Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende yaklaşık 30 yıldır SD var, aşırı yağlanma kaşıntı, bazen sivilce. Geçen hafta gittim doktora. Bu defa ilk kez adını duyduğum bir şampuan verdi. Bakalım nasıl bir etki gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 30 Mayıs 2018; 17:12:52 >
  • ismail hoca İ kullanıcısına yanıt
    şimdiye kadar çok ürün denedim. Benim sorumun kafa derisinde. Bazı ürünleri bitiremedim bile. Bazılarından hiç fayda görmedim. bazılarından bir süre fayda gördüm. Çok faydalı bir ürün bir süre sonra işe yaramaz oluyor. O yüzden işe yarayan iki ürünü dönüşümlü kullanmakta fayda var
    Ama kullandığım sürece sorunu tamamen çözen bir ürün vardı. Daha önceki sayfalarda da yazdım. İthalatçısı vefat edince ürün Türkiye'ye gelmez oldu. Keşke tekrar Türkiye de satılsa
  • Bu kış inanılmaz pullanmalar oldu yüzümde. Hayır yani kızarıklık da yok pek ve hergün bir yerde oluyor. Önce dudak kenarıydı, sonra orada bitti çene çevresi oldu, ora bitti yanaklara geçti. Kaşınma, kızarıklık falan da yok. Sorun sd mi yoksa kış ayları, yeterli su tüketmeme vs. mi anlamadım bir türlü. Tavsiyesi olan var mı?
  • yuxel85 Y kullanıcısına yanıt
    Su uriage in tam bi ismini verebilir misin roza diyebisey yok

Pirdolin ve dermectoyu baska deneyen var mi ..elidel ve fucudin iyice mahfetti beni yuzum perisan...

Elma sirkesi oneren arkadasla da sahsen tanisabilsek keske.. yuzum daha da kizardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 25 Ocak 2018; 18:47:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    En çok hangi ürünlerin faydasını gördünüz?

• ComRad3 C kullanıcısına yanıt
    Bendeki sorunu önceki mesajımda yazdım. Kabuklanma, kızarıklık yok çok şükür. Bendeki yağlı tip seboreik dermatit. Kafa derisinde aşırı yağlanma, kaşıntı, bazen sivilcelenme. Yani bana iyi gelen bir başkasına iyi gelmeyebilir. Şimdiye kadar kullandığım ürünler içinde kullandığım sürece sorunu yüzde yüz çözen ürün şu an Türkiye de satılmıyor. ithalatı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 25 Ocak 2018; 23:17:48 >
  • Herkeze merhaba
    Sadece sacta egzema var sampuan oneriye ihtiyacim var elma sirkesi kasintiya cok iyi geliyor baska bir seyim.yok saca dersine nemlendirici krem kullanmak istiyorum bu konuda gorus ve onerileriniz ?
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    https://www.dermoeczanem.com/uriage-roseliane-anti-rougeurs-creme-40ml?gclid=CjwKCAiAnabTBRA6EiwAemvBd4TXxoBi-6Hf9APg1Vk9MnVMkpgS7sOOULSMsBnbnNsUE1VlNEZKgBoC1CcQAvD_BwE

Bu krem ama sadece kizariklik ve nemlendirme icin iyi kabuklanmayi cozmez. Kabuklanma icin bluecap.

2sini tanidik eczanesen ben 200tl ye aldim yaklasik4ay oldu hala bitmedi icinde baya var. yani bir kere veriyorsun 6ay goturuyor sadece yuz icin.

Sacta sorunu olanlara daha once de cok yazdim. Prozinc mor ve clear donusumlu kullanin.

Pirdolin ve dermecto kremler bende var bana iyi gelmedi fayda goremedim.

Uroage in spf li olani almayacaksiniz dikkat anti rougers yazacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuxel85 -- 26 Ocak 2018; 9:1:52 >

• yuxel85 Y kullanıcısına yanıt
    prozinc sacimda daha cok kepek yapti ..bana hic yaramadi belirteyim ..Daha evvel clinical + vichy disinda günlük bir sampuan ariyordum onda da sebamed kepek sampuanı ile gidermistim ama o da saclarimi inanılmaz dokup inceltiyor du ve kepegi sokup atmiyordu .

En güzeli icerigi temiz bir sampuan + clinical veya vichy

kremleri icn tesekkurler ..blue cap'a su an 180 tl bayılamam ama uriage + dermecto alicam bakalim onlara .

Eger bu tip kremleri deneyenleriniz varsa lütfen bizlere donus yapin forumdan .

Bir de hakkaten cok üzüldüğüm olay amazondan siparis verememek yoksa bu hastaligin ozellikle yüz icin bitmesine sebep olan bilesenler belli , pyrithione zinc

https://www.amazon.com/Noble-Formula-Pyrithione-Maximum-Strength/dp/B005MT7I5O/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.com/dp/B0774XYQ21/_encoding=UTF8?coliid=I1JOXHI3HRALO4&colid=13HNAEPF24Q15&psc=0

https://www.amazon.com/dp/B072YM5VCG/ref=psdc_10728461_t3_B0774XYQ21

https://www.amazon.com/dp/B00YHZFA5E/ref=psdc_10728461_t1_B0774XYQ21

Bunlara hicbir sekilde ulasamayiz degil mi :( doktor recetesi falan gumrukten kurtarmaz mi ?

• streamin S kullanıcısına yanıt
    Valla kardesım zınc p.içeren şampuanları yuzune kopurterek surebılırsın.

Ya da benım gıbı yuzunu sadece katran aabunuyla yıka karden marka çok memnunum ben.

Amazon hakkında hıcbır bılgım yok

Benim cildim yağlı. Bütün vücut fazlasıyla yağlanıyor. Saç derisi ise hem yağlanıyor hem kaşınıyor. 3 günden fazla banyo yapmasam hafif kabuklanma oluyor.

Bahsettiğiniz ürünün ismini yazabilir misiniz?

• ComRad3 C kullanıcısına yanıt
    PM bakın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

prozinc sacimda daha cok kepek yapti ..bana hic yaramadi belirteyim ..Daha evvel clinical + vichy disinda günlük bir sampuan ariyordum onda da sebamed kepek sampuanı ile gidermistim ama o da saclarimi inanılmaz dokup inceltiyor du ve kepegi sokup atmiyordu .

En güzeli icerigi temiz bir sampuan + clinical veya vichy

kremleri icn tesekkurler ..blue cap'a su an 180 tl bayılamam ama uriage + dermecto alicam bakalim onlara .

Eger bu tip kremleri deneyenleriniz varsa lütfen bizlere donus yapin forumdan .

Bir de hakkaten cok üzüldüğüm olay amazondan siparis verememek yoksa bu hastaligin ozellikle yüz icin bitmesine sebep olan bilesenler belli , pyrithione zinc

https://www.amazon.com/Noble-Formula-Pyrithione-Maximum-Strength/dp/B005MT7I5O/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.com/dp/B0774XYQ21/_encoding=UTF8?coliid=I1JOXHI3HRALO4&colid=13HNAEPF24Q15&psc=0

https://www.amazon.com/dp/B072YM5VCG/ref=psdc_10728461_t3_B0774XYQ21

https://www.amazon.com/dp/B00YHZFA5E/ref=psdc_10728461_t1_B0774XYQ21

Bunlara hicbir sekilde ulasamayiz degil mi :( doktor recetesi falan gumrukten kurtarmaz mi ?

yukarı da yazmış olduğunuz amazon ürünleri , bu hastalık için etkili midir ?

Ayrıca nasıl getirebiliriz ?

• Selam, bu ara tekrar cildim çok kuru ve burun ve çene bölgemde kızarıklık ve pullanmalar oluşuyor.Ne kullanmamı önerirsiniz ? Hastalığın sorumlusunun aşırı yağ olduğunu öğrendikten sonra biraz da olsa et yemeyi bıraktım ve yağ tüketimimi elimden geldiğince azaltmaya başladım.Hedefim birazda olsa hastalığının seyrinin vejetaryan beslenmede nasıl olduğunu gözlemlemek aslında.Daha önce çay ağacı yaprağı yağı kullanıyordum, şuan bir kızarıklık,kuruma ve pullanmaya bir etkisi olmuyor.Bepanthen kullanmayı denedim kızarıklığı dindirmesi için fakat oda daha fazla kızarıklığa yol açtı.(Hem sensiderm hem de normal bepanthene nemlendirici).

Kedndi başıma video çekmek istiyorum youtube'da fakat bu sorun yüzünden de pek cesaret edemiyorum açıkçası açıkçası.Diğer insanlardan önce ben kendi görüntümü sevmem gerekli diye düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Kalıcı bir çözüm umudu hala mümkün mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopeleaivess -- 28 Ocak 2018; 15:33:26 >

• El üstü bölgeler için tavsiyesi olan krem harici?

• yaz gelse de kurtulsak

• anonb A kullanıcısına yanıt
    Yazin benim yuzum kipkirmizi oluyor hic gelsin istemiyorum :(

• quote:

Orijinalden alıntı: NorveçliMühendis

quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Beyler dermecto diye bi krem çıkmış çok övüyorlar kızarıklık için sd için alıp deneyecem bugün sizde deneyin inş işe yarar

sitesine baktım da baya iddialılar .

Ne kadara aldınız ? ürünle ilgili buraya biraz daha bilgi verirseniz seviniriz.

1 hafta felan kullanın en azından sonuç nedir ?

İçeriğine baktımda zeytinyağı ve shea butter yağı falan var o nedenle seboreik dermatite iyi geleceğini sanmıyorum yağlar bu hastalığa neden olan fungus organizmalarını besliyor.
  • anonb A kullanıcısına yanıt
    Benim de tam tersi soğuk hava iyi geliyor. Yazın güneş altında daha beter :/

• Arkadaşlar peki hangi ürünü kullanmalıyız özet geçersek?

Benim cildim yağlı saçımda yağlı ve hafif kepek var saçı kurutmadan inceltmeden koparmadan tedavi etmenin yolu yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.