Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: digi_boy2006
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.659
Cevap
137
Favori
184.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben şu an Cougar qbx kullanıyorum. Gpu dan dolayı içerisi çok sıcak oluyor...O yüzden 240 aio kullanıyorum. Siyah ta bana çok mantıklı geldi
  • Arkadaşlar merhaba bizde youtubercuğa heves ettik SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

Thermaltake Core V1 Kasaya küçük bir inceleme videosu yaptım. Bayağı amatör olarak başlangıç yaptım günden güne iyiye gidecek inşş.İşim gereği sürekli donanımların içerisindeyim zaten elimden geldiğince kutu açılım ve inceleme videoları yapmaya çalışacağım kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

• Merhaba herkese,

SG13 için havayı dışarı atmak adına fan eklemek istiyorum. Arka taraftaki havalandırma boşluğunu kullanacağım.

şu aşağıdaki linkteki gibi olacak aşağı yukarı.

https://imgur.com/a/r7uwDTB

Sorum, genelde 92mm fan kullanılmış, 120mm fan kullanmayı deneyen oldu mu?

120mm noctua fan: 120x120x25

120mm noctua fanın montaj delikleri 105x105mm

SG13 arka taraftaki havalandırma bölgesi 109x84 mm

hesabıma göre montaj yapılabilir gibi görünüyor, ancak 105-84 = 21mm'lik kısım havalandırma boşluğuna değil kasaya denk geliyor.

Velhasıl, sizce 92mm takıp geçeyim mi, 120mm zorlamaya değer mi bir miktar fiziksel kayıpla?

Diğer soru:

25mm standart kalınlıktaki fan mı kullanılmalı, yoksa slim fan mı?

Faydalı olacağını düşündüğüm diğer SG13 ölçüleri:

Soldaki ekran kartı havalandırma ölçüleri: 204x84mm

Üst bölgedeki havalandırma ölçüleri: 179x109mm

Ön tarafta 140mm fan kullanıldığında max GPU uzunluğu: 236mm

bunları bulmak kolay olmadı, epey bir araştırma yapmak zorunda kaldım, birinin işine yarar umarım SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

Teşekkürler

• Alpostros kullanıcısına yanıt
    Halen kargoya verilmedi.. sizde durum nedir acaba?
    Hızlı kargo mu seçseydim acaba ?
  • SFF / MINI ITX Severler Kulübü

geliyor gönlümün efendisi

• Murat.92 kullanıcısına yanıt
    Dostum satın alma tarihin neydi acaba ?
  • SuperMert kullanıcısına yanıt

16sında saat 7 gibi almıştım

Bende o gün almışım ama halen hareket yok. Acaba hızlı kargo mu talep etsem
  • SuperMert kullanıcısına yanıt

1-2 güne yola çıkar muhtemelen. Sizin için çok aciliyeti olan bişey değilse bekleyin derim

Aciliyet yok açıkçası acaba farklı bir sroun mu söz konusu. Yani 1000liralık ürün için 100lira fark değer mi onu düşünüyorum
  • Silverstone SG650-X aldım, SG13 kasada egzos çıkışı olarak kullanıyorum, ama çok gürültülü çalıştığını fark ettim.

Bunun yerine SF600 alsam, gürültü anlamında tatmin eder mi? 0db modu olduğu için belli bir süre egzos fanı olarak çalışmayacak, dolayısıyla sıcaklık arttırma riski de olabilir mi kasada?

SF600 tecrübeleriniz paylaşabilir misiniz?

• sf750yi sg13 ile kullanıyodum ben de. sf750de 300watta kadar fanlar dönmüyor, sistemim %100 yük altında bile 280 watta ulaşıyordu yani hiç çalışmıyordu fanı. İnanılmaz bir ısı birikmesi oluyordu uzun kullanımlarda. Mecburen fanını modlayıp anakarttan yönettiğim 4 pinlik bi fan takmak durumunda kalmıştım

• ilyasova19 kullanıcısına yanıt

120mm su soğutma kullanın bu kasada en ideal çözüm bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt

Hocam 14 kasa 3 ekran toplam 17k

• Arkadaşlar merhabalar,

Bende aslında kafamda bir M-İtx sistem kurmak için bu yola girmiştim daha çok f/p odaklı ve küçük bir çözüm inşa etmek istiyordum ama wi-fi ve Bt 5.1 de olsun isteyince https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mag-b460m-mortar-wifi-intel-b460-socket-1200-ddr4-2933mhz-o-c-m-2-anakart.html linkteki Msi B460 Mortar Wi-Fi Moba'sını almak zorunda kaldım. Malesefki wi-fi bile eklenince 2katına çıkan fiyatlara m-itx anakart olması opsiyonuda eklenince 1700-1800lere vuruyor fiyatlar ve sisteminde pek f/p olayı kalmıyor.

Sistemim kısaca şöyle oldu;

-İntel 10.nesil İ3-10100f

-Msi B460 Mortar Wi-fi

-Asus Rx570 DualX

-Crucial 2x8GB Gddr4 3200mhz Cl16 Ram

-Crucial M2 Nvme 500gb SSD

Bu sisteme uygun Bir M-atx anakartımın sığacağı ama itx kadar yer kaplayacak Kübik yada yassı bir model önerisinde bulunabilir misiniz?

Nispeten taşınabilirliği de olabilen, tv yanına oyun konsolu gibi koyabilinecek bir model olmasını tercih ediyorum doğrusu. PowerSupply de olabilir dahili.

Çok yanarlı döner rgb'li vs olmasına gerek yok, şık tasarımlı ve minimal boyutlarda olması en büyük önceliğim.

• Boyle Buyurdu Zerdust kullanıcısına yanıt
    3500 gibi limitin varsa süper küçücük Gül alüminyumdan olan kasa var.ABD getirtebilirsin 295 dolar civarı
  • Sürekli kasa taşıma ve yer darlığı/alan kıstım olmadığı, custom denemelerle de epey kırıp döktüğüm için SG13 kasamı, Phanteks Enthoo EVOLV ITX kasa ile değiştirdim. Elimin altında olup boşta yatan fanlar da değerlendi. En güzel tarafı kablo karmaşası yok :)

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• Şu Phanteks Enthoo Evolv tam kafamdaki kasa idi aslında Özellikle arka kablo saklama kısmından anakart ve diğer bileşenlere gelen kablo koruma kısımları az daha geride olsa belkide m-atx moba'lar sığabilirdi. Şeytan diyor al şunu sonradan modla ama bu seferde Power Supply kısmınıda kesmek gerek.

Şu kasanın m-atx boyutunda moba'ların sığacağı aynı boyutta olanını yapsalar saniye düşünmeyip alacağım

• Muaz dostum nickini şimdi gördüm :) senle burada karşılaşmakta güzel oldu. Kasanı gerçekten çok beğendim uzun süredirde kafamı kurcalıyordu buna benim Msi B460 m-atx Mortar Wi-Fi boardı sığdıramayız galiba değil mi ekran kartının uzandığı kısmı sökmeyi denesek

• Bir üstte idi mesajını silmiş ama Biraz önceki arkadaşın paylaşım yaptığı In Win 301 Micro-ATX önerisi gerçekten kafama fazlasıyla yattı, Power Supply konusunda ciddi manada özgürlük sunuyor inceleme ve sistem kurulumlarını izledim. Boyut olarakta m-atx moba desteğine rağmen şaşırtıcı derecede minimal bir yapıda Phanteks Enthoo Evolv'ya kıyasla. Sadece ön kısmın ızgaralı yapıda yada mesh olmaması aceba hava sürkülasyonunda ciddi bir sorun yaşatırmı diye düşündürdü. Temperli olmayan diğer yanal kısımdaki gibi bir 6Gen çizgili kesik-delikli bir dokuda olsa ve alt kısım gibi çıkartılabilir bir filitreleme olsa galiba efsane bir kasa olurmuş.

Galiba aklıma en yatan model bu oldu olmadı ön paneli puntalarından söküp, sanayide laserle kestirip bir toz filitresi ileride eklenebilir ve harika bir görsellik katar ve daha serin bir soğutma alanı oluşur kasa içerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boyle Buyurdu Zerdust -- 20 Ocak 2021; 12:44:3 >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.