Şimdi Ara

Sid Meier’s Civilization VI (2016) [ANA KONU] (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
497
Cevap
26
Favori
35.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ah şu DLC'ler yok mu, gözünüzü seveyim bir DLC için ₺129 nedir ya.

Civilization V ile oyalanmaya devam, ama bir gün alacağım bu oyunu da. Civilization serisi candır ne olursa olsun. Her geçen zaman daha çok indirim görmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 29 Kasım 2017; 13:53:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu oynayınca geri 5 dönmek istemedim açıkçası,halbuki 5'in orjinali var bene
    Şu oyun biraz ucuz olsaydı orjinal alabilirdim ama ne olduysa Civ oyunları bir anda pahalılandı...
  • Civilization VI almayı düşünüyorum steamdan daha ucuza satan güvenlilir site buldum Civ VI 80 tl -- Digital Deluxe ise 124 tl'ye geliyor sizce hangisini almalıyım ve bu para verilir mi ? Daha ucuzu varsa da lütfen bilgilendirir misiniz.
  • daha ucuza torrentten indirirsin ^_^

ama şaka bir yana 80 tl ye direk al
  • CihanyuS kullanıcısına yanıt
    hocam bide aralgame kampanya yapmış 50 tlye indirmiş bunu vatan teknosada yapmış ama hiç bir yerde stok yok mağazada da stok yok acaba stok olmayan ürüne indirim koyup reklam mı yapıyorlar ki
  • stok bitmiş de olabilir , reklam da olabilir.
  • Ben aldım vatandan kutulu 50 tl ye. İçinden steam key çıkıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyunla ilgili şahsi düşüncelerim şöyle:

Artılar:
    + Yeni tür birimler var ve artık sadece kendi görevlerini yapmakta etkililer.
    + Casusların kullanımı geliştirilmiş ve yeni eylemler yapabilme özelliği getirilmiş. Örneğin sanat eseri çalma, hedef şehirde isyan başlatma gibi.
    + Yeni bina kurma şekli (District) eski oyuna göre daha güzel. Şehirlerin dolu dolu gözükmesini sağlıyor.
    + Yapay zeka eski oyuna göre çok daha iyi.
    + Yeni nükleer silahlar daha güçlü ve kullanım şekli eski oyuna göre daha iyi ve mantıklı. Artık ürettiğiniz nükleer silahları direkt kullanamıyoruz. Önce bu silahları bombardıman uçaklarına veya nükleer denizaltına yerleştirip o şekilde kullanıma hazır hale getiriyoruz.
    + Civ5'deki Policy sistemi değiştirilmiş ve daha güzel hale getirilmiş.
    + Zaferlere dini zaferin de eklenmesi çok güzel olmuş.
    + Artık farklı türlerde savaşlar açılabiliyor. Örneğin dini cihat savaşı, kolonileştirme savaşı, özgürlük getirme savaşı vs. gibi.
    + Yeni güncellemeyle gelecek altın-karanlık çağlar.

Eksiler:
    - Dünya kongresi yok.
    - Birimleri başka ülkelere hediye etme yok. Çok büyük eksik. Artık savaşta kaybeden ülkeye silah yardımı yapamıyoruz bu yöntemle.
    - Arayüz inanılmaz kötü. Neyin nerde olduğu belli değil. Çoğu şeyi öğrenemeden oyunu yarım yamalak oynadım. Civ5 bu konuda kat kat üstün.
    - Grafikler güzel olmasına karşın çok renkli olduğu için oyun alanı çok karışık görünüyor.

Her ne kadar artılar fazla olsa da ciddi eksi yanları, çorbaya düşmüş sinek misali oyundan aldığımız bütün zevki yerle bir edebiliyor. O yüzden şimdilik Civ5'e devam edeceğim.

• Ay sonuna kadar Humble Bundle aracılığıyla oyunu iki eklentisiyle birlikte 12 USD'a almak mümkün.

https://www.humblebundle.com/monthly
  • quote:

Orijinalden alıntı: tapeworm

Ay sonuna kadar Humble Bundle aracılığıyla oyunu iki eklentisiyle birlikte 12 USD'a almak mümkün.

40 liraya geliyor işte civ6+2dlc+6 tane ekstradan verilecek oyun (ekstarlar zamanla verilecek bi 10 gun sonra humble dan keys kısmına bakin)

• quote:

Orijinalden alıntı: tapeworm

Ay sonuna kadar Humble Bundle aracılığıyla oyunu iki eklentisiyle birlikte 12 USD'a almak mümkün.

Humble Bundle ı aylık yeniledikçe mi oynayabiliyoruz oyunu (örn: PSN Plus) yoksa oyunu satın almış mı oluyoruz ?
  • blawer_s B kullanıcısına yanıt
    Hepten senin zaten verdigi kod steamden etkinlestiriliyor

• Digital deluxe versiyona sahip olanlar çıkan dlc lere ücretsiz sahip oluyordu. Buna rağmen rise&fall dlc için bu geçerli değil. 98tl ye bu dlc yi aldım fena değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şey tamam da oyunun grafikleri çok kötü ve göz yorucu. Hele özellikle haritada açtığımız yerlerin soluk kahverengi renkle gözükmesi ne saçma bir şeydir hani haritada ne olduğunu seçemiyor insan, bir şey gözükmüyor, orayı görmek için o birimlerde illa asker falan bulundurmak gerekiyor yoksa soluk kahverengi (veya siyah beyaza benzer) bir renkle sanki kapalı yermiş gibi duruyor. Sırf bu yüzden bu oyunu almadım, almayacağım oyunu oynamayı epey zorlaştıran bir durum bence. Siz ne düşünüyorsunuz?
  • Oyun cumadan beri indirimde alsam mı kararsızım. Strateji severim beşide oynamışlığım var sevmiştim. Tavsiye edermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Oyun cumadan beri indirimde alsam mı kararsızım. Strateji severim beşide oynamışlığım var sevmiştim. Tavsiye edermisiniz?
    Hocam seriyi seviyorsanız elbette alın. Oldukça yenilik var Civ V' e göre. Eleştirilebilir yerleri de var ancak artıları çok daha fazla. Fiyat da iyi gibi. Keşke yeni oyun fiyatına DLC çıkarmasalar ama artık moda oldu bu iş yapacak bir şey yok...
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam aldım. Güzel Türkçe yaması var mı?

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmıyorum hocam o yüzden tam bilemiyorum. Ancak işinize yarayacak bir siteyi P.M olarak yolladım. Hem çok yararlı ip uçları var hem de Türkçe yama olduğu görülüyor.
  • Online oynamak için bir grup site ve benzeri bir yer var mı? İnternette biraz araştırma yaptım ama bir türlü bulamadım. Steam üzerinden multiplayer oynamak isteyenler çıksa da şöyle 6-8 kişi kadar hep birlikte oynasak fena olmaz aslında..
  • Burada oyunun duayenlerine bir sorum var ; oyun muhtesem ve cok bagliyor beni ama biryerden sonra artik gelistirmelere felan hic bakmiyorum direk tikliyorum hani oyun ilerlesin diye ; cunku 20 tane sehrim oluyor ; 2-3 tane Builder vs... yani oyunun hakkini vermedigimi hissiyorum ; sizde de bu oluyor mu yoksa gercekten 1 tur ilerletmeden once 15-20 dk bir dusunup ediyormusunuz?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.