Şimdi Ara

Felsefe kitabı önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
2
Favori
24.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar felsefeyle ilgili kitap okumak istiyorum bu zamana kadar bu türde hiç okumadığımı varsayarak kitap isimleri önerirmisiniz lütfen...

• Buna benzer bir konu daha vardı sanırım ? Evet evet, karıştır biraz, çıkar karşına. Yinede, o kadar zahmet edip konu açmışsın tavsiye vermeden olmaz : ). Hiç felsefe kitabı okumamış biriysen, öncelikle bu olayın tarihini ve filozofların hayatlarını kısaca okuyarak başlamanı öneririm.' Herkes İçin Felsefe' yada buna benzer isme sahip bir kitapdan basediyorum, kısacık, karikatürlerle , küçük hikayelerle dolu bir kitaptır. Güzel bir başlangıç olur. Onun haricinde, ağır olmaz diyorsan Nietzsche- Böyle Buyurdu Zerdüşt ( aynı kitap, değişiklik olsun diye, ' Böyle dedi Zerdüşt' ' Zerdüş böyle söyledi ' ' Zerdüşt Buyurdu aha Böyle' vs, tarzı bir sürü kombinasyonla basılmıştır, kafan karışmasın. ) sana göre. : )
  • Sophie'nin Dünyası ile başlayabilirsin.
  • Ne okumamalısın onu söyleyeyim ben . Dost Kitabevi'nden çıkan Aristo - Birinci Çözümlemeler'i okuma. Böyle bir çeviri görmedim ben. Anlayana aşkolsun.
  • Tolstoy-İnsan Ne ile Yaşar kitabını okuyabilirsin. Felsefe kitabı mı tam bilmiyorum. Fakat yine de bir insanın mutlaka okuması gereken bir kitap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razer -- 23 Kasım 2009; 11:49:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razercode

Tolstoy-İnsan Ne ile Yaşar kitabını okuyabilirsin. Felsefe kitabı mı tam bilmiyorum. Fakat yine de bir insanın mutlaka okuması gereken bir kitap.

bu kitabı tam 10 defa okudum diyebilirim çok güzel bir kitap okumayan varsa hemen okusun bence.
  • teşekkürler hepinize
  • Tanrılar okulu -Stefan d'anna , bu kitabı oku tavsiye ederim . Hayatında bazı şeyleri değiştirecektir .
  • Sokrates'in savunması
  • Hem Felsefe'ye giriş hemde severek okursun. Romana yakın tarzı var. Sofie'nin Dünyası, hayata da çok şey katar. Dediğimi bi araştır...
  • Macit Gökberk'in felsefe tarihi isimli kitabını öneririm. Kalın bir kitaptır ama hemen hemen tüm filozoflar ile ilgili özet bilgileri içerir. Evvela bunu okur genel bilgiye sahip olursun sonra ilgini çeken filozofa yönelirsin
  • Biraz ağır gelebilir ama Platon-Devlet diyorum. Çok sıkılabilirsin ama okursan çok şey katar sana. dünya görüşün bile değişebilir.(bu arada kitap sokratesın diyaloglarından oluşuyor.)
  • felsefe de güzel çeviri bulmak oldukça zordur. yazılanları anlamak için, terimleri anlamak için oldukça vakit harcaman gerekecek.

Ayn Rand'ı tavsiye ederim ben. Anlatmak istediğini roman olarak aktarıyor. İlk normal bir roman gibi okuyorsun ama bir yerde kafana dank ediyor ve bir bakmışsın sana iletmek istediğini aklına yazmamış, resmen kazımış. Enteresan bir tarzı var yani.
  • Cehenneme Övgü - Gündüz Vassaf , anlaşılır , güzel bir kitap .
  • Yeni başlıyorsan Sofie'nin Dünyasını oku.Çok çok çok çok basit bir anlatımı vardır. 8 yaşındaki çocuk bile okusa anlar.

Önceden birşeyler okumuşsan; Sokratesin Savunması,Dönüşüm,Bulantı,Ecce Homo,Sisifos Söyleni,Tembellik Hakkı,Böyle Buyurdu Zerdüşt,Deliliğe Övgü zart zurt oku işte birini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thoughtless -- 7 Aralık 2009; 17:51:50 >
  • felsefe hocasının önerisiyle okuduğum ve çok güzel bir kitap daha önereceğim.

Fernando Savater-oğluma ahlak üzerine öğütler

ahlak felsefesine çok güzel değinilmiş bir kitap.birçok tarihi olaydan alıntıda yapılarak anlatılmış.şiddetle tavsiye ederim.zevkli ve kolay anlaşılabilir bir üslupla yazıldığı için zorlanacağını düşünmüyorum.
  • Ahmet Arslan'ın Felsefeye Giriş kitabını tavsiye ederim. Bu kitaptan sonra ilgini çeken şeylerle göre daha derinlemesine, daha "ağır" kitaplar tavsiye ederiz.
  • Sofi'nin Dünyası ve Felsefenin Tesellisi
  • Franz Kafka - Dönüşüm
  • Platon'dan Devlet'i okuyabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.