Şimdi Ara

Sifir araci surttum. Lutfen yardim edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Parktan cikarken ufaktan surttum. Serviste rotus boyasi yapti ama biraz siritiyor. Serviste eleman boyayalim dedi ama bayagi buyukce bi alani ben de bu kadarlik yer icin on tamponun nerdeyse 3/1 ini boyatmak istemedim. Tamamen kapatamasam da orjinaline en yakin ne yapabilirim? Pasta-cila ile halledebilir miyim? Ne yapabilirim buna acaba? Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler. Resimleri atiyorum.
     Sifir araci surttum. Lutfen yardim edin! Sifir araci surttum. Lutfen yardim edin!

• Nazarlık olarak kalsın
  • Çok geçmiş olsun. Bence de böyle kalsın derim, çok bir şey yok. Nazar değmez inşallah bundan sonra.
  • jckl35 J kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim iyi dileklerin icin . Oyle buyuk birsey yapmayi dusunmuyorum zaten. Acaba kendi imkanlarimla birseyler yapabilir miyim diye sordum biraz daha iyilestirmek adina. Birsey bulamazsam son care artik oylece birakacagim.
  • Bendede olmuştu sıfır değildi ama. Kendimi adam öldürmüş gibi hissediyordum.
  • bu ne acemi bir rötuş boyası hemde servis yapıyor.
    doğuş otoya kızıyoruz ama benim passata boya koduna göre su bazlı rötuş boyası hazırlayıp 3-4 cm lik yeri kapatmışlardı bu kadar sırıtmıyor ton farkı
  • Gratis'ten oje alsan daha iyi rütuş boyası yapardın.o nasıl tamir öyle?
  • Rötüş boyası ilk resim mi ikinci resim mi? İkinci resimse önceki hali daha iyiymiş. Nazarlık olarak dursun. Geçmiş olsun.
  • Servise tekrar gotursem adam gibi yapin su rotus boyasini desem duzeltirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slickman

Servise tekrar gotursem adam gibi yapin su rotus boyasini desem duzeltirler mi?

pek uğraşmaz bence bu sefer de tamponun dediğiniz gibi 3 te 1 i boyanır
    nazarlık olarak kalsın elletmeyin bence daha da ...
  • Geçmiş olsun bu nasıl rötuş ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 19 Ekim 2015; 1:43:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -shadow--

quote:

Ben de ondan korkuyorum. Bu kadar bir yer icin tamponun 3/1 ini boyariz deyince servis kalsin dedim. Birine soylesem tampon boyali diye adamin aklina bir suru birsey gelir ama simdi hic degilse ne kadarlik bir yer oldugunu gorur diye dusundum. Siz olsaniz boyatir miydiniz yoksa rotus boyasi mi yaptirirdiniz? Tabi ki bu sekilde ki bir rotus ten bahsetmiyorum. Adam aceleyle gecistirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Geçmiş olsun bu nasıl rütuş ya

Aceleyle yapmis oldugu bir rotus oldu. Benim de acemiligime geldi. Sicagi sicagina goturunce. bir de yas oldugu icin oyle oldu, kuruyunca arabanin orijinal rengine doner zannettim. Megerse bastan savma yapmis adam. Kendim yapsam daha iyiydi. Rotus kalemleri varmis herhalde alip kendim yapsam daha iyi olabilirdi ama neyse
  • quote:

quote:

quote:

Ben de ondan korkuyorum. Bu kadar bir yer icin tamponun 3/1 ini boyariz deyince servis kalsin dedim. Birine soylesem tampon boyali diye adamin aklina bir suru birsey gelir ama simdi hic degilse ne kadarlik bir yer oldugunu gorur diye dusundum. Siz olsaniz boyatir miydiniz yoksa rotus boyasi mi yaptirirdiniz? Tabi ki bu sekilde ki bir rotus ten bahsetmiyorum. Adam aceleyle gecistirdi.

Hocam senin gozun direk oraya takildigi icin de belli oluyor bence haliyle biraz fazla kafana takmisin pimpiriklisin anlasilan nede olsa sifir araba sende haklisin
    Ama suan senin gozun direk oraya bakip takildigi icin boyle dusunuyorsun fazla takma bence boyle kalsin ...Belli bile degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam senin gozun direk oraya takildigi icin de belli oluyor bence haliyle biraz fazla kafana takmisin pimpiriklisin anlasilan nede olsa sifir araba sende haklisin
    Ama suan senin gozun direk oraya bakip takildigi icin boyle dusunuyorsun fazla takma bence boyle kalsin ...Belli bile degil

Aynen oyle oluyor Normalde o rotusten sonra bile kac kisi arabaya bakti hic kimse farketmedi. Kendi kendime dedim niye gormuyorlar diye

• slickman S kullanıcısına yanıt
    Mal canin yongasidir demisler hocam
    Haliyle insan ariyor allah kaza bela vermesin gule gule kullanmayi nasip etsin insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mal canin yongasidir demisler hocam
    Haliyle insan ariyor allah kaza bela vermesin gule gule kullanmayi nasip etsin insallah

Amin! Allah kimseye vermesin kaza bela.
  • Geçmiş olsun. Yapılan rötuş işlemi çok başarısız olmuş. Baştan savma iş yapılması bir tarafa kullanılan boya da aracın rengine uymamış.

Aracınızın renk koduna göre sanayide rötuş boyası yaptırıp kendiniz deneyin bence (50 gr boya 6 TL'ye aldım ben)

Bir çözücü ile (alkol, aseton) aracın kaportasındaki orjinal boyasına zarar vermeden dikkatlice önceki rötuşu silin ve uyumlu bir boya ile kürdan yardımıyla kendiniz doldurun rötuşlanacak kısımları (ince uçlu da fırça kullanmayın). Ya da detailing işiyle uğraşan birine götürüp 50-100 TL arasına halletirebilirsiniz. Daha önce başımdan geçen tecrübem için link atıyorum..

http://forum.donanimhaber.com/m_108446342/f_//tm.htm#108446342

• Hocam takma kafana ufacık bir çizik.Bırak öyle kalsın.Satmaya karar verdiğinde işlem yaptırırsın.Etek altı sürekli çizilir.Taş gelir,motorcu sürter vs vs.
  • Yahu tek derdin bu olsun , ufacık bir sıyrık olur o kadar büyütme.
    Elini kessen bu kadar üzülmezsin hea
    Bırak nazarlık kalsın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.