Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kutlubaylan

benim moralim iyice çökdü bizim farkmız nede bizde var bu hastalık..yinede allah beterinden saklasın

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kutlubaylan

benim moralim iyice çökdü bizim farkmız nede bizde var bu hastalık..yinede allah beterinden saklasın

bu hastalığı çekenlerin metobolizmazı çok etkin çalışır seborik dermetit (egzama) ciltin normalden çok yenilenmesidir sedef ise cildin yenilenme süresinin uzun olması demektir bir yerlerde okumuşdum bu hastalığı çekenlerin % 75 i genel de ilerki yıllarda astıma yakalanııyo ama ben fazla kulak asmadım.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: oBLoOd

Arkadaşlar benim 5-6 aydır saçımda inanılmaz kepeklenme ve saç derisinde kızarıklıklar sivilce gibi yaralar çıkmaya başladı kafa derisinde şişler ve yara çıkan yerler acayip sertleşme oldu saç derisini göremiyordunuz o derece bende saçımı kazıttım ve sorun yavaş yavaş gitti.Ben burda bir hata yaptım sanırım kazıttığım halde her duşta kepek şampuanı kullanmaya devam ettim ve saçlar çıkmaya başlayınca kepekde çıkmaya başladı bende kepek yüzünden saçıma sürekli tarakla tarayarak kepekleri atmaya çalıştım ve yaralar tekrar azdı cldim çok hassas olduğu için olduğunu sandım ve saç uzamaya başladıkça arrtı artık dayanılmaz hale geliyordu tekrar kazıttım sorun gider gibi oldu benim sorum kafamda olan şeyler bu hastalıkdan mı kaynaklanıyor çözümü var mı doktora gitsem tedavi edebilirmi arık saç uzatamaz hale geldim ve o sapsarı güzel saçlarım herkesin imrenerek baktığı saçlarım artık çok sağlıksız

eğerki saçında kepekler kalınsa,saçın altında bir tabaka halinde bulunuyorsa,kepeği kaldırdığında saçında yağlanma,kızarıklık,hassaslık varsa evet bu seboreik dermatit olabilir.olabilir diyorum çünkü saçda aynı belirtilerle cıkan baska hastalıklarda var ama bu yinede ciddi bi sorun olduğu için asıl cevabı sana doktorun verir.benimde saç sınırlarımda var.ne yaptıysam geçmedi.siyah giymek ölüm oldu (siyahıda çok severim=( ).benimde saçlarımda basladı sonra alnıma yuzümedağıldı..hatta suan yuzumde var..kıpkırmızıyım..umarım sen ilerlemeden önlemini alabilirsin.geçmiş olsun..

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Arkadaşlar benim 5-6 aydır saçımda inanılmaz kepeklenme ve saç derisinde kızarıklıklar sivilce gibi yaralar çıkmaya başladı kafa derisinde şişler ve yara çıkan yerler acayip sertleşme oldu saç derisini göremiyordunuz o derece bende saçımı kazıttım ve sorun yavaş yavaş gitti.Ben burda bir hata yaptım sanırım kazıttığım halde her duşta kepek şampuanı kullanmaya devam ettim ve saçlar çıkmaya başlayınca kepekde çıkmaya başladı bende kepek yüzünden saçıma sürekli tarakla tarayarak kepekleri atmaya çalıştım ve yaralar tekrar azdı cldim çok hassas olduğu için olduğunu sandım ve saç uzamaya başladıkça arrtı artık dayanılmaz hale geliyordu tekrar kazıttım sorun gider gibi oldu benim sorum kafamda olan şeyler bu hastalıkdan mı kaynaklanıyor çözümü var mı doktora gitsem tedavi edebilirmi arık saç uzatamaz hale geldim ve o sapsarı güzel saçlarım herkesin imrenerek baktığı saçlarım artık çok sağlıksız

eğerki saçında kepekler kalınsa,saçın altında bir tabaka halinde bulunuyorsa,kepeği kaldırdığında saçında yağlanma,kızarıklık,hassaslık varsa evet bu seboreik dermatit olabilir.olabilir diyorum çünkü saçda aynı belirtilerle cıkan baska hastalıklarda var ama bu yinede ciddi bi sorun olduğu için asıl cevabı sana doktorun verir.benimde saç sınırlarımda var.ne yaptıysam geçmedi.siyah giymek ölüm oldu (siyahıda çok severim=( ).benimde saçlarımda basladı sonra alnıma yuzümedağıldı..hatta suan yuzumde var..kıpkırmızıyım..umarım sen ilerlemeden önlemini alabilirsin.geçmiş olsun..

Teşekkür ederim.

Şöyle bişey var şimdi bu hastalığın hal dilinde adı egzemamı eğer öyleyse benim kardeşimdede bu sorun var kollarında ve ayaklarında çıkıyor hatta çocukluğunda başladı bu olay 2-3 yaşında çenesinde çıkmaya başladı ve bütün çenesi kıpkırmızı yara oldu yaşı ilerledikçe geçti bu olay 9 yaşından sonra tekrar başladı inanılmaz kaşıntı yapıyordu ilaçla falan kurtulmayı denedi yazın köye gittiğimizde koca karı ilaçları yaptılar bir kadın vardı saman falan sürdü okudu falan geçti inanamadım ama tekrar başladı geçen sene kardeşim köye gitti ve biri ona tavsiyede bulunmuş bizim oralardaacı göl diye bir yer var maden suyu gibi suyun tadı şifalı derlerdi inanmazdım artık çıkmıyor egzema hiç bir yerinde böyle bişey mümkün mü bilimsel açıdan

• quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Şöyle bişey var şimdi bu hastalığın hal dilinde adı egzemamı eğer öyleyse benim kardeşimdede bu sorun var kollarında ve ayaklarında çıkıyor hatta çocukluğunda başladı bu olay 2-3 yaşında çenesinde çıkmaya başladı ve bütün çenesi kıpkırmızı yara oldu yaşı ilerledikçe geçti bu olay 9 yaşından sonra tekrar başladı inanılmaz kaşıntı yapıyordu ilaçla falan kurtulmayı denedi yazın köye gittiğimizde koca karı ilaçları yaptılar bir kadın vardı saman falan sürdü okudu falan geçti inanamadım ama tekrar başladı geçen sene kardeşim köye gitti ve biri ona tavsiyede bulunmuş bizim oralardaacı göl diye bir yer var maden suyu gibi suyun tadı şifalı derlerdi inanmazdım artık çıkmıyor egzema hiç bir yerinde böyle bişey mümkün mü bilimsel açıdan

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

rica ederim.

öncelikle forum sitelerine takılmayı pek sevmem ama bu farklı..burda sağlık ön planda olduğu için kayıt oldum.egzama daha farklıdır arkadasım buna tam anlamıyla egzama denilmez.zaten internetten egzama hastalarına bakarak kendimi tesselli ediorum.bu hastalığa ilerlememiş egzamada diebiliriz.çünkü toplumumuz hastalık konusunda biraz duyarsız olduğu için egzamada halk dilinde daha yaygın olduğundan egzama diyip çıkıyorlar..bu normalde yanlıstır ama hangi birine anlatacaksın ki...internette bu hastalık içn milyarlar dökmüş insanlar var..eğer arastırma yaptıysan sende görmüşsündür..kısa süreli iyileşme gösterip sonra tekrar eski hallerine dönüyorlar ayrıyeten bu hastalık alerjik reaksiyon gösterdiği için kaybolup yıllar sonrafa cıkabilir..egazma hastası olan bir arkadasımda tedavi olarak artık hiç biryerinde olmadığını söyledi ama dediğim gibi hastalık uykuya yatmıs olabilir (bana sorarsan hastalık iyileşme gösterdiğinde hiç sewinmiorum cunku tekararlıyacagını adım gibi biliyorum..eskiden biras geçince sevinirdim sonra tekrar cıkınca moralim altust olurdu) nasıl bir hayat yaşıyorsun bilmiyorum ama günlük hayattaki stresden ve pc basından uzaklasmanı ve dengeli beslenip ,spor yapmanı tavsie ederim..gerçekden ilaçlardan bulmadığım şifayı bunda buldum..üzülürek yine söylüyorum ki bu sadece geçici bir çözüm ... ama çözüm çözümdür

• quote:

Orijinalden alıntı: SharpmanS

arkadaşlar ilaçların hepsi geçici çözüm kalıcı çzöüm istiyoersanız erken kalkın düzenli yaşayın dengeli beslenin.Gece yemek yemeyin.
    ben askere gitmeden önce bu hastalık bende de vardı malum ilaçları bende kullandım ama geçmedi.Askere gittim kendiliğinden geçti.Sonra izne geldim eski hayatıma geri döndüm gece geç yatmalar 12 de kalkmalr bütün gün pc başında v.s yine çıktı..iizin bitti askere gittim yine geçti.tezkereyi aldım eski yaşantıma geri döndüm yine çıktı sorun düzensiz yaşamakta bence

Alıntıları Göster
    Bu sorunu ben de uzun yıllardır çekiyorum. Saçımın dökülme olmayan yan ve arka taraflarında bu lanet deri hastalığı var. Saçımı genelde kendim 3 numara kesiyorum böylece daha rahat görebiliyorum. Güneşli ve kuru havalarda daha azalıyor. İzmir'in havası nemli olduğu için pek şansım yok. Ankara'da 5 yıl okudum, bu hastalığı sadece aşık olduğum kız beni reddettiğinde tekrarladığını gördüm. Hem de bütün vücudumda. Şu anda da askerden geldim, atanamadım işsizliğin verdiği anormal sıkıntı, stres ve düzensiz yaşamdan dolayı yine anormal şekilde kızarıklıklar kafamı ve göğüs kafesimi sardı. İlaç kullanmadım, çünkü burada da bazı yorumlarda okuduğum üzere pek etkisi olacağını düşünmüyordum. Aslında konuyu açan arkadaş ilk sayfaya, buradaki yorumcu arkadaşların tecrübelerini derleyerek, etkisi kanıtlanmış şampuanları yada kremleri yazarsa iyi olur kanaatindeyim. Kendim için tedaviyi, en başta düzenli bir hayata geçmekte görüyorum. Herkese geçmiş olsun.

quote:

Orjinalden alıntı: SharpmanS

arkadaşlar ilaçların hepsi geçici çözüm kalıcı çzöüm istiyoersanız erken kalkın düzenli yaşayın dengeli beslenin.Gece yemek yemeyin.
    ben askere gitmeden önce bu hastalık bende de vardı malum ilaçları bende kullandım ama geçmedi.Askere gittim kendiliğinden geçti.Sonra izne geldim eski hayatıma geri döndüm gece geç yatmalar 12 de kalkmalr bütün gün pc başında v.s yine çıktı..iizin bitti askere gittim yine geçti.tezkereyi aldım eski yaşantıma geri döndüm yine çıktı sorun düzensiz yaşamakta bence

• quote:

Orijinalden alıntı: gtman

ABD fiyatı 7 usd...
    Türkiyedeki SELSUNBULE 24 ytl falan ben onu kullandım seboreik ekzama konusunda abd'dekinin yanından bile geçmez dostum... inan bana hayatımı karartmıştı bu lanet hastalık 3 aydır hiç bir eser yok...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gtman

ABD fiyatı 7 usd...
    Türkiyedeki SELSUNBULE 24 ytl falan ben onu kullandım seboreik ekzama konusunda abd'dekinin yanından bile geçmez dostum... inan bana hayatımı karartmıştı bu lanet hastalık 3 aydır hiç bir eser yok...

Nasıl yani, pek anlayamadım. Amerika'da satılan Selsun Blue ile Türkiye'de satılan Selsun Blue farklı mı? Gördüğüm kadarıyla 4-5 modeli var, sen aynı modelleri kullanarak mı bu kıyaslamayı yaptın?

Bir de yazmadan edemeyecem. Amerika fiyatı amazon.com'da 11 oz. yani 325 ml. için 7$ civarında. TL olarak 10,85 TL
    Orantıyla hesaplarsak, 200 ml. fiyatı 6,6 TL yapıyor.

Yani Amerika'da 6,6 TL'ye satılan aynı şampuan Türkiye'de 24 TL'ye satılıyor!

Ortalama bir Amerikalının kazancı, ortalama bir Türk'ün kazancından ortalama 7-8 kat daha fazla olduğuna göre;

7 x (24/6,6) = 25,4 kat kazık yiyoruz

Bu kazıkta emeği geçen herkesi kutluyorum!

Araba fiyatları, elektronik ürün fiyatları gibi şampuanda da aramızdaki fark bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuiWan -- 13 Temmuz 2009; 7:03:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GuiWan

quote:

Orjinalden alıntı: gtman

ABD fiyatı 7 usd...

Nasıl yani, pek anlayamadım. Amerika'da satılan Selsun Blue ile Türkiye'de satılan Selsun Blue farklı mı? Gördüğüm kadarıyla 4-5 modeli var, sen aynı modelleri kullanarak mı bu kıyaslamayı yaptın?

Bir de yazmadan edemeyecem. Amerika fiyatı amazon.com'da 11 oz. yani 325 ml. için 7$ civarında. TL olarak 10,85 TL
    Orantıyla hesaplarsak, 200 ml. fiyatı 6,6 TL yapıyor.

Yani Amerika'da 6,6 TL'ye satılan aynı şampuan Türkiye'de 24 TL'ye satılıyor!

Ortalama bir Amerikalının kazancı, ortalama bir Türk'ün kazancından ortalama 7-8 kat daha fazla olduğuna göre;

7 x (24/6,6) = 25,4 kat kazık yiyoruz

Bu kazıkta emeği geçen herkesi kutluyorum!

Araba fiyatları, elektronik ürün fiyatları gibi şampuanda da aramızdaki fark bu.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bişey daha var bundan 5 6 yıl önce bütün vucudumda kırmızı kırmızı ufak ve büyük şekillerde bir madeni para şeklinde kızarıklıklar oldu vucudumun üst tarafında göbek deliğinden boyuna kadar yaralar çıktı doktora gittik ve beyaz bir tüpte bir ilaç vermişti sürmüştük yara olan yere ve 2 günde geçmişti acaba bu hastalıkla aynı mı?

• quote:

Arkadaşlar bişey daha var bundan 5 6 yıl önce bütün vucudumda kırmızı kırmızı ufak ve büyük şekillerde bir madeni para şeklinde kızarıklıklar oldu vucudumun üst tarafında göbek deliğinden boyuna kadar yaralar çıktı doktora gittik ve beyaz bir tüpte bir ilaç vermişti sürmüştük yara olan yere ve 2 günde geçmişti acaba bu hastalıkla aynı mı?

Alıntıları Göster
    arkadaşar sunu söylemek istiyorum.son mesajımdan sonra yüzümde ve saçımda büyük iyileşme oldu.açıkcası ne oldu nası oldu anlamadım ama kullandığım tek şey konazol adlı sampuan.ben bu sampuanı daha öncede kullanıyordum şimdi kullanım şeklimi değiştirdim.daha önce köpürtüp yüzümde bekletiyordum daha sonra böyle olmayacaığnı düşünerek köpürttüğüm şampuanının köpüğüyle yüzüme zarar vermeden yedirdim ve bes dk bekledim.suan kaymak gibiyim allaha şükür bakalım ilerde ne olacak ama sizden bi ricam var arkadaslar bu tarz sampuan kullanan arkadaslar denerse ve buraya aktarırsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

.................

Alıntıları Göster
    arkadaşlar saç için bir çözüm diyemeyeceğim ama yüz (t bölgesi) için kendim bir tedavi şekli çıkardım.

normalde yüzümün her yanı kepekti bazen onları öyle bi kazırdım ki suratım kıpkırmızı olurdu oraları yanardı ve sulanırdı, sonra tekrar deri çıkar ve dökülürdü

birkaç haftadır her gün yüzüme 3-4 kez nemlendirici sürüyorum ve kuruyup dökülmesini engelliyorum. bol bol sürüyorum deri emince yine sürüyorum bazen, günde 6-7 kez sürdüğüm bile oluyor.

ama bu işe başladığımdan beri yüzüm kızarmadı, artık ten renginde hep. evet deri yine dökülüyor ama pul pul değil, banyodan çıkınca ıslandığı için yumuşuyor ben de o ölü tabakayı bez ile silip kaldırıyorum ama o bölge hep nemli kaldığı için deriyi bez ile silerek kaldırdığımda kızarıklık olmuyor.

siz de deneyin, hem bağışıklık muhabbeti yok bakterinin, hem de kontrol altına almak için iyi

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

sanmam..seboreik dermatit de deri döküntüsün altından kırmızı bi görüntü ortaya cıkar doğrudur ama bu yara şeklinde değildir genellikle tahriş olmus şekildedir...zaten bu hastalığın olduğu yere dikkatlice bakarsınız cildin o bölgesinde ince ince yüzlerce catlak ve burusuk bi deri tabakasının oldugunu göreceksiniz.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

arkadaşlar herkese selam...
    hiç kimse yazmamış ultralan crinale isimli ilacı kullanmanızı tavsiye ederim..kremide var ama ben solusyonunu
    tavsiye ediyorum..bende yaklaşık 20 yıldır bu hastalık mevcut..yok olduğu ,azaldığı,azdığı dönemler oluyor
    ama asla geçmedi.mesela yazın bende hiç olmuyor kışın belli dönemlerde hafif oluyor,senede bir ay kadarda
    yoğun yaşıyorum..bu hastalığın tedavisi mümkün değil zaten yada en azından şimdilik..
    bende ilk zamanlarda saç diplerinde de vardı ama o dönemi atlattım saçlarda bu hastalığa bağlı dökülme olmadı
    bende..bioxcin bende gayet iyi netice veriyor dökülme ve kepeklenme sorununa karşı..
    ultralanı mutlaka kullanın en azından deneyin bende işe yarayan tek ilaç bu..kortizonlu bir ilaç ama bende en ufak bi
    yan etkisi olmadı.bu süreçte(20 yıl) hiç kullanmadıysam 50 kutu kullanmışımdır.zaten kortizon kullanılmadan bazı
    hastalıkların tedavisi maalesef mümkün değil..özellikle cilt ve alerjik reaksiyonların..bu ilaçtaki kortizonda iğneler ve
    başka ilaçları düşünürseniz devede kulak gibi..tabii hekime danışılmalı yinede..ben bende işe yarayan bi ilaç olduğu
    için tavsiye ediyorum..protex ultra sabun ve sıcak suyla yüzünüzü yıkayıp sorunlu bölgelere sırayla parnağınızın ucuyla
    sürün sonra bi tur daha sürün..ben bu şekilde kullanıyıorum 2 günde geçiyor..HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...

Alıntıları Göster
    Seboreik dermatit (aşırı yağlı kafa derisi, pul pul kepekler, kızarcık ve soyulmalar, vs.) tedavisine yardımcı olmak üzere dünden beri fiyatta abarmayan sabun ve şampuan araştırıyorum. Şimdiye kadar bulduklarım şöyle:

Yerli Sabunlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    Moos Kozmetik -> Moos Sulfurous Soap - Moos Kükürtlü Sabun -> 100 gram -> 4 ~ 5 TL

2.
    Seboreik Dermatit
    Kurtsan İlaçları -> Capila Savon -> 90 gram -> 4,7 ~ 5,5 TL

3.
    Seboreik Dermatit
    Otacı İlaç, Kozmetik, Besin -> Otal Çam Katranlı ve Kükürtlü Sabun -> 80 gram -> 2 ~ 2,75 TL

4.
    Seboreik Dermatit
    Şatıroğlu Kozmetik -> Koza Doğal Kükürtlü Saç ve Cilt Sabunu -> ?? gram -> 4,7 ~ 5,5 TL

Yerli Şampuanlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    Moos Kozmetik -> Moos Kepeğe Karşı Etkili Biosulphur Şampuan (Şeffaf Kremlisi de var) -> 200 ml. -> 11,8 ~ 13 TL

2.
    Seboreik Dermatit
    Bilim İlaç -> Ketoral Medikal Şampuan -> 100 ml. -> 8,7 TL - Sadece Eczanelerde

3.
    Seboreik Dermatit
    Kurtsan İlaçları -> Konazol Medikal Şampuan -> 100 ml. -> 5 TL - Sadece Eczanelerde

4.
    Seboreik Dermatit
    Şatıroğlu Kozmetik -> Koza Doğal Kükürtlü Şampuan -> 200 ml. -> 9,95 TL

Muhtemelen Yerli ancak üretici hakkında net bir bilgiye ulaşamadığım Şampuanlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    -> Novocrin (??) -> Novocrin Sulfur Special Shampoo -> 250 ml. -> 22 ~ 25 TL

Yabancı Şampuanlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    Chattem Inc. -> Selsun Blue -> Amerika'da 320 ml. (11 oz.) fiyatı: 8,46$ -> Türkiye'de bu ürün yok, yorumlara göre daha kalitesizinin 200 ml. ücreti: 24 TL

Fiyatları aldığım siteleri google'da araştırıp buldum ve referans olsun diye koydum. Alışveriş yapmak isteyenler iyice araştırmalıdır, sorumluluk kullanıcıya aittir.

Evet, aşağı yukarı böyle. Bu ürünlerden yada benzer başka ürünleri kullanan arkadaşlarım deneyimlerini paylaşırsa, bu derdi çekenlerin alacakları ürünlere kılavuz olabilecek bir kaynak sağlamış olacaklardır.

Konuyu tekil olarak şu adresten takip edebilirsiniz.

Umarım birilerine yararı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuiWan -- 14 Temmuz 2009; 14:41:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GuiWan

Seboreik dermatit (aşırı yağlı kafa derisi, pul pul kepekler, kızarcık ve soyulmalar, vs.) tedavisine yardımcı olmak üzere dünden beri fiyatta abarmayan sabun ve şampuan araştırıyorum. Şimdiye kadar bulduklarım şöyle:

Yerli Sabunlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    Moos Kozmetik -> Moos Sulfurous Soap - Moos Kükürtlü Sabun -> 100 gram -> 4 ~ 5 TL

2.
    Seboreik Dermatit
    Kurtsan İlaçları -> Capila Savon -> 90 gram -> 4,7 ~ 5,5 TL

3.
    Seboreik Dermatit
    Otacı İlaç, Kozmetik, Besin -> Otal Çam Katranlı ve Kükürtlü Sabun -> 80 gram -> 2 ~ 2,75 TL

4.
    Seboreik Dermatit
    Şatıroğlu Kozmetik -> Koza Doğal Kükürtlü Saç ve Cilt Sabunu -> ?? gram -> 4,7 ~ 5,5 TL

Yerli Şampuanlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    Moos Kozmetik -> Moos Kepeğe Karşı Etkili Biosulphur Şampuan (Şeffaf Kremlisi de var) -> 200 ml. -> 11,8 ~ 13 TL

2.
    Seboreik Dermatit
    Bilim İlaç -> Ketoral Medikal Şampuan -> 100 ml. -> 8,7 TL - Sadece Eczanelerde

3.
    Seboreik Dermatit
    Kurtsan İlaçları -> Konazol Medikal Şampuan -> 100 ml. -> 5 TL - Sadece Eczanelerde

4.
    Seboreik Dermatit
    Şatıroğlu Kozmetik -> Koza Doğal Kükürtlü Şampuan -> 200 ml. -> 9,95 TL

Muhtemelen Yerli ancak üretici hakkında net bir bilgiye ulaşamadığım Şampuanlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    -> Novocrin (??) -> Novocrin Sulfur Special Shampoo -> 250 ml. -> 22 ~ 25 TL

Yabancı Şampuanlar:

1.
    Seboreik Dermatit
    Chattem Inc. -> Selsun Blue -> Amerika'da 320 ml. (11 oz.) fiyatı: 8,46$ -> Türkiye'de bu ürün yok, yorumlara göre daha kalitesizinin 200 ml. ücreti: 24 TL

Fiyatları aldığım siteleri google'da araştırıp buldum ve referans olsun diye koydum. Alışveriş yapmak isteyenler iyice araştırmalıdır, sorumluluk kullanıcıya aittir.

Evet, aşağı yukarı böyle. Bu ürünlerden yada benzer başka ürünleri kullanan arkadaşlarım deneyimlerini paylaşırsa, bu derdi çekenlerin alacakları ürünlere kılavuz olabilecek bir kaynak sağlamış olacaklardır.

Konuyu tekil olarak şu adresten takip edebilirsiniz.

Umarım birilerine yararı olur.

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR ÇOK DEDİM GENEDE DİYORUM BU HASTALIĞI ÇEKENLER MEZOTERAPİ YÖNTEMİNİ İYİ ARAŞTIRSINLAR DERİM KREMLERDEN ÇOK AMA ÇOK

FAYDALI SÖYLENİYO BEN ŞAHSEN DERMOTOLOJİ UZMANI NURAN ATMANOĞLU NA SORDUM SİZE VERDİĞİM CEVABI ALDIM YILLARCA ÇEKEN ARKADAŞLAR

BENCE ARAYIP BİR SORSUNLAR UYGULAMA YÖNTEMİ CİLDE KÜÇÜK KÜÇÜK İĞNELERLEN HASTAYA GÖRE AYARLANMIŞ BAZI KARIŞIMLARIN CİLDİN İÇİNE NUFÜS ETMESİ BENCE AKLA ÇOK MANTIKLI GELİYO.

http://www.hastane.com.tr/Doktor/prof-dr-nuran-atmanoglu.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Delidanagibiyim

arkadaşlar saç için bir çözüm diyemeyeceğim ama yüz (t bölgesi) için kendim bir tedavi şekli çıkardım.

normalde yüzümün her yanı kepekti bazen onları öyle bi kazırdım ki suratım kıpkırmızı olurdu oraları yanardı ve sulanırdı, sonra tekrar deri çıkar ve dökülürdü

birkaç haftadır her gün yüzüme 3-4 kez nemlendirici sürüyorum ve kuruyup dökülmesini engelliyorum. bol bol sürüyorum deri emince yine sürüyorum bazen, günde 6-7 kez sürdüğüm bile oluyor.

ama bu işe başladığımdan beri yüzüm kızarmadı, artık ten renginde hep. evet deri yine dökülüyor ama pul pul değil, banyodan çıkınca ıslandığı için yumuşuyor ben de o ölü tabakayı bez ile silip kaldırıyorum ama o bölge hep nemli kaldığı için deriyi bez ile silerek kaldırdığımda kızarıklık olmuyor.

siz de deneyin, hem bağışıklık muhabbeti yok bakterinin, hem de kontrol altına almak için iyi

Alıntıları Göster
    Çok mantıklı geldi bana denemekte fayda var. Mesela deniz kenarında bende hiç kızarıklık kaşıntı olmaz. Cildim hep düzgün olur. Tabii bunda tuzlu suyun etkisi çok fazladır eminim ama güneş kremininde etkisi olduğunu düşünmeye başladım şimdi. Bildiğiniz gibi güneş kremleri yoğun nemlendiricilerdir. Acaba lokman hekimlerde yada eczanelerde deniz tuzu varmıdır? Saçımızı yıkayacağımız suya deniz tuzunu karıştırsak saçımızı öyle yıkasak sonrada nemlendirici krem sürsek belki iyi gelir saç ve yüz derisine. Sizce nasıl bir fikir.

quote:

Orjinalden alıntı: Delidanagibiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: DELİANLI

Çok mantıklı geldi bana denemekte fayda var. Mesela deniz kenarında bende hiç kızarıklık kaşıntı olmaz. Cildim hep düzgün olur. Tabii bunda tuzlu suyun etkisi çok fazladır eminim ama güneş kremininde etkisi olduğunu düşünmeye başladım şimdi. Bildiğiniz gibi güneş kremleri yoğun nemlendiricilerdir. Acaba lokman hekimlerde yada eczanelerde deniz tuzu varmıdır? Saçımızı yıkayacağımız suya deniz tuzunu karıştırsak saçımızı öyle yıkasak sonrada nemlendirici krem sürsek belki iyi gelir saç ve yüz derisine. Sizce nasıl bir fikir.

quote:

Alıntıları Göster
    7 yılı aşkındır bende bu hastalıkla yaşıyorum.Yazları sıcakları güneşten nefret ettiren bir hastalık.Terlemeye bile gelemez insan.Kime gittiysem pek çare bulan olmadı 3 farklı doktora gittim sonuç gene aynı kesin bir tedavi yok gibi.

2. gittiğim doktor Prof. Dr. Agop Kotoğyan (Kolsuz Agop) tu onun verdiği BlueCaps adlı krem gerçekten bu hastalığı çok hızlı bir şekilde geçirebiliyordu başarılı bir şekilde durdurabiliyor ama fiyatı ülkemizde ne yazıkki ~60TL civarında idi şimdilerde 70-80 olmuştur heralde eczanelerden temin edilebilir.İnternetten yurtdışından alabilirsiniz 3 lü paket halinde 50 dolar civarındaydı(Amma kazık sokulan bir ülkedeyiz sağlıktan elektroniğe kadar sınırı yok).1 yıl kadar kullandım ne suratımda nede saçımda hiçbir sorunum yoktu kokusuda çok güzeldir.Ama bu kremi kullanmayı bıraktım maliyetten dolayı.

Bu senede çok sıkmaya başladı bu hastalık bir başka dr. ye gitmeye karar verdim oda 2 hap (1 tanesi antibiyotik).Konazol şampuan, psovate losyon ve kendinizi kimyager zannettiren Benzamycin jel.Özellikle benzamycin süper bir ilaç gerçekten hem surat hemde vücudunuza sürüyorsunuz 1 tane bile sivilce bırakmıyor seboreik dermatitli derinizi pürüssüz doğal görünümünde ve kaşıntısız hale getiriyor ve pırıl pırıl parlatıyor :) Birde dolu şey yasakladı doktor kuruyemişlerden tutun, baharatlar, kızartmalar, turşu vs. Tedavim 1 aydır devam ediyor 15 günde bir kontrole gidip ilaç yazdırıyorum şuan için durum iyi gibi.Ama ilaçlarım bittiğinde 1 hafta ilaç kullanmim bakalım sonuç ne olacak dedim yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.Gerçi tedavi süresi 3 ay sürüyor sanırım bakalım 2 ay sonrasında ne olacak.

Şu bahsedilen Faboa yı kullanan hiç oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atuvur -- 22 Temmuz 2009; 20:49:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DELİANLI

quote:

Alıntıları Göster
    Dostum Selam

Şu bahsettiğin Benzamycin Jel kortizonlu mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KIZILDELI

Dostum Selam

Alıntıları Göster
    Çok iyi bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla kortizon yok.Zaten çok garip bir ilaç.Kutudan 3 adet farklı madde çıkıyor 1 tanesi etil alkol, 1 toz, 1 kapta jel tozla alkolu karıştırıyosunuz sonra o karışımı jele döküyosunuz karıştırıyosunuz ve bu karışımın SKT si 6 ay oluyor.Ayrıca buzdolabınızda saklamanız gerekiyor.

İlaç hakkında bigilere bu siteden göz atabilirsiniz.
    http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp?ilac=39735

Doktor kontrolünde bu ilacı kullanmanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: recepyucel

BENDE 15 YILDIR ÇEKİYORUM BU İLLETİ. CLEAR MEN ACTİVSPOR TAMAMEN GEÇİRMİŞTİ. YAKLAŞIK 10 AYDIR KULLANIYORDUM VE NE KEPEK NE DE KAŞINTI KALMIŞTI. YÜZÜME DE SÜRÜYORDUM VE AYNI ETKİYİ GÖSTERİYORDU. AMA BU ÜRÜNÜ 1 AY ONCE PİYASADAN KALDIRDILAR YERİNE CLEAR SPORTİF KOYDULAR AMA YENİ KULLANDIM VE SANKİ KAŞINTILAR YENİDEN BAŞLAYACAK GİBİ. ACTİVSPORTUN YERİNİ KESİNLİKLE TUTMAYACAK Bİ ÜRÜN. BU ARADA NEUTROGENA T/GEL DE İYİ GELİYOR DİYOLAR AMA HENÜZ DENEMEDİM. DENEYENLER VARSA VE ETKİLERİNİ YAZARLARSA COK MAKBULE GECER.

Clear Men Activspor tam anlamıyla derdimize devaydı.Onu aldığımda çok şükür durmuştu suratımda bile kullanıyordum çok başarılıydı.Hatta korktum kaldırırlar diye 2 en büyük kutudan almıştım.Onlar bittikten sonra değiştirdiler onu kullanmaya başladığımda sonuç hüsran oldu.

Birde Dove nin kepeğe karşı çıkardığı gün içi kullanımlık kaşıntı ve kepek önleyici losyonu azda olsa dindirebiliyor.Gene bir markanın daha hangi marka olduğunu unuttum onun mavi bir kutuda jel gibi bişeydi o dahada başarılı denemenizi öneririm.

Birçok hastalığa çare bulundu bi buna bulunamadı.Kimi karaciğerden kimi virüs yada bakteri diyor.Virüs yada bakteri olsa başkasınada bulaşırdı heralde ama bulaşıcı bir hastalıkda değil.Her kafadan bir ses...

@Gui-Wan

Bahsettiğin şampuan ve sabunların bir kısmını denemiştim ama sonuç hep olumsuz oldu.Şu ana kadar tümüyle iyileştirme gösteren tek bir şampuan oldu oda: Clear Men Activspor .Bunun haricinde ya losyon yada kremler hafifletmeyi başardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atuvur -- 25 Temmuz 2009; 17:49:04 >

• quote:

Dostum Selam

herkesin cild yapısı farklıdır ben kullandım bi yararını görmedim.bence iki kere düşün.
  • quote:

quote:

Dostum Selam

herkesin cild yapısı farklıdır ben kullandım bi yararını görmedim.bence iki kere düşün.

Alıntıları Göster
    bu illetten bende de var. yaklaşık 6-7 ay önce başladı diyebilirim. şimdi arkadaşların bir çoğunun yazdıklarını okudum da çoğunu yapıyorum. düzensiz yaşam, düzensiz beslenme, aşırı baharat kullanımı, aşırı olumsuz olma hali. sanırım hepsi birleşip voltran gibi bunu meydana getirdi :)
    1-2 ilaç kullandım. bunlardan biri şampuan olarak nizoraldı. ilk kullandığımda çok faydasını gördüm. yani saçlarımın dipleri hava alıyordu öyle diyim. yalnız 2. şişeyi alıp kullandığımda faydalı olmadı. bunun yanında gelen aşırı saç dökülmesi de şampuanı bırakmama yol açtı. yanında da clear men i kullanıyorum. ama dediğim gibi aşırı saç dökülmesi oluyor, saçlar bir de uzun olunca. clear men in yararını gören birçok arkadaş var ama bende hem saçı döktü hem de keçe gibi yaptı. tabi bu 2 şampuanın bir şekilde olumsuz reaksiyon vermesinden de olabilir. yüzüm için de krem olarak prednol kullandım. prednol krem kortizol içeriyor ama şöyle diyim o da düzenli kullanımda belirli bi iyileşme sağlıyor.
    bir şey farkettim yazın bu kaşıntı ve dökülmelerde azalma oluyor. bu deniz suyunun yanında kuru ve sıcak havadan da olabilir. bu arada şunu da öğrendim, bu rahatsızlığın açık tenli kişilerde görülme olasılığı yüksek. okuduğum diğer yazılara göre kişinin hormonal işlevlerinin normal düzeylere gelmesi halinde başka bi deyişle 30 lu yaşların ortalarına doğru bir iyileşme gözlemlenmiş. bir de eski yöntemler var eskiden nemlendirme için duyduğum ama şimdi belki de yararlı olabilecek. hem saç hem deri için sızma zeytinyağı (bulunabilirse daha saf daha iyi olur.) yıkamadan sonra parmakla alınıp saçı ortadan ayırmak suretiyle saç derisine sürülür. nemlendirme ve deriyi ve saçı güçlendirme açısından faydalı olduğunu biliyorum. bir de denilene göre zinc (çinko) ve türevleri içeren şampuanlar saç için faydalı oluyor. aslında çinko içeren besinler de faydalı olabilir bu noktada ceviz gibi.

arada bi arkadaş benzamycin ile alakalı konuşmuş. bildiğim kadarıyla o ilaç sivilce tedavisinde kullanılıyor. seboreik dermatit için ne derece faydalı olur bilemem. yalnız bir yan etkisi var. eğer sırt ve vücut için kullanacaksan t-shirt ve benzeri ürünlerde üzerine çamaşır suyu dökülmüş etkisi yapıyor. vücut için alıp deneyecek olan varsa bence almasın. kıyafetlerin rengi atıyor, mahvoluyor.

neyse şimdilik bu kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smirnova -- 1 Ağustos 2009; 4:56:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smirnova

bu illetten bende de var. yaklaşık 6-7 ay önce başladı diyebilirim. şimdi arkadaşların bir çoğunun yazdıklarını okudum da çoğunu yapıyorum. düzensiz yaşam, düzensiz beslenme, aşırı baharat kullanımı, aşırı olumsuz olma hali. sanırım hepsi birleşip voltran gibi bunu meydana getirdi :)
    1-2 ilaç kullandım. bunlardan biri şampuan olarak nizoraldı. ilk kullandığımda çok faydasını gördüm. yani saçlarımın dipleri hava alıyordu öyle diyim. yalnız 2. şişeyi alıp kullandığımda faydalı olmadı. bunun yanında gelen aşırı saç dökülmesi de şampuanı bırakmama yol açtı. yanında da clear men i kullanıyorum. ama dediğim gibi aşırı saç dökülmesi oluyor, saçlar bir de uzun olunca. clear men in yararını gören birçok arkadaş var ama bende hem saçı döktü hem de keçe gibi yaptı. tabi bu 2 şampuanın bir şekilde olumsuz reaksiyon vermesinden de olabilir. yüzüm için de krem olarak prednol kullandım. prednol krem kortizol içeriyor ama şöyle diyim o da düzenli kullanımda belirli bi iyileşme sağlıyor.
    bir şey farkettim yazın bu kaşıntı ve dökülmelerde azalma oluyor. bu deniz suyunun yanında kuru ve sıcak havadan da olabilir. bu arada şunu da öğrendim, bu rahatsızlığın açık tenli kişilerde görülme olasılığı yüksek. okuduğum diğer yazılara göre kişinin hormonal işlevlerinin normal düzeylere gelmesi halinde başka bi deyişle 30 lu yaşların ortalarına doğru bir iyileşme gözlemlenmiş. bir de eski yöntemler var eskiden nemlendirme için duyduğum ama şimdi belki de yararlı olabilecek. hem saç hem deri için sızma zeytinyağı (bulunabilirse daha saf daha iyi olur.) yıkamadan sonra parmakla alınıp saçı ortadan ayırmak suretiyle saç derisine sürülür. nemlendirme ve deriyi ve saçı güçlendirme açısından faydalı olduğunu biliyorum. bir de denilene göre zinc (çinko) ve türevleri içeren şampuanlar saç için faydalı oluyor. aslında çinko içeren besinler de faydalı olabilir bu noktada ceviz gibi.

arada bi arkadaş benzamycin ile alakalı konuşmuş. bildiğim kadarıyla o ilaç sivilce tedavisinde kullanılıyor. seboreik dermatit için ne derece faydalı olur bilemem. yalnız bir yan etkisi var. eğer sırt ve vücut için kullanacaksan t-shirt ve benzeri ürünlerde üzerine çamaşır suyu dökülmüş etkisi yapıyor. vücut için alıp deneyecek olan varsa bence almasın. kıyafetlerin rengi atıyor, mahvoluyor.

neyse şimdilik bu kadar..

Alıntıları Göster
    ben kazıtmıştım kazıttığımda geçmişti tamamen sonra tekrar başladı

• quote:

ben kazıtmıştım kazıttığımda geçmişti tamamen sonra tekrar başladı

Alıntıları Göster
    bende bu hastalık öss.ye girmeden 1 ay önce başladı. şimdi 5 yıldır çeker durumdayım. bir ara yılın sadece belirli zamanlarında artardı, şimdi 12 ay devam ediyor.
    İlk çıktığı zamanlar Novocrin Sülfürdü sanırım, onu önermişti doktor, kullanmıştım ve çok çabuk iyileşme olmuştu. O şampuanın yakın zamana kadar adını unutmuş durumda oldugum için şu an Ketoral kullanıyorum haftada 2 kez. Hiçbir etkisini görmedim. Normalde şampuanım Revivogen. Kafam şu an berbat acı içinde. Sanırım tekrar Novocrin alıcam, ancak şampuanını mı alsam yoksa losyonunu mu alsam karar veremedim.. İkisini bir hernuz alamam..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.