Şimdi Ara

Seat Ateca (ANA KONU) (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.690
Cevap
89
Favori
273.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Millete bi haller olmuş. Seat ve Peugeot alenen bizi söğüşlüyor. Birileri de fiyatların normal olduğundan dem vuruyor. Birilerine para gökten mi yağıyor bilemem ama akl-ı selimle hareket eden herkes bu garabete tepki gösterir. Alan alır kendi parası. Ama kimseye bu fiyatların normal olduğu teranesini okumasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar resmi fiyat açıklandı mı?

• Fiyat listesini internet sitesinde resmen açıklamadılar ama dün Altur'a gittim resimdeki listeyi showroomda ''Elimize verdiler''

https://youtu.be/S_eUAUX11Fk
    Seat Ateca  (ANA KONU)

• Super fiyatlarla gelmis. Leonun kaliteli oldugu icin alindigini sanmis sanirim seat

• smmm34 S kullanıcısına yanıt
    Yuh be fiyatlara bak O paraya 1.5 Dizel otomatik Kadjar var.

İnşallah resmi olarak da bu kadar "büyük" olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: smmm34

Fiyat listesini internet sitesinde resmen açıklamadılar ama dün Altur'a gittim resimdeki listeyi showroomda ''Elimize verdiler''

Seat Ateca  (ANA KONU)

Kesinlille pahali seat kensini vw sanmaya basladi

• quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

Buradan çıkarılacak sonuç;

1) Ateca Fiyat politikası yüzünden QQ yine satmaya devam edecek ve tabiki pazar lideri olmaya üstüne üstlük 10.000km bakıma 1000tl fiyatı olmasıda cabası

2) Ateca'nın gelişi konusunda doğuş otonun kararsızlığı ( 2016 ekim vs 2017 şubat ) bizzat facebook sayfasında 1 saat içerisinde geliş tarhini değiştirdiler.

3) 1.0 yada 1.4 benzinli motorun kesinlikle leon dan daha fazla yakacağı

4) En önemliside belki çoğu kişi bilmiyordur ama Seat 2017 yılında 2 SUV modeli daha çıkarıyor tamamen satış taktiği (Bizzat otopark.com incelemesinde youtube videosunda laf arasında söylediler)

5) Yeni Tiguan'ın istenilen satışa ulaşmaması sonucu Atecanın fiyatını yüksek tutarak Tiguan satışı planlaması

Herşeyden öte, bundan 5 yıl önce 45-50binlerde dizel araba fiyatlarını konuşuyor iken şimdi 50 bin liraya scooter motor vermiyorlar neredeyse. Bu kadar yüksek araba fiyatları + 5 Liraya dayanan Benzin 4,5 liraya gelen Mazot fiyatı + Fahiş Kasko ve MTV fiyatları bunların hepsinin üzerine birde ekonomik belirsizlik eklenince şahsım adına derim ki mevcut durumu korumak en iyisi

3008 'in 100bin fiyatı nedir yahu, yukarı da kendı söylemimi tekrarlamak isterim, arkadaşlar bu fiyatlar karşısında mevcut durumu korumak en iyisi, özellikle de kredi çekmeyi düşünenler var ise 2017 yılı ekonomik açıdan daha zor geçeceğini piyasa uzmanlarının hemen hepsi söylüyor, şahsen ben bekleme kararı aldım

• quote:

quote:

Buradan çıkarılacak sonuç;

1) Ateca Fiyat politikası yüzünden QQ yine satmaya devam edecek ve tabiki pazar lideri olmaya üstüne üstlük 10.000km bakıma 1000tl fiyatı olmasıda cabası

2) Ateca'nın gelişi konusunda doğuş otonun kararsızlığı ( 2016 ekim vs 2017 şubat ) bizzat facebook sayfasında 1 saat içerisinde geliş tarhini değiştirdiler.

3) 1.0 yada 1.4 benzinli motorun kesinlikle leon dan daha fazla yakacağı

4) En önemliside belki çoğu kişi bilmiyordur ama Seat 2017 yılında 2 SUV modeli daha çıkarıyor tamamen satış taktiği (Bizzat otopark.com incelemesinde youtube videosunda laf arasında söylediler)

5) Yeni Tiguan'ın istenilen satışa ulaşmaması sonucu Atecanın fiyatını yüksek tutarak Tiguan satışı planlaması

Herşeyden öte, bundan 5 yıl önce 45-50binlerde dizel araba fiyatlarını konuşuyor iken şimdi 50 bin liraya scooter motor vermiyorlar neredeyse. Bu kadar yüksek araba fiyatları + 5 Liraya dayanan Benzin 4,5 liraya gelen Mazot fiyatı + Fahiş Kasko ve MTV fiyatları bunların hepsinin üzerine birde ekonomik belirsizlik eklenince şahsım adına derim ki mevcut durumu korumak en iyisi

3008 'in 100bin fiyatı nedir yahu, yukarı da kendı söylemimi tekrarlamak isterim, arkadaşlar bu fiyatlar karşısında mevcut durumu korumak en iyisi, özellikle de kredi çekmeyi düşünenler var ise 2017 yılı ekonomik açıdan daha zor geçeceğini piyasa uzmanlarının hemen hepsi söylüyor, şahsen ben bekleme kararı aldım

aynen öyle bu fütursuzca ve bilinçsiz ilgimiz bütün marka modellerde firmaların g.nu kaldırıyor, özelliklede suv olayında
    havadan para kazananlara söylemiyorum onlar için önemi yok ama ben gibi yoğun emek alınteri ile kazanıyorsak ve mevcut araçlardan memnunsak acil değiştirme geregi yoksa lütfen en az 1 sene araç almayın. bakalım ilgi kesilince ne b.k yiyecekler.

• kadirmania K kullanıcısına yanıt
    iki modelin 4x2 otomatik versiyonları hakkında ne düşünüyorsunuz hocam. ateca 4x2 dsg kuru kavrama olduğu için beni düşündürüyor. ancak 3008'in otomatik şanzımanı ateca'daki kuru kavrama dsg 'ye göre daha mı iyi sağlamlık açısından?
  • Fiyatlar almanyaya göre pahalı fakat tiguanlada arada çok fark var. Led siz tiguan şahin gibi duruyor...

• Atecayi malum hala canlı goremedik..dun 3008 inceleme sansim oldu..fakat test surusu icin haftaici randevu verdiler..arac ic dış görsellik acısından tiguan dan 1 gömlek üstün birde sürüş dinamiklerini incelemek gerek..fiyat konusunda firmalar kopmuş durumda sonu nereye gidecek anlamış değilim..en mükemmeli benim aracım çünkü benim :)

• Az önce çocuğu parkda oynatırken Suzuki vitara geçti çok tatlı geldi gözüme ama hızlı geçti çok bakamadım bence listede değerlendiririlir:)

• quote:

Orijinalden alıntı: smmm34

Fiyat listesini internet sitesinde resmen açıklamadılar ama dün Altur'a gittim resimdeki listeyi showroomda ''Elimize verdiler''

Seat Ateca  (ANA KONU)

Ayrılık defterini elimize verdiler.

• Bugün 3008'i test ettim. 1.6 Dizel otomatik full bi araçtı.
    Benim düşündüğüm 1.6 Dizel Active Manueldi ama ellerinde Active Dizel vardı.
    Öncelikle aracın dış tasarımı cok güzel olmuş. İçi ise özellikle konsol harika diyebilirim. Malzeme kalitesini golf 7 aracıma göre yapcam. Golf7 den malzme kalitesi bi tık daha sertti. Ama öyle cok sert bi plastik değil orta yumusaklıktaydı.Ön kapı malzemesiyle arka kapı malzemesi hemen hemen aynı idi.(Golfte çok fark var.Önler yumusak arkalar sert plastik. Oturma kısmı biraz küçük geldi. Ama kullanımını beğendim güzel araç olmuş.

Daha öncede yazmıstım ama tekrar yazayım ;Atecanın orta paketi ile 3008 orta paketi arasında 2000 tl fark var ateca daha pahallı. Ve donanım olarak 3008den 5 6 binlik daha opsiyon noksanlığı var. Üstelik 3008 daha büyük bi araç. Pejo grubunun 2. elinin iyi olmadığı söyleniyor ama atecanın da nasıl olacağı belli değil işin açığı.

Seat bayisine uğradım ordaki Satış temsilcileride başlangıç paketini 70 75 bin arası beklediklerini ve fiyatları yüksek olduğunu düşünüyorlar. Kampanya falan olcak mı bilinmiyor.
    Pazartesi Salı Showroom aracının geleceğini söylediler.
    Yani kisacasi arkadaşlar Seatin fiyatlari acilen guncellemesi gerekiyor. Yoksa istenilen satis rakamlarinin %10unu gecemeyecektir. En azindan ben tuketici olarak boyle dusunuyorum.
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirmania -- 23 Ekim 2016; 21:22:20 >

Seat da peugeot gibi kampanyalı fiyatımız diye liste fiyatını çıkartırsa karşımıza şaşırmamak lazım. 3008 de yapılan resmen o. Eder ya da etmez liste fiyatı ile kampanyalı fiyatı aynı yazma arkadaş dalga geçer gibi. Seat da ateca da onu yapacak. Lansman diye eklentilere fahiş fiyatlar yazacaklar. 110-120 bin bandına premium araç alınıyor 2. el. Bu firmalar bunun farkında değil sanırsam. Yerden bir karış yükseklikteki araçlara suv diye para ödemeye meraklı türk kullanıcısı bulunca adamlar öpmekten imtina etmiyorlar haliyle

• Biri leon'u 5-10cm yükseltir üstüne 30bin koyar, öteki 308'i 5-10cm yükseltir üstüne 30bin koyar.. Çok enteresan gerçekten. Avrupa'da leon ile ateca'nın satış fiyatları aynıyken burada bu fiyatlara satılması tüketiciyi kazıklamaktan başka bişey değil. Bunu ne vergiyle ne başka şeyle açıklayamazlar. İnsanların SUV hevesini paraya dönüştürüyorlar.
  • 90 vereceğime 100 de veririm.100 vereceğime 110 da veririm.10 bin fazla 20 bin fazla kredi çekerim ne olacak diyen bir millet olduğumuzun farkına varan "yeni" premium markalar Seat Ve Peugeot söğüşlemekte sınır tanımamaya karar vermişler....
    Yalnız 3008'in orta paketini allure olarak dusunmek gerek keza dizelde access yok, yani baslangic active paket diyebiliriz dizeller icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

90 vereceğime 100 de veririm.100 vereceğime 110 da veririm.10 bin fazla 20 bin fazla kredi çekerim ne olacak diyen bir millet olduğumuzun farkına varan "yeni" premium markalar Seat Ve Peugeot söğüşlemekte sınır tanımamaya karar vermişler....

Ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi. Durum bence de aynen budur.

• pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Onaylıyor ve ekliyorum, aynı millet vw markasını da premium araç olarak başımıza çıkardı daha ötesi yok. Doğuş gurubu çok akıllı politika izliyor. Sayıca az kendi kafasına göre ürünler getiriyor. 2-3 ay sonrasına gün veriyor. Vatandaş da Trentline alayım ne olacak ne de olsa vw diyor. Ondan sonra ülkeme donanımca kuşa dönmüş araçlar geliyor. Park sensörü bile opsiyonel olmaya başlıyor. Kaldı ki ülkemizde yatırım yapmaya tenezzül dahi etmiyor. Bizim koyun halk da bu marka ürünlerini birşey sanıyor. Tamam kötü mü tabi ki değil ama sanki piyasada başka marka araçlar yokmuş gibi de davranmaya gerek yok. Tabi ki de ateca bu fiyatlara gelecek, 3008 bu fiyatlara gelecek. Daha niceleri kol gibi fiyatlarla gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 24 Ekim 2016; 10:31:21 >
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.