Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: meeb , SkyTech74 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar aranızda böyle kelli felli özel dermatologlara giden oldu mu ? Olduysa ne diyorlar ?
    Birde şu var , herkes şeker ,paketlenmiş gıda , turşu baharat vb yemeyin diyor da mesela bende bu hastalık başladığında ben diyet yapıyordum ki çok katı bir diyetti . Bu saydıklarımın hiç birini yemiyordum . Şimdi de mesela çok kızardığında turşu suyu içiyorum kısa süreli geçiriyor sanki dindiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhaan -- 2 Şubat 2019; 22:59:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Dostlar aranızda böyle kelli felli özel dermatologlara giden oldu mu ? Olduysa ne diyorlar ?
    Birde şu var , herkes şeker ,paketlenmiş gıda , turşu baharat vb yemeyin diyor da mesela bende bu hastalık başladığında ben diyet yapıyordum ki çok katı bir diyetti . Bu saydıklarımın hiç birini yemiyordum . Şimdi de mesela çok kızardığında turşu suyu içiyorum kısa süreli geçiriyor sanki dindiriyor.
    Lahana turşusu iyi geliyor diyorlardı...
  • Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    Turşu suyu iyi geliyorsa probiyotik deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey budur belki.

Burda aktif ve uğraşan bir grup olduğunu bilmiyordum.
    Ümitsiz arkadaşlar var konuda, herşeyin hayırlısı ümitsiz olmamak lazım. Amerikan ekzama derneğinin dermatit ile ilgili çalışmaları yayınladığı bir web adresi vardı pcye geçince paylaşırım. Çalışılan ilaçlar temelde 5 aşamadan çıkıyor. Ürün ortaya çıkması, faz 1, 2, 3 evreleri ardından fda onayı ve piyasa. Birçok ilaç vardı orda muhtelif aşamalarda. Elbet çaresi bulunacaktır diyorum ben.

Bursada Hüseyin Durmuşlar gittim. Yakın zamanda Eneida Kote gidicem. Yine Orhan Baransu için de randevu ayarlamaya çalışıyorum. Kabullenmek çözümün yarısı bu meret için.

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞLAR YİYECEKLERİN BU HASTALIKTAKİ ROLÜ ŞU ŞEKİLDE

KÖTÜ GELEN YİYECEKLER ADEDİ : 758,418,741

İYİ GELEN YİYECEKLER ADEDİ: 0 :)))))

YANİ ANLIK OLARAK BİŞEYLER İYİ GELMESİ TEDAVİ EDİCİ VEYA ENGELLEYİCİ BİŞEY DEĞİL. ACI VE YAĞLI MÜTHİŞ ATAKLAR GEÇİRTİYO. HATTA BEN KENDİM İÇİN SÖYLEYİM ACIYI DİLİME ALDIM YEMEK BORUSUNA İNMEDEN SAÇIMIN HANGİ BÖLGESİNDE EGZAMA VARSA ORASI MİLİMİ MİLİMİNE DERİNİN ALTINDAN ZONKLUYO VE BEN GELİYORUM DİYE HABER VERİYO. İYİ GELEN YİYECEK OLMADI AZ YAĞLI YERSENİZ CİLDİNİZ DAHA AZ YAĞLANIR VE AZALABİLİR HEPSİ BU LAHANA TURŞUSU FELAN YEDİĞİM ZAMANLARDA OLDU AMA Bİ ETKİ ETMEDİ.
  • Bence herkes kendine tükürük testi yapsın hatta çevresindeki yapabildiği herkese de yapsın şahsen ben kime yaptıysam candidasi vücudunu sarmış ama kimse seboreik değil,(bu arada candida için tukurukten başka bisey bilmiyorum tahlil de falan çıkmıyo yani) , yine bence herkes tahlil yaptırıp burda değerlerini paylaşsın bakalım herkesin neyi düşük neyi fazla vs. Yaşadığımız şehri yazalim vs. Bizim hepimizde ortak olan ve çevremizdeki sağlıklı kişilerden bir farkımız olmalı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kubilay251

seboreik dermatitle dökülen saçlar kelliğe neden olmuyo . SEBOREİK DERMATİT ne zaman biterse ki bitmiycek :) saç dökülmenizde azaldı zaten bu hastalık için kullanılan şampuanlar losyonlar kremler felan saçı mahvediyo benim saçlarımda mat cansız ince telli felan. ben kaşıntı kepeklenme kızarıklık olmasında kel kalmaya razıyım valla :(

bide ufak bi tavsiye bu seboreik dermatit illeti kıllı bölgelerde daha yoğun yaşama şansı buluyo saçlarınızı kısa tutmaya çalışın hatta yakışıyosa sıfıra vurdurun deniz kenarında yaşayan arkadaşlar kafasını mutlaka deniz suyuna felan soksun deniz suyu tuzu felan yatıştırıyo bence.
    Arkadaşlar merhaba bende bu hastalıktan yıllardır cekıyorum ama malesef çözüm yok

Ama arkadaş saç dökülmesi demiş; 6-7 ay kadar önce yüzümde olan egzama saçıma sıçradı saçımın içinde kabuk bağlama şeklinde yaralar oluştu kaşınma başladı ve saçlar fazlasıyla dökülmeye başladı sabun şampuan değişikliği felan denedim ama geçmedi.Daha sonra Eczanenin önerisi üzerine Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan kullandım hemen kesti tavsiyem başlarda 2 güne 1 saçlarınızı bununla yıkamanız zaten fazla köpürmüyor geçtikten sonra 7-10 gün de bir kullanmanız diğer günler kendi şampuanınız kullanın hep vichy kullanmayın çünkü çok iyi kokmuyor ama kesin çözüm saçınızı yıkarken yüzünüze de sürün yüzdeki egzama iyi gelir dedi eczane ama ben fark görmedim yüzümde sizinle paylaşmak istedim;

Yüzümde burun kenarında kırmızık,pullanma mevcut birkaç krem kullandım geçmedi şuan bepanthol sensiderm kullanıyordum oda etkisini göstermemeye başladı arkadaşlar sizin tavsiyeniz bir krem var mı ?
    İnternette gördüm kadarıyla coresatin sarı olanı önermiş çoğu kişi kullanan var mı ?

• extra34 E kullanıcısına yanıt
    Tecrübelerinizi bizimle de paylaşırsanız sevinirim o siteyi de bize aktarırsanız daha çok sevinirim teşekkürler hocam

• ultraslanonur kullanıcısına yanıt
    Coresatin sarı kullanmadım ama bende duydum iyi geldiğini fakat kortizonlu diye biliyorum bu krem dikkat etmek gerek. kortizonsuz olarak elidel krem iyi geliyo ve bepanthol sensiderm iyi geliyo yani kortizonsuz çözüm bulmaya çalışın kremlerin özellikleri yatıştırıcı etkili olması bide sebrium diye bi krem duydum o çok iyi geliyo ama heryerde bulunmuyo dediler. saçlar içinde ducray kelual ds yi kesinlikle öneririm

dipnot: saçınıza sürdüğünüz şampuanın köpüğünü yüzünüze sürmeyin arkadaşlar cildiniz yağını tamamen alır ve daha çok kuruluğa yol açabilir dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubilay251

Coresatin sarı kullanmadım ama bende duydum iyi geldiğini fakat kortizonlu diye biliyorum bu krem dikkat etmek gerek. kortizonsuz olarak elidel krem iyi geliyo ve bepanthol sensiderm iyi geliyo yani kortizonsuz çözüm bulmaya çalışın kremlerin özellikleri yatıştırıcı etkili olması bide sebrium diye bi krem duydum o çok iyi geliyo ama heryerde bulunmuyo dediler. saçlar içinde ducray kelual ds yi kesinlikle öneririm

dipnot: saçınıza sürdüğünüz şampuanın köpüğünü yüzünüze sürmeyin arkadaşlar cildiniz yağını tamamen alır ve daha çok kuruluğa yol açabilir dikkat edin.
    hocam elidel mantar kremi bepantol ise artık fayda etmiyor malesef
  • Bu kelual ds , head and schoulders clinicin , vichy nin iyi gelmediği bi ben varım herhalde 3 ude 1 günlüğüne bile geçirmedi kepeği

• Elidel için fda tarafından yayınlanmış ciddi risk teşkil ediyor uyarısı mevcut. Dikkatli kullanmanızda fayda var.

https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/eczema/news/20050310/eczema-treatments-get-new-cancer-warning

Ben yüzümde doktor tavsiyesi ile sabah akşam sensibio ds+ jel ile temizlik yapıyorum. Her sabah bu temizlik sonrası yine sensibio ds+ cream sürüyorum. Burun alın vs bölgesinde etkili.

Sakal bölgesine ise her akşam panthenol %6 ve gün aşırı akşamları panthenol ile karıştırarak betnovate sürüyorum. Sakal bölgesi baya sıkıntılı yalnız benim, kızarıklı pullanma ve acı var resmen.
    Bu yazdıklarım arasında sadece betnovate kortizonlu onu da geçici süre ile en az miktarda kullanıyorum.
    Bu meret stresten besleniyor arkadaşlar öncelikle. Benim yıllardır yüzümde sadece bıyık bölgesinde küçük bir nokta vardı. Arada pul yapıp düşüyordu o yüzden hiç sallamamıştım. Ne zamanki işle alakalı bi stres sinir yaşadım iki gün sonra tüm bıyık bölgesi iltihap oldu nerdeyse. Şimdi bıyıklar düzeldi sakal bölgesi fena.
    Ben hiçbişeyi stres yapmıyorum diyen arkadaşların eminim arka planda kendileri farkında olmadan başka şeyler yürüyor.
    Ha bir de yine doktora sorup probiyotik başlamayı düşünüyorum.

Saç için sorun arkadaşlar prozinc şampuan var bordo renkli olan. Ondan bi tane alıp deneyebilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extra34 -- 6 Şubat 2019; 18:46:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemelik31

Bu kelual ds , head and schoulders clinicin , vichy nin iyi gelmediği bi ben varım herhalde 3 ude 1 günlüğüne bile geçirmedi kepeği
    Kelual konusunda yalnız değilsin.

• yazılanları şöyle bi harmanlaycak olursak herkese iyi veya kötü gelen krem veya yiyecekler farklı farklı.

Arkadaşlar herkes stres diyo ama bakın stres tek başına bi anlam ifade etmez stres bağışıklığınızı zayıflatabilir önemli olan stresin bağışıklığı zayıflattığında neden saça veya yüze vurduğunu bilmek. şunuda belirteyimki doktorlar alışmış bişeyin çözümünü bulumayınca stresten diyip geçiştiriyorlar.

herkes yüz veya saç yazmış ama benim kulak içimdede var bunu söyleyen olmamış. yazılanlardan anladığım ve benim bildiğim olayın özü şu.
    BU BİR HASTALIK VE GEÇMİYO SÜREKLİ DİKKAT ETMEK VE UYGUN TEMİZLEYİCİLERLE SİZE SAVAŞ AÇAN SEBOREİK DERMATİTE KARŞI KALEYİ SAVUNABİLDİĞİNİZ KADAR SAVUNMANIZ.

AYRICA YAKLAŞIK 9 AY ÖNCE ROACCUTANE HAPA BAŞLADIM CİLTTEKİ YAĞI TAMAMEN KURUTUYO VE YAĞLANMA OLMAYINCA KEPEKLENME VE KAŞINTIDA OLMUYO BEN BOL SU İÇEREK VE DİKKAT EDEREK YAN ETKİLERİNİ HAFİFLETİTİĞİME İNANIYORUM. TABİ BU HAPI KULLANIRKEN 2 ÇEŞİT ŞAMPUAN (NİZORAL VE DUCRAY KELUAL DS) KULLANDIM. DOKTORUMUN ÖZEL HAZIRLADIĞI İÇERİSİNDE SALİSİLİK ASİT, ZEYTİNYAĞI VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI OLAN KARIŞIMIDA KEPEKLENMENİN YOĞUN OLDUĞU ZAMANLAR KULLANDIM. BAYADIR ATAK GEÇİRMİYORUM BU BİRAZ ROAACCUTANIN ETKİSİ BİRAZDA DİKKAT ETMEMDEN KAYNAKLI AMA ÇOK YOĞUN YAŞIYOSANIZ BU İLLETİ ROACCUTANE HAPI Bİ ARAŞTIRIN DERİM.

KULLANILAN ŞAMPUANLAR BİR YERDEN SONRA FAYDA ETMİYOR SAÇ BAĞIŞIKLIK KAZANIYO GİBİ BİŞEY OLUYO. ELİDEL KREM DE KORTİZON BULUNMUYO AMA TEHLİKELİ OLDUĞUNU BENDE DUYMUŞTUM FAKAT DOKTORUM ÖNERDİ KORTİZONSUZ DİYE KULLANDIĞIM ZAMANLAR OLDU. BEPANTHOL KREM İSE SEBOREİK DERMATİTİNİZİ KORTİZONLU KREMLER GİBİ GEÇİRMEZ. SİZ KORTİZONLU KREMLE ATAĞI DURDURUP BEPANTHOL SENSİDERMLE ÜZERİNE CİLA YAPACAKSINIZ YANİ HAFİFLETCEKSİNİZ. KENDİNİZİ KREMLEREDE BAĞLI HALE GETİRMEYİN ATAKLAR GELDİKÇE KULLANIN. BU ARADA KOLSUZ AGOP İSİMLİ ÜNLÜ DERMATALOĞUN BU HASTALIKLA İLGİLİ NE GİBİ YÖNTEMLERİ VAR BİLEN VARSA PAYLAŞSSIN VEYA BU ADAM ÖLÜMÜNDEN SONRA FORMÜLLERİ HANGİ ÖĞRENCESİNE VE HANGİ HASTANEYE VERİLMİŞTİR BİLENLER MUTLAKA SÖYLESİN ÇÜNKÜ ADAM İŞİNDE UZMANDI ÖZELLİKLE SEDEF TÜREVİ HASTALIKLARDA.

• kubilay251 K kullanıcısına yanıt
    Benim kulak içinde kaşta saçta alında ve vücudumda var küçük küçük ama can sıkıcı özellikle yüzümdeki beslenmeli bozduktan sonra arttı ben bunun stres beslenme candida üçgeniyle açıklıyorum 3ünun olduğu bunye hastalıklı ortak noktamız bu

• Bu aralar yüzüm acayip kızarıyor: kaşlarımın üst bölgesi, burun kenarları ve biraz yanı felaket durumda kızarık.

Kortizonlu da olsa ağır toplardan, kızarıklığa karşı iyi gelen bir ilaç önerebilecek olan var mı arkadaşlar?
  • aynısı bendede oluyor yanlız kepek var bende yüz ve cevresinde ve sakalda bıle var :D
  • genelde hipokort veriyorlar maksimum 7 gün kullanmak üzere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cillte sadece kızarıklık oluyor özel dermokozmetik kremle hallediyorum lakin saçımda ise kullandığım şampuanla birlikte azalma olmasına rağmen hafif dökülme hafif kaşıntı oluyor. Yani bitmiyor kesilmiyor bu. Saçım inceldi, karışık yağ aldım aktardan oda yumuşatıyor gibi oluyor ama ne saçı gürleştiriyor ne de kesiyor.
  • https://www.webkenti.net/2012/06/seboreik-dermatit-tedavisinde-cozum.html
    ben bu siteye rastgele rastladım ve doğal bir tedavi olduğunu görünce uygulamaya karar verdim. şu an tedavinin %80 lik kısmını tamamladım ve o kadar işe yaradı ki.
    kafamda kırmızılık falan kalmadı ve buna bağlı saç dökülmem de azaldı. sadece arada kaşınıyor ama o da tamamen uygulayınca geçecek diye umut ediyorum. zaten kullanıcı yorumlarından da görebilirsiniz işe yaradığını. yazının tamamını okuyun ve eksiksiz uygulayın. sağlıklı günler :)
  • Sarımsak yağı mı daha makbuldür saç ve yeni saç için yoksa şampuanı mı?
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.