Şimdi Ara

Seboreik Dermatit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
7.247
Cevap
163
Favori
914.844
Tıklama
Giriş
    3102 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Saçlarınız kısa kesin.
    Head shoulders clinic strenc midir nedir o şampuan kullanın.. Kaşımayın.
    Nette yazılan sirke çörekotu yağı iyi geliyor baskılıyor bayağı.
    Allah hepimize şifa versin. Amin

hp yorumlari okudum hepsi olumlu diyor.eczanede bulunur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Saçlarınız kısa kesin.
    Head shoulders clinic strenc midir nedir o şampuan kullanın.. Kaşımayın.
    Nette yazılan sirke çörekotu yağı iyi geliyor baskılıyor bayağı.
    Allah hepimize şifa versin. Amin

hp yorumlari okudum hepsi olumlu diyor.eczanede bulunur mu

bulunmaz kendinşz yapın.
    ben 15 gün denedim.
    geçti gibi oldu bıraktım.
    1 ay sonra tekrar saçlarımda çıktı zaten sadece saçlarımda vardı.
    sonra bir 15 gün daha aralıksız yaptım.
    bayağı azaldı belki sürdürsem bitecekti.
    şimdi ara ara yapıyorum rahatsız edici derecede olmuyor. buna şükür
    Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

• Çavuş
    44 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DermoCrazy

Bende birara yağlarla şifa bulurum diye çörekotu yağı kekik yağı çayvağacı yağı ne varsa topladım bana faydası olmadı diyebilirim. Doğal elma sirkesinide yüzüme yada başıma sürüyordum ondan da fayda bulamadım. Şuan şeker diyetindeyim ve sabah aç karnına sirke içiyorum sulandırılmış olarak tabi son 1-2 haftadır durumum çok iyi ayrıca doktorun verdiği la roche anti redness kremlerim var yüzümüdeki damarları baya daralttı kırmızılık çok azaldı. Herkeze acil şifalar.

Baya daralttı derken hocam ? Yani kortizondan dolayı görünen kılcal damarlara mı faydası oluyor ? Geçiyor mu ? Birde bahsettiğiniz ürün tam olarak hangisi.?
    head and shouldersin 2 yeni şampuanı çıkmış burdaki http://www.bakimfirsati.com/Head-Shoulders-Clinically-Proven-Solutions-Anti-Dandruff-Kepege-Karsi-Etkili-Sampuan-130-ml,PR-1322.html ve yeşili ibr bilgisi olan varmı acaba küçüğü alınıp denene bilinirmi?
    |
    |

hepsiburadan siparis verelim o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 23 Kasım 2016; 5:22:39 >
    |
    |
    beyzade0606 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

La roche rosaliacdan bahsediyor muhtemelen ama kilcal damarlari yok etmek veya daraltmak kremlerle neredeyse imkansiz

|
    |
    Eigelb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    yüz için coresatin sarı krem haftada 1 sürseniz yeter. ama ben bu aralar defne sabunu aldım almaz olaydım vucudumda arttı vucudumla ugrasıyorum yüzümdekiler gitti. bende bağırsaktaki bakterilerden oldugu kanaatindeyim. sıkı bir rejim yapmak lazım. bir arkadaş bakteri cinsinden bahsetmiş onu öğrenebilirmisin acaba eibel di galiba kullanıcı adı hangi bakteri bizde deneyelim o antibiyotiği belki kurtuluruz
    |
    |
    [15/08/2006] Nzxt Trinity Kasa, Dark Power Be-Quiet 530 W, Asus P5w Dh Deluxe, intel Core 2 6600, Seagate 320 Gb ( St3320620As)7200.10 Ncq Sata2 16mb, POV ATI HD4770, Team Xtream 2*1 Gb 800 Mhz ddr II , Nec Dvd-Rw 7170a , Samsung 226bw 22" WideScreen , Logitech X-230 Speaker , Super PI - 13" Canon 60D , Kia Rio 1.5 CRDi Advance H/B Buz Mavisi
  • Er
    5 Mesaj

Doktorun bana önerdiği La Roche Posay AR bu gece kremi birde UV var gündüz kremi. Gece olan çok iyi geldi hergün kullanmak gerekiyor düzenli olarak, içindeki madde damarları daraltan özel bir madde var bana çok iyi geldi %80 kırmızılık gitti diyebilirim. 3 ay devam edeceğim kullanmaya, tabi bu sd için değil uzun zaman korziton boca edilmesi nedeniyle deri incelmesi ve damarların çatlaması üzerine verilmiş bir tedavi.

|
    |
    Eigelb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Beyler bu sarımsak yağı, çörek otu yağı ve elma sirkesini denemeyi düşünüyorum karışımı hazırladım. fakat sarımsak kılları kuvvetlendirmede kullananlar var acaba burun ve çevresindeki kıl kökleri güçlenip kıl çıkabilir mi?
    |
    |

teşekkürler
    |
    |
    DermoCrazy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eleconmu :) benim favori ilacım düzenli olarak eczacıya versene ordan 2 kutu elecon yedekli dursun dediğim günler çok oldu, ilacı benim gibi boca etme ve uzun süreli kullanmanı tavsiye etmem cildimi inceltip damarlarımı patlattı şimdi başka bir dert daha çıktı başıma, muhakkak elecon gibi ağrı kortizon içeren ilaçları doktor kontrolünde kısa süre kullanın dicem ama sd gibi başa bela uzun süreli bir problem.

|
    |
    9600_G_T kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1. formülü daha önce bir kitapta görmüştüm. Ben onu uyguladım. Üstelik yazıldığı kadar da sık sık uygulamadım. Sadece banyo öncesi 10-15 dk bekletiyordum. Ve etkisini kalıcı bir şekilde gördüm. Hastalık çok azaldığı için artık uygulamaktan üşeniyorum.

1. formül
    Sızma zeytinyağı ile öğütülmüş çörek otunu eşit hacimde olacak şekilde karıştırıyoruz. Ve kullanmadan önce de biraz karıştırıp öyle kullanıyoruz. Bu karışımı problemli bölgelere sürüp biraz ovalıyoruz ve en az 15 dk bekletiyoruz. Günde en fazla 2 defa uygulama yapılır. Her gün düzenli bir şekilde devam edin. Kolay uygulanması için saçınızı kısa kestirmeniz gerekebilir.  Ayrıca bu formül diğer bölgelerdeki egzamalar için de faydalıdır.

2. Formül

Malzemeler
    Çörekotu yağı (soğuk pres)
    Sarımsak yağı (soğuk pres)
    Elma sirkesi (organik)
    Kara kuru üzüm çekirdeği
    Lavanta çayı

Yağ olanlar mutlaka soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş olmalı. Elma sirkesi de mutlaka organik olmalı.
    Kara kuru üzüm çekirdeği her gün 1 yemek kaşığı aç karnına veya yemekten 2 saat sonra yenirse 2 haftada kaşıntıyı keser. (çekirdekler ya önceden kırılıp yenir ya da çiğneyerek kırıp yiyin)
    Lavanta çayı da karaciğere faydalıdır. Ya aç karna ya da yemekten 2 saat sonra içilir. (ağzı kapalı kapta 5 dk kaynatılıp süzülür ve her gün taze olarak hazırlanır)
    Ayrıca Çörekotu yağı içilirse de fayda verir.
    Bu şekilde hem içten hem de dıştan bu problemle mücadele etmiş oluruz.

|
    |

• Yarbay
    3102 Mesaj

saol kardesim.o zaman bitsin bidaha kullanmam.haci sakir kuru ve yipranmis sampuani kullanim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam coresatin denemediysen dene mutlaka sarı olanı kullanmak gerekiyor biraz tuzlu ama sd için çok iyi kortizonsuz bir krem.

|
    |
    9600_G_T kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: istavrit59

Yüzüne Fungostatin sür. Günde 1 kez yeterli. 2-3 gün kullanman yeterli olur.

Saçlar için selenyum sülfitli, h&s clinical strength, selsun blue medicated veya vichy kullanabilirsin.

Uzun vadede saçlarda yan etki gösterebilir.

Edit: Remolent gibi climbazole içeren şampuanlarda çok revaçta son dönemde. Yan etkisi olmadığı iddia ediliyor.

Artması konusunda biraz beslenme durumunuzu da gözlemleyin. Kafein alımı, şeker ağırlıklı beslenme vb.

Geçmiş olsun...

Hocam internetteki yorumlara bakarak remolent kepeğe karşı olan şampuanından aldım. Yaklaşık 3 4 gündür kullanıyorum. İlk günden itibaren beni şaşırtacak derecede kaşıntı ve egzamalı bölgelere iyi geldi. Bir süre daha deneyip yorumlarını tekrardan paylaşacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    4083 Mesaj
    Seboderm kullanın geçer

Bende deneyeceğim seboderm i en kısa sürede etken maddesini daha önce denemediğim için sd dumur olabilir gerçekten, bunun kremide varmı? Yada kullanan oldumu yüzünde falan, hapıyla ilgili birkaç makale okumuştum ama kremini bilmiyorum.

|
    |
    castraelectro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kremini duymadım ama dermo tto losyon var bu da saç derisi için ama beşki yüze sürülebilir normal günlük şampuanları (cleear, head and shoulders, elidor, panthen vb.) kullanmayın kesinşikle bunlar kepeği daha da çoğaltır seboderm veya dermo tto en sağlam çözümler arasında. Zaten düzenli kullanımda 1-2 aya düzelir cildiniz.

|
    |
son dakika
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.