Şimdi Ara

ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar. masaüstü bilgisayarima 4+1 li bir ses sistemi bağlı yıllardır ama son 2,3 aydır bilgisayarı her kapatıp açtığımda ses kartına bağlı olan açık yeşil bağlantı noktasini çıkarıp tekrar takıyorum ses sonra geliyor, çıkarıp takmasam ses simgesi üzerinde çarpı işareti var, ses sistemini başka bilgisayar takıyorum sorun olmuyor düzgün çalışıyor ses sistemi,yada kendi bilgisayarıma başka ses sistemi takıyorum kendi bilgisayarım da düzgün çalışıyor anlamadım gitti ya benim bilgisayarimla bu ses sistemi birbirini sevmiyor mu yada biryerlerde cakişmami var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• drıverleri guncelleyin isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATX61

drıverleri guncelleyin isterseniz

ah hocam ya yapmadım mi sanki 2,3 defa format attim en güncel suruculeri yükledim. ses kartı dahili olmasaydı ana karta ,söküp atcaktim sinirden. evde leptop da var ama bilgisayarın bir sorununu çözmesem dayanamam ben.

• Böyle sarı çizmeli Mehmed Ağa nın hikayesi gibi olmuş. Sorunlarınızı iletirken karşınızdaki insanında sizi anlayabileceği şekilde problemlerinizi net, açık ve anlaşılır bir dil ile sorunuz, soruyu cevaplayacak olanın sormasına gerek kalmadan, probleme ilişkin ekran görüntüsünü,resim veya video formatıile, bilgisayarınızın bileşenlerini ve işletim sistemini yazınız(ayrıntılı olmasına dikkat ediniz). Unutmayınki karşınızda müneccim yok ve problemi hiç görmeden sadece anlatılanlar ile çözüm getirmek kadar zor bir olay yoktur...Biraz anlayış..Belirtilen şartlar altında sorunu iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dopac34

Böyle sarı çizmeli Mehmed Ağa nın hikayesi gibi olmuş. Sorunlarınızı iletirken karşınızdaki insanında sizi anlayabileceği şekilde problemlerinizi net, açık ve anlaşılır bir dil ile sorunuz, soruyu cevaplayacak olanın sormasına gerek kalmadan, probleme ilişkin ekran görüntüsünü,resim veya video formatıile, bilgisayarınızın bileşenlerini ve işletim sistemini yazınız(ayrıntılı olmasına dikkat ediniz). Unutmayınki karşınızda müneccim yok ve problemi hiç görmeden sadece anlatılanlar ile çözüm getirmek kadar zor bir olay yoktur...Biraz anlayış..Belirtilen şartlar altında sorunu iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun kolay gelsin..

hemşerim bence sen bu konulara böyle emrivaki olarak bakıp kasiyorsun kendini herhalde ,burada teknik destek alacak insanlar profesyonel seviyede ise eğer kusura bakma ben yanlış yere sormuşum o zaman cunki dediğin şeyleri dediğin şekilde anlatacak seviyede olsam sana gerek kalmaz o zaman... ki ilk mesajimda mehmet ağa olayı yok logitech marka ses sistemi var casper marka toplama bilgisayarimda 2 yıldır düzgün çalışırken 2 ay önce artık düzgün çalışmıyor.yani bilgisayarı her acip kapattığımda ses simgesinin üstünde çarpı işareti oluyor ve ben ses soketine takılı olan jack i çıkarıp tekrar takıyor sorun düzeliyor. bunu anlamak için fbi ajani olmak gerekmiyor.ses sistemini başka bilgisayara takınca düzgün çalışıyor acip kapatıyorum gene düzgün çalışıyor,aynı şekilde başka ses sistemini kendi bilgisayarıma takıyorum gene düzgün çalışıyor,ayrıca format da attim ve suruculeri de güncelledim, yukardaki diğer arkadaş aklına gelen yorumu yazmış ben eğer onun anlattığı şeyi yapmamış olsam yapacaktim ama yaptım sen öyle azarlar şekilde sırf yorum olsun diye yorum yapmışsin malesef :-(

• ayrıca aylardir windows 7 yüklü suruculerde windows 7 destekleyen güncel suruculer,antivirüs ve güvenlik duvarıda güncel ayrıca düzenli taramalarimda mevcut, bilgisayara ek olarak harici bir kart da kasanın önünde var ona taktiğim da ise çok kötü bir cızırtı geliyor.

• Bilgisayarınızın marka,model ve ses kartınızın marka ve modelini yazarsanız,sorunu çözebiliriz.
  • hocam ses kartı ,realtek high definition yazıyor ayrıntılı bir şekilde nasıl görecem modelini

• yunnis_emre kullanıcısına yanıt
    Pek muhterem kullanıcı. Ben yaklaşık 1 saat içerisinde onlarca kişiye yardımcı olmaya çalışıyorum, kimseden bu iş için para almıyorum, kimseden bir karşılık beklemiyorum yaradanın bahşettiği bilgi var ise bilebildiğim kadarı ile ihtiyacı olanalr ile paylaşıyorum. Kimseyi azarlamak yada buna benzer bir girşimde bulunmak benim haddime değil, şurada günce 30-40 bazen daha fazla sorunu okuyorum ancak hemen hemen tamamında tıpkı Sarı Çizmeli Meğmed Ağa'yı tarif eder gibi yazıldığı için 4- 5- 6 diye uzayarak giden cevaplar vermek durumunda kalıyorum. Oysaki bilinmesi gerekenler temel olarak verilmiş olsaydı 2 belki 3 yazışmadan sorun çözüme kavuşabilir idi.

Siz şimdi bir doktoru telefon ile yada e-mail vasıtası ile arayın/konuşun. Adınızı, yaşınızı, cinsiyetinizi, boyunuzu, kilonuzu, daha evvel geçirdiğiniz hastalıkları, şu anda kullandığınız ilaçları, belirtmeden, yada bunların bazılarını belirtip bazılarını belirtmeden deyiverinki doktorum benim başım ağrıyor, sonrada o doktordan sizi iyi edebilecek bir reçete yazmasını bekleyin. Doktorda size, sevgili hastam; boyunu, kilonu.... yazmadan benim sana ne gibi bir yardımda bulunmamı beklersin diyen sözünü size yapılmış bir hakaret olarak algılayın.

Durumu olması gibi izah edipte yardım alamayan birinin hakkını size cevap yazarak tükettim, bu durumdan hiç hoşnut değilim, sırf acaba neden bunları yazdım neden bu soruları sordum diye anlayabilirmisiniz diye ve bir dahada sizi rahatsız etmeyeceğimi belirtmek maksadı ile bu satırları yazdım. Umuyorum baş ağrınızı hiç bir şey söylemeden çözecek bir doktor bulursunuz, selametle.

EDIT :
    quote:

Orijinalden alıntı: cagda80

Bilgisayarınızın marka,model ve ses kartınızın marka ve modelini yazarsanız,sorunu çözebiliriz.

Yazısında benimde daha evvelden sorduklarımın arasından bir kaçını öğrenmek istemiş, benim sorup cevaplamamak için bin dereden su getirdiklerinizi hemencik cevaplayıvermişsiniz, ben sizden rica ettim siz hakaret algıladınız, muhterem anadolu ağzı ile yazıverde ona göre yardımcı olalım gari demiş onunkisini gayet doğal algılamışsınız, problem bendeki ricadaymış anladım.

EDIT 2: Sorduklarım Bilgisayar mühendisliği bitirme tezinde sorulan sorular değil. Bunu herhangi bir kullanıcı çok rahat bir şekilde kendi başına bulabilir. Olduki bulamadı, bir mesaj yazar bunları nasıl bulacağımı bilemiyorum diye, bende insan olanına cevabı yazıveririm, yazdığım cevap ile bunları yazmak için alim olmayada gerek yok, okuma yazması olsun yeterli. Bu 2. mesajım olur, sonrasında yine insan olanı bu sorulanları bir araya getirip koyar bende bir önerimde bulunurum ki çoğu zaman 4. mesajı atmaya gerek kalmadan sorun çözülür. Tabi benim tüm bu bahsettiklerim insan olan için geçerli, yoksa neden lütfen, mümkünse, rica ederim gibi sadece insanların anlayabileceği kelimeler kullanmış olabilirim ki. Bu arada ben bunları bilseydim zaten burada olmazdım gibi bir şey saçmalamışsınız ama yukarıdaki muhterem şu nedir diye sorunca hemen cevaplayıvermişsiniz, demek ki biliyormuşsunuz neyin ne olduğunu.Sizin bu yaptığınıza "saf ayağına yatmak" denir amiyane tabiri ile. Siz bunları yutturacak başka birini bulursunuz artık, zira sizi blokladım ki olası bir hata ile tekrar yazılarınıza cevap yazmayayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dopac34 -- 25 Ekim 2013; 20:04:15 >

• quote:

Pek muhterem kullanıcı. Ben yaklaşık 1 saat içerisinde onlarca kişiye yardımcı olmaya çalışıyorum, kimseden bu iş için para almıyorum, kimseden bir karşılık beklemiyorum yaradanın bahşettiği bilgi var ise bilebildiğim kadarı ile ihtiyacı olanalr ile paylaşıyorum. Kimseyi azarlamak yada buna benzer bir girşimde bulunmak benim haddime değil, şurada günce 30-40 bazen daha fazla sorunu okuyorum ancak hemen hemen tamamında tıpkı Sarı Çizmeli Meğmed Ağa'yı tarif eder gibi yazıldığı için 4- 5- 6 diye uzayarak giden cevaplar vermek durumunda kalıyorum. Oysaki bilinmesi gerekenler temel olarak verilmiş olsaydı 2 belki 3 yazışmadan sorun çözüme kavuşabilir idi.

Siz şimdi bir doktoru telefon ile yada e-mail vasıtası ile arayın/konuşun. Adınızı, yaşınızı, cinsiyetinizi, boyunuzu, kilonuzu, daha evvel geçirdiğiniz hastalıkları, şu anda kullandığınız ilaçları, belirtmeden, yada bunların bazılarını belirtip bazılarını belirtmeden deyiverinki doktorum benim başım ağrıyor, sonrada o doktordan sizi iyi edebilecek bir reçete yazmasını bekleyin. Doktorda size, sevgili hastam; boyunu, kilonu.... yazmadan benim sana ne gibi bir yardımda bulunmamı beklersin diyen sözünü size yapılmış bir hakaret olarak algılayın.

Durumu olması gibi izah edipte yardım alamayan birinin hakkını size cevap yazarak tükettim, bu durumdan hiç hoşnut değilim, sırf acaba neden bunları yazdım neden bu soruları sordum diye anlayabilirmisiniz diye ve bir dahada sizi rahatsız etmeyeceğimi belirtmek maksadı ile bu satırları yazdım. Umuyorum baş ağrınızı hiç bir şey söylemeden çözecek bir doktor bulursunuz, selametle.

EDIT :
    quote:

Bilgisayarınızın marka,model ve ses kartınızın marka ve modelini yazarsanız,sorunu çözebiliriz.

Yazısında benimde daha evvelden sorduklarımın arasından bir kaçını öğrenmek istemiş, benim sorup cevaplamamak için bin dereden su getirdiklerinizi hemencik cevaplayıvermişsiniz, ben sizden rica ettim siz hakaret algıladınız, muhterem anadolu ağzı ile yazıverde ona göre yardımcı olalım gari demiş onunkisini gayet doğal algılamışsınız, problem bendeki ricadaymış anladım.

arkadaş sen resmen bana soru sormasini öğren anlatmayı öğren gibi ithamlar da bulundun amacin forum da çok soruya cevap verip popüler olmak mi yoksa gerçekten yardımcı olmak mi çözümleyici olmak herkesin yapacağı iş değil tabiki, senin tavrina göre sen armut pis ağzıma düş olsun istiyorsun sorunları takır takır tek seferde yazılacak millet sende tek kelimeyle olayı halletmek istiyorsun belki de dediğin gibi çok yardımcı oldugun için zamanın yok bilmiyorum ama o zaman hemşerim yardımcı olma kimseye ne anlamı var. bozuk ekmeği fakire versen ne hayır kazanacaksin burada yardım isteyenler herkes senin seviyende değil bunun bilincinde olman lazım ayrıca doktor örneğin çok yanlış ben doktora sadece başım ağrıyor diyorum sonra o soruyor cunki sorunu öğrenmek istiyor cunki çözümleyici,cunki olaya önce eleştiriyle başlamıyor,tüm testleri kendin yap tüm ön tanılari kendin koy sonra gel mi diyo,senin benim sorumu başında bu şekilde eleştirmen bu anlama geliyor.allah razı olsun yardımcı olma.bir anlamı kalmadı zaten. sanki ben bilinçli olarak soruyu o şekil sormuşum hayret birşey.

• ayrıca örnek verdiğin arkadaş sorunu öğrenmek için sadece soru sormuş senin gibi daha mesaja başlamadan kalaylamamis ya pisman oldum zaten yazdığıma kendimi kötü hissettim sanki bilinçli olarak milletin zamanını çalmak için alay etmek için sormuşum gibi hissettirdin kendimi. senin mesajinda ricadan çok itham var. üstü kalayli altı vay vay li. yetkin varsa eğer sana zahmet sil konuyu gitsin benim amacim kimseyi üzmek değildi.üstüne birde bana yardım etmek isteyen birini.

• quote:

EDIT :
    quote:

EDIT 2: Sorduklarım Bilgisayar mühendisliği bitirme tezinde sorulan sorular değil. Bunu herhangi bir kullanıcı çok rahat bir şekilde kendi başına bulabilir. Olduki bulamadı, bir mesaj yazar bunları nasıl bulacağımı bilemiyorum diye, bende insan olanına cevabı yazıveririm, yazdığım cevap ile bunları yazmak için alim olmayada gerek yok, okuma yazması olsun yeterli. Bu 2. mesajım olur, sonrasında yine insan olanı bu sorulanları bir araya getirip koyar bende bir önerimde bulunurum ki çoğu zaman 4. mesajı atmaya gerek kalmadan sorun çözülür. Tabi benim tüm bu bahsettiklerim insan olan için geçerli, yoksa neden lütfen, mümkünse, rica ederim gibi sadece insanların anlayabileceği kelimeler kullanmış olabilirim ki. Bu arada ben bunları bilseydim zaten burada olmazdım gibi bir şey saçmalamışsınız ama yukarıdaki muhterem şu nedir diye sorunca hemen cevaplayıvermişsiniz, demek ki biliyormuşsunuz neyin ne olduğunu.Sizin bu yaptığınıza "saf ayağına yatmak" denir amiyane tabiri ile. Siz bunları yutturacak başka birini bulursunuz artık, zira sizi blokladım ki olası bir hata ile tekrar yazılarınıza cevap yazmayayım..

mübarek senin idrak edemedigin şey asıl bu zaten yani sen rica etmeden önce elestiriyorsun mesajıni tekrar okusana !!! "azicik anlayış" kelimesi ve önceki cümlelerinden de anlasilmiyor mu senin ithamlarin ?? sen direk bana sormamışsin ki diğer arkadaş normal bir şekilde sormuş anladın mi yada bilerek anlamiyorsun sen eleştirmeden sorsan ben sana diğer arkadaşa cevap verirdim gibi verirdim bunu idrak et önce. idarecilik yada yöneticilik senin bu yaptığın değil sende azicik böbür var cunki ,allah böbürlenenleri sevmez. 2.editin de hakaret dolu ama yetki var elinde demi sıkıntı yok dünyalık yetki. kullan bakalım...

• mirketdestek M kullanıcısına yanıt
    :-) güldüm kardeş allah razı olsun boşver sorunu cunki normalde ben bilgisayar muhendisiyim milleti kekliyorum (!) adamın dediğine bak hayret birşey ya, ses sistemini koparıp atacam en azından böyle insanlara minnet etmekten iyidir...sağlıcakla kal allah razı olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.