldi ve canım çekti.

çünkü 20 senedir kapalı ortamdan çıkınca sigara içince bir boşluk oluyor.mesela ilk sinema çıkışı,denizden çıktıktan sonra.ilk yemek sonrası.

ilk 3 gün yoksunluk baş edilebilir şekilde %40 yoksunluk oluyor.3 günden sonra yoksunluk %20 gibi falan oluyor.

ara ara sıkıntı olsada baş edilebilir yoksunluklar oluyor.15 günden sonra daha çok rahatlama oluyor.bana tek yan etkisi çok net rüyalar oldu.

belki sigarayı aramayıp 10 gün kendiliğinden bırakacaksınız.belkide 20 .gün zorla istemeden bırakacaksınız.

şunu unutmayın ilacın etkisi bıraktıktan sonra anlaşılıyor.sigara içme isteğiyle kolay başa çıktığınızı anlıyorsunuz.

SİGARASIZ 1220.GÜN

SÜPER YA. haftaya ilk iş doktora gidiyorum !
  • git git bana arkadaş lazım :) kaderdaş daha doğrusu.. forum şuan çok ıssız. ilacın ikinci günündeyim, henüz olumlu olumsuz bir etki yok. sigaraya aynen devam (şimdilik)..
  • Devlet hastanesinden Hangi bölüme randevu alıyoruz?

tam 4 yıl evvel 26 yaşımda bişeylere sinirlendik anti epresan yerine sigaraya başlamamın daha iyi olacağını söylediler. başladık. şimdi sinirlenecek bişey kalmadı. ama sigarası günde 2 paket sarma olmak üzere devam ediyor. artık nefes darlığı başladı. bir an evvel önünü almam lazım yoksa bunun 35-40-45 yaşını düşünemyorum. 92 kiloyum. 122 kiloda olmuştum. 122 killyken halı sahaya gider deli danalar gibi koşardım millet şaşırırdı. şimdi düz yolda yürürken tıkanıyorum. acil bırakmam lazım yoka o beni bırakacak biliyorum...

umarım bu ilaç işe yarar. hepimize kolay gelsin. gelip-gidip buraya da yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.