Şimdi Ara

Sevgilisiyle sokakta öpüsürkenki fotoğrafını instagram'a koyan kiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Instagram'da liseli bir kızın profiline denk geldim ve buna şahit oldum, millet olmuş bu ezikliği, bence yanlış, halkimiz ve gençlerimiz empertalizmin yozluk bataklığına doğru gidiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ekran görüntüsü almıştım ama buraya yüklemek istemiyorum, ifşa etmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the phantom of the opera -- 24 Nisan 2017; 9:45:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş bunun empertalizmle ne ilgisi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erich Fromm

Kardeş bunun empertalizmle ne ilgisi var?

Nasıl ne alakası var, sence bunun bizim kültürümüzde ne alakası var? Bunun yani yoźlaşmanin ve sevginin bu hale gelmesindeki sebep nedir? 80 sonrası Evren sonrası LGBT nin yayılması falan, eskilerden dinlediğimiz halk hikayeleri o gerçek sevdayla nerede kaldı? Şimdi bu iğrenç durumdayiz

• [DHTUBE=] bir bilgim yok [DHTUBE=]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne çok batıyız ne çok doğu arada kalmış bi ahlak anlayışımız var

• quote:

Orijinalden alıntı: the phantom of the opera

quote:

Orijinalden alıntı: Erich Fromm

Kardeş bunun empertalizmle ne ilgisi var?

Nasıl ne alakası var, sence bunun bizim kültürümüzde ne alakası var? Bunun yani yozlaşmanin ve sevginin bu hale gelmesindeki sebep nedir? 80 sonrası Evren sonrası LGBT nin yayılması falan, eskilerden dinlediğimiz halk hikayeleri o gerçek sevdayla nerede kaldı? Şimdi bu iğrenç durumdayiz

LGBT kötü bir şey mi? Lezbiyenlik geylik kötü bir şey mi? O zaman gey olma. Kardeşin lezbiyen olmasın.

Başkasına neden karışıyorsun?

• günümüz gençleri sokakta öpüşmeyi fingirdeşmeyi marifet sanıyor bak benim sevgilim var, bak ne kadar mutluyuz modu yani.

ilerde evlenince hep dışarıya mutluluk empoze etmeye çalıştığı için evde herifin yüzüne bakmaz bunlar.

sahte sevgilerle saadet olmaz boşuna birbirimizi kandırmayalım. bana göre özel hayat 4 duvar arasındadır gerisi şekildir şovdur.

kendimden örnek vereyim 10 yıllık evliyim sokakta yürürken hala eşimin elini tutamıyorum utanıp sıkılıyorum olan var olmayan var topluma saygı başka birşeydir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RUST CHOLE

ne çok batıyız ne çok doğu arada kalmış bi ahlak anlayışımız var

Tanzimattan beri bundan kurtulamadı anadolu insanı, yani daha doğrusu özenti olanlar, şu Biraz bey gibi tipler ise

• Alemin derdi seni mi gerdi.

Elalemden sana ne.

• Mart ayında sokakta çiftleşmeye çalışan kedilerden farkı yok onların

• Ahlaksızlıklarına çok üzüldüm hocam link atar mısın

• İyi de bunun AKP dönemiyle ne alakası var?

• kimseye karışma hakkımız yok ama bunu sergilemekte çok saçma. özellikle yediği her yemeğin fotoğrafını atanlar ayrı görgüsüz.

bir de ücretsiz uygulama olan instagram'da trilyonluk araçlarını sergileyen öküzler var.

• Bunlar bir gün anne baba olacak. Yavrusunu öpen dudakları eskimiş, yıpranmış olacak. Yazık gerçekten çok yazık.

• Bilimsel sebepler için fotoğrafı görmeyi çok isterdim.

• Millette TOPLUM AHLAKI Diye Bir Şey Kalmamış Ki Hocam .. Sokakta Öpüşmeyi MARİFET MODERN Sanan Tip Bunlar ..
  • Size ne bize ne

• size ne

• Klavyenizde özel bir tuş var, ona basınca harf yazmak yerine direkt olarak 'toplum ahlakı' yazıyor sanırım. Hadi küçük ülkelerde genel bir toplum ahlakı olduğu kabul edilebilir ama 80 miyonluk, her türden iklimin etkili olduğu, yabancı ükelerle iyi veya kötü de olsa sıkı ilişkiler içinde olan Türkiye'de, hele ki 2017 gibi bir dönemde iletişimin, ulaşımın bir asır öncesinde hayal bile edilemeyecek noktaya gelmesiyle gerçekten geçerli bir toplum ahlakı kaldı mı? Ayrıca sırf eskiden hor görülüyor diye ayıp veya iğrenç bir olay olarak yorumladığınız olayı yapan kişi sizin aldığınız çevresel etkileri almadığı için böyle rahat davranıyor. Bu hareket çok yanlış çünkü Türkiye eskiden böyle değildi, atalarımız böle şeylere asla izin vermezdi vs açıklamalar yapmak abes kaçıyor. Evet eskiden böyle değildi çümkü eski zamanla şimdi ki zaman birbirinden farklı. Bu fark o kadar çabuk ve farketmeden oluşuyor ki insanlar bu düşüncelere kapılıyor. Böyle yazıyorum ama ben de sokakta gördüğüm bazı şeyleri yadırgıyorum, çümkü büyüdüğüm çevrede böyle şeyler görmemişim. Ama düşümüp bunu anlamak gerekiyor diye düşünüyorum.

• Klavyenizde özel bir tuş var, ona basınca harf yazmak yerine direkt olarak 'toplum ahlakı' yazıyor sanırım. Hadi küçük ülkelerde genel bir toplum ahlakı olduğu kabul edilebilir ama 80 miyonluk, her türden iklimin etkili olduğu, yabancı ükelerle iyi veya kötü de olsa sıkı ilişkiler içinde olan Türkiye'de, hele ki 2017 gibi bir dönemde iletişimin, ulaşımın bir asır öncesinde hayal bile edilemeyecek noktaya gelmesiyle gerçekten geçerli bir toplum ahlakı kaldı mı? Ayrıca sırf eskiden hor görülüyor diye ayıp veya iğrenç bir olay olarak yorumladığınız olayı yapan kişi sizin aldığınız çevresel etkileri almadığı için böyle rahat davranıyor. Bu hareket çok yanlış çünkü Türkiye eskiden böyle değildi, atalarımız böle şeylere asla izin vermezdi vs açıklamalar yapmak abes kaçıyor. Evet eskiden böyle değildi çümkü eski zamanla şimdi ki zaman birbirinden farklı. Bu fark o kadar çabuk ve farketmeden oluşuyor ki insanlar bu düşüncelere kapılıyor. Böyle yazıyorum ama ben de sokakta gördüğüm bazı şeyleri yadırgıyorum, çümkü büyüdüğüm çevrede böyle şeyler görmemişim. Ama düşümüp bunu anlamak gerekiyor diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.