Şimdi Ara

Şifreli mesajlaşma platformu Signal'in masaüstü uygulaması çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şifreli mesajlaşma platformu Signal'in masaüstü uygulaması çıktı

Gizlilik odaklı popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Signal artık bağımsız bir masaüstü uygulamasına sahip. Yeni uygulama mesajlaşma servisinin mobil uygulamaları ve web sürümünün arasına katılmış durumda.

Şimdiye kadar masaüstü platformda şifreli mesajlaşma yapabilmek için Chrome web uygulaması gerekiyordu. Artık kullanıcıların Signal Desktop'ı kurması yeterli olacak. Windows 7 (64 bit) veya daha yüksek sürümlerde kullanılabilen uygulama macOS 10.9 Mavericks yada Advanced Package Tool'u destekleyen Linux işletim sistemlerinde de çalışabiliyor.

Ayrıca Bkz.Alibaba'nın kurucusu Jack Ma kung fu filminde oynadı
    Yeni masaüstü uygulamasının tasarım ve işlevsellik açısından Chrome uygulamasıyla aynı özellikler sunduğunu belirtelim. Signal Desktop'ı sisteminize indirmek için buraya tıklayarak resmi web sitesine erişebilirsiniz. Sayfada işletim sisteminize uygun kurulum dosyalarının yanı sıra popüler mesajlaşma uygulamalarının mobil versiyonlarını indirebileceğiniz bağlantılar da yer alıyor.

• Aman aman neme lazım, birileri kullanır sonra bizde b** yoluna gideriz.

• 4096bit şifreleme olsa hiçbir program kıramaz. Sağlam olsun diye 8192bit de şifrelenebilir.

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 17 Mayıs 2020; 9:54:3 >
  • fetö bu programı kullanır,sonra ben onlardan değilim diye ispatlamaya çalış dur yıllarca. o yüzden şifreli gizli kapaklı yazışmalar yapmayın.

• Uzak durmak lazım fetö kullanırsa başımız yanar whatsappa devam

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Haklısın.

• Telegram numara, isim vermeden eklemesi güzel. Başkasını tanımam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • işin adalet yasa kısmını geçelim de - sonuçta tr de nolacağı belli olmuyor- signal ya da telegram tarzı uygulamalar kullansak keşke facebook'un whatsapp'ı yerine. bu iki uygulamanın bulut tabanlı olması çok büyük avantaj, telefona ihtiyaç duymadan aç masaüstünde kullan. çok güzel ama kullanan yok

• Yukarıdaki arkadaşlar ciddi mi? Ben bir kurayım diyordum, vazgeçtim şimdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp'ın şifreleme altyapısını yapan adamların programı bu. Ancak sorun şu ki NSA tarafından içine sızıldığı konusunda bazı duyumlar mevcut. Telegram şu anlık daha güvenli gibi duruyor. En azından adamlar açık açık bizden Telegram kullanıcılarının bilgilerini istediler vermedik ve vermeyeceğiz diye söyleyebiliyorlar. Daha şeffaf.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    tam çomar mantığı... whatssapp messenger'da kullanmayın... oda şifreli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakari_mayo

Whatsapp'ın şifreleme altyapısını yapan adamların programı bu. Ancak sorun şu ki NSA tarafından içine sızıldığı konusunda bazı duyumlar mevcut. Telegram şu anlık daha güvenli gibi duruyor. En azından adamlar açık açık bizden Telegram kullanıcılarının bilgilerini istediler vermedik ve vermeyeceğiz diye söyleyebiliyorlar. Daha şeffaf.

NSA'in bu tarz programlama sızma gibi bir derdi olacağını sanmıyorum. X64-86 Abd'nin tekelindeki bir teknoloji. Temelden üretilirken zaten Abd'nin kucağında doğuyor bu projeler.
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Yalnızca x86-64 platformunda değil, ARM gibi lisans dahilinde herkesin baştan tasarlayabildiği platformlarda da çalışıyor program hocam.
  • aman başımıza iş açılmasın matmazel
  • WhatsApp gayet güzel fazlası zarar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.