Şimdi Ara

SIFIR 1.3 Dizel Egea mı 1.4 Benzinli Egea mı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SIFIR EGEA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA ETRAFTAN DUYDUĞUM KADARIYLA BENZİNLİLER PEK İYİ ÇEKMİYORMUŞ..

ÇEKİM OLSUN YAKIT OLSUN VS İKİSİ ARASINDAKİ FARKLARI DÜŞÜNEREK SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM ??

ŞUAN Kİ FİYATLARINI BURAYA BIRAKIYORUM.

13.03.2021

1.4 Fire 95 HP Easy Manuel Benzinli 132.900 TL

Krediye Başvur

1.3 M.Jet 95 HP Easy Manuel Dizel 174.900 TL

1.4 Fire 95 HP Urban Manuel Benzinli 153.900 TL

1.0 Firefly 100 HP Urban Manuel Benzinli 177.900 TL

1.3 M.Jet 95 HP Urban Manuel Dizel 185.900 TL

1.6 M.Jet 130 HP Urban Manuel Dizel 216.900 TL

• Defalarca konuşuldu bu konu.

Bende 1.3 dizel de var 1.4 de var. Aralarında çekiş olarak dağlar kadar fark var.

fakat şu anda aralarında ciddi fiyat farkı var. Normal binicinin bunu amorti etmesi zorlaştı.

1.4 normal aile kullanıcısını üzmez, hanım sürüyor benzinliyi zaten uçayım kaçayım derdi yok. ben benzinde biniyorum fakat lpg taktırırsan yakıt da üzmüyor.

tamamen kendimi şımartma amaçlı 1.6 dizel cross kovalıyorum bakalım.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

peki başkan tüp takılmadan ortalama (anadolu şehri) ne kadar (krş) yakıt tüketimi var..

ve tüp takıldıktan sonra çekim daha da düşer mi ?

• Bende ilk başta egea almayı düşündüm urban paket 1.4 fire, dizel ile arasında en az 30bin tl fark var. 1.4 fire 95 begir 127 nm torku var. Dizelini alsak 180bin tl yi bulacaksa megane 1.3 tce 140 begir 240nm torklu araca binerim. 178 bin tl ye alan vardı 2020 modelini joy paket, görüş paketi ve tesla ekranda yaptırırsanız süper olur. 1.4 fire 95 begir hem yakıtı fazla tüketiyor hemde çekişi atik değildir. Gider ama dizel ya da turbolu benzinli araç kadar değil. Yaklaşık 30/35 bin tl daha fazla verilip megane almak daha mantıklı, egeanın dizeli megane fiyatına geliyor. Joy paketde multimedya ekranı yok, sisfarı ve park sensörleri yok. Görüş paketi ve tesla ekran alırsanız daha iyi olur. Frenler disk, egea da kampana (cross hariç). Motorda dağlar kadar fark var zaten. Hız sabitleme ikisinde de var. Stop start 1.4 fire da yok, 1.3tce de var. Egea almadan önce megane da araştırın derim. 2021 modelleri makyajlandı iki modelinde ama 2020 modelini o fiyata alabilirsiniz ve sarı sitede de mevcut o fiyatlar.

• Egea 1.4 geçiniz, adını dahi anmayın.

3. Viteste bağırır, 4 de gitmez. 6. Vites niye koydular bilmiyorum. 6 da 3000 devir 110 115 arası bir şey.

Az da yakmıyor. 1 hafta ilçeye gittik geldik 6,9 yaktı ortalama.

Şehir içi çok farketmez ama ş.arası hayata küstürür, özellikle yokuşlarda

• 1.4 ün yürümesi yeterli. Genelde tek kişi binecekseniz düşünmeden alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.