Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SD nin tedavisinin veya bir başka değişle durulmasının %80 i ellerini yüzüne sürmemek. Bu olayda eğer kaşımazsan, yolmazsan, ellemezsen çok ama çok daha iyi bir cilde sahip oluyorsun. Sadece 1 hafta kendini zorlayıp ellemeden dur, farkı anlayacaksın.
  • WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Bu arada ark lar Sensiderm benden Tam not aldı . Fiyat ucuz. Kızarıklı alıyor tahriş etmiyor kolay emiliyor daha ne olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mytext kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem yapmış biri olarak söylüyorum. Normalde acemi birlikte biraz daha zordur. Orada bile hastaneye gittim. Bizde revir bakmıyordu bazı durumlara ciltte dahil belki ondandır. Askerde çıkamam diye düşünme sağlık bu, bir komutanın izin vermiyorsa diğerine o olmadı diğerine illaki doktora gidersin ama önemli olan bu değil

Askere gitmeden önce sana iyi gelen krem vs. ne varsa onları kesinleştir. Onları mutlak yanına al.

Dip Not: Çok kişiden duyduğum bir şeyde askerde bu hastalığın daha hafif olarak atlattığı yönündeydi. Ancak ben bi fayda veya eksisini görmedim stabil devam etmişti.
  • WaylandIZMIR kullanıcısına yanıt
    Dostum ben günde 10 defa elimi yüzüme sürüyorum eminmisin buna ?

• Ark lar yabacı sitelerde saç için tedavi yöntemi climbzol deniyor ülkemizde seboderm diye bir markanın şampuanı var kullanan oldu mu merak ettim ğrünü

• http://www.gestaltreality.com/2014/07/08/healing-skin-by-altering-its-ph-microbial-malassezia-profile/

Okmanızı tansıye ederim

• https://www.curezone.org/forums/am.asp?i=724276

Bunu da okuyun çok ilginç adam portakaldan şifa bulmuş. Yüksek miktarda askorbik asit yanı c vitamini desteği alıyormuş bunu sulandırıp balık yagı veya zeytinyagıyla yüzüne saçına sürüyormuş çok ilginç

• Knan88 K kullanıcısına yanıt
    Ne demek istediğini anlamadım Knan88
    Yüzün ne durumda? Yüzünü çok mu ellediğini söylemek istiyorsun?
  • Evet dostum çok elimi sürüyorum yüzüme ? Yüzüm kızarık pullanma yok ama birde advantan kullanıyorum 1 gün iyi oluyor sürünce 1 gün kötü neden çözemedim ?

• s7il S kullanıcısına yanıt
    cevapladığınız için teşekkürler, orada krem sürmek için istediğimiz zaman revire gidebiliyormusunuz.? benim merak ettiğim şey şu: ben normalde lavaboya gider krem sürerim 2 saate yakın krem kalır ondan sonrada kremi temizler nemlendirici sürerim böyle 4 5gün idare eder beni sonra yine aynı işlemi yaparım. oradada sıkıntı olurmu krem sürüp 2 saat beklemek fln 2 saat koridorda yada koğuşta kremli kremli durmam gerekmez diimi? yani istediğim zaman krem sürme hakkım varmı? birde gitmeden önce sağlık raporumu alıyoruz? aldığım kremleri askeriyeden girişte elimde alırlarmı yoksa bavulun içinemi gizlemeliyim:) raporumuz olursa mıntıka temzliğinden yırtabilirmiyiz toz toprak gibi şey sd yi arttırır diye, yırtabiliyormuyuz? birde şubat celbinde gitmeyi düşünüyorum; ranza olarak altmı üstmü hangi bölümü tercih etmeliyiz. banyodan sonra giyinme işlemini nerde yapıyoruz ayrı bir alan varmı merak ettiklerim bunlar biliyorsan cvpları makbule geçer braderm yeni gitmeye hazırlanıyorum.

• Arkadaslar advantan iyi gelmişti ama etkisi kayboldu neden acaba ? Derimi inceltir diye kullanmayıda kestim napmalıyım sizcce?

• Knan88 K kullanıcısına yanıt
    Kardes kullanma steroid nokta. En son care onlar ayni antibiyotikler gibi. Sen katran sabununu denedin mi? Bluecap surebilirsin veya coresatin. Toparlar biraz.onun disinda hergun duzenli nemlendir yuzunu yikadiktan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Knan88

Arkadaslar advantan iyi gelmişti ama etkisi kayboldu neden acaba ? Derimi inceltir diye kullanmayıda kestim napmalıyım sizcce?

Bu konu altından defalarca söylendi. İlaçlar, kortizonlu kremler bunların hepsi uzun vadede etkisini kaybediyor. Kullanacağınız tek krem türü, yüzünüzü nemlendirmek için kullanacağınız kremler olsun.
  • mytext kullanıcısına yanıt
    Ben su an askerdeyim kasim celbinde geldim, yanina sana iyi gelen sampuan ve kremleri al cantanin en asagisina koyarsin ic camasirlarinin altina cok bakicaklarini zannetmiyorum, nemlendirici ve iyi gelen kortizonlu kremini al cok yogun oldugu donemlerde surersun kortizonlu kremini daha sonra nemlendiriciye gecersin bende de t bolgemde mevcut bir sekilde gidiyor, askerde gecme gibi bir durum olucagini zannetmiyorum, sansin varsa iyi bir yere dusersin simdiden hayirli teskereler

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxel85

http://www.gestaltreality.com/2014/07/08/healing-skin-by-altering-its-ph-microbial-malassezia-profile/

Okmanızı tansıye ederim

ne diyor hocam? sandal ağacı özü iyi mi geliyormuş? ingilizce malum:)
  • A.E.C kullanıcısına yanıt
    Çevirmesi çok uzun google translate yapın☺️ Genel olarak ph ı düşük ğrünler kullanın diyor sabunlar falan asidik yani.

• John WICK kullanıcısına yanıt
    Ben de prozinc kullandım yaglanmayı azaltıyor baya ama kasıntı kepeklenmeye cok etkısı yok head and shoulder clınıcal strenght daha ıyı bu konularda betnovate kullanmadım bi de onu denım bari zaten cok da şansım kalmadı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rvp34

Ben de prozinc kullandım yaglanmayı azaltıyor baya ama kasıntı kepeklenmeye cok etkısı yok head and shoulder clınıcal strenght daha ıyı bu konularda betnovate kullanmadım bi de onu denım bari zaten cok da şansım kalmadı :)

Ben tavsiye etmem kortizon içeren kremleri hocam deriyi inceltiyor uzun vadede zararı var.

http://www.webkenti.net/2012/06/seboreik-dermatit-tedavisinde-cozum.html

Ben bu sitedeki tedaviyi uyguluyorum yine bu konuda gördüm 11. gündeyim kafamda pullanma, kaşıntı ve kabuk bağlama kalmadı. Tavsiye ederim 15. günün sonunda bitircem tedaviyi sonrasına bakıcam bir şekilde.

Şunu da söyliyim benim kafamda hiçbir sıkıntı yoktu önceden clear yağlı saçlar için olanı bir kaç kere kullandım kafamda aniden kepeklenme oldu o da döndü iyice kabuklanmaya kızarıklığa döndü. Doktorlar hiç iplemiyor senin kafanı saçını falan bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum kendimiz bulmalıyız buna çareyi. Nasılsa öldürmüyor ha babam krem kullan ilaç şirketleri para kazansın.

• Arkadaşlar bu bizim durumda yenmemesi gereken yiyecek ve içecekler nedir eklermisiniz Benim bildiklerim

Domates

Kola

Acılı

Yağlı yiyecekler

Süt

Yoğurt

Ayran.

Bunun gibi başka neler var ?

• CaNeRR kullanıcısına yanıt
    Arkadaş ölelim daha iyi bu nedir ya yeyin gitsin kepek sonuçta 😁.

• 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.