Şimdi Ara

Sedona Kullananlar Kulübü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
9.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yarın 2013 model Sedona 721 alacağım nasip olursa, sunacağınız alternatifler veya önerileriniz var mıdır?

Bu arada Ankara' da alışveriş yapabileceğim, tavsiye edeceğiniz bisikletçi var mı? Yenimahalle'de ki Performans bisiklet den fiyat aldım, yarın bi ziyaret edeceğim ve muhtemelen alacağım, acaba başka bir yere bakmama gerek var mı?
    Dışkapı' da Sedona yetkili satıcı/servisi bulunur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 22 Ağustos 2013; 8:45:30 >

• Dostum bence alacağın bisikleti kafanda netleştirdiysen bence diğer modellere kafayı takma alacağın bisiklet iyi bir MTB hem görsel olarak hem özellikleri bakımından çok iyi. Çıtkırıldım bir model değil türkiye şartlarında her türlü araziden sağ çıkar (:

Fiyata gelince liste fiyatı zaten ortalama 1050 lira gibi bir şey elden peşin alındımı 950'den bile alırsın. Bisikletçiye alıcı gibi girme fiyatlara bakıyorum bir kaç yer dolaştım en uygun veren mağazadan alıcam de baya bir çekersin fiyatı aşağı.

Ankarayı bilmiyorum ama resmi olarak 2 tane servisi görünüyor.

PERFORMANS BİSİKLET ÇARŞI CAD. LEVENT SK. NO:100/A YENİMAHALLE/ANKARA 0312 343 2117
    ERDOĞANLAR BİSİKLET KONDRAD ADENEUR CAD. NO:38/A ÇANKAYA/ANKARA 0312 441 9079

performans bisiklet aynı zamanda yetkili satıcı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakiros

Dostum bence alacağın bisikleti kafanda netleştirdiysen bence diğer modellere kafayı takma alacağın bisiklet iyi bir MTB hem görsel olarak hem özellikleri bakımından çok iyi. Çıtkırıldım bir model değil türkiye şartlarında her türlü araziden sağ çıkar (:

Fiyata gelince liste fiyatı zaten ortalama 1050 lira gibi bir şey elden peşin alındımı 950'den bile alırsın. Bisikletçiye alıcı gibi girme fiyatlara bakıyorum bir kaç yer dolaştım en uygun veren mağazadan alıcam de baya bir çekersin fiyatı aşağı.

Ankarayı bilmiyorum ama resmi olarak 2 tane servisi görünüyor.

PERFORMANS BİSİKLET ÇARŞI CAD. LEVENT SK. NO:100/A YENİMAHALLE/ANKARA 0312 343 2117
    ERDOĞANLAR BİSİKLET KONDRAD ADENEUR CAD. NO:38/A ÇANKAYA/ANKARA 0312 441 9079

performans bisiklet aynı zamanda yetkili satıcı.

Anladım hocam teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Güngörler Bisiklet ten almaya çalış. 721 dağ bisikletidir hayatın dağlarda geçmeyecek ise dağ bisikleti alma sakın.
    Yol bisikleti almaya çalış. Sedona 331 de iyidir.

Güngörler biisklet Gürkan Genç''in bisikletçisidir o yüzden önerdim.
  • Arkadaslar bisikleti aldim, 15 yil sonra yeniden bisiklet heyecan vericiydi.
    Bisiklet hafif ve hizlanmasi cok iyi.
    Suana kadar bisiklete bindim oldukca yoruldum.
    Bir tane de resim cektik;

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullan hayırlı olsun. Bol bol dağlardan, ovalardan resimler bekliyoruz.

Yorulman normal lastikler dişli + kondisyon şart. Unutmadan kask ve eldiven alınmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Güle güle kullan hayırlı olsun. Bol bol dağlardan, ovalardan resimler bekliyoruz.

Yorulman normal lastikler dişli + kondisyon şart. Unutmadan kask ve eldiven alınmalı.

Teşekkürler hocam. Valla uzun yıllar sonra yeniden bisiklete binmek çok güzel ve çok şey değişmiş, başlangıçta oldukça yadırgadım, vites değiştirme şekli bile farklı. Sram X3

Artık yavaş yavaş kondisyona başlayacağım bakalım, eldiven ihtiyacını bugün oldukça hissettim, kesinlikle şart.İlk işim doğa ile buluşmak olacak hocam, hele şu eksiklerimi bir tamamlayım, ver elini turlar, belki ilerde asfalt lastiği de alabilirim.

Bu arada HD fren çok güzel bir şeymiş, öncesinde ön yargı ile yaklaştım ama memnun kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

Arkadaslar bisikleti aldim, 15 yil sonra yeniden bisiklet heyecan vericiydi.

Hocam gule gule kullanin. Kaca aldiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

quote:

Arkadaslar bisikleti aldim, 15 yil sonra yeniden bisiklet heyecan vericiydi.

Hocam gule gule kullanin. Kaca aldiniz acaba?

Teşekkür ederim 980 Lira verdim hocam, pazarlığa girmedim hem çok kalabalıktı, hemde baya uzun bekledim ayarlar filan için, sıkıldım aldım gitti, belki 950 liraya da alınabilir.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bu arada bende de grisi var ama bu rengi de baya hoşuma gitti.Güzel tercih yapmışsınız

Eldiven kesinlikle öneririm hele ki uzun yolculuk yapacaksanız.Yoksa baya haşat ediyor elleri.Ayrıca bisiklet gayet dayanıklı.Şu ana kadar baya zorladım diyebilirim.Yağmur, çamur, arazi daha pek bir sıkıntı yok.Sadece vites ayarları arada kaçıyor onu arada baktırıyorum o kadar.

Bu arada aldığınızda bisikletde ayaklık var mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_jack -- 14 Nisan 2013; 14:09:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuray_jack

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bu arada bende de grisi var ama bu rengi de baya hoşuma gitti.Güzel tercih yapmışsınız

Eldiven kesinlikle öneririm hele ki uzun yolculuk yapacaksanız.Yoksa baya haşat ediyor elleri.Ayrıca bisiklet gayet dayanıklı.Şu ana kadar baya zorladım diyebilirim.Yağmur, çamur, arazi daha pek bir sıkıntı yok.Sadece vites ayarları arada kaçıyor onu arada baktırıyorum o kadar.

Tesekkur ederim hocam.
    Renk benimde cok hosuma gitti, ayaklik ayrica aldim, uzatma ayari filan da var. Satici orijinal sedona mi oyle birsey dedi, sanirim 25 liraya aldim.
    Bende az once 3 km civari yagmur alti surus yaptim, islansamda keyifliydi..

Sizin bisikletinizde hayirli olsun, aksesuar olarak ne kullaniyorsunuz.

Yarin netden elcik, eldiven, zil, jel sele, suluk siparis edecegim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: samuray_jack

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Tesekkur ederim hocam.
    Renk benimde cok hosuma gitti, ayaklik ayrica aldim, uzatma ayari filan da var. Satici orijinal sedona mi oyle birsey dedi, sanirim 25 liraya aldim.
    Bende az once 3 km civari yagmur alti surus yaptim, islansamda keyifliydi..

Sizin bisikletinizde hayirli olsun, aksesuar olarak ne kullaniyorsunuz.

Yarin netden elcik, eldiven, zil, jel sele, suluk siparis edecegim.

Teşekkür ederim ben de.Şu an için pek bir aksesuar almadım açıkçası.Ayaklığım bile yok işte .Sadece km sayacı var.Bu arada seleye değinmeyi unutmuşum, baya sıkıntı yapıyor bende.İlk iş jel seleyi alacağım.Geri kalanları da inşallah yavaş yavaş tamamlayacağız.

• Yağmurda üstüm başım ıslanana kadar bindim, yağmur şiddetlenince korunaklı bir yere çekilip bekledim, o sırada biraz fotoğraf çektim (cep tel). Yağmur çamur ile daha da güzel, tabi eve gelince köşe bucak kurulandı.

Sedona Kullananlar Kulübü Sedona Kullananlar Kulübü
     Sedona Kullananlar Kulübü Sedona Kullananlar Kulübü Sedona Kullananlar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 14 Nisan 2013; 20:29:11 >

• Hayırlı olsun. İyi günlerde kazasız belasız kullanın

Sormak istedigim fren sistemi hidrolik mi ? mekanik mi ? Bu konuda en azından kullanımı nasıl yazarsanız sevinirim.
  • çok sexy duruyor ya :D hayırlı olsun birader valla bu bisiklet sana çok uzun süre gider bakımını düzenli yap temiz tut evladiyelik olur artık. Çocuğun görür yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Hayırlı olsun. İyi günlerde kazasız belasız kullanın

Sormak istedigim fren sistemi hidrolik mi ? mekanik mi ? Bu konuda en azından kullanımı nasıl yazarsanız sevinirim.

Fren hidrolik dogrudur.
    Valla ben on yargiliydim ama kullandiktan sonra cok memnun kaldim, her turlu hava kosulunda beni hic uzmedi, guven veriyor. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lakiros

çok sexy duruyor ya :D hayırlı olsun birader valla bu bisiklet sana çok uzun süre gider bakımını düzenli yap temiz tut evladiyelik olur artık. Çocuğun görür yani

Tesekkur ederim.
    Hem cok seksi hemde cok atik.
    Niyetimde uzun sureler binmek hocam, birazda bu yuzden 721 e yoneldim.

Dikkatli kullanmaya ozen gosteriyorum, yagmurda bindiysem her yerini temizleyip kuruluyorum. Insallah uzun sure kullanirim...

• Bu arada sedona jel eldiven ve jel sele kilifi aldim, Ankara ya donunce fotograflarim, ikiside sartdi.

Simdi aydinlatma ve km saati alacagim.

• Aydınlatma CATEYE markasını tercih edebilirsin. KM saati olarak da sigma öneririm. Bisikleti güle güle eskitin. Fakat seleniz çok alçak duruyor. Boyunuza göre ayarlarsanız tam olarak daha sağlıklı olur, daha geç yorulursunuz.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=41469
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Aydınlatma CATEYE markasını tercih edebilirsin. KM saati olarak da sigma öneririm. Bisikleti güle güle eskitin. Fakat seleniz çok alçak duruyor. Boyunuza göre ayarlarsanız tam olarak daha sağlıklı olur, daha geç yorulursunuz.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=41469

Teşekkür ederim hocam.

Verdiğiniz linke henüz bakmadım ama sele şu durumda iken ayaklarım yere değmiyor, bende yüksek diye düşünmüştüm :)
    Ek olarak yüksek sele bisiklet ile orantısız ve çirkin oluyor sanki artı daha da yükselirse düşme durumunda, kendimizi korumak, düşmemek için yere basmak çok zor olmaz mı? (Kadro 18 inç)
    Ankara2 ya dönünce bir düzeltme yapayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 18 Nisan 2013; 14:59:12 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.