Şimdi Ara

Servis Bakımına Geciktim ( volkswagen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuzenime ( bayan) 7-8 ay önce 2013 polo aldık. Ve geçen farkettim ki araç 20 bin km'ye gelmiş. Servis bakımı yapıldı mı dedim, '' yoo ben anlamam dedi '' o an kaynar su döküldü bana. Ertesi gün Adana Aykanları aradım, hocam çok gecikmişsiniz dedi. 15 bin de girmesi gerekiyordu ve 5 bin km fazla servis bi getirin kontrol edelim, bir karar verelim dedi, garanti dışı kalıp kalmayacağına.

Buraya kadar sorun yok. Ancak sizden öğrenmek istediğim, daha önce başına gelen ve duyan varsa yardımcı olsun lütfen, vw bi süpriz yapar mı? yok efendim şunları değişecez, bunlar olması gerek yoksa garanti dışı kalır felan ayağına bize kösebilir mi _ ( nelere dikkat etmeliyiz ? ) salı gününe randevu aldık. Önerileriniz neler ? yardım lütfen

• Hocam ben sizin yerinizde olsam böyle sorumsuz bir kuzenim olsa ilgilenmem şahsen. Hem aracı bozulup servise gittiğinde garanti dışı kaldığını anladığında bir daha kesinlikle bu hataya düşmezdi öğrenmiş olurdu.
  • Ya şu bayan sürücelere neden araba verilir yada alınır anlamıyorum. Süpriz çıkmaz hocam. Pejo 308 de bakımı 3 bin km geçmisti herhangi sıkıntı olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiçbir şey olmaz. servisler para kazanmak çin kmye 15000 yazarlar siz 10000 km sonra yine servise gidersiniz. ben bir arabaya 30000 km bakım yapılmasa da çok büyük sorun olacağını düşünmüyorum. 15000i geçti eyvah yandık demeye gerek yok. benim amca oğlu lineasının 25000de bir yağını değiştiriyor. hiçbir sorun yok.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Ya şu bayan sürücelere neden araba verilir yada alınır anlamıyorum. Süpriz çıkmaz hocam. Pejo 308 de bakımı 3 bin km geçmisti herhangi sıkıntı olmadı.

Bayan sürücüye araba verilmez olur mu yahu ? Verecen arabayı 3-5 lira da harçlık verecen cebine gitsin haftasonu avm ye ben de rahat rahat haftasonu arakdaslarla kağıta gideyim
  • erkmenson kullanıcısına yanıt
    20000 kmde hiçbir şey olmaz. renaultun bakımları 20000de bir. vwden daha mı sağlam.
  • Keşke herşey onların düşündüğü gibi olsa.

Yakıt al git
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Keşke herşey onların düşündüğü gibi olsa.

Yakıt al git

çok az konu dışına çıkacak ama entry girmeden edemicem :
    depo yarımın altına düşünce hemen petrole girdiriyorlar arabayı, yakıt biter de yolda kalırım diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

20000 kmde hiçbir şey olmaz. renaultun bakımları 20000de bir. vwden daha mı sağlam.

Ferrari hepsinden curuk bu mantikla bakarsak.

• Bayan sürücüler için servis zamani gelince uyari gibi siren calsa

• kilometreyi düşürün dicem ama taşlanırım diye korkuyorum
  • Hiç bir şey olmaz. Markadan markaya bakım aralığı farkları var. Birinde peynir tenekesi, öbüründe Nasa alaşımı mı var?

Yeter ki serviste mağdur gibi durmayın.
  • Tok kapı sesi kaybolmadıysa sorun olmaz
  • Keşke parantez içinde vw yazmasaydım

mumenu zaten servis now diye uyarıyor, demek ki yeterınce uyarmamış
  • arabada sorun yoksa(ki periyodik bakımı 5000km geciktirmesiyle alakalı bir sorun çıkacağını sanmıyorum) aracı garanti dışında bırakmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Keşke parantez içinde vw yazmasaydım

mumenu zaten servis now diye uyarıyor, demek ki yeterınce uyarmamış

Service yazisi yetersiz olduğundan , siren borazan gibi otunce ne oluyor ya deyip servise gider.

• Bir sey olmaz hocam onlar sizi suan ileriye donuk potansiyel musteri olarak goruyorlar arabada da goze batan durum yoksa keske yag cubugundan,cekisinden,sesinden baksaydiniz 1 seferligine kabul ederler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Skoda'yı 1 ay geç götürmüştüm yıllık bakımına(15 000 km ulaşamadım, yıllık bakım gelmişti) bakalım bir filan dediler ama sorun çıkarmadılar.
  • gidip bakımı yaptırırsınız ama 20-30bin arası bir şey çıkarsa buna bağlayıp 10-15 takla attırırlar garanti için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Bayan sürücüler için servis zamani gelince uyari gibi siren calsa

i30'da bu düşünülmüş üstat.
    Menüde 12 ay / 15 bin olarak değer giriliyor.
    Yaklaştığı zaman uyarı veriyor servis zamanınız geliyor gibisinden.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.