Şimdi Ara

Seç Baklava, İmam Çağdaş ve Karaköy Güllüoğlu Baklava [Tadım Notlarım ve Fotoğraflar] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
9
Favori
52.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karaköy güllüoğlu 30 sene önce böyle değildi, bizzat nadir güllü'nün kendisine söyledim "baklavaların içi kıtır krokan gibi, eskiden ağızda dağılırdı, şimdi kıtır kıtır"..."müşteri böyle seviyor" demişti...

birkaç yıl önce "nerede sizde havuç dilimi baklava?" diye sormuştum, saray baklavasını göstermişti..."ben klasik havuç dilimini sormuştum" dedim, cevap aynı; "müşteri böyle istiyor"...

aradan fazla zaman geçmedi baktım klasik havuç dilimi yapmışlar, kendisi de mekanda, "havuç dilimi yapmışsınız" dedim, ilgilendi ve hatta havuç dilimi yemenin usulünü gösterdi...lakin diğer baklavalarından farkı yoktu, yine kıtır krokan gibiydi fıstıklı iç harcı...

"daha sağlıklı" olsun diye yapıyorlarmış bu "geliştirmeleri"...

• Celebioglu ndan kargo ile alıp memnun kalan oldu mu ? Ben almayı planlıyorum ancak kargonun saglam getirme ihtimali sıfıra yakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca izmir hisar camii bölgesinde İMREN baklava vardı yıllar önce, devam ediyor mu acaba, farklı bir baklava tarzı vardı...

sirkecide KONYALI'yı, laledide SEYİDOĞLU, HACI BOZAN ve ÇAVUŞOĞLU baklavayı da unutmayalım tabii...

ankarada ise yanlış hatırlamıyorsam adı CAMIZOĞLU olan bir baklavacı vardı, fena değildi...

son olarak göztepede DİYAR BURMA vardı, yerinde duruyorsa çok kaliteli üretimi vardı...
  • Kıbrısta kalıyorum.Konularınızı okuyup hep size özenirdim.Yıldı bir ailemi görmeye Adana'ya gidiyorum,gittiğimde hep baklava alırlar.Geçenlerde yine almışlardı bir baktım markası Seç Baklava .Tadı ciddi ciddi çok güzel.Türkiyeye gidince sizin incelemelerinize göre yiyorum.İncelemelerinizim devamını bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Ben yeni gördüm konuyu İmam Çağdaş baklava konusunda en iyilerden biridir hatta hem kebaplarıyla ve baklavalarıyla Güllüoğlu sadece ismi var bu marka 3 e bölünmüş durumda hangisi iyi bilemiyorum eğer olurda Antep'e giderse Çelebioğulları Baklavayı tek geçerim bizzat yerinden yedim ben öyle bi baklava görmedim siparişte geliyor tad değişmiyor sitesi mevcut kesinlik bunlardan kat kat iyi.

Bu arada kilosu 48 TL vallaha burda ki baklavalara 35-40 lira vermeye değmez getirtmek lazım fıstığı bu kadar çok ve iri koyan görmedim senin gibi lezzet düşkününün tatması gereken bir tad.

çelebioğulları baklava nerede ... ben gaziantepliyimde ... gittiğimde baklavasının bi tadına bakmayı düşünüyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: had1986

quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Ben yeni gördüm konuyu İmam Çağdaş baklava konusunda en iyilerden biridir hatta hem kebaplarıyla ve baklavalarıyla Güllüoğlu sadece ismi var bu marka 3 e bölünmüş durumda hangisi iyi bilemiyorum eğer olurda Antep'e giderse Çelebioğulları Baklavayı tek geçerim bizzat yerinden yedim ben öyle bi baklava görmedim siparişte geliyor tad değişmiyor sitesi mevcut kesinlik bunlardan kat kat iyi.

Bu arada kilosu 48 TL vallaha burda ki baklavalara 35-40 lira vermeye değmez getirtmek lazım fıstığı bu kadar çok ve iri koyan görmedim senin gibi lezzet düşkününün tatması gereken bir tad.

çelebioğulları baklava nerede ... ben gaziantepliyimde ... gittiğimde baklavasının bi tadına bakmayı düşünüyorum ...

Sitesinde ki adres bu hocam bana çarşı demişlerdi köşede Çelebioğlu baharat vardı tam karşısında kalıyor sanırım vallaha 8 yıl oldu hayal meyal hatırlıyorum.

Kocaoğlan Mahallesi Org. Demokrasi Bulvarı No : 43 Şahinbey/Gaziantep

http://www.celebiogullari.com.tr/

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. bende sitesine girdim şubeler kısmına tıkladım . kaşıma bu adresler çıktı

ÜRETİM TESİSİ / MERKEZ ŞUBE

DEMOKRASİ BULV ÜNALDI PTT CİVARI
    NO:43 HAVAALANI YOLU ÜZERİ
    TEL:0342 226 15 16 – 226 95 53
    FAKS : 0342 227 66 61 ŞAHİNBEY / GAZİANTEP

ELMACI PAZARI ŞUBESİ

GAZİLER CAD.NO:1/C (ELMACIPAZARI CİVARI )
    TEL : 0342 220 41 05 – 232 80 88 ŞAHİNBEY / GAZİANTEP

GAZİMUHTARPAŞA ŞUBESİ

GAZİAMUHTARPAŞA BLV.NO:25/C TEL
    0342 215 19 38 – 215 19 39
    FAKS : 0342 215 21 73 ŞEHİTKAMİL GAZİANTEP

(google haritalardan baktımda merkez şubeyi yanlış yere konumlandırmışlar)

sizin bahsettiğiniz şube elmacı pazarı şubesi olabilir mi ?
  • Hocam dediğim gib 8 yıl oldu tek hatırladığım işlek bi caddeydi yani çarşıydı diyebilirim dönercisi kebapçısı baharatçısı baklavacısı Antepde böyle bir yer mevcut Elmalı Pazarı olabilir dediğin yer şöyle diyim Çelebioğlu Baharatı buldun mu o da çaprazında kalıyordu.
  • Gittiği her yerde kaliteli baklava arayan arkadaşlara kendi memleketim olan Şanlıurfa için bir yer tavsiye edebilirim. İnternet sitesi Ankaradaki veya İstanbuldaki işletmelerin sitesi gibi gösterişli olmayabilir ama bu sizi yanıltmasın. Malzemesi bol ve çok lezzetli baklavaları olan bir yerdir. Vedat Milor'un gelip ziyaret ettiği mekanlardandır.

http://www.ustuneller.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: eCHoTeCH

Gittiği her yerde kaliteli baklava arayan arkadaşlara kendi memleketim olan Şanlıurfa için bir yer tavsiye edebilirim. İnternet sitesi Ankaradaki veya İstanbuldaki işletmelerin sitesi gibi gösterişli olmayabilir ama bu sizi yanıltmasın. Malzemesi bol ve çok lezzetli baklavaları olan bir yerdir. Vedat Milor'un gelip ziyaret ettiği mekanlardandır.

http://www.ustuneller.com/

keşke bu kaliteli ürünlerin büyükşehirlerde şubeleri olsa...

• İş yerime 100 mt mesafede. Bir kere yemisligim yok. Sanırım baklava ile pek aram olmamasından. Yine de bayramdan sonra bir bakayim tadına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anteplioğulları Baklava

fıstıklı kg = 25 lira

Dün öylesine hadi şuradan baklava alayım dedim. Bakalım nasıl çıkacak beni şaşırtabilecek mi diye.

Yok malesef, bildiğiniz piyasa baklavası şekeri bol ağızda çıtırdamayan bir ürün.

Bir daha ALMAM.

Buradan 1kg yiyeceğime gider yarım kilo alırım ama seç alırım.

"SEÇ Baklava" yıllardır favori yerini açık ara koruyor.

Seç Baklava, İmam Çağdaş ve Karaköy Güllüoğlu Baklava [Tadım Notlarım ve Fotoğraflar]

Seç Baklava, İmam Çağdaş ve Karaköy Güllüoğlu Baklava [Tadım Notlarım ve Fotoğraflar]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 13 Eylül 2014; 7:50:05 >

• Kaç zaman olmuştu ne zamandır canım çekiyordu.

300 gr burma kadayıf aldım 17 lira tuttu.

Bunu kolay kolay demem, adamın aldığı para son kuruşuna kadar helali hoş olsun. O kadar güzel.

Pahalı gelebilir ama 1kg normal baklava alacağıma 300gr bunu yerim ama parmaklarımıda yerim yanında o derece iddialı.

Sayelerinde böyle kaliteli ürün yemek kısmet oluyor.

• Billuriye var mı SEÇ'te eğer varsa yemeni hatta inceleme yapmanı tavsiye ederim.

Kadayıf seven biri değilim niyeyse ağızya eriyen bi yiyecekten çok , çok sert ve kıtır bi tatlı benim o yüzden kadayıfı sevmem kötü tatlı güzel değil yenmez demiyorum alternatifi yoksa yerim özellikle taze bi kadayıfsa hafif bayatlamış veya üstünden günler geçmiş bi kafayıfı asla yemem bu saydıklarımda piyasa kadayıfı zaten işte bunun yerine Billuriye yapılmış ağızda baklavadan daha rahat eriyen bol fıstıklı bir billuriye her zaman favorimdir.
  • çok kızarık kavruk baklava kadayıf görüntüsü bana da pek iştah açıcı görünmüyor, misal yukarıdaki kadayıf sanki sıcak tatlıcılarda yağda kızartılmış tatlılara benziyor...baklava veya kadayıfın rengi ev baklavası gibi olmamalı, daha açık olmalı, misal bunun gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 21 Eylül 2014; 23:01:48 >

• Kesinlikle katılıyorum eğer yediğiniz şey hamurdan oluşuyorsa bunun için altın rengi yakalamak önemlidir banada çok kızarmış gibi geldi.
  • CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Yok malesef dostum.
  • Üstünellermi bir daha asla! baklavanın arasında kadayıf vardı bütün bütün cevizler.1 dilim yiyip iade ettim.
  • istanbul avrupa yakasında oturanlar için bahçelievler'de BAKLAVACI MADEN, anadolu yakasında ise kadıköy göztepe'de DİYAR BURMA var (-tabi yerinde duruyorsa-)...ben şeker hastası olunca baklavadan uzak durmaya başladım, sağlıklı ve meraklı olanlara bu ikisini denemelerini öneririm...MADEN'de katmer de yapılıyor...

• Baklava = Koçak , Gaziantep.

Koçak > İmam Çağdaş > Karaköy Güllüoğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zala_ -- 16 Ekim 2014; 17:43:50 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.