Şimdi Ara

Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı (İşte Belgeler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
5.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye, Sedat Peker’in Youtube kanalından yaptığı açıklamaları konuşuyor.

Yurtdışına çıkarken yardım eden oldu mu? Türkiye’yi yasa dışı yollardan mı terk etti? Nasıl çıktı? Hakkında koruma kararı var mıydı? Koruma polisi verildi mi?

Sedat Peker’in iddialarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Mehmet Ağar yanıt verdi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin” dedi.

İSTANBUL İL KORUMA KOMİSYONU KARARI

Tarih: 20 Mart 2018.

Yer: İstanbul.

Konu: İstanbul Valiliği İl Koruma Komisyonu Karar Tebliği…

Kararda aynen şu ifadeler yazıyor:

“Sayın Sedat Peker, Koruma Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre koruma ile ilgili durumunuz 22 Şubat 2018 tarihinde toplanan İl Koruma Komisyonu’nda değerlendirilerek karara bağlanmıştır.

İl Koruma Komisyonu’nun 22 Şubat 2018 tarihli toplantısında hakkınızda ‘1 (Bir) Personel ile Yakın Koruma tedbiri ile Korunmasının Devamına’ şeklinde karar verilmiş, alınan komisyon kararı Valilik ‘Olur’una istinaden yürürlüğe girmiştir.

Koruma Hizmetleri Yönetmeliği ve Yönergesi’nin ‘Tanımlar’ başlıklı 4’üncü maddesinde ‘Yakın Koruma: Korunacak kişiye konutu dışında refakat etmek suretiyle alınacak koruma tedbirlerini’ ifade eder denilmektedir.

Koruma hizmetimizin etkin bir biçimde yerine getirilebilmesi, korumanızda görevlendirilen personelin, koruma ile ilgili uyarılarını dikkate almanız ve tarafınıza tebliğ edilen hususlara uymanız ile mümkün olacaktır.”

KARADAĞ’A GİTMEDEN 8 AY ÖNCE KORUMA KARARI YENİLENMİŞ

Sedat Peker’e verilen koruma kararı 2019'da da devam ediyor. 30 Nisan 2019 tarihinde verilen karar da 2018’deki ile aynı. Sedat Peker, 2019 Aralık ayında yurtdışına çıktığını açıklamıştı. Yani bu koruma kararı Sedat Peker'e Karadağ’a gitmeden 8 ay önce veriliyor. 

İŞTE O BELGELER

TÜRKİYE’DEN RESMİ YOLLARLA PASAPORTUNU KULLANARAK ÇIKMIŞ

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Sedat Peker’e 2015 yılında verilen koruma kararıyla ilgili İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasını paylaştı. Sedat Peker dönmemek üzere yurtdışına çıktığında ilk gittiği ülke Karadağ… Sedat Peker'in o dönem hakkında adli bir işlem olmadığı için pasaportunu kullanarak resmi yollarla Türkiye’den ayrıldığı ifade ediliyor.

CHP'li Ali Mahir Başarır'ın Twitter hesabından paylaştığı açıklama:

https://odatv4.com/sedat-pekerin-sozleri-dogru-cikti-14052106.html

• sabıkalı suçlu hapis yatmış bir kişiye hükümet koruma polisi veriyor.

sonra içişleri bakanı bu sabıkalı kişiye hakkında dosya hazırlanıyor diye içerden gizli bilgiyi veriyor ve kişi kaçıyor.

birde başka bir suçlu olan alaattin çakıcı hükümetten özel izinle hapiten çıkartılıyor.

olaylara bak .güzel at koşturuyorlar boşuna savcıyı hakimi kendilerine baglamamışlar.

yoksa hepsi adliyelik olaylar

Bir de ünlem koymuş sanki bin sene düşündürüp de cevap verilemeyecek şey söylemiş gibi. Anlama meleken nasıl bilmiyorum ama mesela mafya adama devlet koruma verilmez sanki, değil mi canım benim? Meseleyi "zaten biliniyor" diye kıvırma. Zaten mesele bu, milletin kanını oluk oluk akıtmakla tehdit eden biri var ve bu adama devlet tarafından koruma verilmiş sayısı ister bin olsun ister bir. Algı diye hâlâ pişkin pişkin konuşuyorsun.

Sedat Peker'e koruma polisi verilme sebebi açıklandı zaten. İstanbul trafiğinde emniyet şeridini rahat kullanma, çakarlı araç kullanma gibi sebeplerle veriliyor. Yani bir nevi kıyak yapıyorlar.

Yoksa mafya babası adama bir tane koruma polisi 😂😂😂

Adam mafya laa zaten ne koruması.
  • Sedat Peker'e koruma verildiğine itiraz eden yok ki :D Normal bir vatandaşa nasıl uygulanıyorsa YAZILI TALEBİ sonuvu Sedat Pekere'de 1 adet polis koruması verilmiş zaten.

Şu OdaTV'nin başlıkları efsane yaa... Görende bir şey buldu sanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 15 Mayıs 2021; 0:51:35 >
  • Bu kişinin nüfus kayıtlarındaki ismi “reis sedat peker” midir? Değilse il emniyet müdürlüğünden çıkan bu resmi evraktaki başlığın açıklaması nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0zkanK. kullanıcısına yanıt

Demekki her vatandaşa verilmiyormuş kerimcem Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı (İşte Belgeler) 

• Bu Fırat Çakıroğlu tehtit ediliyorum diye nereye başvurmuş diye biraz google'a baktımda her zaman ki gibi SAPLA SAMANI KARIŞTIRMIŞLAR :(

Adam tehtit ediliyorum diyek REKTÖRLÜĞE başvurmuş... 2015 yılına ait bir haber altta. Rektörlük ne koruması verecek öğrenciye =?

https://www.millihakimiyet.com/firat-cakiroglu-tehdit-ediliyorum-beni-oldurecekler-40299h.htm

Ayrıca 1-2 kişi koruma almadı diye kimse almıyor sonucuna mı varmak gerekir ! Prosedür belli yazılı başvuran çoğu kişiye devlet koruma veriyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 15 Mayıs 2021; 1:16:39 >

• Sedat Peker'e koruma polisi verilme sebebi açıklandı zaten. İstanbul trafiğinde emniyet şeridini rahat kullanma, çakarlı araç kullanma gibi sebeplerle veriliyor. Yani bir nevi kıyak yapıyorlar.

Yoksa mafya babası adama bir tane koruma polisi 😂😂😂

Adam mafya laa zaten ne koruması.

• sabıkalı suçlu hapis yatmış bir kişiye hükümet koruma polisi veriyor.

sonra içişleri bakanı bu sabıkalı kişiye hakkında dosya hazırlanıyor diye içerden gizli bilgiyi veriyor ve kişi kaçıyor.

birde başka bir suçlu olan alaattin çakıcı hükümetten özel izinle hapiten çıkartılıyor.

olaylara bak .güzel at koşturuyorlar boşuna savcıyı hakimi kendilerine baglamamışlar.

yoksa hepsi adliyelik olaylar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 15 Mayıs 2021; 1:50:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Bu kişinin nüfus kayıtlarındaki ismi “reis sedat peker” midir? Değilse il emniyet müdürlüğünden çıkan bu resmi evraktaki başlığın açıklaması nedir acaba?

Aynen resmi evrak isme hitaben yazilir isminde nufus kagidinda reis sedat peker mi yazıyor??

• Bu sedat gitmişte tehtit ediliyorum bana koruma tahsis edin diye mi başvurmuş? Koruma polisi verilmesinin nedeni ne yazmıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0zkanK.

Sedat Peker'e koruma verildiğine itiraz eden yok ki :D Normal bir vatandaşa nasıl uygulanıyorsa YAZILI TALEBİ sonuvu Sedat Pekere'de 1 adet polis koruması verilmiş zaten.

Şu OdaTV'nin başlıkları efsane yaa... Görende bir şey buldu sanacak.

Ha bir tane polis koruması verince sıkıntı yok yani. Utanmazlığın da böylesi.

• Seni mutlu etmek için kaç tane vermeleri gerekiyordu mesela !

Ayrıca adam yazılı bir dilekçe ile istedikten sonra devlet ne yapmalıydı. Seni vatandaştan saymıyoruz hadi yoluna mı diyecekti !

Burada ana mesele zaten bilinen ve kabul edilen bir şeyi sanki gizli belgeler deşifre oldu gibi sunmaya çalışmak. Birde Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı diye başlık attımı süper ALGI işte. Bilmeyen adam 4-5 tane çektiği bütün videolar doğru çıktı sanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 15 Mayıs 2021; 3:45:23 >
  • quote:

Seni mutlu etmek için kaç tane vermeleri gerekiyordu mesela !

Ayrıca adam yazılı bir dilekçe ile istedikten sonra devlet ne yapmalıydı. Seni vatandaştan saymıyoruz hadi yoluna mı diyecekti !

Burada ana mesele zaten bilinen ve kabul edilen bir şeyi sanki gizli belgeler deşifre oldu gibi sunmaya çalışmak. Birde Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı diye başlık attımı süper ALGI işte. Bilmeyen adam 4-5 tane çektiği bütün videolar doğru çıktı sanacak.

Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı (İşte Belgeler) Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı (İşte Belgeler) Bir de ünlem koymuş sanki bin sene düşündürüp de cevap verilemeyecek şey söylemiş gibi. Anlama meleken nasıl bilmiyorum ama mesela mafya adama devlet koruma verilmez sanki, değil mi canım benim? Meseleyi "zaten biliniyor" diye kıvırma. Zaten mesele bu, milletin kanını oluk oluk akıtmakla tehdit eden biri var ve bu adama devlet tarafından koruma verilmiş sayısı ister bin olsun ister bir. Algı diye hâlâ pişkin pişkin konuşuyorsun.

• Koruma verilme tarihi 2015 o zaman bir mahkeme kararı veya dava sonucu mu var suçluyken mi geziyordu sokakta ! Lafa geldimi masumiyet karinesi Selahattin Demirtaş bile masumdur suçlu diyemezsiniz mahkeme kararı olmadan diyenlerin şimdi söylediği laflara bak hele. Ayrıca o oluk oluk kanını akıtırz diye Türk halkına değil teroristlere diyor sanki.

Ayrıca Süleyman Soylu 2 gün önceydi heralde. En ufak bir temasım ve ilişkim varsa bu Müptezel ile idama bile razıyım dedi daha ne diyecek ! Hatta kendisi gitti mahkemeye verdi gel yiyorsa söyledikleri ispat et dedi.

Şöyle firari birinin söylemlerine inanıyorsunuz ya ne diyem ben size iyice gözünüz dönmüş.

Süleyman Soylunun sözleri:

Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.

Devamıda şöyle:

Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve 'şereflice' siyaset malzemesi haline getiren Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa Fetö'nün sosyal medya ağı var. Nasıl olsa Hdpkk'nın tam desteği var. Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hala Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 15 Mayıs 2021; 4:11:16 >

• quote:

Koruma verilme tarihi 2015 o zaman bir mahkeme kararı veya dava sonucu mu var suçluyken mi geziyordu sokakta ! Lafa geldimi masumiyet karinesi Selahattin Demirtaş bile masumdur suçlu diyemezsiniz mahkeme kararı olmadan diyenlerin şimdi söylediği laflara bak hele. Ayrıca o oluk oluk kanını akıtırz diye Türk halkına değil teroristlere diyor sanki.

Ayrıca Süleyman Soylu 2 gün önceydi heralde. En ufak bir temasım ve ilişkim varsa bu Müptezel ile idama bile razıyım dedi daha ne diyecek ! Hatta kendisi gitti mahkemeye verdi gel yiyorsa söyledikleri ispat et dedi.

Şöyle firari birinin söylemlerine inanıyorsunuz ya ne diyem ben size iyice gözünüz dönmüş.

Süleyman Soylunun sözleri:

Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol.

Devamıda şöyle:

Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve 'şereflice' siyaset malzemesi haline getiren Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa Fetö'nün sosyal medya ağı var. Nasıl olsa Hdpkk'nın tam desteği var. Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hala Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var.

Ay nasıl da resmiyetçi takılıyor "falanca tarihte suçlu olduğuna dair karar mı varmışmış" diye. Resmiyete ancak çocuklar takar. Koca bir ülkede uyuşturucu baronluğunun imparatoru olan Pablo Escobar da az daha milletvekili olacaktı. O meselenin zerresi bile değil. Demirtaş da suçludur bu mafya da Alaatin denen diğer mafya da.

Dingonun ahırı mı da(evet, öyle) keyfince teröriste (gerçekten terörist olsun olmasın) kefen biçiyorsun, oluk oluk kan akıtıyorsun? Öyle kafana göre asıp kesemezsin. Sedat Peker piyasaya 5 sene önce çıkmadı. Yıllardır var. Bu süre zarfında adı pek çok şayiaya girdi ve ne hikmetse diğer mafya içeriden çıkana kadar "iş adamı" ödülünü alacak kadar saygındı.

Soylu "konu yargıya taşınsın, her şey açığa çıksın" demişmiş de bilmem neymiş de, sanki yargı diye bir şey kalmış gibi. Ancak çocuk kandırılır o sözlerle.

• eeee ne yapılmalı sana göre o zaman ! Resmiyette var mıydı 2015'te bir karar. ( Ayrıca adım kadar eminim resmi belge ile koruma talep ettikten sonra bu adam vurulsa bu sefer sizin gibiler bakın devlet koruyamadı adamcağız koruma istemiş devlet vermemiş flan derdiniz kesin )

İddiaları kanıtla yok mahkemeye git yok mahkemeler taraflı ne yapılması lazım sizin zihniyeti ikna etmek için ? İşinize geldiği gibi konuşuyorsunuz sadece söylenenler doğrumu yanlış mı yalan mu umrunuzda değil .Maksat bağcı dövmek olunca başka yerlere çekmeye çalışıyorsunuz sadece.

• quote:

eeee ne yapılmalı sana göre o zaman ! Resmiyette var mıydı 2015'te bir karar. ( Ayrıca adım kadar eminim resmi belge ile koruma talep ettikten sonra bu adam vurulsa bu sefer sizin gibiler bakın devlet koruyamadı adamcağız koruma istemiş devlet vermemiş flan derdiniz kesin )

İddiaları kanıtla yok mahkemeye git yok mahkemeler taraflı ne yapılması lazım sizin zihniyeti ikna etmek için ? İşinize geldiği gibi konuşuyorsunuz sadece söylenenler doğrumu yanlış mı yalan mu umrunuzda değil .Maksat bağcı dövmek olunca başka yerlere çekmeye çalışıyorsunuz sadece.

Bak canım benim. Bu mafya diyelim ki senin gibi dediğin gibi koruma verilmediği için zarar görseydi laf ederdim ama hangi açıdan ederdim bunu kafana sok !!! (anlamsız ünlem işareti) Bir mafya bir diğerine zarar veriyorsa ortalığı boş bulmuşlar demektir, ortada emniyetle alakalı bir sorun var demektir. Bu bir sorundur ve bir mafyaya koruma verme manyaklığına bulaşana kadar önce o güvenlik sorunu çözülmeli. Bunlara da koruma verilerek devlet kaynağı harcanamaz. Çünkü meseleyi çözmesi gereken şekli, bunların büyük oranda hukuken olmak üzere bizzat ülkedeki güvenlik kuvvetlerince etkisizleştirilmesi. "Bırak mafyalar birbirlerini yesinler" diye bir durum da olamaz.

• o anlamaz hocam. Sedat Peker'in sözleri doğru çıktı (İşte Belgeler) 

• Sen sonuca göre konuşuyon. Bu adamlar bir suç işlemeden direk MAFYA BUNLAR nasıl diyecen 2015 yılında ! TCK' da sistem nasıl işliyor haberin yok heralde. Hee Koruma isteyen Sedat Peker'mi buna vermeyelim bunun kesin Mafyalar ile başı beladadır demez devlet diyemez daha doğrusu. Bir mahkeme kararı olsa ve tutuklanması gerekse zaten içerde olur.

Konuyu tamamen çarpıtıp başka şeyler anlatıyorsunuz oradan siyasi rant koparmaya çalışıyorsunuz. Koruma verilmesi doğrumu yanlış mı onu söyleyecen ! Ve bu koruma muhabbeti adam resmi yazı ile dilekçe vererek yapmış Süleyman Soyluyu neden bağlasın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 15 Mayıs 2021; 5:22:57 >
  • 0zkanK. kullanıcısına yanıt

Her cümlenin donuna ! koyup durma. Forumun ali kıran başkeseni misin?

Doğru düzgün trollük yap.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.