Şimdi Ara

Sigara dumanı kasa içine zarar verir mi?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
3.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

6 ayda bir film çektir sen hocam, nolur nolmaz.

• Fanların üzerinde dumanın içindeki kimyasallardan kaynaklanan sarı bir tabaka oluşuyor.(diğer kompenentler içinde geçerli) Fanların ve komponentlerin toz tutmasını kolaylaştırır. Ayrıca uzun vadede kasa bakımı yapmazsanız temizliği zor olacağından parçaların orjinalliğini bozar.

Sigara sağlığa zaralıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Angelo

6 ayda bir film çektir sen hocam, nolur nolmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Hocam zararlı olabilir. Sigaranın dumanında nikotin, civa vb. şeyler var. Bunların bir kısmı elektriği geçiriyor. Yakın iki entegre arasına denk gelirlerse kısa devre yapıp sistemin yanmasına sebep olabilir. Bir de ön tarafta harddiskler oluyor. Oraya giren duman çok ufak partiküllerden oluştuğu için harddiskinizin üzerindeki o ufak delikteki filtre sistemini aşabilir. Bu da harddiskinizde bad sektör oluşmasına neden olabilir ve sonuç olarak disk bozulmakla kalmaz veri kaybı da yaşayabilirsiniz. Ne olur ne olmaz bilgisayarın yakınında sigara içmeyin. Fanın yanında olmasa bile o içeri girecektir bir şekilde. Açın oyununuzu, keyfinize bakın.

Tabi bilgisayarı geçersek en çok zararı siz görüyorsunuz. Sigarayı en kısa sürede bırakmanın yoluna bakın. Bildiğim kadarıyla en ucuz sigara bile 6,5 TL. Günde bu sigaradan bir paket içerseniz; 6,5 TL x 365 gün = 2372,5 TL yapıyor yılda. 10 yılda ise; 23725 TL yapıyor. Sizce az bir para mı? Bence değil. Peki bu paranın yararı ne oluyor? Hiçbir şey. Yetmezmiş gibi bir de sağlığınız bozuluyor ve hayatın tadını içmeyenler kadar alamıyorsunuz. Bence bırakın hocam.

Adam bilgisayara zararı olur mu demiş, sen sağlığını, hesabını kitabını katmışsın. Bir de çok akıl hocası var arkadaş!

Bu arkadaş da Türkiye'de artık bir çok insanın yaptığı gibi kaçak sigara alabilir tabii ki! Paketi 1,5 TL. Geriye kalan hesabı da beni bağlamaz :)

Durmak yok, içmeye devam...

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

Beyler imzamdaki HAF XB kasayı masaüstümde kullanıyorum, tam ön fanların önünde küllüğüm ve sigaram mevcut sürekli içeri giriyordur duman ilginç olacak ama zarar verir mi?

Elektronik sigara ve yahut nargile içip yavaş yavaş birakmani tavsiye ediyorum bilgisayar değil akciğeriniz değerlidir hiç bir makineyi kendi sağlığınız ile kiyaslamamanız gerekir.

Edit;Sigara birden bırakalıcak birşey değildir kişide ne kadar irade olsada nefsinin önüne geçmesi imkansizdir o yüzden böle yazma gereği duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Reis -- 14 Eylül 2013; 0:29:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quarysma

quote:

Hocam zararlı olabilir. Sigaranın dumanında nikotin, civa vb. şeyler var. Bunların bir kısmı elektriği geçiriyor. Yakın iki entegre arasına denk gelirlerse kısa devre yapıp sistemin yanmasına sebep olabilir. Bir de ön tarafta harddiskler oluyor. Oraya giren duman çok ufak partiküllerden oluştuğu için harddiskinizin üzerindeki o ufak delikteki filtre sistemini aşabilir. Bu da harddiskinizde bad sektör oluşmasına neden olabilir ve sonuç olarak disk bozulmakla kalmaz veri kaybı da yaşayabilirsiniz. Ne olur ne olmaz bilgisayarın yakınında sigara içmeyin. Fanın yanında olmasa bile o içeri girecektir bir şekilde. Açın oyununuzu, keyfinize bakın.

Tabi bilgisayarı geçersek en çok zararı siz görüyorsunuz. Sigarayı en kısa sürede bırakmanın yoluna bakın. Bildiğim kadarıyla en ucuz sigara bile 6,5 TL. Günde bu sigaradan bir paket içerseniz; 6,5 TL x 365 gün = 2372,5 TL yapıyor yılda. 10 yılda ise; 23725 TL yapıyor. Sizce az bir para mı? Bence değil. Peki bu paranın yararı ne oluyor? Hiçbir şey. Yetmezmiş gibi bir de sağlığınız bozuluyor ve hayatın tadını içmeyenler kadar alamıyorsunuz. Bence bırakın hocam.

Adam bilgisayara zararı olur mu demiş, sen sağlığını, hesabını kitabını katmışsın. Bir de çok akıl hocası var arkadaş!

Bu arkadaş da Türkiye'de artık bir çok insanın yaptığı gibi kaçak sigara alabilir tabii ki! Paketi 1,5 TL. Geriye kalan hesabı da beni bağlamaz :)

Bu gün bu ikinci oluyor. Başka bir konuda bir kişinin seçtiği ekran kartından daha güçlü bir kart önerdik benzer fiyata. Konuyla alakası olmayan biri, "Arkadaş belki onu kullanmak istiyor. Sen de komple AMD'cisin herhalde." diye cevap yazmış, önerdiğim kartı AMD olduğu için değil daha güçlü olduğu için önerdiğim halde. Hayır cevap yazdığım arkadaş olumsuz yorum atsa amenna. Başkaları gelip bu tür yorumlar yapıyor.

Anlamıyorum bu fevrilik neden. Ben dostça bir öneride bulunmaya çalıştım. Bir kişinin sigarayı bırakması ya da başka birinin daha iyi oyun oynamasının bana ne katkısı olabilir? Ancak onlar daha mutlu olur. Olsa olsa bir iyilikte katkım olmuşsa sevabını alırım ki o şekilde düşünen biri kimseye yanlış bir şey önermek istemez.

Ben kimsenin kafasına silah dayamıyorum. Önerime uyup uymamak da o arkadaşlara kalmış ki bu konudaki arkadaş sigaranın zararlı olduğunu çok kolay idrak edecek yapıda anlayışlı birisi. Ben sadece hatırlatmak istedim burada. Ben sağlıklı bir vücuda sahip olmak isterim ki; kendime istediğim gibi başkalarının da sağlıklı olmasını istiyorum. Benim de çok yanlışlarım oluyor ve beni düzgün bir üslupla uyaranlara teşekkür ediyorum. Eğer bir zararım olduysa da özür diliyorum.

Burası bir paylaşım platformu. Burada insanlar elbette bilgilerini paylaşacak ve birbirlerine önerilerde de bulunacak. Lütfen siz de yazdıklarınıza dikkat edin. Burada sigara iyi bir şeymiş gibi nasıl daha ucuz temin edilebileceğine dair bilgi veren ve "içmeye devam" gibi özendirici mesajlar atmanız hiç hoş değil. Siz istediğiniz kadar içebilirsiniz, başkalarının yanında içmediğiniz sürece.

Sigara, alkol komple yasaklansa ne güzel olur bence. Bu lanet şeyler eminim ki dünya savaşlarından fazla can almıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quarysma

quote:

Bu gün bu ikinci oluyor. Başka bir konuda bir kişinin seçtiği ekran kartından daha güçlü bir kart önerdik benzer fiyata. Konuyla alakası olmayan biri, "Arkadaş belki onu kullanmak istiyor. Sen de komple AMD'cisin herhalde." diye cevap yazmış, önerdiğim kartı AMD olduğu için değil daha güçlü olduğu için önerdiğim halde. Hayır cevap yazdığım arkadaş olumsuz yorum atsa amenna. Başkaları gelip bu tür yorumlar yapıyor.

Anlamıyorum bu fevrilik neden. Ben dostça bir öneride bulunmaya çalıştım. Bir kişinin sigarayı bırakması ya da başka birinin daha iyi oyun oynamasının bana ne katkısı olabilir? Ancak onlar daha mutlu olur. Olsa olsa bir iyilikte katkım olmuşsa sevabını alırım ki o şekilde düşünen biri kimseye yanlış bir şey önermek istemez.

Ben kimsenin kafasına silah dayamıyorum. Önerime uyup uymamak da o arkadaşlara kalmış ki bu konudaki arkadaş sigaranın zararlı olduğunu çok kolay idrak edecek yapıda anlayışlı birisi. Ben sadece hatırlatmak istedim burada. Ben sağlıklı bir vücuda sahip olmak isterim ki; kendime istediğim gibi başkalarının da sağlıklı olmasını istiyorum. Benim de çok yanlışlarım oluyor ve beni düzgün bir üslupla uyaranlara teşekkür ediyorum. Eğer bir zararım olduysa da özür diliyorum.

Burası bir paylaşım platformu. Burada insanlar elbette bilgilerini paylaşacak ve birbirlerine önerilerde de bulunacak. Lütfen siz de yazdıklarınıza dikkat edin. Burada sigara iyi bir şeymiş gibi nasıl daha ucuz temin edilebileceğine dair bilgi veren ve "içmeye devam" gibi özendirici mesajlar atmanız hiç hoş değil. Siz istediğiniz kadar içebilirsiniz, başkalarının yanında içmediğiniz sürece.

Sigara, alkol komple yasaklansa ne güzel olur bence. Bu lanet şeyler eminim ki dünya savaşlarından fazla can almıştır.

Arkadaşım öneride bulunduğun adam babanmı, amcanmı, dayın mı? Sanane milletin seçimlerinden! Ben sana desem ki "sigara çok iyi bişey, gel sende iç" diye hoşuna gider mi? Milletin kendi iradesiyle seçtiği yollarda gitmesine karışma hakkını nereden alıyorsunuz anlamıyorum.

Konuyu açan arkadaşımın konusunda gelince; Hiçbirşey olmaz muhterem sigara dumanından. Ben sigara dumanını götürsün diye özellikle ön tarafına fan taktım 3 yıl önce iş yerindeki bilgisayara, en ufak bir sıkıntısı yok, içinde kirlenme - tozlanma yok. Hiçbir yan etkisini de görmedim bilgisayarda.

• ne saçma bir konu millet sağlığını düşünmüyor malını düşünüyor, biri çıkıyor tercih meselesi karışmayın diyor.
    milletin tercihi bizi alakadar etmez de, zorla konu açtırmıyoruz burda isterseniz kendinize fatalty yapın bize ne
    ama burda konu açarsanız yapma kardeşim hayatını yaşa diyenlere tercih bizim ne karışıyorsunuz deme hakkını kimden alıyorsunuz, buda bizin tercihimiz, karışmayın bize
  • strider_venom S kullanıcısına yanıt
    Mal, canın yongasıdır.
  • kapalı alan dasın birde ciğerlerini düşünmüyorsun da pc yi mi düşünüyorsun
  • Sigara seni zehirler sen de zehirlenince pc oynaamazsin

• 2372,5 Al işte sigarayı bırakırsan yıllık upgrade bütçen çıktı bile :D
  • quote:

Vay be adam erinmemiş yazmış helal ama

• Yazmayin konuyu takip etmiyorum artik

• quote:

Yazmayin konuyu takip etmiyorum artik

Yok öyle yağma :)

Tek sorun koku olur belki sararması vs.

Bi yorum üyesinden ekran kartı almıştım.
    Sigara içilen ortamdaki bi kasada kullanılmış çok iğrenç ötesi kokuyordu ve toz noktasında kalıp olmuştu...

Kasa içine parfümlü pamuk koydum ancak kokusu gitti ...
  • quote:

Bilgisayar için biraz fazla endişelenmiyor musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

quote:

Yazmayin konuyu takip etmiyorum artik

Yok öyle yağma :)

Tek sorun koku olur belki sararması vs.

Bi yorum üyesinden ekran kartı almıştım.
    Sigara içilen ortamdaki bi kasada kullanılmış çok iğrenç ötesi kokuyordu ve toz noktasında kalıp olmuştu...

Kasa içine parfümlü pamuk koydum ancak kokusu gitti ...

Yuh , o nedir be mezbaha da mı yaşıyor, plastik komu emici madde olsa neyse.
  • evet verir fanın içine girip orada biriken sigara dumanı yağ gibi bir şey oluyor
    ve tıkıyor orayı
  • Harpooner kullanıcısına yanıt
    Pc kanser olabilir

• Bilgisayarın içindeki beyaz parçalar sararıyor ve içi sonrasında çok pis kokuyor. Kasa çöp oluyor sonra :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.