Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.758
Cevap
138
Favori
187.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam cooler masterin kendi braketini 3d yazdıramaz mısınız?

• Alpostros kullanıcısına yanıt
    15mm incelikte olanların en performanslı olanı noctua. Onunda adet fiyatı 260lira gibi. 2 adedi kasanın yarı fiyatına geliyor.
  • Omara kullanıcısına yanıt
    Evet zaten sitesinde onu paylaşmışlar en mantıklısı 3d yazıcı bencede. Fakat orada da seçenekler kısıtlı.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Hocam cooler master ın kendi high mount braketi bile yeterince yükseltmiyor. Kablo bağları ile azıcık daha yükseltilebiliyormuş, sffpc de okumuştum. Yarın kasa gelince detaylı fotoğraflarını yüklerim eğer sığdırabilirsem. Benim PSU 160mm olduğundan zor sığacak gibi :)

• SuperMert kullanıcısına yanıt

Fiyat önemli değil hocam zaten alırsam da bir tane alırım, o da PSU nun üstüne gelir eğer yer kalırsa. Onun dışında arkadaki stok 92mm eksoz ve işlemcinin üstünde 1 adet stok eksoz fanı düşünüyorum. Alttakiler de intake arctic P12 olacak.

Bunun gpu kısa ama. Bende öyke bir durum yok maalesef. Ayrıca alt taraftada fan takacak bir durum yok maalesef. Gün içinde foto paylaşıcam...
  • SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Bracket sfx-l pozisyonunda iken üstte 25mm fan kullanılmıyor.
    Psu sfx-L olduğundan bracket yukarıda olsa bile kablolar gpu ya baskı uyguluyor...
  • 16sında amazon.com.tr'den aldığım nr200p dün elime ulaştı. Sistemi kurduktan sonra realbench altında 4 saat stress testi yaptım ve şunu söyleyebilirim; benim sff kasa arayışlarım son bulmuştur. Bu fiyata hava soğutmada bundan iyi performans verecek bundan küçük kasa geleceğini sanmıyorum. 1.27voltla 4,2 ghzde çalıştırdığım 3700x 4 saatin sonunda 77 derecenin üstüne çıkmadı. Bu sıcaklık uzay montajda aldığım sıcaklıkla aynı SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

İşlemci soğutucusu noctua nh-c14s, işlemci fanı olarak soğutucunun üstünde noctua a12x25 tahliye fanı olarak çalışıyor, alt kısımda 2 tane arctic p12 pwm ve üstte noctua a12x15 içeri taze hava çekiyor.

Kasada hoşuma gitmeyen tek şey üst taraftaki fan yuvaları için kendi özel bağlantı parçalarını kullanmaları oldu. Slim fan için kısa bağlantı parçası da koymamışlar o yüzden üstteki fanı plastik kelepçeyle tutturdum

• Murat.92 kullanıcısına yanıt

hocam 3d yazıcıda yazdırmak için vardı sanırım üst vidalar. redditte ararsanız bulursunuz.

Hiç uğraşmaya niyetim yok SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

• SG13 120mm fan denemesi

GPU, CPU ve genel sıcaklığı hem yük altında hem boşta 5-10 derece arasında düşürdü.

Tek eksisi, fan soğtucuya temas ediyor. soğutucu fanı bir miktar dışarı itiyor bu yüzden de kapak tam kapanmıyor. Sağ alt köşede (sarı padin olduğu yer) yarım santim kadar bir açıklık oluyor ve kapak tam oturmuyor. Soğutucunun yönünü değiştirerek belki buna da çözüm bulunabilir.

Fan kasanın havalandırma boşluğuna çok iyi denk geliyor, neredeyse merkezliyor.

Montaj için herhangi bir kablo vs. kullanmadım. zaten o boşluğa tam oturduğu için gerek kalmadı.

92mm egzos fanı kullanan arkadaşlar sıcaklıklarını vs. paylaşabilirlerse 120mm'ye gerek var mı yok mu karar vermek açısından faydalı olabilir.

Noctua'nın A12x15 fanını kullandım, açıkçası biraz beklentimin altında kaldı 1000 RPM'i geçince gürültü demeyeyim ama uğultu yapıyor. Fan çoklayıcıyla ön taraftaki 140mm fanla birlikte kullandığım için devirleri istediğim gibi ayarlayamadım.

Bugün CPU fan soketine takıp deneyeceğim. (Soğutucu fanıyla egzos fanı aynı model ve RPM değerlerine sahip.) Soğtucu fanını PWM, egzos fanını da işlemci fanını takip eden slave fan olarak kullanmayı deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasova19 -- 22 Ocak 2021; 12:6:59 >

• Murat.92 kullanıcısına yanıt
    Gpu ile birlikte olunca kaça çıkıyor acaba ?
    5600x boost ile 4.65 63derece. 240mm aio.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat.92

16sında amazon.com.tr'den aldığım nr200p dün elime ulaştı. Sistemi kurduktan sonra realbench altında 4 saat stress testi yaptım ve şunu söyleyebilirim; benim sff kasa arayışlarım son bulmuştur. Bu fiyata hava soğutmada bundan iyi performans verecek bundan küçük kasa geleceğini sanmıyorum. 1.27voltla 4,2 ghzde çalıştırdığım 3700x 4 saatin sonunda 77 derecenin üstüne çıkmadı. Bu sıcaklık uzay montajda aldığım sıcaklıkla aynı  

İşlemci soğutucusu noctua nh-c14s, işlemci fanı olarak soğutucunun üstünde noctua a12x25 tahliye fanı olarak çalışıyor, alt kısımda 2 tane arctic p12 pwm ve üstte noctua a12x15 içeri taze hava çekiyor.

Kasada hoşuma gitmeyen tek şey üst taraftaki fan yuvaları için kendi özel bağlantı parçalarını kullanmaları oldu. Slim fan için kısa bağlantı parçası da koymamışlar o yüzden üstteki fanı plastik kelepçeyle tutturdum

Gule gule kullanın.Bu kasa cok guzel kasa bence de...

Sistemin diger bişlesenleri nedir?

• Türkiye'de Sff görmek beni sevindiriyor. Bundan bir sene önce Sugo dışında kasa yoktu nerdeyse. Şimdi insanlar NR200P falan topluyor gayet güzel.

Emin olun 20 litreden fazla hacme ihtiyaç yok normal pc kullanıcısı için. Atx kasalar gerçekten saçmalık derecesinde büyük ve işlevsiz.

Kaçımız birden fazla pci-e kullanıyor? Ses kartı, ekstra m.2 falan? Bunlar için olmalı Atx. Custom loop keza.

Ayrıca görsellik ise mesele ben su soğutmalı, rgb'li itx de topladım geçmişte. Mümkün yani:)

Umarım daha fazla insan ilgi gösterir de ucuzlar yaygınlaşır itx bileşenler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• huso kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim. msi ventus rtx 2060 6 gb ve msi b450i gaming ac plus, ramler crucial ama model aklımda değil 3200 mhz cl16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat.92 -- 22 Ocak 2021; 13:32:20 >
  • SuperMert kullanıcısına yanıt

realbench testi sırasında gpu da %100 yük altında yanlış hatırlamıyorsam. Edit: kontrol ettim öyleymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat.92 -- 22 Ocak 2021; 14:9:29 >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Üstad Sfx-l ile Nr200p verimli olmuyor. Sf600 Gold veya v650 sfx Hangisini önerir siniz?

ryzen 5600x ve Rtx 3080 kullanıyorum.
  • Cooler Master NR200P Bu kasayı hakikaten bende çok beğendim ama neden m-atx'e de uyumlu yapmıyorlarki en fazla 2-3cm daha boyutu büyütmek gerek. Kafama göre NR200P gibi daha sff mini-itx boyutlarında kasa bulamadım. 1 haftadır bileşenlerin çoğu geldi galiba bir süre uzay kasa kullanmam gerekecek. Arayışım halen devam ediyor

• Boyle Buyurdu Zerdust kullanıcısına yanıt
    hocam nr200p’ye sınırlı sayıda matx sığıyor sanırım ama detaylı bilgim yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.