Şimdi Ara

Seat ibiza sari direksiyon isigi yandi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2015 seat ibiza aracim var. Aracin direksiyonu elektromekanik.
    Gecen gun arabayi calisitrdim tuplu oldugu icin arabayi isitiyordum. Direksiyonla bi ara oynarken sacmaladi kitlendisaga sola gitti hafifce oynatinca araba dururken. Gostergede sari isik direksiyon isareti cikti. Sora kontagi kapadim actim duzledi. Daha sora da direksyionda bi anormallik olmadi 25 km yol gittim herhangi bisi olmadi. Sizce anlik birsey miydi yoksa tekrar edebilir mi .Ustaya gostermej gerekir mi

• Akü bitmeye yakın bendede yanmıştı.benimki 2003 model.senin araç yeniymiş akü olmaz sanırım.vagcomla baktır
  • aracı yolda ısıtın,dururken araç ısıtılmaz.
  • Ibizalarda Elektrohidrolik Servo direksiyon vardır. Direksiyon pompasında anlık bir voltaj düşmesi olmuş olabilir. Kontağı açıp kapattığınızda düzeldi ise sıkıntı yok, sürüş esnasında yandı ise direksiyon pompasında sorun var demektir. Aküye bir baktırın derim. Bu arada rölantide mümkün olduğu kadar ısıtmamaya çalışın.
  • ESP açı sensörü hatası. Dikkat et park halinde zorlama direksiyonu...
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Hocam elektromekanik servo benim direksiyon yani elektrik notoru ile calsiyor. Park halinde yapti hatayi. Tupe gecsin diye isitiyordum biraz bekleyip giderken mi benzine gecirmmem lazim bilmiyordum bunu.
  • think of idea kullanıcısına yanıt
    Park halinde gerkesiz zorladim sanirim o yuzden acisini kaybetti sora duzledi galiba onemsiz gibi anlasilan
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic_fth

Hocam elektromekanik servo benim direksiyon yani elektrik notoru ile calsiyor. Park halinde yapti hatayi. Tupe gecsin diye isitiyordum biraz bekleyip giderken mi benzine gecirmmem lazim bilmiyordum bunu.

LPG ye geçmesi için neden bekliyorsun ki? Hava çok soğuksa 1 dakika rölenti de bekle, daha sonra araca fazla yüklenmeden devam et, en sağlıklısı budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoloClassic75

aracı yolda ısıtın,dururken araç ısıtılmaz.

hocam açıklaması varmı? Babamla tartıştığımız konuda bi açıklmasını yapıyım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirei

quote:

Aracin kullanma kilavuzunda yaziyordu sanirim bu bilgi.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Lpgye geçmeden yola çıkınca giderken stop ediyor bizim araç. O yüzden acelemiz yoksa bekliyoruz. Çözüm de bulamadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirei

quote:

Elbette hocam,şimdi araç durduğu yerde siz ne kadar gaz verirseniz verin yüke vitesteki hali kadar binmez,soğukken gaz verdiğinizde de motorun aşınmasını sağlarsınız.Çünkü motor daha soğuktur,yağ kıvamı sıcakkenki kadar akışkan değildir.Öte yandan gaz vermezseniz havada soğuksa ısınmaz.Hele dizel motor hiç ısınmaz gaz verseniz bile.Bu yüzden bu işlem dizel motorda çok daha zararlıdır.Vitese takıp düşük devirlerde aheste aheste gitmek motor ısınana kadar en iyisidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Lpgye geçmeden yola çıkınca giderken stop ediyor bizim araç. O yüzden acelemiz yoksa bekliyoruz. Çözüm de bulamadık.

Çok saçma, boşu boşuna bekliyorsunuz. LPG ye geçmeden stop ediyorsa araç ilk önce kaç km dir araç LPG li ve LPG enjektör temizliği yapıldı mı?
  • quote:

ek olarak,2015 model bir araçta böyle bir sorun varsa vakit kaybetmeden yetkili servise gidin.çünkü bu durum normal değil.düzgün kullanımda stop etmemesi lazım.soğukken stop etmeye daha müsait olur orası ayrı.
    Arkadaşım saçma diyorsun da yolda göbeği dönerken stop ettiğini bilirim. Araç s40 belirtmeyi unutmuşum. Kmsi falan var illaki , temizliği falan da yapıldı ama nedendir bulamadık. Geçerken stop ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 1 Şubat 2017; 14:33:32 >
  • quote:

Arkadaşım saçma diyorsun da yolda göbeği dönerken stop ettiğini bilirim. Araç s40 belirtmeyi unutmuşum. Kmsi falan var illaki , temizliği falan da yapıldı ama nedendir bulamadık. Geçerken stop ediyor.

Daha önce bir arkadaşa söylemiştim, size de söyliyeyim benim başıma da geldi, eğer aracınız 40.000 km den fazladır LPG ile kullanılıyorsa, LPG yi arka depodaki vanadan kapatıp, sigortasını da çıkartıp bir süre benzinle kullanın, eğer stop etme devam ediyormu, veya ilk çalıştırma da araç kolayca çalıştığı halde motor ısınıncaya kadar sersem çalışıyor mu bir bakın. Bunlar devam etmiyor Benzin de herşey normale dönüyorsa sorun LPG enjektörlerinin araç ilk çalıştırma ve sonrasın da araca motor belirli sıcaklığa gelmeden LPG vermemesi gerekirken yanlışlıkla, LPG vermesinden kaynaklanır. Yok sorun devam ediyorsa rolenti motorundan başlayıp, EGR valfi, gaz kelebeği falan filan araştırmaya devam etmelisiniz.

Şöyle anlatayım özetle. Çalıştırıyoruz aracı rölantideyken stop ediyor genelde gaz vermek gerekiyor. Her zaman yapmıyor ama yüzde 50 diyelim oran. Lpgye tam geçtiği anda yoldaysak ya stop ediyor ya sallıyor arabayı. Onun dışında araba gayet yeterli. Çok masraf edecek durum da yok şuan değiştirmeyi düşünüyoruz zaten yazın. Araba sürmekten soğuttu beni
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    LPG ye geçiş sıcaklığı düşük olabilir. Hem OBD cihazıyla ltft değerlerini kontrol ettirin, hem de lpg ecusuna bağlanarak geçiş sıcaklığı ve arıza kodlarına baktırın.

Tabii bunu yapacak usta bulmak önemli. Şu değere bak deyince ego yapıp çok biliyorsan kendin yap diyorlar nedense.
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam artık babamın cimri itamlarından kurtulacam
  • quote:

Calistirir calistirmaz yola mi cikalim yani?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.