Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (344. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: firefighter7 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
8.480
Cevap
199
Favori
1.207.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüzümde başlangıç var dedi doktor saçım full kepek kuru dökülüyor sakalım full kepek pul pul dökülüyor ama bende genelde mevsimlik oluyor ya da yedığım bişeyden oluyor bir şeyi anladım doktor uzman felan hikaye yaptıkları tek şey kortizon dayamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirtazo01 -- 24 Ocak 2019; 23:43:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    kepege karsi etkili olan saclarimi keten gibi yapmist; cansiz mat olmustu.
  • Bu hastalığın sebebi candida albicans mantarı arkadaşlar kesin olarak emin oldum buna

• Kaliteli probiyotik tavsiyesi olan varmı

• tyly13 T kullanıcısına yanıt
    bulursan bizide götür oraya :)
  • doktorun biri mantar hapı yazmıştı hiç bi işe yaramadı doktorlar bu konuda bu bir cilt sorunu cildin yapısından kaynaklanıyor veya bu bağırsak veya mantar sorununun cilde vurması diye 2 ye ayrılıyor bence ikiside değil . kesin olarak eminsen açıklarmısın acaba neden ?
  • kubilay251 K kullanıcısına yanıt
    Hocam yani bende ki sebep bu o anlamda söylemiştim yoksa ne haddime dünyada daha bulamadılar o kadar araştırmaya rağmen

• yaşım 17 5 6 senedir bende de var bir anda önce kaşımın içinde çıkmayla başladı sonra enseme,saçımın ön ve yan kısımlarına yayıldı şunu yiyip bunu yememeyle filan alakası yok hiç bir türlü diyet vs uygulamadım sitresli zamanlarda aşırı derecede artıyor bazı günler hiç olmuyor diyorum ertesi gün tekrar başlıyor.nedense sokakta açık ortamda hiç bir türlü kaşınma olmuyor eve geldıgım anda başlıyor. son çare doktora gidicem gelışme olursa bilgilendiririm. herkeze allah şifa versin çok illet bir hastalık
  • Bir sistem olsa hergün heran hormon seviyelerini ölçecek, 1 ay ölçse, kızarıklık günleri ve normal günler hormon seviyeleri karşılaştırılsa olay bitecek aslında.Ben bu hastalığın hormon seviyelerindeki dengesizlik(stres, yemek, vb etkisi ile)ten dolayı olduğunu düşünüyorum.

• ygultekin82 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam vallahi bak bugün biraz zaman taraması yaptim geçmişi düşündüm bende bu hastalık 10 yıldır var ve belli aralıklarla geliyor gidiyor mesela ben bunun hastalık olduğunu henüz bu hafta öğrendim.Şöyle örnek vereyim kpss zamanı vardı fena kulak kaş sakal içinde oluyordu sonra atandım geçti kız arkadaşımdan ayrıldım tekrar başladı spora başladım low carn diyeti uyguladım 1 sene yani şekeri ve karbonhidrati kestim o süre zarfında hiç olmadı sonra görev yerim değişti biraz stres oldu omzumu sakatladım sporu biraktm baya kafama taktım tekrar kötü beslenmeye başladım tekrar çıktı yani bunun tek sebebinin olduğunu düşünmüyorum bunu tetikleyen farklı durumlar var yani bilmiyorum belki stresi atarsam tekrar geçer yahut ilerde tekrar çıkar benim şimdilik hedefim diyet ile bu candida mantarını azaltıp denemek

• Saçım icin tto termal şampuan aldım ama yüzüm için yatıştırıcı krem icin öneriye açığım birde sakalında çok var sakalımı neyle yıkayayım onun içinde öneri istiyorum

• Kızarıklık için günü kurtarmak adına cc krem kullanın.Kırmızılığı yüz renginizle iyi kötü dengeliyor.Dışarda kırmızı kırmızı gezilmiyor, psikoloji daha çok bozuluyor, oda hastalığı azdırıyor.

• Bende de hafif düzeyde vardı. Beslenmemi düzeltince geçti. Tüm şekerli ürünlere elveda dedim, dışarıda mümkün olduğu kadar yemek yemiyorum, ekmeğe elveda, çok tatlı meyvelere neredeyse elveda, çay kahve yok. Fabrikasyon bütün ürünleri hayatımdan çıkardım. Yiyecek pek bir şey kalmadı ama genel olarak sebze, meyve ve et yiyorum. İçecek olarak bitki çayı ve su dışında bir şey içmiyorum. Benim hastalığımın sebebi Candidaydı ama bunu sonradan öğrendim. Herkes Candida ile mücadele edebilecek güçte değil ama araştırmanızı öneririm. Yemeğini kendinle gezdirmek, her uzatılan ikramı geri çevirmek biraz zor olsa da disiplinli bir Candida diyeti hem ruh halinizi, hem kilonuzu hem de uykunuzu düzenler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tto uzmanı gelmişti bana tester vermişti ben kullanmadım hala şampuanıda var hala evde fakat açmadım hala. Siz beğendinzi mi? Ben ciltte uygun ürünleri bulamadım maalesef. 150 liralık ürün kyllandım yine fos çıkıyor
  • prestiggge P kullanıcısına yanıt
    Sarımsak yenmesi gerekiyor muş fakat buda zor gündelik yaşantıda.
  • Beyler mantar ilacı atıyordum bahceye bakırlı bir şey banada yaradı :) acaba bakır eksikliğimiz mi var çinko falan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Hocam bi kaç güne edit yaparım başladım kullanmaya ilk izlenim iyi bakalim biraz daha kullanayım

• ReisülKüttap R kullanıcısına yanıt
    Bende d vitamini eksikliği çıktı şimdi d vitaminine başlıycam ondan olabileceğine yönelik bazı şeyler okumuştum bakalim bide onu deneyelim

• Bende sadece kaşıntı, yağlanma ve bundan dolayı dökülme var biraz. Dökülme geçiyor ama yağlanma ve kaşıntı rahatsız ediyor. Bir çok şampaun denedim geriye; Sebamed kepekli yağlı saçlar şuan kullanıyorum daha sonra tto ve moos kaldı.
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Bi kaç gün kullanayim sana bilgi veririm hocam vichy dercos varmış onuda biyere not et hocam alternatif olarak

• 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.