Şimdi Ara

Şehir dışı yollarda bulunan resimdeki sistemin amacı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler şehir dışı yollarda bulunan resimdeki sistemin ne olduğunu bilen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çatlak kapatma sistemi
  • Baykun B kullanıcısına yanıt
    yalnız fotoğraftaki değil, birçok karayolunda aynı şekil ve büyüklükte oluyorlar ve yanlarında güneş enerjisi ile çalıştığını düşündüğüm bir sistem ve direği bulunuyor?

• Benim bildiğim yoldan geçen araç sayısını hesaplamak için yapılan bir sistem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1u2i3o4

Benim bildiğim yoldan geçen araç sayısını hesaplamak için yapılan bir sistem

Bunu yapan sistemde yola dik iki kablo oluyor ve kabloların hemen yanında turuncu küçük bir kutu oluyordu,

sistem değiştimi acaba, çünkü hala bir çok yerde turuncu kutu görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 31 Ocak 2018; 14:37:42 >
  • buldum arkadaşlar, manyetik döngülü araç sayım - hız sistemiymiş:

• Yoldan geçen araçları cinslerine göre ayırıyor bu sistem

şu kadar otomobil bu kadar ağır vasıta geçti gibisinden... bu sayımlara göre yolların proje hızları belirlenir, proje hzıına göre de şerit sayıları şerit genişlikleri, viraj yarıçapları vs belirlenir.

kontrollü kavşaklarda da ışık süreleri bu tür sayımlarla belirlenir, akım kollarının pik saatlerdeki miktarları ölçülür, ona göre hangi tarafa ne kadar kırmızı ne kadar yeşil yanacağı belirlenir.
  • Arif kullanıcısına yanıt
    bilgiler için teşekkürler Arif Bey, sorduğum çoğu insan yolun ortasındaki böyle bir sistemi fark etmemişler bile. ben o kadar çok görüyorum ki, ne olduğunu meraktan algıda seçicilik oldu sanırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgc -- 31 Ocak 2018; 15:50:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maderlash

bilgiler için teşekkürler Arif Bey, sorduğum çoğu insan yolun ortasındaki böyle bir sistemi fark etmemişler bile. ben o kadar çok görüyorum ki, ne olduğunu meraktan algıda seçicilik oldu sanırım :)

Rica ederim, "trafik mühendisliği" dersi, inşaat mühendisliği programlarının "bazılarında" seçmeli olarak sunulmaktadır, ben almıştım ilgim olduğundan, çok da zevk almıştım ders sırasında. keşke yerel yönetimlerde de bu işlere bakan kişiler bu konu hakkında bilgi sahibi kişiler olsalar.

şehirlerarası yollarda karayolları genel müdürlüğü bu tür ar-ge çalışmalarını daha ciddi yapıyor. şehir içinde ise belediye tandığın varsa dükkanın önüne trafik lambası koyulabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: Maderlash

Rica ederim, "trafik mühendisliği" dersi, inşaat mühendisliği programlarının "bazılarında" seçmeli olarak sunulmaktadır, ben almıştım ilgim olduğundan, çok da zevk almıştım ders sırasında. keşke yerel yönetimlerde de bu işlere bakan kişiler bu konu hakkında bilgi sahibi kişiler olsalar.

şehirlerarası yollarda karayolları genel müdürlüğü bu tür ar-ge çalışmalarını daha ciddi yapıyor. şehir içinde ise belediye tandığın varsa dükkanın önüne trafik lambası koyulabiliyor

Trafik işleyişi, karayolu düzeni, bu işlerin alt ve üst yapıları gerçekten mühendisliğin konusu. belediyelerde ulaşım master planları yapılıyor ancak uygulamak veya alternatif üretmek için hem uzun zaman hem de çözümsüzlüklerle karşılaşılabiliyor. bizim milletin trafik anlayışı bambaşka bir sosyolojik vaka zaten :))

• Baykun B kullanıcısına yanıt
    Bilip bilmeden hemen yorum yapmayin lütfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.