Şimdi Ara

ANTİFİRİZ KIRMIZI VE YESILI KARISTIRDIM SORUN OLURMU ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
86.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnternette bu konu ıle tam olarak aradıgım yanıtı bulmadım ve ben acmak istedim

Aracim Ford Focus yag bakımı geldi diye gittim yaptım orda gitmisken antifirizde attırayım dedim içindekı antifirizin rengi kırmızıydı içine yeşil renkli Petrol Ofisi Markali antifiriz Koydular . Farklı renk olmasi sorun yaratırmı yardımcı olursanız sevinirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanyuce35 -- 4 Haziran 2016; 23:32:03 >

• Aracındaki organik antifriz.Sonra dan ilave edilen inorganik antifriz.

Bunun zararı birden olmaz ama bir kaç ay sonra silindir kapak contasını eline alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nıghtman -- 2 Ocak 2015; 23:51:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

Aracındaki organik antifriz.Sonra dan ilave edilen inorganik antifriz.

Bunun zararı birden olmaz ama bir kaç ay sonra silindir kapak contasını eline alırsın.
    Bende yukarıdaki arkadaşın aksine bir sıkıntı yaratmaz diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Organik ile inorganik antifriz karıştırılmış bu da kimyasal tepkimeye yol açar,bir süre sonra genleşme kabındaki renk de koyulaşır.

Araçtaki mevcut sıvı boşaltılıp %50 organik antifriz %50 su ile yeniden tamamlanmalıdır.

Bütün bunları yapmaz ise 2 ay sonra farklı arızalar ile foruma konu açılması garanti :)
  • quote:

quote:

Organik ile inorganik antifriz karıştırılmış bu da kimyasal tepkimeye yol açar,bir süre sonra genleşme kabındaki renk de koyulaşır.

Araçtaki mevcut sıvı boşaltılıp %50 organik antifriz %50 su ile yeniden tamamlanmalıdır.

Bütün bunları yapmaz ise 2 ay sonra farklı arızalar ile foruma konu açılması garanti :)

Benim de öğrendiğim iyi oldu
  • quote:

quote:

quote:

Benim de öğrendiğim iyi oldu

Alıntıları Göster
    Kokteyl en sevdiğim.

Şaka bir yana kutuların üstüne bakın yazıyordur.

Bence siz yine de önlem amaçlı boşaltıp bir antifriz alıp koyun.

Suyla karıştırmayı unutmayın sakın konsantre ise.

• Valla icindeki sadece karisik antifriz var su flan katmadim sek antifiriz toptan gitcek araba galiba
  • hakanyuce35 kullanıcısına yanıt
    yapmış olduğunuz hatayı nette paylaşmakla en doğru olanını yaptınız.?..en kısa sürede servisinize gidip araçtaki suyu boşaltıp yeni kırmızı antifriz'le değiştiriniz..yoksa
    kısa zaman'da sağdan soldan metâl ve hortum aksamlarından delinme başlar..buda size oldukca pahalıya mââl olur..

efsanemühendis... zkz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    anladım suan ıcındekı bitene kadar kullansam etkı yaparmı kısa surede sanayıdekı usta sorun olmaz dedi katti yesılden :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

anladım suan ıcındekı bitene kadar kullansam etkı yaparmı kısa surede sanayıdekı usta sorun olmaz dedi katti yesılden :(

Kırmızı antifirizin üzerine yeşil ekleyen servise adımımı atmam,bu olayı araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

Kırmızı antifirizin üzerine yeşil ekleyen servise adımımı atmam,bu olayı araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.

Alıntıları Göster
    Yeşil olan inorganik antifriz focuslarda yalancı hararete yol açar. Aracı sıkıştırdığınızda ibre ortayı geçer ve sürekli fan açar. Gidin komple sıvıyı boşaltıp bulabiliyorsanız turuncu antifriz koyun. Bulamassanız kırmızıda olur. Değişim sonrası sistemdeki havayı aldırtmayı unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ES3NT

Yeşil olan inorganik antifriz focuslarda yalancı hararete yol açar. Aracı sıkıştırdığınızda ibre ortayı geçer ve sürekli fan açar. Gidin komple sıvıyı boşaltıp bulabiliyorsanız turuncu antifriz koyun. Bulamassanız kırmızıda olur. Değişim sonrası sistemdeki havayı aldırtmayı unutmayın.

Alıntıları Göster
    Su ile niye karıştırılıyor ki ? Serviste de komple castrol antifirizi döküyorlar içine. Eksildikçe ilave edersiniz bir daha değiştirmenize gerek yok dediler. (Devirdaim pompasını değiştirirken mecburen boşaltmışlardı.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Su ile niye karıştırılıyor ki ? Serviste de komple castrol antifirizi döküyorlar içine. Eksildikçe ilave edersiniz bir daha değiştirmenize gerek yok dediler. (Devirdaim pompasını değiştirirken mecburen boşaltmışlardı.)

Bazıları konsantre oluyor. Sizinki su ile karıştırılmış antifirizdir o yüzden ekstra suya ihtiyaç olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B46CB32A

quote:

Bazıları konsantre oluyor. Sizinki su ile karıştırılmış antifirizdir o yüzden ekstra suya ihtiyaç olmaz.

Alıntıları Göster
    Bendeki mavimsi olanın üstüne kırmızı eklediler pek gözüm tutmamştı mecburiyetten onlara yaptırdım sıkıntı çıkarır mı ? Gerçi bir iki hafta içinde 10.000 bakımı için götürmem lazım o sıra hallettiririm bu kadar kısa sürede sorun olmaz sanırım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

Hımm satın alırken üstüne bakmak lazım o zaman yazıyordur herhalde. Direk şişeyi açıp döktükleri için pek dikkat etmemiştim, konsantre ve karışım diye ayrılıyor ozaman.
  • quote:

quote:

quote:

Hımm satın alırken üstüne bakmak lazım o zaman yazıyordur herhalde. Direk şişeyi açıp döktükleri için pek dikkat etmemiştim, konsantre ve karışım diye ayrılıyor ozaman.

Evet yazar arkasında 4te1 vs.
    ölçekli diye değilse normaldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 14 Ocak 2015; 17:48:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B46CB32A

quote:

quote:

quote:

Evet yazar arkasında 4te1 vs.
    ölçekli diye değilse normaldir

Alıntıları Göster
    Ben de antifiriz ve su karışımımın içerisinde seviye minimuma yaklaşmış görünce 250 ml kadar içme suyu ilave ettim. Sanırım karışımı çok seyreltmez?

• arkadaşlar bende de 98 mondeo ghia var. aracın kitapçığında kırmızı antifriz kullanılması gerektigi yazıyor. fakat ben aracı 2. el alırken antifrizin yeşil olduğunu gördüm. şimdi bu antifrizi boşaltıp tekrar kırmızı koysam bir zararı olurmu. yoksa araç artık yeşil antifrize alışmış olabilir mi. yeşile mi devam etmeliyim kararsız kaldım
  • pentegram60 P kullanıcısına yanıt
    İçinde ne varsa onunla devam et.Sıkıntı olmaz.
  • pentegram60 P kullanıcısına yanıt
    Bende konple sistemin suyunu boşaltıp kırmızı antifiriz koydum araca icine baktığımda yeşilimsi bi renk görüyorum ona dikkat edin. Bende de mondeo var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.