Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN ALINAN S7 DE VOLTE VE GIGA 4.5G SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
6
Favori
21.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba beyler benim s7 edge telefonum almanyadan alınma bana türkiyedeki s7 kullanıcılarına gelen 170 mb lık güncelleme gelmedi hiç ayrıca telefonda 4.5g yerine 4g+ yazıyor ve arama ayarlarında volte yi ayarlama kısmıda yok duyduğum kadarıyla 170 mb lik güncelleme inmeden giga 4.5g çalışmıyormuş bu sorunları nasıl çözebilirim yardımlarınız için teşşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taklitçi karşıtı -- 21 Nisan 2016; 20:16:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam root yapıp aşağıdaki adımları uygulayın

Root browser uygulaması ile /system/csc yolunda ilerleyip sales_code.dat dosyasını text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın. Daha sonra /efs/imei/mps_code.dat dosyasını da aynı şekilde text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın ve romu tekrar odinden yükleyip ayarlardan fabrika ayarına sıfırlayın
  • Orda ne yazdığı önemli değil yahu. S7 lerde cat 9 modem var. Donanım var yani. Tr de en yüksek hızı alacak telefona sahipsin. Ekranda ister lte ister mete yazsın fark etmez.. Alacağın hız değişmez. Tr g3 kullanıyorum 4g yazıyor bende de..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Adamın derdi VoLTE ve Giga 4G, hızı almasına alır da bu VoLTE işini nasıl yapacaklar bakalım.

Hiç olmadı cihazınıza oluyorsa Türkiye ROM'u yüklemeyi deneyebilirsiniz belki. Giga 4.5G de hız testi yapmak haricinde çok da kullanışlı olmayacaktır muhtemelen, pek önemli değil hani.
  • Bu sorunu halletmeyi başaran oldu mu

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam türkiyeye gelen güncelleme aalmanyayada gelirmi yoksa türkiyeyemi özel olur?

• Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Türkiye'deki 4.5G olayına yönelik bir güncelleme ise Almanya sürümüne gelmeyecektir bence.
    Hocam güncelleme performans artışı falanda sağlamış diyorlar ama bize 4.5g ile ilgili kısımları kırparakda verebilirler ama benim anlamadığım almanyada volte yokmu ki ben volte yi açamıyorum

• Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Almanya'da da vardır muhtemelen ama bilmiyorum, belki şebekede belli ayarlar yapılması gerekiyordur. Hani IP bazlı sistem, belki belli IP ayarları ses-video biçim ayarları vs. yeni bir ayarlar yapıyorlar. Ya da belli özellikler için operatörün kendi uygulamaları yükleniyor belki cihazlara. Yapılan bir şeyler var demek ki, direk açmamışlar.
    Hocam daha önce hiç rom indirmediğim için soruyorum acaba türkiye romunu indirirsem cihazımdaki veriler silinir mi?

• merhaba, ben de cihazı yurt dışından aldım ve aynı sorunu yaşıyorum, her türlü çözümü denedim ama bir sonuç alamadım heniz, sammobile üzerindenhttp://www.sammobile.com/firmwares/download/68760/G930FXXU1APCI_G930FOJV1APCI_TUR/ adresinden Türkiye rom kurdum (bu arada eski bilgilerim silinmedi), rom kurmama rağmen volte ayarları gelmedi, samsung türkiye yardımcı olmuyor, ulaslararası samsung sitesinden yazdım, telefonunuzu güncelleyin dediler sonra da zaten son sürümü yüklemişsiniz dediler ve yardımcı olamadılar, telefonu aldığınız ülke ile iletişime geçin deyip numarasını verdiler (herkes topu birbirine atıyor), benin telefona da bir güncelleme gelmemişti, 4.5 g yerine hala 4G+ yazıyor, kurduğum rom için TR yazıyor ama ben emin olamadım, yabancı bir sitede telstra isimli bir oparatör şu şekilde tavsiyede bulunmuş (ben aynı menüleri açtım ama farklı yazılar çıkıyor, aveayı aradığım da ise onlar sadece aktivasyona yardımcı olabilieceklerini söylediler ve onunda zaten aktif göründüğünü söylediler), belki bağlantı noktası ayarlarını değiştirmek gerekiyordur
    * (Bu arada baktığım yabancı formlarda da bu sorunu henüz çözebilen yok, avusturya romu deneyin demişler o da çalışmamış, bir de güncelleme bekleyin diye tavsiye bulunanlar olmuş benim umudum yok, bu arada ben note 4 kullanan eşimle görüşmek için bu ayarı yapmayı istiyordum ama avea henüz sadece bir kaç telefona destek veriyor, bu volteyi hiç kullanabilen var mı şu anda ondan da emin değilim)
    Step 1. Check your ACP settings by pressing:

Settings -> Mobile networks -> Access Point Names

You should see four options available:

- Telstra Boadband
    - Telstra Internet
    - hos
    - ime
    (Telstra mms - shaded out)

Step 2. If "ime" is showing then you should be able to access VoLTE byt bullet pointing Telstra Internet (telstra.wap)

If you are missing "ime" then that will be the reason that you can't access VoLTE.

Step 3. To fix this, hard boot your phone (holding the power & volume down buttons for 7 seconds).

Check the above settings and see if "ime" appears. If it does, go back to step 2.

Hopefully this works.

• capardt C kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı durumdayım bu arada ordaki rom bende birleşik arap emrilikleri olarak gözüktü indirince sizdede öylemi birde alıntıladığınız şeyi denedinizmi hocam

• Ben hangü ülke olduğunu anlayamadım, nasıl anlaşılıyor, rar dosyası tr isimli ama çıkartıldığında değişik ismi var, bir de aklıma şu takıldı, normalde rom dosyası tek bir dosya olması gerekmiyordu, linkteki dosya indirildiğinde rar açıldığında 5 dosya çıkıyor ve hepsi md5 uzantılı, ben sadece dosya boyutu büyük olan (4gb) olanı kurdum, hepsini ayrı ayrı mı kurmak gerekiyor, yoksa bir kurulumda hepsini seçmek mi gerekiyor, diğerleri 5-140 mb arasında değişiyor, bir de ayıklamada winrar iki dosya için hata bildirisinde bulundu, diğerlerine cesaret edemedim, dosyalar şu şekilde; CSC ile başlayan ülke bilgisinin değiştirilmesi ile ilgili diye okudum ve boyutu 140 mb, acaba onuda kurmamız mı gerekiyor
    AP_G930FXXU1APCI_CL7538748_QB9074224_REV00_user_low_ship.tar.md5 (benim kurduğum)
    BL_G930FXXU1APCI_CL7538748_QB9074224_REV00_user_low_ship.tar
    CP_G930FXXU1APCH_CL209347_QB4563281_SIGNED.tar.md5
    CSC_OJV_G930FOJV1APCI_CL7588684_QB9074988_REV00_user_low_ship.tar.md5
    HOME_CSC_OJV_G930FOJV1APCI_CL7588684_QB9074988_REV00_user_low_ship.tar.md5
    teşekkürler

• capardt C kullanıcısına yanıt
    Hocam bütün dosyaların başında yazan harfler odinde var ona göre koymanız lazım dosyayı sadece home yazan dosyayı kurmayın

• Ben de bu romu yükledim bende 2g gitti daha önceden vardı şimdi 4g/3g var bir de 3g var nasıl düzeltilecek ki
  • telefeonu wipe ile fabrika ayarlarina dondururseniz geri gelebilir,bir de rar dosya içindeki 4 dosyayida yüklediniz mi, yuklediyseniz volte acildi mi ? tesekkurler

• 4 dosyayi da yukledim ondan once dubai romu vardi heralde apb6ydi sonu ilk basta bir tanesini yuklemistim ap yi olmamisti hatta 2g o zamanda vardi bugun yazinizi okuyunca wipe yaptim sonra tekrar 4 unu yukledim sonra baktim 2g gitmis volte de yok

• Şu an Samsung'un TR uzantısı ile sunduğu yazılımlar Türkiye için özelleştirilmiş başta Volte ayarlarını içeriyor ve Türkiye'de bu cihazlar ile sağlıklı iletişim kurmak için bu güncellemeleri yapmanız gerekiyor.

Sizin Samsung için Product Code VIA, DTM veya VD2'dir. TUR olmayanlar Türkiye güncellemesini ve ayarlarını almaz. Ayarları almak istiyorsanız Türkçe Rom yüklenmeli ama Türkçe rom yüklense de Product Code Tur olmaz. Cihazınızı bu işi yapan aklı başında telefonculara götürürseniz cihazın Product Code bilgisini TUR yaptırabilirsiniz. Ondan sonra tüm Türkiye güncellemeleri alabilirsiniz.

Kendiniz yapmak isterseniz odin ile orijinal rom flaşlanacak, telefon fabrika ayarlarına döndürülecek, sonra CSC Changer programının apk dosyası bulunun kurulacak, bu programla Product Code bilgisi TUR yapılacak, sonra cihaz kies'e bağlanıp güncelleme aldırılacak sonra telefon tekrar fabrika ayarlarına döndürülecek. Bu işlemler uzun ve acemi kullanıcı işi olmadığı için telefoncuya yaptırmanızı tavsiye ederim.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G930F/TUR/

• Hocam csc changerı rootsuz kullanmanın yolu varmı ayrıca bu yöntemhttp://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/general/tip-how-to-change-csc-root-using-odin-t3125760 işe yararmı

• volte yi bi tek s7 mi destekliyor. note 4 kullanıyorum ben bana güncelleme gelmesine rağmen ayarlarda volte görmedim
  • Hocam csc changer programınının linkini verebilir misiniz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.