Şimdi Ara

Ses çıkaran üst komşuyu aynı şekilde rahatsız etme (ciddi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
1
Favori
51.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese 4 yıldır aynı binada kiracı olarak oturuyorum. Üst kattaki insan görünümlü pislikler hergün ses yapıyor saat fark etmeksizin gecenin 00:00 de 01:00 fark etmiyor yani ve artı her allahın günü halı silkeleme huyu var. Kaç defa uyardım ama nafile polis çağırmadan çağırsam da işe yarayacağını sanmıyorum. Benim bunlara bir şekilde rahatsız etmem gerekiyor. Lütfen bildiğiniz işe yarayan yöntemler söyleyin.

• Yıllardır bu dertten bende çok çektim.

Kendim direkt tepki gösterip sinirlenmektense çocukça şeyler yaparak hep şüpheyi üzerimden atıyorum hemde ruhsal olarak rahatlıyorum gayet eğlenceli hocam :D

* Zil bantlama

* Ayakkabının tekini 2-3 kat yukarıya bırakma

* Ayakkabının içine yumurta kırma ( mümkünse ucuna doğru ilerletin kırdıktan sonra gözükmesin :D )

* Kapıya işeme ( bunu önermem kafam güzelken yapmıştım da üst kattaki andavallar biri bize büyü yaptı diyip 1 hafta mevlüt tarzı dua okutmuşlardı evde )

* Arabaları varsa 1 adet pafta temin edin. Sol ön lastik, sağ arka lastik sibop iğnelerini sökün ve izleyin :D

* Çöplerini kapı önüne bırakıyorlarsa bi tekme atın kapı önüne doğru çöpü dağılsın.

* Aklıma geldikçe daha eklerim :D
  • Yüksek sesle bangır bangır zorno izle. Dinlesinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SümüğüKulağındanAkanAdam

Yüksek sesle bangır bangır zorno izle. Dinlesinler.

O dediğini yapardım da aile ile yaşıyorum maalesef zor onu yapamam ama aklıma başka bişey geldi. Arabası aşağıda yukarıdan aracın üstüne tiner dökeceğim boyası zarar görsün. Aşağıda camera var tam onun önüne park ediyor karaktersizler. Ben tineri dökerken yukarıdan geldiği belli olabilir, belli olmadan dökmem lazım.
  • Arabaya tiner dökmek onlara zarar verir ama sesi kesmez. Çözüm odaklı bir haraket değil bu, başına iş alırsın bir de.
  • Entelektüel Ayı kullanıcısına yanıt
    Aklım da 2. Bir yöntem de onların zilini aşağıdan bulup benim evin içine bir düğme ile bağlamak tabi bu anlaşılmaması gerekiyor bunu yapacak bir elektrikçi bulmam lazım. Gecenin ikisinde çalıp çalı duracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Aklım da 2. Bir yöntem de onların zilini aşağıdan bulup benim evin içine bir düğme ile bağlamak tabi bu anlaşılmaması gerekiyor bunu yapacak bir elektrikçi bulmam lazım. Gecenin ikisinde çalıp çalı duracağım

• Gece son ses dj dikkat diss to heijan 3 açarsan sesleri kesilir
  • 2 yanlış 1 doğru etmez
  • Sen de bul birini seks yap karsilikli atisirsiniz ozanlar gibi.
  • Sen olsan ne yapardın?
  • Zillerine kürdan sıkıştır
  • anlayana kadar uyarırdım
  • Hocam tatlı dille olmaz bazılarına, gidip bağırıp çağırcan. Bir daha yaparsa video kaydı al sesi falan sonra da polise git.
  • Öğrenciyken yan dairede üç kişilik başka bir öğrenci grup kalırdı. Birkaç kez gürültü çok geliyor diye uyardım dinlemediler. Polisi aradım, ilk seferde uyardılar ama ikinci seferde para cezası kestiler. Bu para cezası evde kaç kişi varsa hepsine teker teker kesiliyor ama polis biraz insaflı çıktığı için kira anlaşması yapana kesti.

Normalde kimse 19:00'dan sonra gürültü yapacak kadar yüksek ses çıkarıp milleti rahatsız edemez, kanun böyle. İşini polisle halletmeyi dene, belki bu komşular taşınmaz ama güzel bir uyarı olur. Ayrıca apartman yönetimiyle konuş, hepiniz anlaşırsanız apartmandan atıyorlar, tabii kiracıysa.
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    O iş yaş, ya komşunun eve kablo çekeceksin ya da aşağıdan zilin ordan paralel kablo çekeceksin. Her türlü yakalanırsın kabloyu saklayamazsın.
  • Usbehci kullanıcısına yanıt
    Geçen bunlar bir kavga etti bütün sokaktaki insanlar binaya kilitlendi herkes aşağıdan binaya bakıyor bildiğin bir sokak kavgasında nasıl insanlar toplanır aynı o şekilde karşı bina da, yan bina da herkes pencere de bunlar cam çerçeve ne varsa indirdiler çığlık sesleri bağrışmalar birbirlerini öldürüyor gibiydi. Polis geldi kapıyı çaldı kavga şikayeti var, biz kavga etmedik diye polisi gönderdiler polis aşağı indi, kalabalık tepki gösterdi polise neden müdahale etmediniz? Kadını öldürecek belkide siz gidince falan filan dediler polis de biz kavga etmedik diyorlar falan dedi öldürsünler birbirini o zaman yine geliriz dedi kalabalığı dağıttı gitti. Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir. O yüzden polis pek çözüm gibi gelmedi bana
  • Duvarı delin hocam
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Birkaç kez şikayet edin çünkü benim komşuyu başkaları da şikayet etmişti. Kiracıysa en kolay yolu apartman yöneticisinin alınan kararla çıkın demesidir. Siz yinede polisi ihmal etmeyin gerekiyorsa her gün 19:00'dan sonra şikayet edin hatta telefonla video çekip sesin oradan geldiğini kanıtlayın.
  • Entelektüel Ayı kullanıcısına yanıt
    Kablo çekmeden mesela otomatik düğmesine bağlantı olmaz mı? Otomatiği iptal edeceğim bunların ziline bağlayacağım
  • Usbehci kullanıcısına yanıt
    Maalesef kiracı değil, kendi evi bina da yönetici yok kimse uğraşmuyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.