Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1482. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14801481148214831484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bursa macı icin fenerium üst F blok 9. Sıra fiyat 80 lira olarak revize edildi, pm atabilirsiniz
  • 20 Eylül Fenerbahçe - Bursaspor maçı için Okul Açık tribününde iki adet yan yana kombinemiz bulunuyor. Transfer edebiliriz. İlgilenenlere duyurulur.
  • Bursa maçı için 1 migros 1 okull açık bilet devredilecektir.
    İlgilenenler pm ile ulaşabilir.
  • Kombine devralmak istiyorum kombinesini satmak isteyenler bana ulaşabilir mi ayselmeltemsolmaz@hotmail.com
  • Kombine devralmak istiyorum kombinesini satmak isteyenler bana ula?abilir mi ayselmeltemsolmaz@hotmail.com
  • Lastik havasi inip duruyordu 2 3 gunde bir lastik basinc uyarisi veriyordu.lastikciye gidecem muhtemelen civi falan indiriyor
  • Lastik havasi inip duruyordu 2 3 gunde bir lastik basinc uyarisi veriyordu.lastikciye gidecem muhtemelen civi falan indiriyor
  • Merhabalar geçtiğimiz pazartesi günü teslim aldıgım leon fr +6,5" aracımın ilk iZlenimlerinmi paylaşmak istedim herkeze kazasız belasız heycanlı sürüşler öncelikle sattıgım araç 2013 ford b max titanium x pack idi servis araç vs illallah ettirdi satıp aynı gün leon sipariş ettim aracı 65 bin tl ye aldım yakıt benim için çok önemli yılda 30 bin rahat yapıytım ilk etapta düşündürdü beni turbo olması benzinli olması ama şuan aracım 456 km de aracı aldıgımda depoyu fulledim 205 tl benzin aldı şuan yarıdeponum bir tık üzerinde henüz tam olarak kaç litre yakıyor bilmiyorum bazen 5.6 baEn 8.7 görüyorum araç inanılmaz seri ve atak b max te 1.4 benzinliysi ama bukadar fark olacagını düşünmezdim çok sessiz ve agresif bunu süspansiyondan ve motorun gücünden hemen anlıyabiliyosunuz şimiye kadar herhangi bi kusur bulamadım şahsen insanların yanından geçerken bu arabada süprr blilader baba bu arabadan alalım satıp demeleri insanın şefkini ikiye katlıyo arabadan inesim gelmiyo genel olarak bu tarz araçların içinde golf auris i30 astra yanyana koyun gözüm drek leonu görürüm :) herkezr kaZasız belasıs sürüşler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ksklii K kullanıcısına yanıt
    Golf ü şöyle bir ayır, onların yanına yazma☺

• fasson kullanıcısına yanıt
    Aynı makineye o kadar fiyat farkı için tek bir sebep Söyler misin ? Neden Golf anlatsana biraz

• bugün depoyu fulledim ilk defa..ve gelen çalkantı sesi rahatsız etti bir de eğimli yerde park ederken frene basıp direksiyonu çevirirken çıkan garip sesler(balata sesi gibi) zamanla azalacak mı??(otomatik vites)

• ibrahimaster İ kullanıcısına yanıt
    Benim araç manuel o ses bende de vardı. Lastik yeniyse, yol bozuksa, teker dişlerine ufak taş girdiyse oluyor. Zamanla kaybolur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

bugün depoyu fulledim ilk defa..ve gelen çalkantı sesi rahatsız etti bir de eğimli yerde park ederken frene basıp direksiyonu çevirirken çıkan garip sesler(balata sesi gibi) zamanla azalacak mı??(otomatik vites)

Hocam bu çalkantı sesi cidden aşırı şekilde hissediliyor.
    Aracımı aldıktan 1 hafta sonra şehiriçinde ilerlerken sürtmüştüm.Dünde depoyu fulledim , bugün aynı yerden ilerlerken ( yol parke taşlı , bolca kasis mevcut ve sağ sol araba park edilmiş ) dur kalk yaparken aracı vurdum zannettim.
    Normalde bu seslere aldırış etmem yalnız çok rahatsız edici bi durum.

• Arkadaslar dedigim gibi lastige raptiye batmis havasi inip duruyordu.yama yaptirdim.lastikçi continental al bir sonraki lastiklerinde, pirelli alma çok serttir, conti ise adeta suspansiyon gorevi gorur dedi. Sifir araclara bakiyorumda pirelli genelde, sebebi piyasaya pek satamiyor fabrikalara uygundan verince fabrikalar da bunu takiyor diyor lastikci. Araç 8500de daha çok var lastik yenilememe ancak conti alirim bir sonraki lastigimi

• quote:

Orijinalden alıntı: BasicWarrior

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaster

bugün depoyu fulledim ilk defa..ve gelen çalkantı sesi rahatsız etti bir de eğimli yerde park ederken frene basıp direksiyonu çevirirken çıkan garip sesler(balata sesi gibi) zamanla azalacak mı??(otomatik vites)

Hocam bu çalkantı sesi cidden aşırı şekilde hissediliyor.
    Aracımı aldıktan 1 hafta sonra şehiriçinde ilerlerken sürtmüştüm.Dünde depoyu fulledim , bugün aynı yerden ilerlerken ( yol parke taşlı , bolca kasis mevcut ve sağ sol araba park edilmiş ) dur kalk yaparken aracı vurdum zannettim.
    Normalde bu seslere aldırış etmem yalnız çok rahatsız edici bi durum.

Bu ses yeni nesil araçların çoğunda var malesef. Tabi kolay kolay depoyu fulleyemediğimiz için pek konusu geçmiyor.

Hep 40 liralık alıyorum :)

• leoncucan L kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun

Boş konuşmuş lastikçi... Türkiye' de pirelliye karşı ön yargı var. Benim 40 senelik makine mühendisi babam bile ben p7 li 17 jant alırken pirelliyse alma dedi.

Ama bugün baktığınızda üst boyutta opsiyon janta sahip çoğu araçta pirelli kullanılıyor. Golf, superb,leon, bmw 5 serisi...

Ayrıca permormans araçlarına bakın. Mercedesin amg serileri veya bmw nin üst serileri. P zero lastik kullanılıyor.

100 senelik üretim ve malzeme mirası olan fabrika en alt seride ve en üst seride "ucuz" diye pirelli kullanıyor öyle mi?

Amg mercedes alıp piste çıkınca ya lastikler berbat,pirelli niye takarsınki bu arabaya diyen yabancı test sürücüsü görmedim.

Conti, michelin, pirelli. Bu üç markayı farklı araçlarda kullandım. En yumuşak hamurlusu michelin. Sonra conti gelir. Evet en sert p7 ama yol tutuşu fren vs anlamında 16" contiden sonra baya iyi geldi.

Bu arada fabrikanın ucuza kaçtığını düşünüp tanesi 270 tl olan lastiği beğenmeyen lastikçilerin çoğu daha da ucuza kaçıp petlas lastik kullanıyor.

Çoğu otomotivden anlayan kişi lastik değerlendirme sonuçlarından sonra fabrikaların bu lastiği hangi araçta kullandığına bakıp alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 19 Eylül 2015; 7:16:53 >

• Arkadaşlar merhaba

Dün bi saygıdeğer arkadaş aracın sol tarafına dokunup gitmiş.

Bu çizik için ne yaptırmamı tavsiye edersiniz. Çizik gidericiler vs. yardımcı olur mu?

Herhangi birşey yaptırmasam bu cizikte büyüme genişleme yaparmı?

Şimdiden teşekkür ederim.
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musacca82 -- 19 Eylül 2015; 8:44:04 >

• Anladigim kadariyla pirelli yol tutusu ve fren olarak önde.ancak konfor sessizlik anlaminda conti ve michelin pirelliden önde.

• Musacca82 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

O kısımdaki parçalanmış gibi duran artıklar pasta ile giderilir ve ince fırça ile rötüş yapılır. Göze batmayacak hale gelir.

Dilerseniz autoking vb yerlerde mini onarım da yapılabilir. Sıfır hali gibi olur. Ama hasar çok küçük. Yapılacak işlem gereksiz olur bu hasar için.

• Üstat cevap için teşekkür ederim.

Benim korkum ordaki aşınmanın büyümesi.Kaskonun mini hasar poliçesi ile yaptırmaya değer mi bilemedim.

• 
Sayfa: önceki 14801481148214831484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.