Şimdi Ara

Shingeki no Kyojin (Attack On Titan) (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.500
Cevap
26
Favori
118.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar bu 2.sezon ne zaman çıkıyordu dxd bile çıktı bu bi türlü çıkamadı
  • Nisanda başlamıyor muydu anime ? Ben mi yalnış hatırlıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

Nisanda başlamıyor muydu anime ? Ben mi yalnış hatırlıyorum .

yarın 2. ovası çıkacak
  • Manga yeni bölüm ne zaman çıkacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmin 2. trailer'ı gelmiş

• anime bitti sadece ovalar kaldı ilk 7 8 bölüm sıkıcı

• İlk defa bir anime izleyeyim dedim onuda bir oturuşta 10 bölüm olarak izledim daha da izleyecektim fakat işe gitmem gerekti. :D

Yukarıda arkadaş bazı açıklanmayan yerlere değinmiş. Gerçekten havada kaldı onlar. 2. sezonda umarım açıklarlar da allak bullak olan kafamız yerine gelir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

/>

Normalde anime denen olgudan oldum olası nefret ederim hatta anime izleyenlerle dalga geçerdim.

Ama arkadaşlarım beni zorla buna başlattılar, hayatımda izlediğim en iyi yapımlardan biriydi.

/>

Devlerin o korkunç manasızca gülen suratları, özürlü gibi koşmaları ve zeka yoksunu olmanın vahşeti...

3 günde 25 bölüm izledim, ilk bölüm ağlayacaktım ama çok kötü bir final yaptılar umarım devam ettirirler.

Şunu da söyleyeyim, izlediği karakterlere bağlanan adamlar izlemesin hayal kırıklığı yaşarsınız.

Yan karakterleri geçtim, neredeyse ana karakter olabilecek adamları bile öldürerek tarihe geçtiler.

Ama hikayede anlamadığım yerler var açıklayabilecek olanlara;

- Mikasa Eren'i hayatını kurtardığı için mi böyle çok seviyor, yoksa aşık mı anlamadım, ucu açık bırakılmış.

- Eren'in babası ne zaman Eren'e o aşıyı yapıyor, neden yapıyor, sadece flash back olarak gösteriyorlar.

- Hükümet halkı zorla savaşa gönderdiğinde Armin'in başına şapkasını bırakıp giden adam kim, onunda mı ailesi öldü ?

- Bodrum katı dediler, Eren'in boynundaki anahtarı gösterdiler ama hemen unuttular, bu bodrumda ne var unutturdular.

- Gözcü birliği en önemli adamlar değil mi, polis teşkilatı nasıl hava cıva yapıyor bunlara, yok vururum sizi falan ?

- Son bölümün son 5 saniyesinde Dişi Dev'in duvarda açtığı deliklerden Colossal Titan bakıyor, yani devamı gelecek mi ?

Spoiler sorularına biraz yanıt vermeye çalıştım.

-Mikasa Eren a sürekli korumacı yaklaşıyordu ondan dolayı aşık olduğunu sanmıyorum ama olabilirde.
    - O kısımları kimse bilmiyor. Merak ediyorsan mangayı takip et orada biraz daha anlaşılıyor hatta işler dahada karışık bir hal alıyor. Babası bir anahtar veriyor zaten sezon finalindede anahtara odaklaanıyor. Yani olayı çözecek olan bodrum katı. Hatta BU en sonda yakaladıkları dev kızın bile suçu yok belki.
    -Hayır unutmadılar sadece o kısım devler tarafından işgaledildi. Oraya gitmek risk olduğu ve Eren dede dengesizlik olabilme ihtimalinden dolayı riske giremediler şuan için.
    -Gözcü birliğinin işi zor zira İçteki güvenlik devlerden daha çok korkuyor ve bu eziklikten dolayı onlarla dalga geçiyor. Ancak onlarda gözcü birliğinin gözünün kara olduğunu biliyor. Sadece son olaylarda Gözcü birliği fazla risk aldı ve bundan dolayı onlarda gerildi birazda tırstı
    -Evet Manga zaten devam ediyor. Buradan yazmayayım olanlar merak ediyorsan oradan oku Türkçeside mevcut.

• Şuan kaçıncı sezon/ bölümde acaba, başlangıçta baya izledim ama sürükleyici olmadığı için bıraktım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Şuan kaçıncı sezon/ bölümde acaba, başlangıçta baya izledim ama sürükleyici olmadığı için bıraktım?

ilk 6-7 bölüm sıkıcı gelebilir sonra sarıyo 1. sezon bitti 2.sezonu bekliyoz

• Simone Simons kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yeniden deneyim, ben şurada kaldım;

Köyün gençlerinde ekip kuruluyor, ekipteki birisinin annesini (sanırım) canavar yiyor, kaçıyorlar, bir ev vardı aradıkları, buraya kadar gelmiştim.
  • quote:

Köyün gençlerinde ekip kuruluyor, ekipteki birisinin annesini (sanırım) canavar yiyor, kaçıyorlar, bir ev vardı aradıkları, buraya kadar gelmiştim.

devam et hocam birkaç bölüm sonra sarmaya başlıyo duygusal aksiyon sahneleri mükemmel özetle
    dişi titan çıktıktan sonra olaylar kızışıyor dişi titanı bekle

• quote:

ohooo daha başındasın olayların netleşmediği hiçbirşeyin anlaşılmadığı. Sonradan bir oturmaya başlıyor. Yani gerçekten felaket bir anime. Devam et sıkılmassın.
  • Bu yıl gelcekmiydi animenin yeni sezonu? O kadar zaman geçtiki konuyu unutcam artık ya kesin bir tarih varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: jiraiiya

Bu yıl gelcekmiydi animenin yeni sezonu? O kadar zaman geçtiki konuyu unutcam artık ya kesin bir tarih varmı?

Ben yeni sezon başladığında sezon biri tekrar bitirip başlamayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JackGhosen

/>

Normalde anime denen olgudan oldum olası nefret ederim hatta anime izleyenlerle dalga geçerdim.

Ama arkadaşlarım beni zorla buna başlattılar, hayatımda izlediğim en iyi yapımlardan biriydi.

/>

Devlerin o korkunç manasızca gülen suratları, özürlü gibi koşmaları ve zeka yoksunu olmanın vahşeti...

3 günde 25 bölüm izledim, ilk bölüm ağlayacaktım ama çok kötü bir final yaptılar umarım devam ettirirler.

Şunu da söyleyeyim, izlediği karakterlere bağlanan adamlar izlemesin hayal kırıklığı yaşarsınız.

Yan karakterleri geçtim, neredeyse ana karakter olabilecek adamları bile öldürerek tarihe geçtiler.

Ama hikayede anlamadığım yerler var açıklayabilecek olanlara;

- Mikasa Eren'i hayatını kurtardığı için mi böyle çok seviyor, yoksa aşık mı anlamadım, ucu açık bırakılmış.

- Eren'in babası ne zaman Eren'e o aşıyı yapıyor, neden yapıyor, sadece flash back olarak gösteriyorlar.

- Hükümet halkı zorla savaşa gönderdiğinde Armin'in başına şapkasını bırakıp giden adam kim, onunda mı ailesi öldü ?

- Bodrum katı dediler, Eren'in boynundaki anahtarı gösterdiler ama hemen unuttular, bu bodrumda ne var unutturdular.

- Gözcü birliği en önemli adamlar değil mi, polis teşkilatı nasıl hava cıva yapıyor bunlara, yok vururum sizi falan ?

- Son bölümün son 5 saniyesinde Dişi Dev'in duvarda açtığı deliklerden Colossal Titan bakıyor, yani devamı gelecek mi ?

Geç olacak ama bende kısa bir cevap vereyim:

- Aşık olabilir de olmayabilir de, belki de sadece ailesi olarak da görüyor olabilir, kardeşi gibi. Burayı bilemeyiz muhtemelen.

- Bu kısım muhtemelen 2. sezonda anlatılacak. Hatta ikinci sezonda Eren'in babası da sahneye çıkabilir. Şuan için sadece kayıp çünkü.

- Şapkayı veren dedesi. Doğru hatırlıyorsam Armin'in annesi ve babası öleceklerini bildikleri halde dış dünyayı görmek istediler ve surların dışına çıktılar.

- Aslında unutmadılar. Hatta çok kilit bir nokta orası. 2. sezona bıraktılar sadece.

- Hayır değil. Normalde olması gerekir ama animeyi izlerken fark etmiş olmalısın, tamamen çürümüş bir sistem var ortada. Bir kere kral halkını değil refahını, mal varlığını önemsiyor. Yönetici kısmı çürümüş bir sistemde de bu adamlar, en önemli adamlar olamazlar zaten. Hatta en önemsiz birlik. En önemli birlik direkt krala bağlı olan Askeri İnzibat birliği. Bu yüzden öyle davranabiliyorlar. Gerçek hayat gibi işte. Yerin dibine gömerler ama başları sıkışınca da ilk onlara koşarlar.

- Evet gelecek. Sanırım 2016 yılında çıkacak 2. sezon.

Bu arada bende şöyle aklımda kalan sahneleri tekrar izledim de, bu komutanların ya da rütbe sahibi insanların şaka niyetine söylediği sözler var ya da anlattıkları bir takım eski öyküler/efsaneler. İlk izlerken aksiyon arasında insan pek dikkat etmiyor ama şimdi bakıyorum, bildiğin ikinci sezonun konusunu anlatmışlar. İlk sezondan ufak ufak spoiler vermişler sanki.

• Mikasa deli gibi aşık erene, ben de mikasaya
  • 25 bölümden sonra
    OVA ( ne demek )
    Ova 1 ( iyiydi devler hakkında bilinmeyen birşey öğrendiler )
    Ova 2 ( yemek yarışması sıkıcıydı )
    Ova 3 ( daha seyretmedim bu hafta sonuna kadar seyredeceğim )
    Sanki Ova 2 .... yazan birşey daha vardı onuda seyredeceğim LEvi ile ilgili ve Kırmızı gözlü vahşi bir titanla kavgasıyla alakalıydı oda seyredilmesi gerekli bölümlerden biri gibi geldi bana

Seyretme listesi nasıldır bunların dışında seyredilecek başka neler var ?
  • vobuz V kullanıcısına yanıt
    Seyretme sırası pek önemli değil bunlarda. Ova bölümleri anime serisi için yapılmış ekstra bölümler.

OVA 1 mangadan olan bir bölümdü
    OVA 2 konuyla alakasız eğlence olsun diye yapılmış gibi.
    OVA 3 acemi birliği zamanını anlatan bir bölüm. Bir göreve falan çıkıyorlardı herhalde.
    En son çıkan 2 bölüm var. OVA 4 ve 5 diye geçiyor. Levi'ın gençliğini anlatıyor en beğendiklerim bunlar.

Bunların dışında ilk 13 bölümün özeti olan filmi çıktı izlemene gerek yok bence. Bir de gerçek oyuncuların oynayacağı filmleri çıkacak yakın zamanda.
  • Bende OVA 1-2-3-4-5 seyrettim en beğendiklerimden 1 ve 5 ( Levi 'nin gençlik yıllarında ilk keşif birliğine katılma amacı , arkadaşları ve Smith ile tanışmasını anlatan bölüm ) Bu arada ordaki kırmızı gözlü ANORMAL titanda çok büyük bişi yaşanacak zannettim çünkü maymun tarzı vardı ama Oooo LEviiii :)
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.