Şimdi Ara

Shingeki no Kyojin (Attack On Titan) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.500
Cevap
26
Favori
118.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de 3 günde 25 bölümü yedim. Hiç fena değildi bazı bölümler epey iyiydi.
    Devlerin yapısı, neden ve nasıl oluştuğu, neden ısılarının yüksek olduğu gibi gizemler mevcut.

Bu arada çeşitli karakter isimleri var Hans, Maria, Misaka, Erwin, Eren gibi gibi. Bu Eren ismi beni düşündürdü Türk ismi veya esinlenme olabilir mi sadece merak ettim. Büyük ihtimalle öyledir.

Bodrum bodrum dediler hiç oraya gidilmedi. Ama nedense Gözcü Birlikleri adaylarında cesaret elemesi yaptıklarında yanlış hatırlamıyorsam Eren'in sahip olduğu bilgiden fazlasına sahip olduklarından bahsetmişti komutanın biri. Hatta bizim sarışın ufaklık nasıl yani bütün bunları neden açıkça bizimle paylaşıyorlar demişti. Bu adamlar bodruma gitmediler değil mi? Bu bilgileri nasıl elde etmişler o zaman onu anlamadım.

Bu arada animede devlerin cinsel organları olmasa da erotik denilebilecek sahneleri mevcut. Subliminal diyeceğim ama boru gibi ortada. Birisi mesela
    Eren'in ağzına tıkılanın ekmek olduğunu bilmesem neyse. Ya da
    Dişi Dev Annie ile Eren'in dev halindeki kapışmalara dikkat edin. Birkaç cinsel birleşme pozisyonu görebilirsiniz. Zaten iki farklı cinsiyet bedeni, iki farklı çıplak beden sadece cinsel organlar yok. Bi de Eren'in devinin özellikle kolları kopukken dişi devin üzerindeki seks pozisyonunda anırması (Eren öldürme hırsından dolayı bağırıyor) da ayrı bir vahşi fantezi olmuş
    He benim için hiçbir sıkıntısı yok sadece yazmak istedim. Vahşet varken cinsellik çok mu

Bu arada Misaka her ne kadar Eren'e kardeşi gibi baksa da ona vurgun ve tutkulu da. Bunu Annie'den kıskanmasından ve yine bir sahnede yüzünün kızarmasından çıkardım. Var bir şeyler. Ama Eren ona o gözle bakmıyor belli ki. Annie'nin de Eren'e karşı belki hayranlıktan dolayı bir hissi vardır. Belki ve hatta büyük bir olasılıkla bir örgüte bağlı görevi de vardır. Büyük ihtimal Eren'i bu yüzden kaçırmaya çalıştı. Ama çok büyük şerefsizlikler yaptı. Sayısız insanı öldürdü acımadan. Mamgayı okumadım bakalım Eren'in babasıyla bir bağlantısı var mı. Bence Eren'in babası da tekin biri değil. En çok merak ettiğimse şu zırhlı dev. O da büyük ihtimal bir insan tarafından kontrol ediliyor ama kim? Ve o zırh ile diğer devlerden çok çok farklı nasıl olmuş bu?

Bu arada yukarılarda gerilerde birisi devlerin özürlü gibi hareket etmesinden, çok farklı olmalarından, gülen, gülümseyen, sırıtan, boş boş bakan, aptal suratlı olmalarından filan ürkütücü demiş. Gerçekten de öyle ama asıl ürkütücü olan insanları ezmelerine ve yemelerine rağmen bu suratların ve bu davranışların değişmemesi. Gülümseyen yine gülümsüyor. Psikolojiye oynuyor. Anormallerin olması da ekstra ürperticilik katmış. Çünkü ağır hareket eden devler kolay avlanıyor, hareketleri kolay tahmin ediliyor. Ama arada hiç beklenmedik yerden, beklenmedik şekilde çıkan, abartılı şekilde hızlı ve garip hareket edenler önüne geleni kesip biçebilen bu karakter dizi boyunca yaşar dediğin karakteri anında öldürebiliyor. İzleyici güçlü karaktere bağlanma klişeliğinden ve rahatlığından yoksun bırakıldığı için gerilimi her an hissediyorsunuz. Bence bu çok iyi bir şey. Sürekli bir rahatsızlık, sürekli bir gerilim izleyiciyi diri tutuyor ve bu da etkileyiciliği sağlıyor. Ürkütücülüğün ve gizemin bir başka ayağı. Gizem zaten her türlü, seyirciyi kendine çeker. Muhtemelen bu yüzden çok sevdik. Bu arada bu animede espriler genellikle başarısız olmuş hatta çoğunlukla diyelim. Klasik olarak değilde farklı yapmaya çalışmışlar olmamış. Ama bir yerde gülmüştüm.
    Bizim Eren er gazinosundan bozma bir yerde polis adayı açıksözlü elemanla kavgaya tutuşuyor büyük bir ses çıkıyor. Sonra komutan basıyor orayı gürültünün sebebini soruyor. Kimse cevap vermeyince kızın biri "Yine Sasha osurdu efendim." diyor. Burası beklenmedik ve komikti.

Bu arada animede bazı fikirler de sunuluyor mesaj olarak ki bence de doğrudur hatta kendi düşüncelerimi buldum.

En iyi kararı verirsin ama doğru sonuca ulaşacağının garantisi yoktur. Senin kararın da doğru olabilir başkasının kararı da veya tam tersi. Mutlak doğru yoktur.

Hayatın acımasızlığı. İnsanoğlu din, ideoloji, rejim, hukuk, adalet zart zurt ile bir şekilde hayatta kalmak için öldür, güçlü ol durumlarını maskelemiştir, sistemli bir halde başka eylemlere dönüştürmüştür (çalışmak, sömürmek vs) böylece yaşamı daha çekilebilir hale getirmiştir. Yoksa yaşam gerçekten boktandır, aslında şu an bile Dünya üzerinde yaşamın hep boktan tarafında yer alan büyük kitleler var. Buna direnci olmayan ölüm riski olan işlere kalkışıyor zaten. Neyse bu uzar gider.

Bir de plan yapan sarışın elemanın dediği bir laf var ki bu konudaki fikrim epeydir böyleydi anime de bunu destekliyor. Olmuş bitmiş olaylar hakkında ben demiştim demek kolaydır. Önemli olan öncesinden bunu tahmin edebilmek. Bizim halkımızda da çok vardır bu ben demiştim deme olayı. Da olduktan sonra bir halta yaramıyor bu lâf.

Ova'lar fena değildi. İlk 3 ova'dan 3.sünde koptuğum bir sahne vardı epey abartılı yapmışlar. Levi ile ilgili bölümler daha güzeldi tabi. Hele ki Ova 5 tam da tahmin ettiğim gibi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 9 Haziran 2015; 11:44:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni trailer yayınlanmış, itiraf edeyim ki bu kadar iyi bir uyarlama beklemiyordum.

• Devleri beğenmedim tutmaz bu film
  • Ya devlerin surat ifadeleri hiç animedeki gibi değil, animedeki gibi boş boş anlamsızca bakmaları daha güzel olurdu, gerçi filmin hepsini görmeden kesin konuşmamak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Ben de 3 günde 25 bölümü yedim. Hiç fena değildi bazı bölümler epey iyiydi.
    Devlerin yapısı, neden ve nasıl oluştuğu, neden ısılarının yüksek olduğu gibi gizemler mevcut.

Bu arada çeşitli karakter isimleri var Hans, Maria, Misaka, Erwin, Eren gibi gibi. Bu Eren ismi beni düşündürdü Türk ismi veya esinlenme olabilir mi sadece merak ettim. Büyük ihtimalle öyledir.

Bodrum bodrum dediler hiç oraya gidilmedi. Ama nedense Gözcü Birlikleri adaylarında cesaret elemesi yaptıklarında yanlış hatırlamıyorsam Eren'in sahip olduğu bilgiden fazlasına sahip olduklarından bahsetmişti komutanın biri. Hatta bizim sarışın ufaklık nasıl yani bütün bunları neden açıkça bizimle paylaşıyorlar demişti. Bu adamlar bodruma gitmediler değil mi? Bu bilgileri nasıl elde etmişler o zaman onu anlamadım.

Bu arada animede devlerin cinsel organları olmasa da erotik denilebilecek sahneleri mevcut. Subliminal diyeceğim ama boru gibi ortada. Birisi mesela
    />
    Eren'in ağzına tıkılanın ekmek olduğunu bilmesem neyse. Ya da
    Dişi Dev Annie ile Eren'in dev halindeki kapışmalara dikkat edin. Birkaç cinsel birleşme pozisyonu görebilirsiniz. Zaten iki farklı cinsiyet bedeni, iki farklı çıplak beden sadece cinsel organlar yok. Bi de Eren'in devinin özellikle kolları kopukken dişi devin üzerindeki seks pozisyonunda anırması (Eren öldürme hırsından dolayı bağırıyor) da ayrı bir vahşi fantezi olmuş
    He benim için hiçbir sıkıntısı yok sadece yazmak istedim. Vahşet varken cinsellik çok mu

Bu arada Misaka her ne kadar Eren'e kardeşi gibi baksa da ona vurgun ve tutkulu da. Bunu Annie'den kıskanmasından ve yine bir sahnede yüzünün kızarmasından çıkardım. Var bir şeyler. Ama Eren ona o gözle bakmıyor belli ki. Annie'nin de Eren'e karşı belki hayranlıktan dolayı bir hissi vardır. Belki ve hatta büyük bir olasılıkla bir örgüte bağlı görevi de vardır. Büyük ihtimal Eren'i bu yüzden kaçırmaya çalıştı. Ama çok büyük şerefsizlikler yaptı. Sayısız insanı öldürdü acımadan. Mamgayı okumadım bakalım Eren'in babasıyla bir bağlantısı var mı. Bence Eren'in babası da tekin biri değil. En çok merak ettiğimse şu zırhlı dev. O da büyük ihtimal bir insan tarafından kontrol ediliyor ama kim? Ve o zırh ile diğer devlerden çok çok farklı nasıl olmuş bu?

Bu arada yukarılarda gerilerde birisi devlerin özürlü gibi hareket etmesinden, çok farklı olmalarından, gülen, gülümseyen, sırıtan, boş boş bakan, aptal suratlı olmalarından filan ürkütücü demiş. Gerçekten de öyle ama asıl ürkütücü olan insanları ezmelerine ve yemelerine rağmen bu suratların ve bu davranışların değişmemesi. Gülümseyen yine gülümsüyor. Psikolojiye oynuyor. Anormallerin olması da ekstra ürperticilik katmış. Çünkü ağır hareket eden devler kolay avlanıyor, hareketleri kolay tahmin ediliyor. Ama arada hiç beklenmedik yerden, beklenmedik şekilde çıkan, abartılı şekilde hızlı ve garip hareket edenler önüne geleni kesip biçebilen bu karakter dizi boyunca yaşar dediğin karakteri anında öldürebiliyor. İzleyici güçlü karaktere bağlanma klişeliğinden ve rahatlığından yoksun bırakıldığı için gerilimi her an hissediyorsunuz. Bence bu çok iyi bir şey. Sürekli bir rahatsızlık, sürekli bir gerilim izleyiciyi diri tutuyor ve bu da etkileyiciliği sağlıyor. Ürkütücülüğün ve gizemin bir başka ayağı. Gizem zaten her türlü, seyirciyi kendine çeker. Muhtemelen bu yüzden çok sevdik. Bu arada bu animede espriler genellikle başarısız olmuş hatta çoğunlukla diyelim. Klasik olarak değilde farklı yapmaya çalışmışlar olmamış. Ama bir yerde gülmüştüm.
    Bizim Eren er gazinosundan bozma bir yerde polis adayı açıksözlü elemanla kavgaya tutuşuyor büyük bir ses çıkıyor. Sonra komutan basıyor orayı gürültünün sebebini soruyor. Kimse cevap vermeyince kızın biri "Yine Sasha osurdu efendim." diyor. Burası beklenmedik ve komikti.

Bu arada animede bazı fikirler de sunuluyor mesaj olarak ki bence de doğrudur hatta kendi düşüncelerimi buldum.

En iyi kararı verirsin ama doğru sonuca ulaşacağının garantisi yoktur. Senin kararın da doğru olabilir başkasının kararı da veya tam tersi. Mutlak doğru yoktur.

Hayatın acımasızlığı. İnsanoğlu din, ideoloji, rejim, hukuk, adalet zart zurt ile bir şekilde hayatta kalmak için öldür, güçlü ol durumlarını maskelemiştir, sistemli bir halde başka eylemlere dönüştürmüştür (çalışmak, sömürmek vs) böylece yaşamı daha çekilebilir hale getirmiştir. Yoksa yaşam gerçekten boktandır, aslında şu an bile Dünya üzerinde yaşamın hep boktan tarafında yer alan büyük kitleler var. Buna direnci olmayan ölüm riski olan işlere kalkışıyor zaten. Neyse bu uzar gider.

Bir de plan yapan sarışın elemanın dediği bir laf var ki bu konudaki fikrim epeydir böyleydi anime de bunu destekliyor. Olmuş bitmiş olaylar hakkında ben demiştim demek kolaydır. Önemli olan öncesinden bunu tahmin edebilmek. Bizim halkımızda da çok vardır bu ben demiştim deme olayı. Da olduktan sonra bir halta yaramıyor bu lâf.

Ova'lar fena değildi. İlk 3 ova'dan 3.sünde koptuğum bir sahne vardı epey abartılı yapmışlar. Levi ile ilgili bölümler daha güzeldi tabi. Hele ki Ova 5 tam da tahmin ettiğim gibi oldu.

Zirhli dev tipi ve diger etkenleri goz onune alirsak iri sarisin eleman bence (adini unuttum simdi). Annie dev halindeyken arminlerle karsilastigi bir sahne vardi orda bunu elinin icine aliyodu ama olmeden kurtuluyodu ve eren ilk bolumlerde askeriyede anilarini anlatirken zirhli devden bahsedildigi sirada sahne sarisina cevriliyor 2. izleyisimde farkettim. Bir de bu adamin amaci ne olursa olsun memleketine geri donmek annieninki gibi ayni(askeriyede soyluyodu bu degilse de 2. ihtimal uzun boylu arkadasi var odur baska kimsenin olma ihtimali yok).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 24 Haziran 2015; 6:38:20 >

• darknesss45 kullanıcısına yanıt
    Bunları yazdığımda daha mangayı okumamıştım. Mangada günceldeyim. Sorularımın cevabını aldım teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 24 Haziran 2015; 12:40:41 >
  • Mangası 2 - 2.5 sene sonra bitiyor. Zaten çokta hikayesi yok uzatıp neydecekler. :D Şimdi işsizlik ve değişiklik olsun diye ship konusunu açayım ve forumdan çıkayım. :D Forever Eren x Mikasa // Kardeş dersinizde zaten mikasa o aile ile fazla kalmadı ki ailesi desin en fazla 2 sene yaşamıştır sonra aile dağıldı devlerin saldırısı yüzünden ki Mikasa'nın aşık olduğu çok açık ve net belli hem Mikasa'nın hayatı Eren olmuş kimseyle evlenmez Eren dışında, Eren'ninde aşık olacağı kimse yok Historia kızlara karşı ilgili ki olmasa bile ikiliyi destekleyen yok Annie düşman sasha vs diğer kızları saymıyorum onlarla konuştuğu yok hele yaş farkı ve farklı cinsiyetten dolayı Levi'yi hiç saymıyorum... Finalde Eren, devlere ölümmm kafasından çıkıp Mikasa'ya açılır... En çok desteklenen iki ship Eren - Mikasa / Levi - Eren en çok desteklenen yapılır bu durumda Mikasa ve Eren oluyor.. Sıkıcı ship konumu okuyanlara teşekkür ediyorum bana şimdi bu neyin kafası dersiniz ama 17 sayfadır dev - ova - 2016 - film vs konularının dışında bişey açayım dedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DupAgents -- 7 Temmuz 2015; 1:01:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DupAgents

Mangası 2 - 2.5 sene sonra bitiyor. Zaten çokta hikayesi yok uzatıp neydecekler. :D Şimdi işsizlik ve değişiklik olsun diye ship konusunu açayım ve forumdan çıkayım. :D Forever Eren x Mikasa // Kardeş dersinizde zaten mikasa o aile ile fazla kalmadı ki ailesi desin en fazla 2 sene yaşamıştır sonra aile dağıldı devlerin saldırısı yüzünden ki Mikasa'nın aşık olduğu çok açık ve net belli hem Mikasa'nın hayatı Eren olmuş kimseyle evlenmez Eren dışında, Eren'ninde aşık olacağı kimse yok Historia kızlara karşı ilgili ki olmasa bile ikiliyi destekleyen yok Annie düşman sasha vs diğer kızları saymıyorum onlarla konuştuğu yok hele yaş farkı ve farklı cinsiyetten dolayı Levi'yi hiç saymıyorum... Finalde Eren, devlere ölümmm kafasından çıkıp Mikasa'ya açılır... En çok desteklenen iki ship Eren - Mikasa / Levi - Eren en çok desteklenen yapılır bu durumda Mikasa ve Eren oluyor.. Sıkıcı ship konumu okuyanlara teşekkür ediyorum bana şimdi bu neyin kafası dersiniz ama 17 sayfadır dev - ova - 2016 - film vs konularının dışında bişey açayım dedim...

tişikkirler sipirmin

• Arkadaşlar bu anime niye bu kadar itici? Bakıyorum da titanlar hem tipsiz şuursuz birer yaratıklar tek yapabildikleri insanları yemek ve üstüne hiç insanlar kazanamıyor ne kadar sinir bozucu bir anime
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simone Simons

quote:

Orijinalden alıntı: DupAgents

Mangası 2 - 2.5 sene sonra bitiyor. Zaten çokta hikayesi yok uzatıp neydecekler. :D Şimdi işsizlik ve değişiklik olsun diye ship konusunu açayım ve forumdan çıkayım. :D Forever Eren x Mikasa // Kardeş dersinizde zaten mikasa o aile ile fazla kalmadı ki ailesi desin en fazla 2 sene yaşamıştır sonra aile dağıldı devlerin saldırısı yüzünden ki Mikasa'nın aşık olduğu çok açık ve net belli hem Mikasa'nın hayatı Eren olmuş kimseyle evlenmez Eren dışında, Eren'ninde aşık olacağı kimse yok Historia kızlara karşı ilgili ki olmasa bile ikiliyi destekleyen yok Annie düşman sasha vs diğer kızları saymıyorum onlarla konuştuğu yok hele yaş farkı ve farklı cinsiyetten dolayı Levi'yi hiç saymıyorum... Finalde Eren, devlere ölümmm kafasından çıkıp Mikasa'ya açılır... En çok desteklenen iki ship Eren - Mikasa / Levi - Eren en çok desteklenen yapılır bu durumda Mikasa ve Eren oluyor.. Sıkıcı ship konumu okuyanlara teşekkür ediyorum bana şimdi bu neyin kafası dersiniz ama 17 sayfadır dev - ova - 2016 - film vs konularının dışında bişey açayım dedim...

tişikkirler sipirmin

öd :D

• 2. sezon ne zaman başlıyor.
    720p tüm bölümlerini indirdim pc me. hatta bilgisayarıma kaydettiğim ilk animedir kendisi.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Çok iyiye benziyor, devi müthiş yapmışlar.
  • Animesini gecen bitirdimde hayran kaldım seriye buzamana kadar hep bekletmiştim ama favori animem oldu bu türdü bilgisayarımdan silmeye kıyamadım valla duruyor öyle nirmalde sevdiğim tüm serilerinde mangasini okurdum ama heyecanı kaçmasın diye bu sefer manga okumicam anlaşılan ularım yeni sezon hemen gelir kimi insanlar seneye gelecek diyor doğrumudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pillkey

Animesini gecen bitirdimde hayran kaldım seriye buzamana kadar hep bekletmiştim ama favori animem oldu bu türdü bilgisayarımdan silmeye kıyamadım valla duruyor öyle nirmalde sevdiğim tüm serilerinde mangasini okurdum ama heyecanı kaçmasın diye bu sefer manga okumicam anlaşılan ularım yeni sezon hemen gelir kimi insanlar seneye gelecek diyor doğrumudur?

Seneye gelirse iyi

• Animeyle ilgili çok güzel yazılar yazmissiniz arkadaşlar mangasini okumadigim için korkarak okumadigimi söylesem yalan olur yeni sezon ocak gibi baslicak diyorlardi noldu o iş? Bide mangadan spoiler vermezseniz sevinirim kaç yıldır animesini bekliyoruz sonumuz got gibi olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teddy Death 1 -- 11 Temmuz 2015; 10:23:19 >
  • 2016 diyorlardı yeni sezon için inşallah gelir.
  • Pek beğenmedim, öyle abartılacak bir yanı yok. Ortalama bir anime

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Pek beğenmedim, öyle abartılacak bir yanı yok. Ortalama bir anime

O konuda sana katılıyorum.Ortalama üstü fena olmayan bir anime.En fazla 8 alır benden.Ama yine de iyi bir anime.İzlerken zevk alıyorum.

• Bundan daha iyi anime var mı ? Varsa sayar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

Bundan daha iyi anime var mı ? Varsa sayar mısınız ?

Bşr animenin daha iyi olup olmadığı kişiden kişiye değişir elbette ama benim bu yapımdan daha çok sevdiğim yapımları yazmamı istersen seve seve yaparım.
    Steins;Gate
    Shiki
    Psycho Pass
    Monster
    Kara No Kyoukai
    Madoka Magica
    Higurashi
    Fate/Zero
    Ergo Proxy
    Code Geass
    Ano Hana
    Mobile Suit Gundam(Gundam külliyatı)
    Legende of Galactic Heroes
    Cowboy Bebop
    Baccano!
    Ghost in The Shell
    Dedective Conan

Aklıma şimdilik bunlar geldi.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.