Şimdi Ara

Ses Sistemi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bende bir ses sistemi almaya karar verdim fakat ne alacağıma karar veremedim.

Ben sürekli trance müzik dinleyen biriyim.

500 tl hatta 1000 tl bile verebilirim yeterki vereceği ses beni tatmin etsin... logitech 5500 almayı düşündüm fakat müzikde başarılı olmadığına dair yorumlar okudum. örneğin logi. 5500 ayarında fakat müzikde başarılı olacak bir ürün olabilir.

Yardımcı olacak arakdaşlara şimdiden teşekkür ederim

• thx 550
  • Aynı sorunu ben yaşadım... Z5500 aldım 3 gün sonra sattım...
    Müzik performansı beni kesmedi açıkcası... Yüksek ses değil kaliteli ses önemli diye düşünüyorum çünkü...
    Ve Onkyo HT-S3305 aldım.Son derece memnunum.
  • 5+1 dersen edifier s550 veya edifier da5000pro 2+1 de olur dersen edifier s730 veya logitech z cinema iyi ürünler
  • birde ses kartım 7+1 onboard asus ,realtek hd programı ile kontrol edebiliyorum...

bu durmda 5+1 mi almalıyım yoksa 7+1 ?

edit:
    Logitech X-530 veya 540 müzik dinlemek için sanırım en iyi seçim olacak.. birde apartmanda kaldığmı söylemeyi unutmuşum

sesini bile tam açamaycağım bir sisteme fazla para vermeye gerek yok sanırım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman1571 -- 25 Ekim 2010; 0:26:22 >
  • 7+1 ses kartın var diye 7+1 ses sistemi kullanmak zorunda değilsin.

O sadece desteklediğinin bi göstergesidir.
    Bu arada müzik dinlemek istiyorsan THX 550 Bak derim müzik performansı çok iyi.

Ama film performansı olarak z5500 en iyisi.

Ama trance dinleyen biri olduğun için ben yine en iyisi Z5500 Diorum çünkü subwoofer ı çok kuvvetli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacak123 -- 24 Ekim 2010; 23:40:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacak123

7+1 ses kartın var diye 7+1 ses sistemi kullanmak zorunda değilsin.

O sadece desteklediğinin bi göstergesidir.
    Bu arada müzik dinlemek istiyorsan THX 550 Bak derim müzik performansı çok iyi.

Ama film performansı olarak z5500 en iyisi.

Ama trance dinleyen biri olduğun için ben yine en iyisi Z5500 Diorum çünkü subwoofer ı çok kuvvetli.

arkadaşım dediğin doğru ama z5500 bass ları çok yüksek onun için diğer sesleri çok fazla eziyo onun için müzikse edifier den daha iyisi yok genel anlamda
  • Hocam
    Ünitenin üstünde Subwoofer kontrol ünitesi var fazla gelirse subwoofer kısılabilir.
    Ayrıca Trance müzik dinliyormuş arkadaş.

Ben trance müzik için şiddetle öneririm.
  • yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar..

birde yukarda yorumumu edit yaparak ekleme yapmıştım. apartmanda kalıdğımdan dolayı Logitech X-530 veya 540 sizce iyi bir seçim mi olur? fiyatları gerçekten çok çok uygun...

logitech 5500 ün müzikde yetersiz kalmasının sebebi nelerdir? bass ların fazla olduğundan dolayımıdır yoksa mid ve tizlerin güzel ses vermemesinden dolayı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman1571 -- 25 Ekim 2010; 0:37:15 >
  • bassların fazla ve tizlerin yetersizliği onun için bence edifier tercih etmelisin genel olarak en sesi sana sunar bende x600 modeli var fiyatına göre harika müziğin her notasını hissediyosun son seslerde bile bozulma yok malzeme kalitesi çok iyi
  • Maddi olarak sıkıntınız yoksa Z5500 sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum. Z5500 çok amaçlı çok bağlantılı harici decoderi olan bir çok aygıtı birilikte bağlayabileceğiniz ve filmlerde oyunlarda müziklerde memnun kalacağınızı düşünüyorum. Fakat on board ses kartı ile müziklerde çok performans alabileceğinizi sanmıyorum onun için başka bir ses kartı almalısınız.

Şimdi konu biraz dağılmış, 1000 TL limit yapmışsınız x-530 ve 540 modellerine bakmışsınız. On board ses kartınız ile müzik dinlemeye ve yüksek kalite aramaya kalkışmışsınız. Önerilerde 2+1 sistemler gelmiş müzik için 5+1 sistem düşünmüşsünüz. Bu konular oldukça karışık yani müzik sistemleri ve ekipmanları konusu.

Benim fikrim önce bu işe verebileceğiniz en yüksek fiyatı belirleyin. Önce güzel bir ses kartı alarak işe başlayın, daha sonra kalan bütçe ile ve en çok kullanım amacınıza göre 5+1 yada 2+1 yada 2 li sistemler üzerine karar kılın. Seçimden sonra aklınızda forumlardan web sayfalarından dergilerden teknoloji mağazalarından ürünleri belirleyin. Mümkünse bu ürünleri dinleyin ve kullanıcıları ile doğrudan iletişime geçin. Bu işlemlerden sonra kafanızda birşeyler kesinleşecektir.

Şimdiki alışveriş mantığınız pazardan meyve sebze almaya benziyor.

Yorumlarımda size yardımcı olmaya çalıştım, herhangi bir cümlemde yada tanımlamalarımda size karşı herhangi bir kabalık yapmak istemem. Sadece karışık bir konu olduğunu ve bu konuda hassasanız iyice araştırıp öyle almanızı isterim ki daha sonra pişmanlık duymayasınız.

Saygılarımla.
  • @xenkebikec
    @tayfn1907

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. bilgi ve tecrübeleriniz sistem seçimimde etkili olacak
  • Kesinlikle altec lansing fx6021 tercih etmelisiniz.Bulması biraz zor ama bulursanız da kaçırmayın derim müzikden bahsettiniz tatmin ediceğine garanti veririm.Bende bir müzik düşkünü olarak test etme fırsatı bulduğum bu ürünü öneririm.Test derken öyle günlerce kullanmadım arkadaşımda vardı bir kaç saat denedim ama harikaydı.Denediğim müzikler rock,jazz ve klasik müziklerdi.Yani enstrüman ağırlıklıydıalr öyle dım tıs dım tıss müzikler değildi

http://forum.donanimhaber.com/m_6010978/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.