Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN ALINAN S7 DE VOLTE VE GIGA 4.5G SORUNU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
6
Favori
21.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: capardt

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra diğer arkadaşlara kolaykaştırmak için Yapılması gereknleri tek bir mesajda toplayacak olursak (hata var ise lütfen yorumlarınız ile düzeltiniz)
    önce linkteki adımları uygulayıp root atmanız gerekiyor
    http://galaxys7root.com...root-galaxy-s7-s7-edge/
    Daha sonra play store dan root browser programını kurmalısınız
    Root browser ile /system/csc yolunda ilerleyip sales_code.dat dosyasını text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın. Daha sonra /efs/imei/mps_code.dat dosyasını da aynı şekilde text editorde açıp içini silip büyük harflerle tırnaksız olarak "TUR" yazıp kaydedip çıkın
    Daha sonra sammobile üzerindenhttp://www.sammobile.co...APCI_G930FOJV1APCI_TUR/ Tr romunu kurmanız gerekiyor. Zipten çıkan 4 ayrı dosyayı (home dosyası hariç) başında yazan harflere göre odinle kurmanız gerekiyor.
    Son olarak ayarlardan fabrika ayarına sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor

Telefonu rootlarsaniz e-fuse 0x1 olur.Almanyadaki garantiniz ölür,bunuda belirtmekte fayda var sanirim.Alman s7 ler VoLTE destekler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi sure mobil veriyi kapattip tekrar acmak istedigimde 4.5 g acilmior. 3g ye ceviriyorum sonra 4.5g ye ceviriyorum gelio gidio sonra tekrr bu islemi yaptigimda 4.5g gelio. Neden oluyo acaba her seferinde bunu yapmaktan skldm. Gece veriyi kapatip yatiorum sabah ayni muhabbet. (Tel:s7)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • + olarak vodafone dan aldim

• Bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Degerli musterimiz, VoLTE servisimizden sadece bireysel faturali mobil hat kullanan musterilerimiz faydalanabilir. Ilginize tesekkur ederiz. TurkTelekom

Arkadas ben tarifemden guzel faturaliya gecmek istemiyorum bu nesir boyle faturali zorumlulugu

• ben her yolu denedim root olmadan olmuyor çok araştırdım.csc bir kere kaydımı xsg çakılı kalıyor buda türkiye romunun tek değil çoklu yani multicsc olmasından kaynaklanıyormuş.sırf bu yüzden telefonu sattım ben

• headhunTeR71 H kullanıcısına yanıt
    Hocam çözebildiniz mi aynı sorun bende de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozd87 -- 15 Temmuz 2016; 16:17:45 >
  • Merhaba arkadaşlar benim cihazım pararel ithalat G935f modeli csc kodu xfe telefonu rootlayarak csc kodunu tur yaptım ayarlara volte özelliği ve giga 4.5g geldi rom tur oldu ancak türk telekom volte özelliğini cihaz desteklemediği için açmıyor bu yöntemle csc sini tur yapan ve volte kullanabilen arkadaşlar var mı?
  • onurs27 kullanıcısına yanıt
    Son güncelleme ile volte hd+ yazısına dönüştü eğer üstte 4.5g yazısının yanında hd+ yazıyorsa sıkıntı yoktur hd+ yazıyormu sizde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Yok hocam malesef yazmıyor ayarlada hd görüşme açık ama türk telekom cihazınız destekli değil diye aktifleştirmiyor çevremde volte kullanan birisini bulabilirsem onun hattı ile deneyeceğim ama sanırım sorun türk telekomda gibi duruyor.
  • text editör ile telefon da mı yapıyoruz ??
  • gaybo G kullanıcısına yanıt
    Play store da root browser diye bir uygulama var onun ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki cihazı TUR yapınca artık Türkiye yazılım güncellemelerini alıyor mu

• gaybo G kullanıcısına yanıt
    Alıyor hocam en son gelen 18,09 mb lık güncellemeyi kurdum
    Hocam nasil aliyor guncellemeyi. Rootlu cihazin hata vermesi gerekmezmi ota guncellemesinde?

S6 da da geçerli oluyor mu pek bu olay

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Çok büyük ihtimalle işe yarıyor olması lazım ama ne olur ne olmaz kesin işe yarıyor diyemem çünkü deneyen olmadı şuana kadar

• ohen kullanıcısına yanıt
    Csc bilgisini değiştirdikten sonra yeni yazılımı kurduğumuzda root gidiyor hocam o yüzden güncellemeler sorunsuz çalışıyor

Hocam o zaman bu yaptigimiz ayarlamalar da sifirlaniyor diye biliyorum ben. Peki tur csc si olan birinden gerekli dosyalari alip kopyalasak ayni yere, duzenlemekten daha iyi olmazmi?.birde duzenleyince herseyi silip TUR yazin deniyor ya orada baska seyler de mi yaziyor acaba maksat biseyi degistirirken baska biseyi bozmamak.

Abimde vardı cihaz Türkçe yapamayınca sattı da ondan merak etmiştim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.