B

Binbaşı
05 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 218 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Değerli forumdaşlar bu monitor için yorumlarınıza ihtiyacım var

https://www.itopya.com/aoc-agon-27-ag273qcx-vga-2xhdmi-2xdp-144hz-1ms-freesync-qhd-curved-gaming-monitor//

3100 Tl fiyat için nasıldır ?

Oyun odaklı kullanmayı planlıyorum.

Alternatif tavsiyelere de açığım fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Arkadaşlar oyundaki server sıkıntıları aşikar, bazı modlarda sadece Türk oyuncuları bir araya getiriyor ve bu sebeple uzun süreler boyunca maç oluşturamıyor.
Arkadaş listesindeki diğer kullanıcılar üzerinden join çekerek gerekirse iki takımı tamamlayarak oyuna girmek mümkün olduğundan burada bir kullanıcı listesi oluşturup birbirimiz üzerinden oyuncu bulma sıkıntısını aşabileceğimizi düşünüyorum.
Ayrıca lobby de vs. sürekli küfür eden, trollük yapan embesillerle uğraşmaktansa buradan eklenen arkadaşlarla daha keyifli vakit geçireceğimizi düşünüyorum.

Listeye katılmak isteyen lütfen PSN ve DH nickini konuya mesaj olarak yazarsa liste oluşturup birbirimizi ekleyip oyunda birlikte zaman geçirebiliriz.

DH Nick .................... PSN Nick
blawer_s .................... Oilman34
mahoonur ................... mahoonur1
haus217 ..................... haus217v1
ayhankaldirim .............. TurkishPower3461
Mr.Seko ...................... misterseko
KODAMANLAR GELENEKSEL FİFA 17 (PS4) TURNUVASI ANA KONUSU

-Kodamanlar Topluluğu olarak birincisi tamamlanan ve Haus217v1 nickli üyenin Atletico Bilbao takımı ile kazandığı Fifa 17 turnuvamızın ikincisine 20 katılımcı ile turnuva formatında devam ediyoruz.

AÇIKLAMALAR :

-Turnuvada öncelikle 20 Katılımcının kura ile draft sırası belirlenecektir. Daha sonra belirlenen 45 takım içerisinden draft sırası gelen katılımcı seçilmemiş takımlar arasından kendi takımını belirleyecektir.
-Takımların belirlenmesinden sonra kura ile 5 er takımdan oluşan 4 grup oluşturulacak ve gruplarda yapılacak iç saha, dış saha maçlarından sonra grup sonuncuları turnuvaya veda edecek gruplarında ilk 4 sırayı alan turnuva şeması aşağıda belirtildiği şekilde eleme usulü ile maçlar yapacaklardır.
-Final maçı tek maç olmak üzere diğer tüm maçlar iç saha, dış saha şeklinde gerçekleştirilecek grup aşamasında öncelikle genel averaja, genel averajın eşit olduğu hallerde ikili averaj dikkate alınacaktır.
-Grup aşamasından sonraki eleminasyon sisteminde deplasman golü kuralı geçerlidir.

MAÇLAR :

-Maçlar Online dostluk maçı şeklinde 6 dakika üzerinden oynanacaktır.
-Takım kadroları online kadro seçeneği seçilerek yapılacaktır.
-Maçlarda esas olanın dostluk olduğunu göz önünde bulundurarak oyun kurma olarak sayılmayacak şekilde vakit geçirme yasaklanmıştır.

KURALLAR :

-Katılımcıların tümünün birbirini psn hesabına eklemesi (ki bu durum daha sonra birlikte hazırlık ve dostluk maçı yapılmasını da sağlayacaktır. )
-En önemlisi maçtan önce yapacağınız maçın turnuvamı yoksa hazırlık maçı mı olduğu konusunda anlaşınız.
-Bağlantı kopmasında haklı olan taraf hükmen galip sayılacaktır. Ancak bunun için ekstra kural ekran görüntüsüdür. Ekran görüntüsü olmaması halinde maça hoşgörü çerçevesinde kaldığı dakikadan itibaren devam edilmelidir.
Belirlenen, ertelenen veya söz verilen tarih ve saatte maçların gerçekleştirilerek karşı tarafın mağduriyetine sebebiyet verilmemesi dikkate alınmalıdır. Aksi durumda maç sonucu hükmen belirlenecektir.
-Maç sonuçlarının ana konunu altına mesaj olarak eklenmesi gerekmektedir.

KATILIMCILAR :

LİG TABLOSU, FİKSTÜR VE EŞLEŞMELERE AİT BİLGİLER :

Puan Tabloları, maç sonuçları, fikstür bilgileri günlük olarak alan üzerinden değiştirilerek güncellenecektir. Son güncelleme Tarihi : 03/06/2017 12:45

GRUPLAR

MAÇ SONUÇLARI, FİKSTÜR VE FİNALLER

TURNUVA ŞEMASI

KODAMANLAR TOPLULUĞUNA AİT BİLGİLER :

-Kodamanlar Topluluğu aynı zamanda DH üyesi olan DH nick ve PSN nick: dramkow tarafından kurulmuştur.
-Topluluk Playstation 4 üzerinden oynanan oyunlar için kurulmuş olup kısa sürede hızla büyümüş ve şuan 150 ye yakın üyesi bulunmaktadır.
-Topluluğa ait KODAMANLAR (TR) adlı Battlefield 1 (PS4) oyun serveri bulunmakta ve çoğu Türk oyuncu bu serverda buluşmaktadır.
-Bu topluluğa katılarak Battlefield 1, Fifa 17 gibi etkinliklerde yer almak ve yeni arkadaşlar edinmek isterseniz DH nick ve PSN nick: dramkow a başvurmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar oyun genel itibariyle multiplayer co-op oynanış türlerine hitap ettiğinden PSN' den arkadaş ekleyerek birlikte oynayabilir ve daha fazla keyifli zamanlar geçirebiliriz.

İsteyen arkadaşları birbirleriyle iletişime geçebilmeleri için listeye ekleyip daha sonra PSN den topluluk oluşturabilirim. PSN nick konuya yazmanız yeterli olur.

FORUM NICK ★★★★★★★★★ PSN NICK
1- blawer_s ....................... survival3434
2- mahoonur ..................... mahoonur1
3- KarambaKarambita* ....... insade1903
4- alperozlu ....................... ardaozlu
5- Crayzleek ...................... Crayzleek
6- theheretic ...................... thehereticman
7- Rockfx .......................... DocTor_pL4tinyus
8- Geçmişten Gelen Adam ... EsasOne
9- lastwarriors ................... Chtzcn
10- İCankat ....................... MrCankat
11- burak11 ...................... DranzerTR
12- Lucius ......................... Lucius1453
13- Cypon ........................ SummerSeaFog
14- Osse-Saeros ............... Osse-Saeros
15- mertcanhkn1 ............... mertcanhkn
16- Cmhryldz .................... yakalaco
17- Faithful Blood Day ........ Agent--Maestro
18- Leeroy ........................ Otokrator
19- hasin1001 ................... hasin1001
20- cizmele ....................... divisionzargana
21- selocu_aziz ................. selocu
22- acsar82 ...................... acsar82
23- Mettfrost .................... Mettfrosty
24- onculcan ..................... concul1
25- fansik_80_80 .............. tomclaysdivision
26- Darkxking35 ............... Darkxking35
27- darknexx .................... drdarkecho
28- omeryucel ................... omeryucel
29- dark dragon ................ zgrmz
30- neo_494 ..................... savburak
Arkadaşlar hepiniz ilk safhadan beri konuda olduğunuzdan ilk mesajı sadeleştirmeye karar verdim.

TURNUVA :

*Takımlar oyundaki güçleri yüksek olanlardan seçilmektedir ve iki torbaya ayrılmaktadır. İlk torbadan takım çeken katılımcı bir sonraki turnuvada ikinci torbadan takım çekilişine katılacaktır.
*Takım - kullanıcı eşleştirme ve fikstur vs. belirlemelerde AKINSOFT çekiliş programı kullanılmaktadır.
*29 Ekim güncellemesinden sonra takımlarda değişikliğe gidilecektir.
*Oyun formatı CL gibi iç ve dış saha şeklinde 3 puan sistemi ile yapılacaktır.
*Maçta kırmızı kart gören oyuncu 1 maç cezalandırılacaktır.
*Grup aşamasında ilk iki sırayı alan takım üst tura yükselecek ve turnuva bu şekilde gerçek hayattaki formatına uygun şekilde ilerleyecektir ve Şampiyon katılımcı belirlenecektir. Turnuvada şuan ödül sistemi bulunmamaktadır.

MAÇLAR :

*Maçlar dostluk lobisinden 10 ar dakikalık olarak iç ve dış saha şeklinde kullanıcılar tarafından belirlenerek yapılacaktır. Oyunun genel ayarları sabit kalacak olup iki tarafın anlaşması halinde manuel vs. ayarlar yapılması serbesttir. Gece maçı yapıp sakatlıkları kapatmanız tavsiye edilir.
*Maçlarda fairplay kurallarına uygun davranılmasını önemle rica ediyoruz. Mevcut ihlallerin delillendirilmesini talep ediyoruz. Foto, video kaydı gibi..
*Maç sonuçları ve kırmızı kart gören oyuncuları galip gelen taraf bildirecektir.
Örnek : B grubu 3. maç 1- 3, kırmızı kart : Hummels gibi.

KURALLAR :

*Katılımcıların tümünün birbirini psn hesabına eklemesi (ki bu durum daha sonra birlikte hazırlık ve dostluk maçı yapılmasını da sağlayacaktır. )
* En önemlisi maçtan önce yapacağınız maçın turnuvamı yoksa hazırlık maçı mı olduğu konusunda anlaşınız.
*Bağlantı kopmasında haklı olan taraf hükmen galip sayılacaktır. Ancak bunun için ekstra kural ekran görüntüsüdür. Ekran görüntüsü olmaması halinde maça hoşgörü çerçevesinde kaldığı yerden devam edilmelidir.
*Belirlenen, ertelenen veya söz verilen tarih ve saatte maçların gerçekleştirilerek karşı tarafın mağduriyetine sebebiyet verilmemesi dikkate alınmalıdır. Aksi durumda maç sonucu hükmen belirlenecektir.

TAKVİM

Grup Aşaması her takım için olan toplam 6 maç 05/10/2015 günü saat 20:00 a kadar bitirilmelidir.

KATILIMCILARIN TAKIM ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

FİNALLER (Güncelleme Tarihi : 09/10/2015 Saat 10:00)

Resmin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

1. TURNUVANIN FİNAL MAÇI - YOUTUBE - Manchester City (Reus88MC) 2 - 1 (gs01_Hakan) İnter

BİLGİLENDİRME :
*C-İ-E_SN isimli arkadaş gruptan ayrılmış olup yerine Jaso Jordache nickli arkadaş gruba katılmıştır.
*Pes Bilgesi nickli arkadaş gruptan ayrılmış olup yerine mustafabusra1905 nickli arkadaş gruba katılmıştır.
*Mustafa323 nickli arkadaş gruptan ayrılmış olup mlucky1907 nickli arkadaş gruba katılmıştır.
*diadavidoff nickli arkadaş gruptan ayrılmış olup yerine ceyceygökhan nickli arkadaş gruba katılmıştır.
*Ottoman1453 nickli arkadaş bir süre aramızda olamayacağından yerine BlackRussian nickli arkadaş gruba katılmıştır.
*Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Henüz katılmamış olanların telefon numaralarını bildirmelerini rica ediyoruz.

ARKADAŞLAR 2. TURNUVAYI 08/10/2015 GÜNÜ İTİBARİYLE BAŞLATIYORUZ. GRUP MAÇLARI 12/08/2015 TARİHİ SAAT 20:30 A KADAR TAMAMLANMASI GEREKMEKTEDİ
R.

2. ETKİNLİK İÇİN YAPILAN ÇEKİLİŞ VE GRUPLAR

Guncelleme : 11/10/2015 Saat: 20:10

Hayırlı olsun Herkese başarılar diliyorum.
Football Manager 2015 oyunun beta aşamasında yapmış olduğum kariyer bilgilerini ve fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim. Umarım bir faydası olur.

Beşiktaş taraftarı olduğum için kariyere Beşiktaşı yöneterek başladım. Bu hafta içi boyunca bir, bir kaç saat oynadığım oyunu biraz önce kapattım ve çok iyi oyuncu olmamama rağmen bir kaç başlık altında değerlendirme ve paylaşımda bulunmak istedim.

KADRO :

Kadro görüntüde ki güncel haliyle yer alıyor. sadece Sosa kiralık olarak görünüyor. Takım güç olarak kötü ancak top kapma olarak çok iyi durumda, savunma olarak yine ligin ortalama takımlarından olsada ortasaha olarak gerçekten ligin tozunu attıracak kaliteye sahip özellikle yaş ortalamasının düşük olması gerektiğinde yüksek enerjiyle tempo yapmamızı sağlayabiliyor. Futbolcular geç yoruluyor ancak beta aşamasında kronik kısa/ orta süreli sakatlık hatası gibi birşey var hemen hemen üç dört sakattan aşağı gitmiyor.

Kadro derinliği

Takımın defans yönünden zayıf olduğu kadro derinliği ekranından daha net anlaşılıyor. Oyunda beşiktaşın oyuncularını gerçek hayattaki zorluklarıyla ve farklarıyla yansıtan bir kaç futbolcu beliriyor.
Serdar Kurtuluş'un defans zaafları,
Olcay Şahan'ın çok iyi fırsatçı kanat oyuncusu olması, gibi..
Takım hücum olarak gerçekten kanat organizasyonlarından özellikle çok iyi ve etkili şu anda takımımın en fazla gol vs. istatistik yapan oyuncularıda zaten kanat oyuncularıdır.

ANTREMAN

Antremana ilişkin resim yüklemedim. Geçen seneki sürümde yer alan sistem aynı şekilde devam ediyor. bir değişiklik göremedim. Sanırım takıma etkisi yönünde bazı değişkilikler olmuştur. Sezon başı antremanını ilk ay üçe ayırdım Taktik, Kondisyon ve Takım Uyumu- Top Kontrol birlikte olmak üzere şeklinde kendimce bir stateji belirleyip hızlı bir şekilde oyun planını oturtmaya çalıştım daha sonra dengeli bir dağılım yakalayarak milli maç aralarında da kısa kısa yine kondisyon yüklemeleri yaptım. Maç öncesi hazırlıklarını maksimumda tuttum. özellikel savunma yerleşimi ve savunma duran toplarına yoğunlaştım.
Bireysel antremanlarda asistan desteği alıp özellikle bence yaptığı yanlış tercihleri düzeltmekle yetindim ve bu durumu antreman rapor sonuçlarına kadar devam ettirdim. Örneğin Asistanınız güç özelliği 9 olan bir oyuncuya liderlik özelliği 14 olmasına rağmen hala liderlik özelliği katmaya bu özelliğini yükseltmeye çalışıyor. Bu tarz antreman belirlemelerini düzelttim. Sezon öncesinde de bireysel antremanları biraz daha güce dayalı ve hafif şekilde yürüttüm sezon içinde bireysel antremanlara daha fazla önem verdim.
ayrıca kaliteli personel kaliteli antreman demektir. Çok daha kısa süreli gelişim gösterebilir rakip takım ve futbolcu analizlerinizi daha iyi yapabilirsiniz.

TAKTİK

Takıma sezon başında hücum ve kontra olmak üzere iki taktik tanımladım daha sonra dengeli olacak şekilde bir taktik daha ekledim. Resimde görüldüğü üzere kasım ayı itibariyle takım taktiğe hemen hemen uyum sağlamış vaziyette, Oyunda maç kazanımı yönünden can alıcı iki nokta Taktik ve Antreman bu ikisi sportif başarının kaynağını oluşturuyor. Zaten sonuç ekranındanda görmüş olursunuz. Taktik ekranı çok interaktif ve kullanışlı tasarlanmış ayrıca önceki serilere oranla çok daha başarılı tercihlerde ve talimatlarda bulunmanızda yardımcı oluyor. Oyuncularınıza daha uygun seçenekleri hemen fark edebiliyorsunuz. Oyunda fark ettiğim kadarı ile maç içi taktik değişikliği çok olumlu etki sağlamıyor. Ayrıca salt savunma yaparak maçı kitlemek mümkün olmuyor. sizi hücuma kaldıracak veya gol bulmanızı sağlayacak organizasyonları üretmeniz ve planlamanız gerekiyor. Atak futbol ile bir çok takımı deplasmanda bile yenmeniz mümkün oluyor. bu yönden pek begenmedim. Örnek Fikstür sonuçları ekranındaki Leverkusen, CSKA Moskova, Napoli maçları atak futbol oynatarak başarılı olduğum maçlardır. Genel olarak atak futbol taktiğini kullanıyorum.

TRANSFER, GÖZLEMLEME-SCOUT SİSTEMİ

Oyunun enfazla gelişim gösteren yanı Gözlemcilik sistemidir. Çünkü yepyeni bir ekran ve mantık getirilmiş, gözlemcileriniz ne kadar etkin ve başarılı ise Gözlemleme ağınızda okadar geniş ve bilgi seviyenizde yüksek, başarılı ve etkin oluyor. Geri bildirimi doğru ve hızlı oluyor. Bir futbolcunun gerçek potansiyelini gözlem raporu ile değil tabiri caizse uzun süreli araştırma raporu ile öğrenmiş oluyorsunuz. Ben gözlemleme yönteminde öncelikle 2 haftalık bir süreyle görevlendirme yapıyorum. Derinlemesine araştırmaya gerek görürsemde 2 aylık süreyle gözlemlemeye devam ediyorum. gözlemleme süresine göre örneğin 2 haftalık gözlemlemede 4,5 yıldız potansiyel verilen futbolcu 2 aylık gözlemlemede 3-3,5 yıldıza düşebiliyor. Ayrıca transfer edebileceğiniz futbolcular listesinde gözlemcilerinizin size hazırladığı futbolculardan oluşuyor. bu nedenle tek ekrandan tüm futbolcuları görme imkanınızda ortadan kalkmış oluyor. ister istemez gözlemcilere yatırım yapmak durumunda kalıyorsunuz.

Yukarıdaki resimde örnek bir gözlemci raporu yer alıyor futbolcunun tespit edilen olumlu olumsuz özellikelerini size çok iyi bildiriyor hatta ne kadar araştırdığını bilgi oranı şeklinde ve kaç bilinmeyen araştırma gerektiren özelliği kaldığını vs. belirtiyor buna göre araştırma sürenizi yeniden gözden geçirmenizi sağlıyor. Kadro ve futbolcu kıyaslaması da yapabiliyorsunuz.

Transfere ilişkin iki önerim olacak özellikle beşiktaşı alacak arkadaşların Sezon başında Lucas adlı sağ beki almaya çalışmalarını tavsiye ediyorum.
Süper ligde eskişehirde İbrahim Sissoko adında ki futbolcuyu ve Anderletch deki Alper Ademoglü adlı futbolcuyu yakından takip etmelerini tavsiye ediyorum.

Ben transferde sadece Liverpooldan Suso adlı genç yeteneği kiraladım ve sezon sonu muhtemelen tekrar kiralayamayacağım kadar iyi gelişim göstermiş olacak çok faydalı bir kiralık transfer oldu. Onun dışında antrenör ve gözlemci anlaşmaları yaptım. Takımımın asistan menajeri sorumluluk ayarları nedeniyle birde genç yetenek ile sözleşme yapmamızı sağladı. Tabi bu yetkiyi hemen aldım elinden.

LİG - ŞAMPİYONLAR LİGİ VE SONUÇLAR..

Takım uyumunuz iyi ise ve kadro derinliğiniz mevcutsa geniş rotasyonla bile başarıyı yakalamanız mümkün oluyor.

FUTBOLCU PROFİLLERİ,

Steam hesabımda yer alan ekran görüntüleri kısmından görülebilir..

http://steamcommunity.com/profiles/76561198160733087/screenshots/?appid=295270

Futbolcular gerçek özellik ve karakterlerine çok benzer yapılmış bir kaç tanesinden örnek vermek istiyorum.

Mesela Olcay Şahan

Çalışkanlık 15, Kararlılık 16, Önsezi 16, Takım Oyunu 15 ve en belirgin özelliği Topsuz Alan 18 gibi özelliklerle sürekli top diğer kanatta yada oyun kurucudayken beki desteğe geldiğinde ikinci forvet pozisyonuna geçiyor. Gerçek yaşamdaki en belirgin özellikelrini oyundada yansıtıyor.

Oğuzhan Özyakup

Her ne kadar, Pas, Teknik, Özel Yetenek gibi mevkiisi için olmazsa olmaz özellikleri çok yüksek olsada ne yazıkki güç, liderlik, cesaret, agresiflik, vücut zindeligi gibi özellikleri yüksek olmadığından maça ağırlığını yansıtamadığını oyunda bile çok rahatlıkla fark edebiliyorsunuz, ancak J.Sosa ise tam aksine oyuna sürekli hükmeder şekilde oynuyor. Bir çok futbolcu oyuna çok iyi adapte edilmiş olduğu kanaatindeyim.

OYUN HATALARI VE BİR KISIM YENİLİKLERİ,

-Kaleciler için özel 3d modellemesi vs. yaptıklarını videolarında ballandıra ballandıra anlatıyorlardı ancak elle kontrol, ilk kontrol gibi özellikleri düşük olan kaleciler sürekli sağdan soldan yapılan orta ve şutları kaleye çelip gol olmasına neden oluyorlar. ayrıca havadan gelen şuta vs. ayak uzattıkları da oluyor saçma sapan bir fizik kazanmış kaleciler umarım düzeltilir.
-Defans oyuncuları haddinden fazla ağır kalabiliyor hatta topa yetişememek için nasılbir yazılımsa koşarmış gibi yapıp durdukları bile oluyor. Bu hatayı görünce insan CM serisini özlediğini hatırlıyor.
-Forvetler ayrı bir facia altı pasta topa vuramıyorlar. onlarda ne hikmetse donup kaleci veya defans bekledikleri oluyor. Cenk' in cizgide topa baktığı bile olmuştur.

- Maç motoru vs. çok kalitesiz yine geçen seneki gibi bazı kronik sıkıntılar var. on pozisyona girip bir tane atıyorsun rakip seksende ilk bulduğu pozisyonda affetmiyor sonra yine yapımcı ekibe saygı sevgi sözleri dökülüyor insanın ağzından,
- Oyunda futbolcuların td.nin sözlerine reaksiyonları geliştirilmiş ancak yine yetersiz ve az diyalog var. Bazen futbolcular çok kurnaz cevaplar verip sizi ters köşeye yatırabiliyor en önemlisi de siz bir futbolcuya cephe aldığınızda takımda gruplaşmalar oluyor. bu çok iyi bir özellik Gökhan efendiyi üç maç kestik diye kazan kaldırmışlığı vardır. Ancak eski oyunda 4. kaleci bile beni niye oynatmıyorsun diye zırlarken burada genç futbolcular hemen forma peşine düşmüyor. Kerimin, atıncın vs. hiç daha patron bizide oynat dediği olmadı.
- Genç futbolcu transferi yine zor ve pahalı ancak alternatifini geliştirmişler sanırım kiralama sistemi daha kolay ve ucuz oluyor. Ayrıca kiralama yaparken iyi ilişkiler kurup aynı takımdan bir kaç oyuncu daha kiralama imkanı sağlanıyor sanırım.
-Regen takip olayında futbolcuyu bulmaktan çok futbolcuları kendinizin tek tek incelemesi ve araştırması zorlaşmış ekrana gir çok çok sıkıntı oluyor. Ayrıca çoğu futbolcuda hiç bir özellik açık olmadığından bu işi de gözlemcilerle yapmanız gerekecek sanırım. -
-Oyun yine fikrimce taktik ve takım uyumu üzerine kurulu yani bu oyunu yüzeysel oynayanlar yine bu sene bir türlü maç kazanamıyorum beşinci haftada kovuluyorum gibisinden konular açmak zorunda kalacaklar.
-Oyunun menü tasarımları ve kullanılabilirliği deneyimlerime göre harika olmuş az menü çok işlev görüyor. Ayrıca mesaj kutunuz daha faydalı bilgilerle doluyor. yapmak istediklerinize daha çabuk ulaşıyorsunuz unuttuklarınızı hatırlamanız kolaylaşıyor.
-Basın size bol bol soru soruyor. Buda yine profilinizdeki bazı özellikleri etkiliyor. Profil özelliklerinizde ince elenmiş sık dokunmuş gibi üzerinde durulmuş ve çok iyi olmuş
kısacası bu sene oyun tüm hatalarına rağmen yine başında vakit geçirilebilecek kadar iyi en azından bir maçta sekiz direk, üç kendi kalesine gol görmüyor insan hakkımızda hayırlısı diyor iyi geceler diliyorum.
İkinci el aldığım İphone 4s fabrika ayarlarına döndürme işlemi neredeyse 3 saati aştı. Bu durum normal midir? telefonun 16 gb hafızası dolu olsa bile bukadar uzun sürer mi ? bu durumu iptal etmenin veya geri dönmenin bir yolu var mıdır? farklı bir methodu var mıdır?

Telefonun yaklaşık on dakika da bir ışığı sönüp yanıyor. bu acaba işlem yaptığına ilişkin bir belirti midir :D
Arkadaşlar forumda Anno serisini multiplayer 3-4 saat oynayan/lar varsa birlikte oynayıp iyi vakit geçirebiliriz.
İLK SEZON
Forumdan bir kaç arkadaşın alt lig kariyer hikayesini okuyunca bende alt liglerden bir kariyer hikayesi oluşturmaya karar verdim.
İngilterenin The Skrill South liginde bulunan ve sezon öncesi 22. olacağı tahmin edilen Dorchester Town takımıyla kariyerime başladım.

TRANSFER
Takımın mali durumu sürekli sıfırlarda olduğundan maaş bütçesinden yararlanarak defans merkeze Bradley Fraser adlı oyuncuyu free transfer olarak takıma kattım ve transfer işlerini kısa sürede tamamlamış olduk.

KADRO
Bunun dışında takımımda sağ kulvarda ve forvette kadro derinliği oluşturmak için alt takımlardan bir kaç oyuncuyu ana kadroya çağırdım. Açıkçası oyuncular üzerinde pek durmadım çünkü oyuncu puanlaması 5 ve üzeri ama çok üzeri değil olduğu için şu anda pek birşey kavramam mümkün olmadı. bakalım ilerleyen dönemlerde lig ve oyuncular hakkında bir çok bilgiyi edinmiş olacağım.

TAKTİK
Benim için oyunun en önemli kısmı olan takımın fark yaratacağına ve başarıyı getireceğine inandığım kısmı taktiksel kısmıydı. bu nedenle 3 adet taktik oluşturdum.
Şu ana kadar en çok kullandığım ve başarılı olduğuma inandığım 4-5-1 Kontra taktiği ile lige başladım. Taktiğin ana hedefi aslında az efor sarf ederek dengeli bir oyun sergilemek ve takım oyununa yönelik takım savunması yapabilmek kısa pas ve topa sahip ol felsefesiylede geride boşluk bırakmadan hücum organizasyonları gerçekleştirebilmek şu ana kadar başarılı olduğunu düşünüyorum.
İkinici taktiği ise ben oluşturmadım internetten indirdiğim barcelona taktiği sadece küçük takımlarda uygulanabilir olup olmadığını merak ettim pekte uygulanabilir bir taktik olmadığını anladım. çünkü pas hatası yoğunluğu fazla oluyor.
Üçüncü taktiğim ise 4-4-2 Atak futbol oynuna yönelik hazırladığım bir taktik. Ancak bu taktikite de futbolcuların aşırı efor sarf etmesi ve defansta aşırı handikap yaratması sebebiyle verim alamadım. (Ayrıca şu ana kadar ligte aldığım tek yenilginin nedenide sanırım kırmızı kart gören rakibimi küçümseyerek bu taktiğe geçiş yapmış olmam. defans aşırı zaafiyet gösterdi.)

ANTREMAN
Sezon öncesinde kondisyon, takım uyumu ve taktik üzerine yoğunlaşıp, hazırlık maçlarında tüm oyuncuları oynatarak maç eksiklerini gidermeye çalıştım 3 tane taktiğim olması sebebiyle taktik gelişiminde çok fazla yol katedemedim. ancak takım uyumunun beni başarıya taşıyacağını düşünüyorum.

SÖZLEŞME
Takımda hala çözemediğim kontrat dışı sözleşme imzalama seçeneği bulunmakta bunu zamanla öğreneceğim. Ayrıca futbolcuların hiçbiri sözleşme yenilemek istemiyor sanırım bir sonraki sezon hemen hemen sıfırdan takım yaratmak durumunda kalacağım. Ancak takımda önemli gördüğüm deneyimli ve genç bir kaç oyuncuyla sözleşme yeniledim.

FİKSTÜR
Ligin ilk beş haftası itibariyle takımım lider ancak daha henüz ligin güçlü takımları ile karşılaşmadığımız için tam değerlendirme yapmam mümkün değil yapmış olduğum maçlarda genelde tahminler beraberlik yönündeydi. kendi dengi takımlar ile maç yaparak iyi puanlar toplamış oldum.

HEDEF
Oyunda hedefi ligi orta sıralarda bitirme olarak seçtiğimde takım konuşmasında olumsuz tepkiler aldığım bazı oyuncular oldu ancak 5 haftadaki durumumuzu devre arasına kadar taşırsak sanırım üst lig için umutlanabiliriz. Ayrıca regen bulmaya çalışıp takıma katmak için çaba sarf edeceğim bakalım bu konuda gözlemciler çok yetersiz kalacaklar. dışarıdan programda kullanmak istemiyorum ancak yine gözlemci ve kanaatle umarım bir kaç iyi regen futbolcu transfer edebilirim. Zaten lig kalitesi bir kaç sene daha tahminimce kötü olacağından önemli olan onları takıma katmak olacaktır. Ancak regen derken potansiyeli birinci sınıf oyunculardan bahsetmiyorum onlar zaten gelmezler. boşta kalan ve takım arayan illaki bazı futbolcular olacaktır. ancak onları bulmakta ne kadar başarılı olacağım onu zamanla göreceğiz. İngiltere liginin regenleri mart ayında çıkacağından ve ara transfer döneminde maaş bütçesini arttırma veya boşaltma imkanım olursa hala zamanım olduğunu düşünüyorum.

GENEL DEĞERLENDİRME
Alt liglerle oynamanın fazlasıyla meşakatli olduğunu düşünmeye başladım. Futbolcuların genel itibariyle en büyük sorunları kondisyon güç ve vücut zindelikleri düşük oluyor bireysel antremanlarda genelde bu yönde çalışmalar yapmak durumunda kalıyorum. Ancak zevkli olan yanıda futbolcularınız gol kaçırdığında üzülmüyorsunuz çünkü beklentileriniz düşük oluyor. Tam aksine pozisyona girdikleri için seviniyorsunuz. Kaçırdıkları goller size saçma gelmiyor. Büyük takımlarda "bu da kaçar mı" dediğiniz anlarda küçük takımlarda "neredeyse atıyordu" demeye başlıyorsunuz. Takımda sürekli rotasyon yapmak durumundasınız buda tüm oyuncularınızı iyi kullanmanız anlamına geliyor. Büyük takımlarda genelde bu konuda oynayamayan futbolcular sıkıntı yaratır. Ancak kadro derinliği olması küçük takımlar için büyük bir şans oluyor. Benim takımımın en şanslı olduğu yanı forvetlerimin ve iki kanat oyuncumun iyi olduğunu düşünüyorum. Oyunda ayrıca en zorlandığım konu defans yapmak çünkü ikinci yarılarda rakipler üst üste goller bulup maçı çevirebiliyorlar. Bu konuda sanırım savunma yerleşimi antremanlarını ve sıklaştırmam gerekiyor.

Ligin 5. haftası itibariyle genel görünüm.

Kilit oyuncu Ben Watson

[size=4]LİG ARASI - GÜNCELLEME

LİG LİDERİ İLE YAPTIĞIM MAÇ.
Şu an itibariyle lig lideri ile yapmış olduğum maça ilişkin veriler ve genel bakış ekranının görüntüsü
Lig lideri Sutton Unt. karşısında deplasman takımı olarak kontra ataklarla sonuca gitmeyi başardım yaklaşık son on dakika on kişi kalmış olmama rağmen skoru koruyarak lig lideri karşısında galibiyet aldım. Ancak Önceki maçta rotasyon yapmak zorunda kaldığım için bir önceki maçta ve sonraki maçta puan kaybettim.

ve
ve

GÜNCEL FİKSTÜR - SONUÇLAR - PUAN DURUMU

ve

TAKIM VE OYUNCU VERİLERİ

ve

YÖNETİM - TARAFTAR VE GÜVEN

İLK YARI DEĞERLENDİRME

Lig başlangıcını küme düşmesine kesin gözüyle bakılan bir takımla yapmış olmama rağmen ligin gizli lideri konumundayız. bu aşamaya kadar gelirken kesinlikle hile, hurda ile uğraşmadım. Sadece Kondisyon, Taktik, Takım Uyumu ana hatlarının yanında fikstüre göre diğer antremanları da takıma yerleştirdim 5-6 haftadan sonra taktik yoğunluğu üzerinde durarak takımın kullandığı 3 taktiği de başarıyla oynamasını sağladım. kendi evimde alt sıralardaki takımlara karşı rotasyon ve kontrollü futbolla oynarken deplasman ve güçlü rakiplere karşı kontra oynadım. belkide bu yüzden bir kaç alt sıra daki rakibe karşı puan kaybı yaşadım. Takımda en iyi şansım uzun süreli sakatlık yaşanmamış olmasıdır. Ön liberonun sakatlanması nedeniyle yaşadığım sıkıntıları kapatmakta çok zorlandım. takımımdaki bana göre en zayıf nokta tek futbolcu bulunan ön libero pozisyonudur. Ancak gelin görün ki taraftarlar tüm defans oyuncularıma tilt vaziyette sürekli eleştirip duruyorlar. Turnuva başarısı olarak ligi lider bitirmek için gerçekten çok iyi bir takım olduk. Ancak şu anki lider takım gerçekten çok iyi form yakalamış durumda ayrıca bizimle aynı oyun yapısına sahip olduklarını düşünüyorum. Bizim takımımıza karşı kendi evlerinde kontrollü ve kontra futbol anlayışıyla oynadılar. İngiltere federasyon ödülü kupasında kendi ligimizde yer alan Maindhead takımına kendi evimizde 0-1 skoruyla yenilerek elendik. diğer bir kupa olan F F Kupasında 3. Tura yükselme başarısı gösterdik. Zaten yönetimin bizden beklentisi de bu yöndeydi ancak gelin görün ki bir sonraki tura geçme imkanımız maalesef yok çünkü bu turdaki rakibimiz Premier Lig takımı olan Southampton bu nedenle tek hedefimiz bir üst lige çıkmak olacak ayrıca menajerlik hedefim olarak ta mart ayında avurapa da kıytırık bir kaç regeni bulmaya çalışmak olacak, bu arada sözleşme konusunda birşey eklemek istiyorum takım başarılı gittikçe bir kaç oyuncu ile daha sözleşme yenileme şansı buldum. Bir sonraki güncellemeyi sanırım lig sonu yada lig sonuna yakın bir tarihte yapmayı düşünüyorum. İyi forumlar.

SEZON SONU ŞAMPİYONLUK DEĞERLENDİRMESİ

ve

Sezonun ikinci yarısında deplasmanda yaptığımız iki lig macını kaybederek ve FF Kupasında yine deplasmanda Southampton a yenilip elenerek kötü bir başlangıç yapmıştık. İlk yarıda yaşamadığımız sakatlık sorunları bizi ikinci yarıda fazlasıyla üzeceğe ve zora sokacağa benziyordu ki bu konuda öyle aman aman bir sorun yaşamadık. En azından kadrodaki oyuncularla sakatlık yaşanan pozisyonlardaki açıklıkları giderebildik. sezonun ikinci yarısı özellikle son on maça kadar çıkışlı duraksamalı bir şekilde ilerledi son maçlarda çok çok iyi performans gösterip sezonun son maçına kadar tüm maçlarımızı kazansak da bir türlü liderlik koltuğunu ele geçiremedik ve son maçta da şampiyon olacağımıza dair umut kalmamıştı çünkü biz kazandıkça lider Bath takımı da kazanıyordu. Son maçta deplasmanda ligin orta sıralarındaki Eastleigh takımı ile berabera kaldığımızda şampiyonluğun kaçtığına emindik ancak maç çıkışı aldığımız haberlerde Lig lideri Bath takımı ligin vasat ve alt sıralarında yer alan Concord Rangers takımına 2-1 yenilerek bize süper bir süpriz yapmış oldu. Evdeki buzdolabının kapağını açıp karşısında kocaman bir pasta gören çocuk kadar sevinçliydik ve sezonu süper bir moralle kapatmış teknik ekibi yeni bir sezona daha başlamadan motive etmiş olduk. Gerçekten son maçta yaşadığım bu şampiyonluk oyunun bana yaşatığı en keyifli anlardan biriydi ve tüm sezona değdiğini düşünüyorum.
Hatırlatma : Sezon arasında Regen çıkış tarihlerini takip ederek İngilteredeki regenlerden bir iki yakalamaya çalıştım ancak yüze yakın oyuncuya bakmama rağmen hiçbir tanesini bulamadım. Sağ olsun gözlemcimde bu konuda bana hiç yardımcı olmadı. Maalesef alt liglerde regen bulmak cidden çok zor iş cünkü bulduğunuz futbolcu sizinle bırakın oynamayı takımınızın adını dahi bilmiyor.

SKRİLL PREMİER LİG İKİNCİ SEZON
İLK SEZON
Forumdan bir kaç arkadaşın alt lig kariyer hikayesini okuyunca bende alt liglerden bir kariyer hikayesi oluşturmaya karar verdim.
İngilterenin The Skrill South liginde bulunan ve sezon öncesi 22. olacağı tahmin edilen Dorchester Town takımıyla kariyerime başladım.

TRANSFER
Takımın mali durumu sürekli sıfırlarda olduğundan maaş bütçesinden yararlanarak defans merkeze Bradley Fraser adlı oyuncuyu free transfer olarak takıma kattım ve transfer işlerini kısa sürede tamamlamış olduk.

KADRO
Bunun dışında takımımda sağ kulvarda ve forvette kadro derinliği oluşturmak için alt takımlardan bir kaç oyuncuyu ana kadroya çağırdım. Açıkçası oyuncular üzerinde pek durmadım çünkü oyuncu puanlaması 5 ve üzeri ama çok üzeri değil olduğu için şu anda pek birşey kavramam mümkün olmadı. bakalım ilerleyen dönemlerde lig ve oyuncular hakkında bir çok bilgiyi edinmiş olacağım.

TAKTİK
Benim için oyunun en önemli kısmı olan takımın fark yaratacağına ve başarıyı getireceğine inandığım kısmı taktiksel kısmıydı. bu nedenle 3 adet taktik oluşturdum.
Şu ana kadar en çok kullandığım ve başarılı olduğuma inandığım 4-5-1 Kontra taktiği ile lige başladım. Taktiğin ana hedefi aslında az efor sarf ederek dengeli bir oyun sergilemek ve takım oyununa yönelik takım savunması yapabilmek kısa pas ve topa sahip ol felsefesiylede geride boşluk bırakmadan hücum organizasyonları gerçekleştirebilmek şu ana kadar başarılı olduğunu düşünüyorum.
İkinici taktiği ise ben oluşturmadım internetten indirdiğim barcelona taktiği sadece küçük takımlarda uygulanabilir olup olmadığını merak ettim pekte uygulanabilir bir taktik olmadığını anladım. çünkü pas hatası yoğunluğu fazla oluyor.
Üçüncü taktiğim ise 4-4-2 Atak futbol oynuna yönelik hazırladığım bir taktik. Ancak bu taktikite de futbolcuların aşırı efor sarf etmesi ve defansta aşırı handikap yaratması sebebiyle verim alamadım. (Ayrıca şu ana kadar ligte aldığım tek yenilginin nedenide sanırım kırmızı kart gören rakibimi küçümseyerek bu taktiğe geçiş yapmış olmam. defans aşırı zaafiyet gösterdi.)

ANTREMAN
Sezon öncesinde kondisyon, takım uyumu ve taktik üzerine yoğunlaşıp, hazırlık maçlarında tüm oyuncuları oynatarak maç eksiklerini gidermeye çalıştım 3 tane taktiğim olması sebebiyle taktik gelişiminde çok fazla yol katedemedim. ancak takım uyumunun beni başarıya taşıyacağını düşünüyorum.

SÖZLEŞME
Takımda hala çözemediğim kontrat dışı sözleşme imzalama seçeneği bulunmakta bunu zamanla öğreneceğim. Ayrıca futbolcuların hiçbiri sözleşme yenilemek istemiyor sanırım bir sonraki sezon hemen hemen sıfırdan takım yaratmak durumunda kalacağım.

FİKSTÜR
Ligin ilk beş haftası itibariyle takımım lider ancak daha henüz ligin güçlü takımları ile karşılaşmadığımız için tam değerlendirme yapmam mümkün değil yapmış olduğum maçlarda genelde tahminler beraberlik yönündeydi. kendi dengi takımlar ile maç yaparak iyi puanlar toplamış oldum.

HEDEF
Oyunda hedefi ligi orta sıralarda bitirme olarak seçtiğimde takım konuşmasında olumsuz tepkiler aldığım bazı oyuncular oldu ancak 5 haftadaki durumumuzu devre arasına kadar taşırsak sanırım üst lig için umutlanabiliriz. Ayrıca regen bulmaya çalışıp takıma katmak için çaba sarf edeceğim bakalım bu konuda gözlemciler çok yetersiz kalacaklar. dışarıdan programda kullanmak istemiyorum ancak yine gözlemci ve kanaatle umarım bir kaç iyi regen futbolcu transfer edebilirim. Zaten lig kalitesi bir kaç sene daha tahminimce kötü olacağından önemli olan onları takıma katmak olacaktır. Ancak regen derken potansiyeli birinci sınıf oyunculardan bahsetmiyorum onlar zaten gelmezler. boşta kalan ve takım arayan illaki bazı futbolcular olacaktır. ancak onları bulmakta ne kadar başarılı olacağım onu zamanla göreceğiz. İngiltere liginin regenleri mart ayında çıkacağından ve ara transfer döneminde maaş bütçesini arttırma veya boşaltma imkanım olursa hala zamanım olduğunu düşünüyorum.

GENEL DEĞERLENDİRME
Alt liglerle oynamanın fazlasıyla meşakatli olduğunu düşünmeye başladım. Futbolcuların genel itibariyle en büyük sorunları kondisyon güç ve vücut zindelikleri düşük oluyor bireysel antremanlarda genelde bu yönde çalışmalar yapmak durumunda kalıyorum. Ancak zevkli olan yanıda futbolcularınız gol kaçırdığında üzülmüyorsunuz çünkü beklentileriniz düşük oluyor. Tam aksine pozisyona girdikleri için seviniyorsunuz. Kaçırdıkları goller size saçma gelmiyor. Büyük takımlarda "bu da kaçar mı" dediğiniz anlarda küçük takımlarda "neredeyse atıyordu" demeye başlıyorsunuz. Takımda sürekli rotasyon yapmak durumundasınız buda tüm oyuncularınızı iyi kullanmanız anlamına geliyor. Büyük takımlarda genelde bu konuda oynayamayan futbolcular sıkıntı yaratır. Ancak kadro derinliği olması küçük takımlar için büyük bir şans oluyor. Benim takımımın en şanslı olduğu yanı forvetlerimin ve iki kanat oyuncumun iyi olduğunu düşünüyorum. Oyunda ayrıca en zorlandığım konu defans yapmak çünkü ikinci yarılarda rakipler üst üste goller bulup maçı çevirebiliyorlar. Bu konuda sanırım savunma yerleşimi antremanlarını ve sıklaştırmam gerekiyor.

Ligin 5. haftası itibariyle genel görünüm.

Kilit oyuncu Ben Watson

Güncellemeyi ara transfer dönemine geldiğim zaman yapmayı düşünüyorum.
Hakkında
Meslek: Adalet Personeli
Forum İmzası:
PSN : blawer_s
Sistem ve Tercihleri
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.392
İkinci El Bölümü Mesajları: 246
Konularının görüntülenme sayısı: 60.437 (Bu ay: 332)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.188 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.