Şimdi Ara

SEAT LEON (MK3-5F) YAŞADIĞIM SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
39
Favori
112.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arac gayet sessiz aslında. Bunlar kendi sessizlik istegim uzerine yaptıgım seyler. Ve ben aracı alalı 2 yıl oldu. Yeni kasa bir aracın ilk cıkan uretimlerini alınca boyle olabiliyor. Yeni uretimlerde cogu sey duzeltildi diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 25 Mart 2015; 6:36:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.Öncelikle ilgi ve bilginiz için sizi kutlarım.2014 1.2 TSI DSG aracım var.Aracımla öne veya arkaya giderken fren tuttuğumga gacırtılı sesler geliyor.Servise götürdüğümde birbirinden farklı şeyler gevelediler ve bende bu sesten çok rahatsız oluyorum.Bu konuda bir duyumunuz veya bilginiz varsa bildirirseniz memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koceromus

Merhaba.Öncelikle ilgi ve bilginiz için sizi kutlarım.2014 1.2 TSI DSG aracım var.Aracımla öne veya arkaya giderken fren tuttuğumga gacırtılı sesler geliyor.Servise götürdüğümde birbirinden farklı şeyler gevelediler ve bende bu sesten çok rahatsız oluyorum.Bu konuda bir duyumunuz veya bilginiz varsa bildirirseniz memnun olurum.

Tesekkurler

Dusuk hızda, yanasma parketme hareketlerini yaparken kısa ve hafif frenlemede bu tip sesler olusabiliyor. Ozellikle hafif egimli bir yerde tam tur sag tam tur sol yaparak geri geri gelirken hafif frene dokunursanız gacırtı geliyor. Normal bir durum.

Farklı bir durum varsa ne zaman ne kosulda oldugunu detaylandırırsanız yine bilgilendirmeye calısırım:)

• @junkerss

Ben daha yeni aracımı ayırttım.
    Beyaz, 1.2 TSI otomatik, led paketli ve sunrooflu bir bebek kendisi.
    Gelmesine daha 1 ay var ama şimdiden favorilerime ekledim açtığın konuyu.

Araç geldiğinde elimden geldiği kadar yaptıklarını yapmaya çalışacağım, elimden gelmeyenleri artık serviste yaptıracağız bakalım becerebilirse.

Genel olarak var mı bir tavsiyen? Konu dağılmaması açısından özelden de dinleyebilirim.

Ellerine sağlık tekrardan.
  • severek kullandığım leonumu trim seslerinden dolayı değiştiirmenin eşiğindeyim..

http://forum.donanimhaber.com/m_104185355/f_//tm.htm#104185787

Burda çok güzel anlatılmış fakat ben ince işlerde çabuk sıkılan bunalan biriyim. kesin çoğu şeyi kırarım bu işleri yapmaya kalksam..

yokmu balıkesirde yada izmirde ikamet eden bana uygulamalarda yardımcı olabilecek biri?
  • hocam ben izmirdeyim ama ciddi zaman ayrılması gereken bır mevzu gel bı ara yaparız dıyemem ama aklımda olacaksın...sen öncelikle malzemeleri topla...
    ama sunu soylemem gerek on konsoldan gelen ses kesilemiyor..ne yaptıysam gıtmedı ses
  • souza kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun şimdiden :)

güzel kombinasyonda bir araç olmuş

aracınız yeni üretim olduğu için burada bahsettiğimiz çoğu sorunu giderilmiş olacaktır. kapı içinden gelen ses ufak tefek sesler ve göstergenin 2015 lerde düzeltildiğini belirten kullanıcılar var:) tabi ben de onların yalancısıyım:) araçları henüz yeni. temennim bu konudaki paylaşımlara hiç ihtiyaç duymamanız yönünde :) ama bir sorun olursa burdayız yardımcı olmaya çalışırız:)

genel tavsiyelerimi toparlayıp yazacağım
  • Cumartesi günü abimle kapılar hariç uygulama yaptık. sonuç çok başarılı.. arabama geri ısındım

en kısa zamanda bende bituself alıp kapı içlerini kaplıyacağım.. ozaman daha da güzel olacağını düşünüyorum..

üşenmeyip uzun uzun anlatımınız ve fotoğraflar için çok teşekkür ederim..

olurda kapı içine girişecek olursanız onu da fotoğraflarsanız çok sevinirim..
  • tomofil tutkunu kullanıcısına yanıt
    Elinize saglık aynı dediginiz gibi insan ısınıyor araca.

Kapı iclerine giristim ancak paylasmaya vakit bulamadım bir ara eklerim fotografları. Bituselfi alırken kokusuz olanlardan almaya dikkat edin. Ben bir tane aldım ama cok kokuyordu kullanamadım

• Aracı değiştirmeyi düşünüyordum en son çaresizlikten sayenizde vazgeçtim..

şu ürünü almayı düşünüyordum ben bu kokulumudur acaba?

http://www.otoavm.com/btm-bituself-oto-ses-yalitim-banti-15-cm-x-10-metre-aluminyum

Fotoğrafları müzait bi anınızda ekleyebilirseniz çok sevinirim..

Birde bazı konularda necvox 7" navigasyon hakkında paylaşımlarınızı gördüm. siz aldınız mı tavsiye eder misiniz?

Birde nacizane önerim, ben pandizotta uygulama yaparken oturduğu yere sizin gibi boydan keçe çektim ama görüntü hoşuma gitmedi, söktüm..
    pandizotun köşelerinde raya temas eden kauçuk bir şey var onun altına sizin kahverengi fitilden yapıştırdım. hem görünürde birşey yok hemde ses gitti. tavsiye ederim..

SEAT LEON (MK3-5F) YAŞADIĞIM SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

• İyi günler, bende 1.2tsi düz vites leon siparişi verdim fakat sunroof da aklım kaldı. Sizce kullanımı nasıl, şimdiye kadar hiç kullanmadım. Kışın zaten pek farketmez ama yazın keyifli oluyormu?
    90-100km yle giderken açık zaten gidemem sanırım? Ayrıca ses veya daha farklı konuda sıkıntı oluyormu? Teşekkürler
  • ahmeth84 A kullanıcısına yanıt
    Sunroof gayet kullanıslı ve buyuk. Kabine ferahlık katıyor. Ayrıca goruntusu de dıs gorunuse ayrı bir hava katıyor. Ben 150 km hıza kadar cıktım sunroof acıkken. Mecburi bir sollama yapmam gerekiyordu sorun olmadı. Genelde hava iyiyse full acık geziyorum. 80-90 sabitlerim sahil yolundan giderim sunroof acılınca onden kalkan ruzgarlık gibi olan kısım iceri hava akısını kısıtlıyor. Ugultu ve ses olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 19 Nisan 2015; 16:59:21 >
  • Yani 80-90 la giderken kapı camlarını açmak gibi değil sanırım, farklı ? :)
    Ses olayı yani, kapalıyken gıcırtı veya dışardan sunroof suz araca göre daha fazla ses alma yapıyormu diye sormak istedim. Teşekkürler hocam bilgiler için
    80-90 la giderken arka camları yarılarsanız acayip gurultu oluyor. Ama sunroof oyle degil. Onda biri ancak esinti ve gurultu oluyor.

Sunroof oynar bir parca oldugu icin ve esneme payı oldugu icin arac tumsek vb engellerden gecerken fitiller gacırtı yapabiliyor. Silikon spreyle fitillerin bakımını yaparsanız ses minimuma iniyor. Benim arac 2 yasında surekli aktif sekilde kullanıyorum sunroofu. Sorun yasamadım. Tıkırtı vs olmadı. Sadece sunroof perdesi kirlenince silmek iskence oluyor :)

Onun dısında dısarıdan ses alma durumu sunroofsuz aractan farksız. Tepenize yagmur yagarken vs iceri gelen ses aynı :)

• Bilgileriniz içn teşekkürler. Acaba led far sonradan taktırabiliyormuyuz yetkili serviste, tabi garantili olarak?
    Malesef mumkun degil zaten mumkun olsa bile cok ucuk fiyatlar ortaya cıkıyor. Cunku on farın tanesi 3 bin tl serviste. Arkalalar + sok tak iscilik 7-8 bin tl yi bulur.

• Merhabalar arkadaşlar 2013 seat leon aracımın arka farını(ledsiz) dün akşam otoparkta kırmışlar servis 250+işçilik istedi dışarda parçacılarda yok yardım ederseniz sevinirim
  • yalcin61 Y kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsunLedli bulmak kolay da ledsiz bulmak zor servisten almanız en kolay yolu olur. İsciliginde bir sey yok. Dısarda 20 tl verseniz herhangi bir ozel servis takar

• Artık öyle yapacağız artık:)))) iki gün önce kombi bozuldu 500 tl dün far kırıldı 300 tl hadi hayırlısı :)))
  • hocam elinize sağlık gerçekten konu bizim gibi leon severler için hazine niteliğinde olmuş. Bende de sol kapıdan gelen tıkırtı titreşim sesi mevcut ancak kapıyı sökmeye cesaret edemiyorum. Acaba servise götürsem garanti kapsamında ve bir tarafını kırmadan halledebilirler mi? Ankara dayım saygılar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.