Şimdi Ara

En çok sayfaya sahip ROMANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
8.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu basit,saçma gelebilir ama gerçekten merak ettim 1000 sayfa 1200 romanlar gördüm sizin gördüğünüz en çok sayfa olan kitaplar hangileri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvoorhees -- 5 Temmuz 2016; 19:18:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Karamazov Kardeşler aynı şekilde 1200 sayfa kusur olması lazım ancak bu bile kısaltılmıs halidir Sefiller falan 4000 sayfaydı sanırım beni en sevdiğim klasik galiba bende izler bırakmıstır

• rocky bayboğa kullanıcısına yanıt
    Konunun ismini değiştirdim dediğin gibi sefiller romanı var 5. Cilt falan ama bütünlük taşıyor benim bildiğim ya da durgun don (şolohov)

• Suç ve ceza ,gazap üzümleri ,tutunamayanlar,germinal (600 - 800) sayfa arasındalar benim okudugum en hacimli olan romanlar .

• monte kristo kontu. 1000 sayfayı geçiyordu.

Genel olarak eski rus yazarlar fazla para kazanabilmek için fazladan sayfa yazarlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizbrnn -- 5 Temmuz 2016; 20:24:05 >
  • Sefiller 1800 sayfa civarında olması lazım.

• Bu konuda Rus Klasikleri'nin tam metin, sadeleştirilmemiş, halleri üzerine tanımam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 5 Temmuz 2016; 23:41:58 >
  • Kral Katili Güncesi 2. Gün 1100 küsür sayfaya sahip.

Arkadaşların dediği gibi en fazla sayfaya sahip olan kitap rus klasikler sahip olduğunu düşünüyorum.
  • Sefillerin en uzun versiyonu benim bildiğim kadarıyla ötüken yayınlarına ait. 3 cilt, toplam 1981 sayfa. Bir de monte cristo kontu var 944 sayfa ama kitabın boyutu kocaman. İçindeki yazı da çok büyük sayılmaz yani :))
    Otostopçunun galaksi rehberi 5 kitap birleştirilmiş halini sayarsak o da 712 sayfa ve tabi yazıları çok küçük. Ama şu anda benim favorim Harry Potter serisinin 5. Kitabı Zümrüdüanka yoldaşlığı tam 1114 sayfa :))

• Savaş ve Barış

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    944 sayfalık monte kristo kontunu bulamadım hangi yayın? Bu arada bir baktım harry potter serisinde en uzun 5.kitapmış ve toplamı 4000 sayfaya yakın

• Evet olabilir.Benim anlamadığım Savaş ve Barış iletişimde 1823 sayfa engin yayıncılıkta 2168 sayfa iletişim mi tam çeviri yapmamış engin y. mı uzatmış böyle örnekler çok klasiklerde anlamak güç.

• kvoorhees kullanıcısına yanıt
    Öyle farklara punto farkı, sayfa düzeni ve kitap ebatları neden oluyor. Savaş ve Barış'ın kısaltılmış versiyonu 500 civarı sayfa olması lazım. Yine de ikisi arasında ben İletişim'i tavsiye ederim zira Klasikler'de Can, İletişim ve İş Bankası'ndan şaşmamakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 6 Temmuz 2016; 15:14:40 >
  • Punto farkı az bile olsa bin küsür sayfada çok farkedilebilir gerçekten dediğin gibi, kitap boyutları zaten hemen hemen aynı oluyor. Bu arada 2 bin sayfaya yakın bir kitabın 500 sayfalık halini okumak tanıtımı gibi bir şey bana göre. Mesela bende 93 sayfalık(çocuklar için ) don kişot kitabı vardı birkaç sayfa okuyunca hemen kapattım çok hoşuma gitti internete bir bakayım dedim uzun hali var mı diye 850,900 sayfaymış gerçek çevirisi okusaydım yazık olurdu o romana bence ilk okuma çok önemli çünkü merak açısından, klasiklerin en iyi olduğu yayınevine gelince gerçekten birçok kişi o üçünü öneriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvoorhees -- 6 Temmuz 2016; 18:23:25 >

• kvoorhees kullanıcısına yanıt
    İthaki yayınları hocam. Monte cristo kontu son baskı 944 sayfa. Çoğu site güncelleme yapmadı. Ben kitapyurdundan aldım eksik sayfa diye şikayet ettim o yüzden oraya güncelleme geldi
    Harry Potter serisi toplamı 4000 sayfaya yakın doğrudur ama seri olarak bakınca ondan uzun bir sürü seri var.

• Can yayınları çok pahalı oluyor nedense. İş bankası ile iletişim yayınlarının bazı çevirmenleri ortak. İkisi de kaliteli yayınlar. Ben buraya ötüken ve ithaki de ekleyelim derim. Onlar da kaliteli. Aslında alacağın kitaba karar verip hepsine bakmak daha akıllıca :))

• Stephen King-Mahşer

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4ü hariç, okuduğum en uzun romanlar:

Kavgam, 3200 sayfa - Monokl Yayınları
    Kayıp Zamanın İzinde, 3148 sayfa - Yapı Kredi Yayınları
    Niteliksiz Adam, 1774 sayfa - Yapı Kredi Yayınları
    Savaş ve Barış, 1712 sayfa - Antik Batı Yayınları
    Yusuf ve Kardeşleri, 1495 sayfa - Hece Yayınları
    1Q84, 1267 sayfa - Doğan Kitap Yayıncılık
    Sefiller, 1240 sayfa - Antik Batı Yayınları
    Karamazov Kardeşler 1205 sayfa - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
    Atlas Silkindi, 1200 sayfa - Plato film Yayınları
    Bilge Adamın Korkusu (Kral Katili Güncesi: 2. Gün), 1143 - İthaki Yayınları
    Yüzüklerin Efendisi [Tek Cilt], 1118 sayfa, Metis Yayınları
    Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, 1115 sayfa - Yapı Kredi Yayınları
    Anna Karenina, 1070 sayfa - Engin Yayınları
    Monte Kristo Kontu, 1045 sayfa - İskele Yayınları

• En fazla 810 sayfalık kitap okudum diye hatırlıyorum

• asau kullanıcısına yanıt
    Hocam Monokl Yayınlarının Kavgam'ı orijinaline daha mı yakın? Elimde şuan farklı bir yayına ait Kavgam var ve 500 - 600 sayfa, henüz çok ilerlemedim, Monokl Yayınları orijinaline daha yakınsa şimdiden döneyim.

---------

Bu arada arkadaşın cevabına gelecek olursak Yüzüklerin Efendisi serisinin tek ciltte birleştiği bir yapım var, dehşet derece küçük puntolarla yazılmış ve 1000 sayfa civarlarında, 2px büyütsen puntoyu hemen hemen her yapımı geçer galiba.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.