Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.481
Cevap
199
Favori
1.208.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçen gün bıyık diplerinde SD'ye benzer oluşumlar göslemledim. Sadece tıraş oldum ve düzeldi.

Bu sabah alnımda bir kızarıklık var :) Sanırım SD. Bastırdığımda acı yok. Dökülme falan henüz yok. Şimdilik sadece kızarma var.

Bunu söylemek çok mu erken bilmiyorum ama: Efsane geri dönüyor!

Halbuki unutmuştum SD'yi. Bu sayfayı günlerdir ziyaret etmiyordum. Çok çok rahat bir 11 gün geçirdim. Hatta eski, sağlıksız yaşantıma geri döndüm. Pizza, bisküvi, günde 3 kahve vb.

Geri döndüğünde bakalım Nystatine karşı bağışıklık kazanmış mı göreceğiz. İlk birkaç seferde bağışıklık kazanmayabilir. Belki hiç bir zaman.
  • Geçmişte bir arkadaşla buradan "lazer tedavisi" üzerine yazışmıştık.

Ciltteki izleri gidermek için uygulanan lazer tedavisinin SD'li cilt üzerinde etkileri olumlu mu olumsuz mudur?

Bunu duyan, sonuçlarını bilen biri var mıdır?

Düşüncem, sirke asitiyle yanan maya, lazer ile hayli hayli yok olabilir. Ama geri gelir mi bilmem.

Ayrıca yakılan bölgede SD'nin artma ihtimali de göz önünde bulundurulmalı.
    (ben SD geçmiş bir bölgede cildimi tahriş edersem SD aynı gün içinde tekrarlıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: İchimatsu

Sebamed Anti Dandruff kepek önleyici şampuanı kullanan var mı önerir misiniz?

Bende cok guzel ise yariyo dene bence en azindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    Efsane geri döndü mü? Fugostatin bende hiç %100 bitirmemişti ama hala rahat durumdayım. Her istediği yiyip içmeme rağmen üstelik. Her gün bir bardak da kefir içiyorum mutlaka. Belki onun da faydası olmuştur.
  • Pherus P kullanıcısına yanıt
    Evet yüzümdekiler tamamen yok olmuş görünüyordu. Lakin saçlarda pek işe yaramadı(en azından yüzümdeki kadar). 3 numara yapmıştım kolay sürülsün diye :)

• Arkadaslar istavrit arkadasimiz lazerden bahsetmis bende deneyimlerimi paylasmak istiyorum. Yaklasik olarak 20-21 yasimdan seboreik d.ile basladi. Sacimda, burun kenarlarinda pullanma,kizarma. Gel zaman git zaman bircok doktora gittim, verdikleri kortizonlu kremler vs vs. Cildimi berbat yapti kilcal damarlarimda gozukur hale geldi. Ne yapsam diye dusundum cunku aniden gelen yangilar,kizarmalar beni cok rahatsiz ediyordu.lazer yaptirmaya karar verdim. Pulse dye lazer cesidi lazerin doktor sende roza da var dedi bu yuzden basladim. Yalniz soyle bir durum var lazer yapilan yerlerde morluklar oluyor 10 gun yaklasik o morluklara cok iyi bakmak gerek gunes koruyucu vs . Ben su an 2. Seansimi yaptirdim duzelme var mi var ama seboreik dermatitte azalma yok gibi. Gene stresli zamanlarimda pullaniyo ve kizarmalarimda devam ediyor. Sd nasil gecicek gercekten bilmiyorum

• aramızda deniz tuzu ile tedavi uygulayan ooldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

aramızda deniz tuzu ile tedavi uygulayan ooldu mu?

O nasıl bişey ?
  • Fungostatin kürü sonrası 14. gündeyim.

Daha önce alnımda başlayan küçük kızarıklık kayboldu ancak cild yüzeyi pürüzlü ve kahverengi. Sanırım kabuk aşamasında. Bir süre sonra pullanıp döküleceğini sanıyorum.

Kaşımın üst tarafında küçük bir kızarıklık var. Bariz bi şekilde SD.

Ama gerçekten çok rahat br 14 gündü. 10 gün boyunca hiçbir belirti yoktu.

Tabi bu rahatlığın en büyük riski, mayanın Nystatin'e bağışıklık kazanması.

• Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 16 yıldır SD ile yaşıyorum. Yüzde çıkan SD için coresatin kullanıyorum ve yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Ama ne kadar dikkat ederseniz edin stres yükünüz çoksa farketmiyor. Azıyor SD kesinlikle.

Saçta çıkan SD için ise son 1 yıldır çözümü buldum gibi. Vichy dercos yeşil şampuanı kullanıyorum. Çok memmunum stresli zamanlarda bile kepek ve kaşıntı yok. Bazen el alışkanlığı elimi kafama atıyorum ama gram kepek kaşıntı kalmadı.

Yüz ve vücudun diğer kısımları için ise yukarda yazdığım gibi coresatin sarı renkli kremi kullanıyorumm Çok azmadıkça sürmüyorum.

Şampuanla ilgili sorularınız varsa yanıtlayabilirim.
  • Nizoral ile 5. gün. Ondan öncesi 1 hafta dermatop krem kullandım. O biraz kızarıklıkları götürdü ama nizoral'ın hiç faydasını görmedim gibi. Dermatop' da kortizonlu işte. Usandım artık desem yeridir. Bu arada kesinlikle cips yemeyin felaket azdırıyor.

Vichy yeşil gerçekten iyi fakat uzun süreli kullanmak saça zarar veriyor. Günlük kullanım için pek uygun değil.

Coresatin nasıl arkadaşlar ? Kortizon içermediğinden emin miyiz ?

Günlük kullanım için ne kullanalım şampuan ? Seboderm, Remolent ?
  • Eigelb kullanıcısına yanıt
    Benim saclarimda cok asiri sivilcelenme,asiri kepeklenme olmuyor ama yaglanma daha yogun oluyor remolent gun asiri kullaniyorum, yeni aldim bende ilk izlenimlerim iyi. Ama surata kopurtup surmeyin benim yuzumu cok kuruttu simdi nemlendircem diye ugrasiyorum

• tyly13 T kullanıcısına yanıt
    Bendeki yağlanma öyle oluyor ki duş aldığım gecenin ertesi günü belki sabah saatlerinde çalışırken alnım saç diplerim boncuk boncuk yağlanıyor.

Evet boncuk boncuk. Hani kimi fiziksel aktvte yapınca burnu, alnı boncuk boncuk ter olur ya.

Benim malesef "yağ" oluyor.

Hatta ilk gördüğümde stesten sıkıntıdan terlediğimi düşünmüştüm.

Parmağımı sürüp yağ olduğunu gördüğümde hayretler içinde kalmıştım.

Ve yağlı saç çabuk dökülür :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istavrit59 -- 12 Kasım 2016; 15:05:14 >
    Bende hic o kadar boncuk boncuk olmadi senin tabirinle :) ama 3 gun yikama,kardesim senin saclar yaglanmis diyor hemen ondan 2 gunde bir dus alamasan bile saclari yikamak lazim yag sorununa remolent cozum olursa cok iyi olucak bakalim gorucez

Benim babamin saclari da dokuldu ama onda sd vs yok genetik birsey biraz da bu dokulme. Ama benim saclarim ince telli mesela saclarimi sampuanlarken bile ellerim sac oluyo gucsuz biraz

• Bende foruma yeni katıldım 20 yıllık tecrübem ile :) allah beterinden saklasın.. şu aralar pruzon sürüyorum sabah akşam fena değil gibi etkisi , birde sabah akşam elma sirkesini suyla karıştırıp içiyorum kortizon dan cildim çok inceldi esikden olmayan bir kırmızılık var 1-2 senedir tabi çok dengesiz kortizona yüklendik lanet bir hastalık gerçekten

• tyly13 T kullanıcısına yanıt
    İnce telli saç çabuk dökülür diye bir kaide yok. Saç konusunda bana güvenebilirsin :)

Duş esnasında ekine çok gelmesi normal. Zaten ağırlaşmış, kirli saçı su ile daha da ağırlaştırıyorsun. Üstüne saç, suyun ve belk elektronlarında etkisiyle ellerimize yapışıyor. Kopmak üzere olan saçlar kopup elimizde kalıyor.

Bu durum kazık gibi saçları olanlarda da aynıdır :)

Saçların uzunsa çok dökülmüş gibi görünecektir.

Asıl tehlikeli olan, saçlar kısayken bile küvetin içi saç içinde kalıyorsa yaşanır.

Böyle bir durumda 1-2 yıl içindeki değişime hazır olmak gerekir.

Saç ekim operasyonuna para biriktirin uyarısıdır :) ki; kurtarmak için boşa para harcamayın. Bunları da biriktirin. (5-alpha enzimini ve DHT olulumunu engelleyen etkinliği kanıtlanmış "güvenilir" ilaçları tenzih ederim)

Sende bir şey yoktur umarım. Gözlemlediğüm şöyle bir durum var. Babanın saçları erken yaşta çok çok dökülmüşse büyük oranda çocuklar saç konusunda anneye benzer. Bu genetikçilerin işidir ama. Sana tanıdıklarım arasından %80'lik bir oran verebilirim.

Yani benim gibi babanın saçı yarım, dayının saçı yarımsa, genelde ya onlara benzeriz ya da daha kötüsü olur. Daha kötü olursak çocuğumuzun saçları için bir umut ama bizler için saçsız bir gelecek demektir.

• Gökçek iksiri deneyen oldumu arkadaşlar ? Bağırsak mantar mayaya iyi geliyormuş birde aloe vera jeli var içmek için seborik dermatit kürü diye geçiyor, sipariş verecektim ama tam karar veremedim herşeyi denedik bunudandeneriz, kansere çözüm bulunuyor neymiş nedeni belli değil böyle doktorlukmu olur kitap okuyup doktor oluyorlar bulunmayanı bi çöz araştır dimi denek kullan çözüm bul yok salla başı ver kremi al maaşı

• DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Hiç sevmem öyle iksir miksir işlerini. Web sayfasına girdim. Kalp ve damar hastaları için falan diyor. Kaça satılıyor? İçeriğinde ne var?

Bunlardan bi kaç tane var piyasada. Ginseng içerikli ilaç satıyor. Mucize diye.

Kalp, kanser hastalarının umudunu sömürüyor.

Kardeşim ağzımı bozduracaksın bana.

Çok faydalıysa içeriğini yazsın sayfasına binlerce insanın hayatı kurtulsun!

Saclarim kisa degil her yaz diyorum bi 3 numara yapiyim cesaret edemiyorum nasil gozukur diye ama bu yaz yaptiricam o zaman dokulmeyi gorucem ellerimi sacima atmazsam dokulmuyo ama tararken yada dustan cikinca havluyla falan silerken 5-6 tel kaliyo havluda. Sen ne kullaniyosun sac icin

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.