Şimdi Ara

Seat Leon mu Chevrolet Cruze mu ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 32 bine yakın bütçem var aslında karar kıldığım araç seat leon sport ama daha bulamadım bu aralar cruze da aklıma girdi ama araç hakkında çok fikrim yok siz olsanız bagaj filan dert değil aile aracı ama bagajı senede 1-2 defa kullanırız oda çok önemli değil.cruze ne yakar baş ağrıtır mı bilgim yok pek o yüzden sizlere danışmak istediğim.şimdiden teşekkürler

2006-2008 Seat Leon Stylance veya Sport mu
    2009/2010 Cruze mu (araç ve donanımları hakkında bilgim yok pek )

• PLAYER66 P kullanıcısına yanıt
    2006-2008 Leon Dış görüntüsü çok güzel bir araç fakat sizin baktığınız makyaj öncesi leonların ön konsolları tarihi eser gibi duruyor. İç tasarım olarak bence alınası bir araç değil. 102 Hp aslında düşük gelebilir ama 110-120 Hp lik motorları aratmaz yalnız hem benzin hem lpg de ciddi derecede çok yakan bir araçtır Konfor yol tutuş olarak iyidir.

2009/2010 cruze demişsiniz evet parasını hak eder ve şüphe etmeden alınabilir ama bu fiyatlara 2011 124HP ls ya da ls plus olanları alınabilir ya da 33-34 bin liraya. Bence biraz daha çıkmaya değecek bir araçtır. Cruze Ls dahi donanım olarak iyidir. Benim aracım 2011 Ls ve 124Hp, Esp, Tcs, Cruise Control özelliklerine kadar olan bir araç. Ls plus daha da dolu bir araç.

Yakıt olarak cruze, leondan kesinlikle daha az yakar.

Marka--Seat
    Model--Leon
    Motor --1.6 MPI (102 Hp)
    Güç 102 Hp
    Maksimum sürat 184 km/saat
    Hızlanma 0 - 100 km/saat 11.7 saniye
    Tam güç devri 5600 devir/dak
    Tork 148/3800 Nm
    Yakıt Tipi Benzin
    Vites sayısı (düz şanzıman) 5
    Şehir içi yakıt tüketimi 10.3 L/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.9 L/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 7.5 L/100 km
    Ağırlık 1205 Kg
    Lastik boyutu 205/55 R16

Marka--Chevrolet
    Model--Cruze
    Motor--1.6 (113 Hp)
    Maksimum sürat 185 km/saat
    Hızlanma 0 - 100 km/saat 12.5 saniye
    Tam güç devri 6400 devir/dak
    Tork 153/4200 Nm
    Yakıt Tipi Benzin
    Şehir içi yakıt tüketimi 9.0 L/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.5 L/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 6.8 L/100 km
    Ağırlık 1360 Kg
    Lastik boyutu 205/60R16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bbbhdr -- 31 Ekim 2013; 14:52:51 >

• 125 bg lik bir cruze almak çok daha mantıklı. Lpg şart. 102 bglik bir leondan performans beklemeyin. Ayrıca Cruze'da cok fazla ön-arka led uygulamalar var. 1000 Tl'ye led far kiti alıp araç çok guzel gorunumler kazanabiliyor.
  • Mitsubishi Lancer 1.6 invite da olabilir.
    Fakat bu ikisinden cryze daha mantıklı gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 invite lancer o fiyatlara bulunur mu bilmem ama 1.5 invite da güzel araçtır bak o aklıma gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bbbhdr -- 31 Ekim 2013; 14:53:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bbbhdr

1.6 invite lancer o fiyatlara bulunur mu bilmem ama 1.5 invite da güzel araçtır bak o aklıma gelmedi.

Ararsan bulunur .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle cruze bu ikisinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011+ 124 bg cruze + LPG
  • Daha dün sattım 2011 leon 1.2 tsi style aracımı 30.5' a. Ufak bir kazası vardı ve aldığım fiyata verdim 1 seneye yakın binip. Size tavsiyem o bütçeye 1.2 tsi style leon olur.
  • 124 PS cruze
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Daha dün sattım 2011 leon 1.2 tsi style aracımı 30.5' a. Ufak bir kazası vardı ve aldığım fiyata verdim 1 seneye yakın binip. Size tavsiyem o bütçeye 1.2 tsi style leon olur.

yakıt durumu nasıldı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLAYER66

quote:

Orijinalden alıntı: gyradel

Daha dün sattım 2011 leon 1.2 tsi style aracımı 30.5' a. Ufak bir kazası vardı ve aldığım fiyata verdim 1 seneye yakın binip. Size tavsiyem o bütçeye 1.2 tsi style leon olur.

yakıt durumu nasıldı acaba ?

Ben buradaki yakıt tüketimlerine pek tama etmiyorum artık. Çevrenizden bilen adamın hangi güzergahta ne yaktığını bilerek ya da internette video örnekleri görerek kıyaslama yapmanızı öneririm. Şu yüzden diyorum ben leon ile şehir içi 11 lt de yakıyorum öyle aman aman da zorlamadan, aynı güzergâhta, benzer trafik koşullarında 6.8' e kadar düştüğümü de biliyorum. Uzun yol keza tekirdağ-beylikdüzü 7lt tüketimi de gördüm 100-110 giderek, tamamen zorlayarak 4.6 lt de gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: 041burak

2011+ 124 bg cruze + LPG

Kesinlikle
  • quote:

1.6 invite lancer o fiyatlara bulunur mu bilmem ama 1.5 invite da güzel araçtır bak o aklıma gelmedi.

lpg ile uyumu nasıl acaba ?
  • quote:

2006-2008 Leon Dış görüntüsü çok güzel bir araç fakat sizin baktığınız makyaj öncesi leonların ön konsolları tarihi eser gibi duruyor. İç tasarım olarak bence alınası bir araç değil. 102 Hp aslında düşük gelebilir ama 110-120 Hp lik motorları aratmaz yalnız hem benzin hem lpg de ciddi derecede çok yakan bir araçtır Konfor yol tutuş olarak iyidir.

2009/2010 cruze demişsiniz evet parasını hak eder ve şüphe etmeden alınabilir ama bu fiyatlara 2011 124HP ls ya da ls plus olanları alınabilir ya da 33-34 bin liraya. Bence biraz daha çıkmaya değecek bir araçtır. Cruze Ls dahi donanım olarak iyidir. Benim aracım 2011 Ls ve 124Hp, Esp, Tcs, Cruise Control özelliklerine kadar olan bir araç. Ls plus daha da dolu bir araç.

Yakıt olarak cruze, leondan kesinlikle daha az yakar.

Marka--Seat
    Model--Leon
    Motor --1.6 MPI (102 Hp)
    Güç 102 Hp
    Maksimum sürat 184 km/saat
    Hızlanma 0 - 100 km/saat 11.7 saniye
    Tam güç devri 5600 devir/dak
    Tork 148/3800 Nm
    Yakıt Tipi Benzin
    Şehir içi yakıt tüketimi 10.3 L/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.9 L/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 7.5 L/100 km
    Ağırlık 1205 Kg
    Lastik boyutu 205/55 R16

Marka--Chevrolet
    Model--Cruze
    Motor--1.6 (113 Hp)
    Maksimum sürat 185 km/saat
    Hızlanma 0 - 100 km/saat 12.5 saniye
    Tam güç devri 6400 devir/dak
    Tork 153/4200 Nm
    Yakıt Tipi Benzin
    Şehir içi yakıt tüketimi 9.0 L/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 5.5 L/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 6.8 L/100 km
    Ağırlık 1360 Kg
    Lastik boyutu 205/60R16

Alman harikası seat tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende senin istediğin kasadan var. Bende leon makyajlı kasasını sevmiyorum bu daha sportif duruyor. Stylance olmasına rağmen sport up akseuarları var. Ankarada şehir merkezinde(Kurtuluş-Kolej-Kızılay) pik yoğun saatlerde 0,25 kuruş lpg yakıyorum. Şehir dışında TEM İstanbul yolunda Normal sakin kullanımla ile 38 litre LPG deposu ile 480 km agresif 350 km yol gidiyorum.

Seat leon tasarımı daha sportif duruyor. En azından arka kapıların kolları gizli olduğu için çoğu kişi 2 kapılı sanıyor. Yani dört kapı rahatlığı iki kapı görünümü insanların ilgisini çekiyor. İç hacim ve bagaj hacmi olarak araştırırsan golfden daha geniş olduğunuda görürsün.

Şu anki tasarım leonlar gerçekten hiç zevkime göre değil. Temiz bulabilirsen hiç kaçırma bir daha bu tasarım bir leon göremiyeceğiz. Efsane kasa olarak kalacak bir araç....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 4 Kasım 2013; 20:27:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Bende senin istediğin kasadan var. Bende leon makyajlı kasasını sevmiyorum bu daha sportif duruyor. Stylance olmasına rağmen sport up akseuarları var. Ankarada şehir merkezinde(Kurtuluş-Kolej-Kızılay) pik yoğun saatlerde 0,25 kuruş lpg yakıyorum. Şehir dışında TEM İstanbul yolunda Normal sakin kullanımla ile 38 litre LPG deposu ile 480 km agresif 350 km yol gidiyorum.

Seat leon tasarımı daha sportif duruyor. En azından arka kapıların kolları gizli olduğu için çoğu kişi 2 kapılı sanıyor. Yani dört kapı rahatlığı iki kapı görünümü insanların ilgisini çekiyor. İç hacim ve bagaj hacmi olarak araştırırsan golfden daha geniş olduğunuda görürsün.

Şu anki tasarım leonlar gerçekten hiç zevkime göre değil. Temiz bulabilirsen hiç kaçırma bir daha bu tasarım bir leon göremiyeceğiz. Efsane kasa olarak kalacak bir araç....

Tasarım konusunda aynı görüşteyim maalesef sport up buldum ama şehir dışında bende ankaradayım gittim araç sıkıntılı çıktı nasip olmadı.. sport up ayrı bi güzel sunroof lu ve prince lpg li idi ama kazma sürücüler olunca araca da değer vermeyince araç resimlerdeki gibi çıkmadı her yeri sürtmüş felan lastikler farklı çok adi insanlar var maalesef şehir dışından geldiğimi söylediğim halde rahatlıkla yalan söyleyebiliyor. donanım wv nin biraz eski ama sağlam motoru olması ve o güzel görüntüsü + lardan ama bilmiyorum işte nasip en önemli kriterim temiz olması bakalım şansımıza ne gelecek :)

• tabiki cruze
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.