Şimdi Ara

Shell Zubizu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.968
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Zubizu uygulamasından plakayı tanıttim fakat clubsmart kart numaramı o an yanımda olmadığı için işlemedim. Su an baktığımda clubsmart kart numarası olarak benimkinden farklı bir numara atanmış (otomatik olarak ataniyormus) peki ben puanı nasıl kullanacağımi bilen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• zubizu müşteri hizmetlerini arayın kart numaramı değiştirmek istiyorum diyim kendi kart numaranızı iletin. yardımcı oluyorlar. ben eski kartımı kaybedip yeni kart almıştım bu şekilde değiştirdim.
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bahsettiğiniz şekilde çözdüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıt alırken görevli plakayı doğru girdiyse ve zubizu uygulamasında da plakanız benzin almadan önce tanımladıysanız
    bir kaç gün içinde alınan tutar uygulamada görünür.
    Uygulama yeni bir shell kart numarası oluşturuyor. (eski mevcut kart tanımlanıyor mu hatırlamıyorum ama oluyordu sanırım)

Dediğim gibi aldığınız tutar, bir iki gün içinde uygulamada görünüyor. Kontrol edebilirsiniz.
    Her ayın Bir'i ile son günü arasında en az 300 TL lik yakıt almanız gerekir. Bu durumda 15 TL kazanıyorsunuz
    Bu da uygulamada görnüyor. 3-4 ay içinde kullanmanız gerekir, son kullanım süresi de görünüyor.

Biriken puanları kullanmanız için bir kaç TL lik fazla yakıt almanız gerekiyor, aksi takdirde yakıt vermiyor.
    Örn. 45 TL biriktiyse 50 TL gibi. Bu sırada size sms ile kod geliyor, bunu görevliye söylüyorsunuz.
    Bildiklerim bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: crop_factor

Yakıt alırken görevli plakayı doğru girdiyse ve zubizu uygulamasında da plakanız benzin almadan önce tanımladıysanız
    bir kaç gün içinde alınan tutar uygulamada görünür.
    Uygulama yeni bir shell kart numarası oluşturuyor. (eski mevcut kart tanımlanıyor mu hatırlamıyorum ama oluyordu sanırım)

Dediğim gibi aldığınız tutar, bir iki gün içinde uygulamada görünüyor. Kontrol edebilirsiniz.
    Her ayın Bir'i ile son günü arasında en az 300 TL lik yakıt almanız gerekir. Bu durumda 15 TL kazanıyorsunuz
    Bu da uygulamada görnüyor. 3-4 ay içinde kullanmanız gerekir, son kullanım süresi de görünüyor.

Biriken puanları kullanmanız için bir kaç TL lik fazla yakıt almanız gerekiyor, aksi takdirde yakıt vermiyor.
    Örn. 45 TL biriktiyse 50 TL gibi. Bu sırada size sms ile kod geliyor, bunu görevliye söylüyorsunuz.
    Bildiklerim bunlar.

kullanım süresi 6 ay.

mesela 50 tl lik puan kullanacaksınız diyelim. pompacı sizden 1 tl isteyecek fiş keseceği için. siz de boş yere 1 tl vermek yerine 51 tl lik yakıt koy, 50 sini puanlardan çek, 1 tl de nakit vereyim diyeceksiniz.

• Meticulous kullanıcısına yanıt
    Ne alaka sağ kulak sol kulak 1 tl vereceksin sonuçta söyle söyleme .
  • quote:

Orijinalden alıntı: andromeda09

Ne alaka sağ kulak sol kulak 1 tl vereceksin sonuçta söyle söyleme .

söylemezsen 50 tl lik dolduracak senden 51 tl alıp. boş yere bi kağıt parçasına 1 tl vermiş olacaksın.
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Sonuçta 1 tl verecekmisin ?
  • 51 tl koy demenize gerek yok. Kaç puan varsa bakıyorsunuz. Puanınızı görüp üstüne bir miktar da nakit veriyorsunuz nakit + puan yakıtı depoya dolduruyorlar. Kimisi 1 tl kimisi 5 tl istiyor. Shell sistemi tuhaf. 50 tl puan ise ve 55 tl lik yakıt alacaksanız 55tl'ye o an kaç litre yakıt geliyorsa hesaplıyor ve 5 tl'yi yakıt miktarına bölüp hesabı öyle gösteriyor.

Ör: benzinin litresi 5.20 tl. 50 puan + 5 tl nakit = 55 tl ise 55/5.20 = 10.58 lt yakıt gelir. Puanı ayırıp 5 tl / 10.58 ltr şeklinde hesaplar = 0.473 tl litre başı fiyat göstermiş olur fişte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andromeda09

Sonuçta 1 tl verecekmisin ?

dostum senin amacın ne tam anlayamadım? sonuçta 1 tl vereceksin evet. o 1 tl ya fiş parçasına gidecek ya da senin aracının deposuna gidecek. bütün olay bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayfirat

51 tl koy demenize gerek yok. Kaç puan varsa bakıyorsunuz. Puanınızı görüp üstüne bir miktar da nakit veriyorsunuz nakit + puan yakıtı depoya dolduruyorlar. Kimisi 1 tl kimisi 5 tl istiyor. Shell sistemi tuhaf. 50 tl puan ise ve 55 tl lik yakıt alacaksanız 55tl'ye o an kaç litre yakıt geliyorsa hesaplıyor ve 5 tl'yi yakıt miktarına bölüp hesabı öyle gösteriyor.

Ör: benzinin litresi 5.20 tl. 50 puan + 5 tl nakit = 55 tl ise 55/5.20 = 10.58 lt yakıt gelir. Puanı ayırıp 5 tl / 10.58 ltr şeklinde hesaplar = 0.473 tl litre başı fiyat göstermiş olur fişte.

sistem dediğiniz gibi hocam aynen.

ben 51 tl örneğini boş yere fişe para vermemek için söyledim. kartta 50 tl puan varsa ve üstüne nakit eklemeden yakıt almak isterseniz pompacı sizden 1 tl fiş parası talep ediyo demek istedim. o 1 tl yi de fişe vermek yerine yakıta verme yolunu anlattım.

• ayfirat kullanıcısına yanıt
    parafın shell kampanyasıyla birleşti. geçen ay 100 bu ay 3*100 yaptım. paraf 50 benzin puan verdi. ve de zubizu da 15 shell puan verdi. 400e 65 gayet iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.