Şimdi Ara

Seat Leon 1.0 vs FR - Xcellence alındı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
18.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada arkadaşım 2016 model Audi A3 Sportback 1.0 TFSI Dynamic aracını 95.000'e satıyor. Araç 7000 km'de. Bir arkadaşım aracın bakım ücretlerinin yüksek olacağını söyledi. Bunu da değerlendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffreshblood -- 17 Mart 2017; 2:4:25 >
  • Arkadaşım 2016 model Audi A3 Sportback 1.0 TFSI Dynamic aracını 95.000'e satıyor. Araç 7000 km'de. Bir arkadaşım aracın bakım ücretlerinin yüksek olacağını söyledi. Bunu da değerlendirirseniz sevinirim.
  • Kesinlikle 1.0 tsi leon tavsiye ederim. FR ın ledleri hoşunuza gittiyse bayilerde led donanımlı stye lar diye biliyorum. Aradaki farka değmez. Hem daha az mtv ödersiniz hemde yaklaşık 1 litre daha az yakarsınız 100 km de. Yıl sonuna doğru bende 1.0 leon yada yeni kasa Octavia düşünüyorum.
  • 1.0 motor alın keyfinize bakın. Uzun yolda istesenizde 120'yi çok geçemezsiniz geçsenizde peşinizden kaç tane radar cezası gelir bilemicem :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar tekrar

Geçen gün gittim bayiye. Style paketin ekranı maalesef çok küçük gözüktü gözüme ama ne kadar önemlidir bu ekranın büyük olması onuda bilemedim. 78.500 fiyatı var ve pazarlık payı yok. Dedim ki led far istersem style pakete nasıl olur diye, ancak özel olarak araç sipariş edilir o da 3 ay sürer gelmesi dendi. Onun yerine Advance paket var FR ile aynı donanım ama 1.0 motor ve fiyat olarakta 91.000 denildi.

Benim sunroof hoşuma gitmiyor ne bilim arabayı daha bi kro aracı gibi gösteriyor. Zaten araç benim gibi efendi adam için fazlası ile sport görünümde. Sunroof'da ciddi bir maaliyet sonuçta. Birde yalıtımı konusunda da eksileri falan olabilir.

Satıcı standart ellerindeki paketlerden biri seçmeni istiyor. Sipariş olayını pek sevmiyorlar anlaşılan. O yüzden sanırım 3 ay dedi siparişin ulaşması ve fiyat garantiside yok dedi.

Merak ettiğim şey sunroof'suz advance paketini başka bayilerde bulabilir miyim ya da led farlı ve büyük multimedya ekranlı olanını bulabilir miyim yoksa tüm bayilerde hepsi aynı mıdır ?

Mesela buradaki araç 1.0 ve sunrooflu versiyon o nedenle sanıyorum ki bayilerde farklı donanım kombinasyonları mevcut.
    https://youtu.be/o-BU4ovKYDM?t=661

Pazar günü bayilere ulaşamadım belkide biraz geç aradım. Yarın tekrar bir arayıp öğreneceğim.

Belki de led far + büyük ekranın büyük bir fiyat farkına neden olacağını bilsem değmez deyip vazgeçeceğim ama fiyat farkı çok değilse kesinlikle tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffreshblood -- 20 Mart 2017; 1:30:47 >

• ffreshblood F kullanıcısına yanıt
    Bakabildiniz mi arabaya, son durum nedir.
  • barbosa78 B kullanıcısına yanıt
    Araştırıyorum ve fiyat alıyorum. Çok büyük ihtimalle Style paket ve kırmızı renk alacağım.

Plus pakette aşşağıdakiler var ve 6.500 civarı bir fark oluşturuyor. Sizce değer mi ?

Full LED Ön & Arka Farlar, LED Ön Sis Farları + Geri Görüş Kamerası + 8'' ekran, 4 hoparlör + 4 tweeter, Türkçe ses tanıma / komut sistemi

Salı günü test sürüşüne gideceğim. Yazarım buraya son durumu yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffreshblood

quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

FR'ın tadı başka ama 1.0 TSI motor da gayet yeterli performans sunuyor her koşulda. Aynı motor 150 bin liralık A3'te de kullanılıyor. Yetersiz bir motor olsa premium segmentte kullanılmaz. Paranız varsa FR alın, o kadar açılmaya gerek yok diyorsanız 1.0 TSI motorlu Leon'unuz hayırlı olsun.

Hocam durumlar iyi bütçem var. Kafama takılan aradaki 17 bin liralık fark için ne elde edeceğim konusunda ikna olabilmek. Evli falan değilim genellikle 1-2 kişilik şehir içi kısa mesafeli kullanımlar olacak nadirense istanbula dışındaki yakın yerlere 5 kişi gideceğimiz durumlar olacaktır. Memleket Adana'da bir gün o araçla 2 kişi ile 1000km'lik yolu gitmek istersem nasıl olur ? Bu ancak 2 kişilik bir yolculuk olur ve de 1-2 yılda bir kez olur bu durumda 1.0 ne kadar sıkıntı çıkarır bilmiyorum. Aracı sakin süreceğim öyle 130'un üzerine falan çıkmayı düşünmüyorum. Anladığım kadarı ile FR pakette ön farlardaki şık led aydınlatmalar var. Hakikaten şık ve güzel. Gidip görüp kardeşlerimle bir karar vereceğim.

Araç kullanma deneyimim yok o yüzden nasıl bir araba aradığımı ben de pek bilemiyorum :) . Kaza yapmaktan çekiniyorum umarım kısa sürede acemiliğimi aşarım.

1.0 motor almanya'da feci satıyor. ben alırken golf'de o motor olaydı kesin onu alırdım. dizelden az yakıyor. daha ne olsun? devir ekonomi devri. aynı motora golf için bakıyorum mesela:

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=23263

0-100 9,7
    son hız 204
    tork 200
    şehir içi 5,3 diyor. en fazla 6 filan olur o. ben 1.4 tsi ile 7 civarında yakıyorum istanbul'da hem de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ffreshblood

Merhabalar tekrar

Geçen gün gittim bayiye. Style paketin ekranı maalesef çok küçük gözüktü gözüme ama ne kadar önemlidir bu ekranın büyük olması onuda bilemedim. 78.500 fiyatı var ve pazarlık payı yok. Dedim ki led far istersem style pakete nasıl olur diye, ancak özel olarak araç sipariş edilir o da 3 ay sürer gelmesi dendi. Onun yerine Advance paket var FR ile aynı donanım ama 1.0 motor ve fiyat olarakta 91.000 denildi.

Benim sunroof hoşuma gitmiyor ne bilim arabayı daha bi kro aracı gibi gösteriyor. Zaten araç benim gibi efendi adam için fazlası ile sport görünümde. Sunroof'da ciddi bir maaliyet sonuçta. Birde yalıtımı konusunda da eksileri falan olabilir.

Satıcı standart ellerindeki paketlerden biri seçmeni istiyor. Sipariş olayını pek sevmiyorlar anlaşılan. O yüzden sanırım 3 ay dedi siparişin ulaşması ve fiyat garantiside yok dedi.

Merak ettiğim şey sunroof'suz advance paketini başka bayilerde bulabilir miyim ya da led farlı ve büyük multimedya ekranlı olanını bulabilir miyim yoksa tüm bayilerde hepsi aynı mıdır ?

Mesela buradaki araç 1.0 ve sunrooflu versiyon o nedenle sanıyorum ki bayilerde farklı donanım kombinasyonları mevcut.
    https://youtu.be/o-BU4ovKYDM?t=661

Pazar günü bayilere ulaşamadım belkide biraz geç aradım. Yarın tekrar bir arayıp öğreneceğim.

Belki de led far + büyük ekranın büyük bir fiyat farkına neden olacağını bilsem değmez deyip vazgeçeceğim ama fiyat farkı çok değilse kesinlikle tercih ederim.

satıcıyla alakası yok. özel sipariş her markada 3 ay. yalnız doğuş'ta fiyat garantisi olmaması rahatsız edici gerçekten. ben bu yüzden ellerinde ne varsa onu aldım.

• bizde A3 1.0 var. çekmeme hissiyatını asla vermiyor. Doğuştan aldım 2 gün İstanbul da kullandım. sonra malatyaya aileme götürdüm aracı eşimle birlikte. 1000km yol. motor konusunda çok memnun kaldım. hatta ömür konusunda sıkıntılı değillerse 1.6 atmosferiklere hiç gerek yok. Şanzumanın da etkisiyle çekişte, sollamada hiç problem yaşamadım. 1000 km ortalaması 6.5lt, eğer otoban kullanımı olmasa 6 lt'nin altını görme ihtimali var.

Benim C4 dizel otomatik ile aynı yolu aynı hızlarda 4.5 lt ortalama ile gidiyorum.

Babamın 2.0cdti insignia ile de 6.0-6.5 ortala gidiyorum.

Bence yakıt ve motor olarak başarılı, ayrıca vergi dilimide avantajlı...
  • 1.0 motorlu octavia sürdüm genel olarak beğendim. Araç "hiçbir konuda" 1.0 olduğunu hissettirmiyor. Yani tüketimi falan 1.0 motor gibi değil. Şehir içi 8.5 litreden aşağısı zor. Ama bunun dışında sesi olsun çekişi, gidişi vs. gayet güzel.
  • ffreshblood F kullanıcısına yanıt
    Birde alcantara koltuk oldumu tam benlik. Bence değer.
  • barbosa78 B kullanıcısına yanıt
    Advanced paketi illaki aldıracaksınız bana yani :)
  • hocam 1.0 tsi a advanced paketi eklenebildiğini (fr donanımı) dediklerini yazmışsınız.
    yani 17" jant + sunroof + full led arka ön sis farlar + 8' ekran + geri görüş kamerası + karartmalı arka camlar vs. doğru mudur ?
    style pakete 78500 fiyat verdiklerini, advanced paketle 91000 e çıktığını söylüyorsunuz. eğer bu yazdıklarım ilave oluyorsa 12500 verilir diye düşünüyorum. liste fiyatı 82700 olan aracı 78500 e iyi inmişler yada siz iyi pazarlık yapmışsınız. peki neye karar verdiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jargonx -- 23 Mart 2017; 13:35:8 >
  • Siz 1.0 motor araç alın devlet kazığından kaçın ama bayi kazığına yaklaşın ve iyi çekiyor iyi gidiyor yeter vs deyin..

Hocam 1.0 cücük motorlu araçlara 80 bin tl veriyorsunuz ey millet uyanın yahu..tork hissiyatını gitmek yürümek zannediyorsunuz..

A3 1.0 a 150 bin veren arkadaşlar psikolojik tedavi görmelidir..para bol herhalde..

Birde devir ekonomi devri yazıyorsunuz ya ayar oluyorum

• FR Manuel eger 2016 0 km varsa 80000 TL

FR Oto ise 95000 TL idi 2 hafta once

Ben 1.0 alirdim illa oto olacaksa

• quote:

Orijinalden alıntı: jargonx

hocam 1.0 tsi a advanced paketi eklenebildiğini (fr donanımı) dediklerini yazmışsınız.
    yani 17" jant + sunroof + full led arka ön sis farlar + 8' ekran + geri görüş kamerası + karartmalı arka camlar vs. doğru mudur ?
    style pakete 78500 fiyat verdiklerini, advanced paketle 91000 e çıktığını söylüyorsunuz. eğer bu yazdıklarım ilave oluyorsa 12500 verilir diye düşünüyorum. liste fiyatı 82700 olan aracı 78500 e iyi inmişler yada siz iyi pazarlık yapmışsınız. peki neye karar verdiniz :)

Bugün oldukça uygun FR fiyatı aldım. Yani advanced pakete yakın sayılır fiyat. Valla henüz sıkı pazarlık falan yapmadan o fiyatı verdi bir yer ve pazarlık payının olmadığını söyledi. Ben test sürüşüne gidince sıkı bir pazarlık yapacağım.

Beni en çok düşündüren FR'ın yakıt tüketim farkı. Acaba FR eko modda kullanılınca 1.0 ile karşılaştırlınca ne kadar yakıt tüketim farkı oluşturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffreshblood -- 24 Mart 2017; 0:8:2 >

• advanced paketle fr arasında 4-5 bin fark olur diye düşünüyorum. yakıt olarakta fr km de 5 kuruş daha fazla yakar en az. bide vergi farkı var işte. hocam pazarlık sonucu aldığınız fiyatı yazarsanız sevinirim.
  • güç ayağımın altında olsun diyorsan fr bende 150 bglik var yapıştırıyor meret

• Merhabalar tekrar. Lütfen son bir kez daha yardımcı olun. Şuan da ACT motorlu FR model yok baktığım bayilerde. 1-1.5 ay sonra yeni ACT motorlu modeller gelecek ve fiyat garantisi olmayacak dendi. Bu sizce ne kadar önemlidir act olup olmaması?

Birde maslaktaki showroom'a gittik. Leon'un dokunmatik ekranı çok stabil gözükmedi sanki fakat ekran üzerinde jilatinin etkiside olabilir. Sonrasına Volkswagen'in showroomunda Jetta'yı biraz inceledim ve ekranı çok daha akıcıydı. İçerisiyse birazcık daha fazla kalite hissiyatı oluşturdu bende. Etiket fiyatı 101.000 civarı birşey yazıyordu. Yani fiyat istenirse FR ile aralarında 3-4 bin lira gibi fark olacağını sanıyorum. Jetta'nın hangi donanım paketi olduğunu hatırlamadım. Jetta'nın kafamda soru işareti bıraktı biraz.

Fakat tasarım olarak Leon bence kesinlikle daha şık. Advance paket ile FR arasında ki fiyat farkının az oluşundan dolayı FR alacağım. Ayrıca ön park sensörünün olması avantaj. Tek kötü yanı ise alkantara döşeme, arka kol desteği ve kamerasının olmayışı. Kamera yerine sensörler yeterli olacaktır.

Beni ACT konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.