Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.692
Cevap
368
Favori
2.581.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14821483148414851486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • led olmayan araca led takılabiliyor mu? Çıkma led bulup takanvarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

Eyvallah. Ben bir seneyi aşkındır kullanıyorum zaten

Dediğin gibi böyle ufak dokunuşlar araca farklı bir hava katıyor.
    Bunlar da bonus olsun

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Registered kullanıcısına yanıt
    Sadece led far bulmayla bitmiyor.

Led far
    Far beyni
    Otomatik yükseklik ayarı sensörü
    Kablo ve elektriksel donanım
    Yazılım kodlaması vs.

Şu ana kadar yaptırıp ben yaptırdım diyen olmadı. Mali anlamda da astarı yüzünü geçer ama illaki uğraşan olmuştur.

• ÇİKO07 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun Renkdaş. Allah korumuş sizi.
    Jant sakat bu arada. Kaskoyu bozmuşken jantı sıfır iste bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: leoncucan

Arkadaslar dedigim gibi lastige raptiye batmis havasi inip duruyordu.yama yaptirdim.lastikçi continental al bir sonraki lastiklerinde, pirelli alma çok serttir, conti ise adeta suspansiyon gorevi gorur dedi. Sifir araclara bakiyorumda pirelli genelde, sebebi piyasaya pek satamiyor fabrikalara uygundan verince fabrikalar da bunu takiyor diyor lastikci. Araç 8500de daha çok var lastik yenilememe ancak conti alirim bir sonraki lastigimi

Lastikçi halt etmiş. Bugün Maslak Oto sanayideydim akşama kadar.
    Bütün Ferrari araçlarda Pirelli P Zero lastik gördüm.
    Çoğu spor araçta P Zero tercih ediliyor.
    Pirelli ve bridstone sert hamurlu lastiklerdir genelde. Ama bunun getirisi de götürüsü de var. Genelde konfor seviyesi düşüktür. Ama fren mesafesi ve viraj performansları iyidir.
    Continental Sport Contact 5 güzel lastiktir. P7 den daha yumuşak diye biliyorum. Bende Allah kısmet ederse P7'ler bitince onu tercih edebilirim.
    Bizim millette Michelin aşkı var. Energy saver lastiği P7'ye tercih eden aptalları tanıyorum mesela. Otopark.com'daki yaz lastiği testlerini gösterip Ferrari'nin ve diğer spor araçların Pirelli kullandığını gösterince şaşırıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 19 Eylül 2015; 21:12:44 >
  • Kışlik lastik alan soran sorusturan oldumu?
    Ben yavastan arastiriyorum michelin ve continental sordum 390 lira diyolar tanesine. 225 45 17 ebat.
    Çok pahali napacaZ bilemedim.

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Pirelliden memnunum dostum.gercekten fren mesafesi etkili virajlardada iyi.sadece çok sert.bu da tak tuk pat küt ses yapiyor tumseklerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

quote:

Hayırlı olsun küçük bir detay ama güzel gösteriyor aracı

FR DSG ön tampon mat siyah renk bıyık uygulaması.
    Maslak Sonax'ta uygulama yapıldı. Hizmet çok iyi.

FR logolu pleksi plakalık ve vernikli App plaka da çok güzel oldu.

Maşallah çok güzel olmuş. Bıyık dediğiniz uygulamayı benim araç gelince bende yapacağım. Plakalığın alt tarafını da kapladılar mı?

Bir de pleksi plakalığı ve app plakayı kime ve kaça yaptırdınız acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenk_fb kullanıcısına yanıt
    İkisini de Maslak oto sanayide hocam.
    Vernikli mühürlü App plaka ve abs pleksi malzemeden plakalık 200 TL. Kuzenler Oto cam Maslak.
    Mat siyah kaplama Maslak Sonax da yapıldı. Fiyatını bilmiyorum.
    Önce plaka yapıştığı için siyah kaplama yalnızca kenarlara yapılmış oldu. Bence hocam sen önce kaplamayı yaptır. Öyle daha sağlıklı olacaktır.
    Hocam bu arada tampon altına Cupra lipi şiddetle tavsiye ederim. Çok harika görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 19 Eylül 2015; 22:04:41 >
  • quote:

İkisini de Maslak oto sanayide hocam.
    Vernikli mühürlü App plaka ve abs pleksi malzemeden plakalık 200 TL. Kuzenler Oto cam Maslak.
    Mat siyah kaplama Maslak Sonax da yapıldı. Fiyatını bilmiyorum.
    Önce plaka yapıştığı için siyah kaplama yalnızca kenarlara yapılmış oldu. Bence hocam sen önce kaplamayı yaptır. Öyle daha sağlıklı olacaktır.
    Hocam bu arada tampon altına Cupra lipi şiddetle tavsiye ederim. Çok harika görünüyor.

Yanlış anlama ama 200 biraz fazla geldi. 100 küsüre de yapanlar var. Kaplamayı kendim yapıcam mat mı yoksa parlak mı yapsam karar veremedim. Lip evet çok harika olmuş. Onu kaça aldınız ve kaça montaj yaptırdınız?

• cenk_fb kullanıcısına yanıt
    200 TL bana da ilk başta pahalı gelmişti. Sonra gelen Ferrarileri BMW leri görünce neden diye sordum. Yapan arkadaş beni atölyeye çıkartıp malzemeyi gösterince neden pahalı olduğunu anladım.
    Bir kere elastik ve oval bir malzeme. Ve kesimi Elmas kesim benzeri çok iyi. Köşeleri falan oval, çok kaliteli duruyor. Daha düşük kalitede plakalıklar da mevcut.
    Bir de plakaya şeffaf parlak vernik atıyorlar. Aşırı parlak oluyor.
    Film mat daha güzel durdu. Bir tarafa parlak diğer tarafa da mat film çektik. Herkesin ortak görüşü mat oldu. Panjur lip ve ızgaralar mat olduğu için tamamladı.
    Lipi arkadaşım arabayı sıfır aldığında Avekte taktırdı. Sanırım 120 TL olması lazım. FR ise araç kesin şart bence.

• Orası öyle pahalı olmasının muhakkak bir sebebi vardır. Bazen aynı kalite ve malzeme ile çok daha ucuza yapan yerler çıkabiliyor. Araştırıcam artık gidip bizzat gözlerim ile göreceğim. Benim araçta fr, Lip kesinlikle alıcam. Lip ve bıyık uygulaması ile araç iyice agresif oluyor :)

• Saol hocam ankarada hic sorun olmadi 15000km de. Dediginiz gibi rakimi yuksek yerde turbo kendini korumaya almis. Ancak araci bilgisayara baglayinca epc isigi yandiginda bi hata olustugu ortaya cikti, yarin tekrar goturcem motor yazilimini yenileyeceklermis.

• Arkadaşlar bagaj havuzu almayı düşünüyorum. Tavsiyeniz var mı online alabileceğim bir site?
  • bilsem68 B kullanıcısına yanıt
    http://www.ypsplast.com.tr/sm/SEAT/LEON-HB-5-KAPI-(2013--Sonras%C4%B1)

Ucuz olan hariç; ota ve iyi kalitede olandan alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Bu resimde biyik diye tabir ettiginiz detayi goremedim. Ne yapildi biyik adina? Plakada bir fark var ama canli gormek isterdim ya da takili degilken ki hali ile.

• 2300km deyim uzun sureli ortalamam 6.4lt samsun sehir içi kullanimim da 6lt altina dusmeye basladi. Araç 1.2 tsi manuel 17". Yakit uzmuyor, acikcasi fr cilar da cok uzulmuyordur sanirim. 140 150PS karsiliginda tuketilen para uzmemeli bence.
    Benzinli motor çok sessiz ve keyifli. Düşük devirde 2-3-4 vites kutusundaki dişli sesi duyuluyor motor ve asfalttan ziyade.
    Suspansiyondaki yumusama da belirginlesti cok memnunum. Aklinda soru isareti olanlar icin soyluyorum.
    Optik sensorleri tasarlayan muhendislerin kulağı cinlasin. Sensore guvenerek geri manevra yaparken tamponun altini kaldirima surttum. Tampon yuksekliginden daha yuksek olan kaldirimi gormeyecekse ne yapayim sensoru. Otu çöpü goruyor ama azcik yuksek kaldirimi gormuyor. Kaldirim yuksekse oter yuksek degilse otmemesi lazim. Belki de kalibre edilmesi gerekli daha once yaniltmamisti beni arkadaki optikler. Optik sensorun algi alani nereler bilen var mi?

Şunu da eklemek istiyorum. Benim arac beyaz renk ve sifir aldim. Farkettim ki arka tamponum ile arac arasinda ton farki var. Sac kisim daha beyaz tamponum daha kremsi. Foto ceksem koysam belli olur gorebilirsiniz bence. Serviste vurdular mi ne yaptilar acaba :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sk8ter_Boi -- 20 Eylül 2015; 15:02:21 >
  • Sk8ter_Boi S kullanıcısına yanıt
    Plakalığın arkasındaki siyah kısım. Orası normalde tamponun renginde. Biz panjur ve havalandırma delikleri gibi siyah yaptık. Audi A3 gibi diyelim.
    Stock FR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 20 Eylül 2015; 15:32:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sk8ter_Boi

quote:

quote:

Bu resimde biyik diye tabir ettiginiz detayi goremedim. Ne yapildi biyik adina? Plakada bir fark var ama canli gormek isterdim ya da takili degilken ki hali ile.

Plakalığın olduğu alt tampon kısmı bildiğiniz üzere araç renginde, oraya siyah kaplama yapılmasıdır. Bence ince ve güzel bir detay.

• Sk8ter_Boi S kullanıcısına yanıt
    Vag com ile sensör algı bölgesini ve hassasiyetini değiştirmek mümkün. A3 kodlamalarında görmüştüm. Çok gerek görmediğim için leon için kurcalamadım.

İnsan sensöre alışınca haddinden fazla güvenmeye başlıyor. Ve başka arabaya binince resmen acemileştiğinizi hissediyorsunuz. Ben pek güvenmiyorum sensöre ve aynadan da kontrol ediyorum.

Plastik aksamın boyasına yapıştırıcı katıldığı için ton farkı olabiliyor. Depo kapağı ve tamponlarda ton farkı olan bir çok araç var. Gece karanlıkta flaşlı foto çekerseniz çok net belli olur ton farkı

• 
Sayfa: önceki 14821483148414851486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.