Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN ALINAN S7 DE VOLTE VE GIGA 4.5G SORUNU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
6
Favori
21.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam lazım olan programların linkini yazarsan sevinirim supersu var twrp var bunları nerden indiriyoruz bu attığın videodakiler s7 için.s7 edge için de aynısı mı
  • murat5552 M kullanıcısına yanıt
    http://galaxys7root.com/galaxy-s7-s7-edge-root/how-to-root-galaxy-s7-s7-edge/

Buraya bak iki telefon içinde linkler var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler ışığında adım adım dediklerinizi yaptım. Odinden TUR rom yüklememe rağmen ayarlar gelmedi, ilave olarak CSH dosyası ile birlikte romu tekrar odinden yükledim ve şuan haftalardır araştırdığım başaramadığım özellik vesilenizle açıldı.

@Taklitçi karşıtı kardeşim bilgiler için çok teşekkür ederim.

Benim ROM PAK (Pakistan) imiş, Pakistanda güncelleme çıkması hayal olacağı kanaati ile Türkçeye geçmek iyi fikir oldu.
    Merak edenlere ek bilgi:
    Root lu kullanmak istemeyenler için sorun yok, resmi rom yükleyince Root devre dışı kalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neler yaptınız hocam bende ayarlar için yapacağım ama biraz detaylı bilgiler verirseniz sevinirim root yapınca mı açıldı sizde
    Hocam root yapıp aşağıdaki adımları uygulayın

Root browser uygulaması ile /system/csc yolunda ilerleyip sales_code.dat dosyasını text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın. Daha sonra /efs/imei/mps_code.dat dosyasını da aynı şekilde text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın ve romu tekrar odinden yükleyip ayarlardan fabrika ayarına sıfırlayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taklitçi karşıtı -- 19 Nisan 2016; 22:22:15 >
    Root işlemi için şu linkten bakabilirsiniz

http://galaxys7root.com/galaxy-s7-s7-edge-root/how-to-root-galaxy-s7-s7-edge/

• rom daki sadece ap bölümümü yüklenecek hepsi mi bende diğer bölümlerde var sam mobile den 4 nisan tarihli romu indirmiştim zaten
  • birde bende systemden sonra csc çıkmadı
    Cihazınız rootlu mu hocam eğer rootlu ise root browseri ı indirdiniz mi?

• rootladım supersu filan kurdum root browswrdan yaptım zaten efs den yapılan imei yi düzelttim ama systemden girince öbürü çıkmadı
    İlk bende de öyle olmayınca root browserdan ilgili iki yeri TUR yaptıktan sonra tekrar odine girip bu kez CSC ve AP yi iki dosyayı da seçip odinledim. Sorunsuz herşey açıldı.
  • Ben ilkini yapamadım bende çıkmadı sadece ikinciyi yaptım tur diye ondan sonra tekrar önünden kurdum bir sıkıntı olmadı bende de çıktı 4.5giga ve volte inşallah ilkinden dolayı bir sıkıntı olmaz daha sonra

• Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için hepinize teşekkürler, Root Browser ile TUR şeklinde değiştirdikten sonra Odin üzerinden daha önceden Sammobile üzerinden indirdiğimiz rom mu kurulacak yoksa twrp-3 şeklinde root yapmak için kullanılan dosya mı kullanılacak, son fabrika ayarlama sıfırlama işlemi normal tel menüden mi olmalı.
  • sammobile üzerinden indirdiğim romu kurdum ve sonunda bende de oldu, teşekkürler
  • şimdi sırada voltesi olan birini bulmada :), şimdiye kadar volte üzerinden grüşme yapabilen oldu mu?
  • Turk Telekom üzerinden volte kullandım. HD yazıyor sesli görüşmede, sonra görüntülü de on numara.

Öncelikle turk telekomdan bu servısı açtırmak gerekiyor.

• myrealite M kullanıcısına yanıt
    Hocam bende türk telekomluyum acaba başka operatörden olanlarla volte yapabiliyormuyuz?

• Volte desteği olan cihaz ve operatörler lede yapılabilir hocam. Voip in gsm hattındaki karşılığı malum VoLTE voice over LTE.

• Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra diğer arkadaşlara kolaykaştırmak için Yapılması gereknleri tek bir mesajda toplayacak olursak (hata var ise lütfen yorumlarınız ile düzeltiniz)
    önce linkteki adımları uygulayıp root atmanız gerekiyor
    http://galaxys7root.com...root-galaxy-s7-s7-edge/
    Daha sonra play store dan root browser programını kurmalısınız
    Root browser ile /system/csc yolunda ilerleyip sales_code.dat dosyasını text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın. Daha sonra /efs/imei/mps_code.dat dosyasını da aynı şekilde text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın
    Daha sonra sammobile üzerindenhttp://www.sammobile.co...APCI_G930FOJV1APCI_TUR/ Tr romunu kurmanız gerekiyor. Zipten çıkan 4 ayrı dosyayı (home dosyası hariç) başında yazan harflere göre odinle kurmanız gerekiyor.
    Son olarak ayarlardan fabrika ayarına sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor

• capardt C kullanıcısına yanıt
    Hocam benimki sıfırlamadanda oldu yani sıfırlamak şart değil gibi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.